Moje kocie córeczki - Lady ❤ i Stefi ❤

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 27, 2017 22:46 Re: Moja córeczka Lady <3

Ja nigdy nie izolowałam kotów. Choć to słowo nigdy przy czterech kotach, które miałam, brzmi dziwnie :) Wpierw nawet nie wiedziałam, że trzeba izolować, a potem i tak nie izolowałam. Nowego kota stawiam zawsze na środku salonu i sam sobie wychodzi z transportera. Kubusia też nie będę izolować, choć jadą do nas jego zapachy na kocyku :) Zalecenie wetki. Żeby Marysia się zapoznała z nowym zapachem to potem podobno to łatwiej przejdzie. ps. a ja nawet nie mam gdzie izolować :) i nie uważam, żeby izolowanie było konieczne. (chyba, że kot jest chory z ulicy, no to wiadomo, czasem to mus )
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon lis 27, 2017 23:14 Re: Moja córeczka Lady <3

W izolowaniu częściowo chodzi właśnie oto, żeby koty przyzwyczaiły się do swojego zapachu. Ty będziesz miała o tyle łatwiej, że rezydentki będą już znały zapach nowego lokatora :). Kciuki by wszystko przebiegło w miarę bezproblemowo :ok:.
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Pon lis 27, 2017 23:46 Re: Moja córeczka Lady <3

Tak, ale z tym izolowaniem to ja nie mam gdzie nawet schować kota ;) W łazience, jak to najczęściej bywa, w drzwiach jest kocie przejście bez drzwiczek. Koty moje codziennie korzystają z każdego pomieszczenia, a my też. Więc nie mam zupełnie wyboru, nawet jakbym chciała mieć :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon lis 27, 2017 23:50 Re: Moja córeczka Lady <3

Ja Wam powiem z mojego skromnego doświadczenia z tymczasowaniem.
Jeśli kot jest zdrowy, nie ma pcheł/świerzba/itd. nie izoluję. Choć mam możliwość.
Kot w zamknięciu się męczy, nasze też łażą ciągle pod drzwi do nowego
Stawiam transporter na środku pokoju, nowy wychodzi i już.
Zawsze trochę syczą, Scarlet się obraża na wszystko i wszystkich na najbliższy tydzień, czasem dwa, potem wszystko wraca do normy, a Scarlet nowego myje :ryk: :ryk:
ser_Kociątko
 

Post » Wto lis 28, 2017 8:26 Re: Moja córeczka Lady <3

Ja tez nie izolowalem. Tosia jak do nas przyszla miala 10 tygodni. Odrazu Miecia ja zaakceptowala. Marcys mial 3 tygodnie. Wiec izolowany byl z racji wieku i zdrowia. Obecnie relacje nie sa najlepsze. Ale mam nadzieje ze sie poprawia
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Wto lis 28, 2017 8:28 Re: Moja córeczka Lady <3

ser_Kociątko pisze:U nas ładnie się sprawuje sucha Feringa albo GranataPet :)
Dobra jest też Porta 21 (ta niebieska)



u nas żadna z nich nie przyjęła sie na dłużej
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto lis 28, 2017 8:30 Re: Moja córeczka Lady <3

Zefir pisze:Akurat to, że odwlekam dokocenie na przyszły rok, nie jest spowodowane moimi wątpliwościami, lecz sprzeciwem rodziców. Biorąc pod uwagę, że mieszkam razem z nimi, muszę liczyć się z ich zdaniem. Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli, w przyszłym roku przeprowadzę się do Wrocławia i dopiero wtedy będę mógł myśleć o dokoceniu :wink:.

Czytając różne wątki na forum, zauważyłem, że jednak sporo osób twierdzi, że prędzej dogada się kocur z kotką, niż dwie kotki ze sobą. No ale wiadomo, każdy kot jest innych i myślę, że to bardziej od charakteru danego kota zależy.

Jeżeli się już dokocę, to na pewno będę początkowo izolował od siebie koty i stopniowo je do siebie przyzwyczajał :). A ty zamierzasz początkowo izolować Kubusia?

W piątek był Black Friday, więc postanowiłem skorzystać z przecen i kupić jakąś ciekawą książkę o kotach. Pierwotnie planowałem kupić tylko jedną, ale nie mogłem się zdecydować którą i kupiłem dwie - ,,Zaklinacz kotów'' i ,,Jak kot z kotem'' :mrgreen:.


ja byłam lepsza, bo zamówiłam aż 4 :mrgreen:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto lis 28, 2017 8:44 Re: Moja córeczka Lady <3

mir.ka pisze:
Zefir pisze:Akurat to, że odwlekam dokocenie na przyszły rok, nie jest spowodowane moimi wątpliwościami, lecz sprzeciwem rodziców. Biorąc pod uwagę, że mieszkam razem z nimi, muszę liczyć się z ich zdaniem. Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli, w przyszłym roku przeprowadzę się do Wrocławia i dopiero wtedy będę mógł myśleć o dokoceniu :wink:.

Czytając różne wątki na forum, zauważyłem, że jednak sporo osób twierdzi, że prędzej dogada się kocur z kotką, niż dwie kotki ze sobą. No ale wiadomo, każdy kot jest innych i myślę, że to bardziej od charakteru danego kota zależy.

Jeżeli się już dokocę, to na pewno będę początkowo izolował od siebie koty i stopniowo je do siebie przyzwyczajał :). A ty zamierzasz początkowo izolować Kubusia?

W piątek był Black Friday, więc postanowiłem skorzystać z przecen i kupić jakąś ciekawą książkę o kotach. Pierwotnie planowałem kupić tylko jedną, ale nie mogłem się zdecydować którą i kupiłem dwie - ,,Zaklinacz kotów'' i ,,Jak kot z kotem'' :mrgreen:.


ja byłam lepsza, bo zamówiłam aż 4 :mrgreen:

Jakie tytuly?
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Wto lis 28, 2017 8:54 Re: Moja córeczka Lady <3

hutek pisze:
mir.ka pisze:
Zefir pisze:Akurat to, że odwlekam dokocenie na przyszły rok, nie jest spowodowane moimi wątpliwościami, lecz sprzeciwem rodziców. Biorąc pod uwagę, że mieszkam razem z nimi, muszę liczyć się z ich zdaniem. Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli, w przyszłym roku przeprowadzę się do Wrocławia i dopiero wtedy będę mógł myśleć o dokoceniu :wink:.

Czytając różne wątki na forum, zauważyłem, że jednak sporo osób twierdzi, że prędzej dogada się kocur z kotką, niż dwie kotki ze sobą. No ale wiadomo, każdy kot jest innych i myślę, że to bardziej od charakteru danego kota zależy.

Jeżeli się już dokocę, to na pewno będę początkowo izolował od siebie koty i stopniowo je do siebie przyzwyczajał :). A ty zamierzasz początkowo izolować Kubusia?

W piątek był Black Friday, więc postanowiłem skorzystać z przecen i kupić jakąś ciekawą książkę o kotach. Pierwotnie planowałem kupić tylko jedną, ale nie mogłem się zdecydować którą i kupiłem dwie - ,,Zaklinacz kotów'' i ,,Jak kot z kotem'' :mrgreen:.


ja byłam lepsza, bo zamówiłam aż 4 :mrgreen:

Jakie tytuly?


a chcesz kupić? u mnie na wątku jest link, który mi przysłała Klaudia, zamówiłam 4 dostępne

już są ich fotki :)
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt gru 01, 2017 22:58 Re: Moja córeczka Lady <3

Książki w końcu doszły, a żwirku jak nie było, tak nie ma :evil:. Ostatni raz zamówiłem coś przez paczkomat. Zawsze paczki przychodziły na drugi dzień, a tym razem obie paczki ze sporym opóźnieniem...

Nie podoba mi się tegoroczna odsłona kalendarza adwentowego na zooplusie - nie dość, że w formie kuponów to jeszcze z minimalną kwotą zakupów 8O.

Lady dzisiaj miała zły dzień, chodziła jakaś przestraszona i nie dawała się nawet dotknąć. Próbowałem ją namówić do zabawy, ale nie była zainteresowana. To naprawdę nie w jej stylu, bo ona nigdy nie odmawia zabawy. Całe szczęście na wieczór jej trochę przeszło i sama zaczęła mnie namawiać do zabaw :ok:.

Spójrzcie jaką sobie ładną naklejkę na włącznik światła kupiłem :mrgreen:

Obrazek

Lady ostatnio spodobało się spanie na moim plecaku :kotek:

Obrazek

Obrazek

Jakiś czas temu kupiłem dla Lady prezent na mikołaja - taką myszkę z walerianą, z czapeczką świąteczną (dam jej ją 6 grudnia i wtedy będą ewentualne zdjęcia :mrgreen:). Załapałem się też na darmową karmę suchą - Wild Freedom Adult 400 g :). Lady wprawdzie nie je suchego, ale skoro za darmo to wziąłem, skorzystają albo koty z Myślinowa, albo ze schroniska.

Po otwarciu paczki poczułem niezbyt przyjemny zapach. Początkowo myślałem, że to ta karma ma taki zapach, ale po oględzinach okazało się, że to ta myszka tak śmierdzi 8O. Nie sądziłem, że waleriana ma taki intensywny i niezbyt przyjemny zapach. Ale najważniejsze by Lady się spodobało :kotek:.

Teraz zastanawiam się co jej kupić na Boże Narodzenie. Rozważam jedną z tych dwóch rzeczy:

http://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawki ... wki/289175
http://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki ... ota/564911

I nie mogę się zdecydować :roll:.

Obrazek
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Pt gru 01, 2017 23:03 Re: Moja córeczka Lady <3

Ja polecam ten domek, u nas zawsze robi furorę :)
Zniszczył nam się już czwarty i znów czeka nas jego zakup :)

Waleriana śmierdzi na sucho, ale jak kot ją wyciumka to dopiero wtedy ŚMIERDZI tak, że mnie aż mdli... Mam bardzo wrażliwe zmysły (słuch i węch)... nie wejdę do rybnego, bo mi się zbiera... nie śpię w nocy, bo budzę się jak kot pije wodę w kuchni... Mokra waleriana doprowadza mnie do szału... A koty kochają :x

Faktycznie się nie popisali z tym kalendarzem :(
ser_Kociątko
 

Post » Pt gru 01, 2017 23:19 Re: Moja córeczka Lady <3

Lady akurat lubi kartony, budki i różnego rodzaju kryjówki, więc domek mógłby się jej spodobać. Tylko zastanawiam się gdzie ja go postawię :mrgreen:.

Jeżeli waleriana będzie działała na Lady tak jak kocimiętka, to zapewne rzadko będzie się bawiła tą myszą, więc może jakoś zdzierżę ten zapach :twisted:.

Dzisiaj zacząłem czytać Zaklinacza kotów i jak na razie mam pozytywne odczucia względem tej książki :kotek:
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Pt gru 01, 2017 23:32 Re: Moja córeczka Lady <3

Na moje kocimiętka nie działa, a waleriana powoduje narkotyczny szał :D
ser_Kociątko
 

Post » Pt gru 01, 2017 23:41 Re: Moja córeczka Lady <3

No to u nas właśnie kocimiętka tak działa, Lady jak się chwilę pobawi taką myszką to wydziera się w niebo głosy, a na tą myszkę poluje prawie jak na prawdziwą :lol:. Kiedyś zapomniałem schować myszę na noc, to aż mnie obudziły jej krzyki 8O. Wydzierała się prawie jak w rui, a była już po kastracji :roll:.
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Sob gru 02, 2017 0:17 Re: Moja córeczka Lady <3

klaudiafj pisze:Ja nigdy nie izolowałam kotów. Choć to słowo nigdy przy czterech kotach, które miałam, brzmi dziwnie :) Wpierw nawet nie wiedziałam, że trzeba izolować, a potem i tak nie izolowałam. Nowego kota stawiam zawsze na środku salonu i sam sobie wychodzi z transportera. Kubusia też nie będę izolować, choć jadą do nas jego zapachy na kocyku :) Zalecenie wetki. Żeby Marysia się zapoznała z nowym zapachem to potem podobno to łatwiej przejdzie. ps. a ja nawet nie mam gdzie izolować :) i nie uważam, żeby izolowanie było konieczne. (chyba, że kot jest chory z ulicy, no to wiadomo, czasem to mus )

W sumie u nas też nigdy nie było takiego ograniczania przestrzeni nowo wprowadzanym. Jeśli zwierze ma zostać z nami na stałe to jest puszczane centralnie do głównego pokoju (oczywista zdrowe, przebadane). Natomiast niedawno,gdy mieliśmy kotkę na podleczeniu to raczej nei chciałam naszej przyzwyczajać, a jednocześnie badaliśmy jak się ustosunkuje do przybysza. Średnio to wychodziło i na podstawie obserwacji wyszło,że jej się towarzystwo nie nadaje, a wcale bym tego taka pewna nie była. Ale mam taką myśl,że kot wyczuwa,iż jakieś zwierze jest na chwile. Tak było z Mikołajem. Kotkę,którą mama dostarczyła z pracy weszła i na dzien dobry wyglądało, jakby była od dawna,bo nasz tak do niej luzacko podszedł. Z następnym kotem było to samo. Ale jeśli przynosiliśmy koty na 1-2 przed dostarczeniem do stałego domu, to wtedy kocur się wściekał. Chodził do nich tylko po to żeby ofukać, a jak miaukały to dostały po łbie i tyle z jego szarmanckiego usposobienia :P
To samo z kuwetami. Czytam,że najczęściej każdemu serwuje się osobną i nawet my przy 3 kotach mieliśmy przez jakiś czas dwie sztuki, przy czym koty załatwiały się tylko do jednej, a druga stałą czyściutka. Nawet jadły z jednej miski, takiej dużej dla psa, bo gdy kazde maiło swoją to wchodziły sobie na głowę,żeby spróbować po trochu z kazdej, choć było to samo :lol:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Carmen201, MB&Ofelia, Silverblue i 119 gości