Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - do zamknięcia

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 27, 2018 19:41 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - ptasio

Ziemosław pisze:Marlenka, Necesito tu ayuda!

Matka mi zaraportowała dzisiaj, że w ogrodzie* widziała ptaszka jakiego jeszcze nigdy. Wielkości mniej więcej cukrówki lub ciut większy, z długim ogonem, żółto-zielonkawe końcówki skrzydeł "wpadające w takie błyszczące", reszta piór "niebieskofioletowa". Główka i plecki szare, dziób długi prosty.

Pokazałam sójkę, kwiczoła i żołnę. Żadne z nich do opisu nie pasuje, a foty nie ma bo podobnież płochliwy.

Kojarzysz coś? Bo mi ćwieka zabili.

*we Wrocławiu oczywiście

Heeee? 8O Kurka... Nie kojarzę... Zaraz poszperam w atlasie.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33187
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro cze 27, 2018 19:42 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - ptasio

Nie wiem czy ktoś jeszcze ogląda mecze. Otóż wszem i wobec informuję, że nasi będą wracać do domu w doborowym towarzystwie.
Parę godzin temu odpadli Niemcy 8O 8O 8O !!!
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33187
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro cze 27, 2018 19:46 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - ptasio

MB&Ofelia pisze:Nie wiem czy ktoś jeszcze ogląda mecze. Otóż wszem i wobec informuję, że nasi będą wracać do domu w doborowym towarzystwie.
Parę godzin temu odpadli Niemcy 8O 8O 8O !!!

Wiem. Teraz Brazylia wygrywa z Serbią, a Szwajcaria z Kostartka

Hannah12

 
Posty: 22926
Od: Czw sie 11, 2005 11:57

Post » Śro cze 27, 2018 19:56 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - ptasio

Mam nadzieję że w tym pierwszym meczu padnie jeszcze więcej bramek.
Czarnidełko mi towarzyszy. Chyba się zastanawia komu kibicować :wink:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33187
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro cze 27, 2018 20:01 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - ptasio

Kurka, z tym ptakiem to mam problem. Nic nie pasuje do opisu. Co prawda biorę pod uwagę że w odpowiednim oświetleniu kolory mogą być całkiem inne niż w rzeczywistości.
Zakładam że nie chodzi o żadną odmianę barwną gołębia. Jako że dziób prosty to też nie drapol (mają dzioby raczej zagięte). Może dzięcioł zielony? Co prawda nie ma na nim nic niebiesko-granatowego, ale jest szare i zielone, a dziób prosty.
W ostateczności dzięcioł zielonosiwy, ale jego nie powinno być we Wrocławiu.
Kraski też nie powinno być...
Turkawka ma inne kolory...
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33187
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin


Post » Śro cze 27, 2018 20:12 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - ptasio

Nie, :piwa: jutro! Na meczu!
Dzisiaj się zastanawiam nad lampką wina, bo cały dzień łażę do tyłu. Ciśnienie :roll:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33187
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro cze 27, 2018 20:14 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - ptasio

MB&Ofelia pisze:Kurka, z tym ptakiem to mam problem. Nic nie pasuje do opisu. Co prawda biorę pod uwagę że w odpowiednim oświetleniu kolory mogą być całkiem inne niż w rzeczywistości.
Zakładam że nie chodzi o żadną odmianę barwną gołębia. Jako że dziób prosty to też nie drapol (mają dzioby raczej zagięte). Może dzięcioł zielony? Co prawda nie ma na nim nic niebiesko-granatowego, ale jest szare i zielone, a dziób prosty.
W ostateczności dzięcioł zielonosiwy, ale jego nie powinno być we Wrocławiu.
Kraski też nie powinno być...
Turkawka ma inne kolory...

Też mam problem, ale na razie kapituluję, skoro i Ty nie masz pomysłu.

A jak zrobią zdjęcie i okaże się, że to coś "prostego", to się wnerwię :evil:

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Śro cze 27, 2018 20:32 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - ptasio

Bardzo możliwe że coś prostego tyle że w pewnym specyficznym oświetleniu.
Oświetlenie i mżawka kiedyś sprawiły, że nie rozpoznałam zwykłej kawki :oops: :oops: :oops:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33187
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro cze 27, 2018 20:37 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - ptasio

MB&Ofelia pisze:Bardzo możliwe że coś prostego tyle że w pewnym specyficznym oświetleniu.
Oświetlenie i mżawka kiedyś sprawiły, że nie rozpoznałam zwykłej kawki :oops: :oops: :oops:

:ryk: :ryk: :ryk:

MaryLux

 
Posty: 159639
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw cze 28, 2018 19:43 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - ptasio

Zamówiłam pannicom darmową próbkę gourmeta (w zasadzie Ofelii - Mała Czarna poza barfem nic nie chce jeść, a Ofelia jest łakoma i od czasu do czasu jakiegoś "śmiecia" dostanie). Dzisiaj odebrałam przesyłkę z puszeczką, niestety puszeczka z wołowiną. Czyli nie dla Jej Kicistości.
Ale spoko, mam kogo obdarować (daleko nie szukając, w pracy przewaga kociarzy).

A wogóle to moje dwie @@ nie chcą żreć. Dzisiaj śniadanie było nietknięte, w miskach z obiadem ledwo umoczyły pyski (dosłownie, kilka kęsów zjedzonych). Chyba powinnam je kiedyś porządnie przegłodzić :evil:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33187
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw cze 28, 2018 19:52 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - ptasio

Ciociu ja przyjadę do Ciebie i zjem wszystko. Zobacz jak jem ładnie i nie grymasze ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Czw cze 28, 2018 19:56 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - ptasio

Łojejku! Jak ślicznie Moli wcina! I jak sobie radzi z tymi kawałami kurczaczego biusta!
Zapraszam serdecznie Molinkę. Dzisiaj u nas w menu barf z kurczaczych biustów i udek. Jakby co jutro będzie barf kurczaczo-indyczy.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33187
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw cze 28, 2018 20:35 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - ptasio

Ja nie kroje mięsa. Szef kuchni w restauracji zawsze jak filetuje cycki to odkrawa te kości, chrząstki. Jak ja kupuje jakieś mięso indyk, kura to kroje w potężne kawały, niech sobie radzą mają zęby :mrgreen:

Żaden to barf. Surowe mięso + tauryna od Klaudifj :201461
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław


[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 129 gości