Moje kocie córeczki - Lady ❤ i Stefi ❤

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 26, 2017 9:22 Re: Moja córeczka Lady <3

Zefir pisze:Właśnie chciałbym się dokocić czarnym kocurkiem, nawet jeden mi się szczególnie spodobał, ale rodzice nie zgadzają się na drugiego kota w ich domu :|.
Jak dobrze pójdzie, to za rok się wyprowadzę do Wrocławia i wtedy spełnię moje marzenie o dokoceniu :twisted:.


jeden mój tymczas pojechał pod Wrocław :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro lip 26, 2017 17:58 Re: Moja córeczka Lady <3

Moli25 pisze:Wrocław :love:
Studia?


Tak, studia :). Nawet gdybym nie planował studiować, to bym się przeprowadził do Wrocławia, bo podoba mi się to miasto. Jawor już mi zbrzydł, to nie miasto dla mnie, a Legnica trochę zbyt patologiczna (legniczanie zapewne rozumieją o czym mówię).
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Śro lip 26, 2017 17:59 Re: Moja córeczka Lady <3

To kciuki za powodzenie wszystkich planów :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

A jaki kierunek studiów?
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro lip 26, 2017 20:47 Re: Moja córeczka Lady <3

Zefir pisze:Właśnie chciałbym się dokocić czarnym kocurkiem, nawet jeden mi się szczególnie spodobał, ale rodzice nie zgadzają się na drugiego kota w ich domu :|.
Jak dobrze pójdzie, to za rok się wyprowadzę do Wrocławia i wtedy spełnię moje marzenie o dokoceniu :twisted:.

Za marzenia o czarnym kocurku :ok: :ok: :ok:
może rodzice zmienią zdanie i pozwolą na drugiego kota.
Ja mam trzy koty i psa :lol: mąż też nie chciał słyszeć o psie ale postawiłam na swoim teraz to jego miłość. :ryk: :ryk: :ryk:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25551
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 27, 2017 13:23 Re: Moja córeczka Lady <3

Zefir pisze:Właśnie chciałbym się dokocić czarnym kocurkiem, nawet jeden mi się szczególnie spodobał, ale rodzice nie zgadzają się na drugiego kota w ich domu :|.
Jak dobrze pójdzie, to za rok się wyprowadzę do Wrocławia i wtedy spełnię moje marzenie o dokoceniu :twisted:.

Dawno temu nigdy nie myślałem o kocie. 6 lat temu pojawiła się jedna kotka, miała być wyleczona i wypuszczona... została. 4 lata temu przywieźliśmy 10 tygodniowe kociątko dla kogoś z ogłoszenia, po 2 dniach wróciła do nas i... została, miesiąc temu znależliśmy kocie niemowlę 3 tygodniowe, miała już zaklepany dom... jednak została. W ciągu 6 lat wzbogaciłem się i moja rodzina o 3 koty. Może rodzice zmienią decyzję daj im trochę czasu. Zapraszam na nasz wątek.viewtopic.php?f=46&t=119367
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Sob lip 29, 2017 8:07 Re: Moja córeczka Lady <3

Mało prawdopodobnie, że rodzice zmienią zdanie. Cudem jest, że zgodzili się na przynajmniej jednego kota :roll:. I chociaż bardzo kochają Lady, to wciąż narzekają na latającą sierść. Od jakiegoś czasu zacząłem suplementować kwasy omega-3, więc liczę, że linienie trochę się zmniejszy. FURminator przynosi średnie efekty.

klaudiafj pisze:A jaki kierunek studiów?

Marzą mi się studia prawnicze, ale wszyscy straszą, że będzie ciężko, że bez znajomości daleko nie zajdę. Ale ja się nie poddaję, nie dam sobie skrzydeł podciąć :twisted:

hutek pisze:Zapraszam na nasz wątek.viewtopic.php?f=46&t=119367

Z pewnością wpadniemy 8)
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Wto sie 01, 2017 20:03 Re: Moja córeczka Lady <3

Gratuluje zdobycia Miss kocich miejscówek :mrgreen: :king: :201440
Wiedziałam ze lady wygra, była bezkonkurencyjna :ryk:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Wto sie 01, 2017 20:45 Re: Moja córeczka Lady <3

Dziękujemy za gratulacje i miłe słowa :201494
Te upały mnie wykończą :|. Nawet na Lady one źle wpływają, prawie wcale nie je i przesypia większość dnia :roll:.
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Śro sie 02, 2017 22:49 Re: Moja córeczka Lady <3

Zefir pisze:Mało prawdopodobnie, że rodzice zmienią zdanie. Cudem jest, że zgodzili się na przynajmniej jednego kota :roll:. I chociaż bardzo kochają Lady, to wciąż narzekają na latającą sierść. Od jakiegoś czasu zacząłem suplementować kwasy omega-3, więc liczę, że linienie trochę się zmniejszy. FURminator przynosi średnie efekty.


Pomarzyć można :twisted: Ten typ futra juz tak ma. Jest krótsze, za to puchate, o gęstym podszerstku i bez względu na porę roku będzie fruwać wszędzie. Nie tylko do talerza, bo idealnie wchodzi też do oczu. Zauważyłam,że to jest charakterystyczna cecha kotów o krótkim białym futrze (niekoniecznie w całości białe). W tym wypadku lepiej od furminatora wypada zwykła damska okrągła szczotka. Tego typu https://www.drogerienatura.pl/szczotka- ... gJLoPD_BwE Można szczotkować codziennie. Nie zużywa się. Ani szczotka, ani kot :mrgreen:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10838
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw sie 03, 2017 4:24 Re: Moja córeczka Lady <3

mir.ka pisze:
Zefir pisze:Właśnie chciałbym się dokocić czarnym kocurkiem, nawet jeden mi się szczególnie spodobał, ale rodzice nie zgadzają się na drugiego kota w ich domu :|.
Jak dobrze pójdzie, to za rok się wyprowadzę do Wrocławia i wtedy spełnię moje marzenie o dokoceniu :twisted:.


jeden mój tymczas pojechał pod Wrocław :wink:

A tak!
Umknęło mi
Mój syn!
:mrgreen:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Czw sie 03, 2017 4:27 Re: Moja córeczka Lady <3

Atta pisze:
Zefir pisze:Mało prawdopodobnie, że rodzice zmienią zdanie. Cudem jest, że zgodzili się na przynajmniej jednego kota :roll:. I chociaż bardzo kochają Lady, to wciąż narzekają na latającą sierść. Od jakiegoś czasu zacząłem suplementować kwasy omega-3, więc liczę, że linienie trochę się zmniejszy. FURminator przynosi średnie efekty.


Pomarzyć można :twisted: Ten typ futra juz tak ma. Jest krótsze, za to puchate, o gęstym podszerstku i bez względu na porę roku będzie fruwać wszędzie. Nie tylko do talerza, bo idealnie wchodzi też do oczu. Zauważyłam,że to jest charakterystyczna cecha kotów o krótkim białym futrze (niekoniecznie w całości białe). W tym wypadku lepiej od furminatora wypada zwykła damska okrągła szczotka. Tego typu https://www.drogerienatura.pl/szczotka- ... gJLoPD_BwE Można szczotkować codziennie. Nie zużywa się. Ani szczotka, ani kot :mrgreen:


Mamy podobna, jedna na całe towarzystwo :twisted:
Tzn na "damy" mojego domostwa :lol:
Ostatnio ktoś mi zwrócił uwagę ze posiwialam? :wink:
No tak, Moli kłaczki wychodziły mi z kucyka :ryk:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Czw sie 03, 2017 13:32 Re: Moja córeczka Lady <3

Zefir pisze:
klaudiafj pisze:A jaki kierunek studiów?

Marzą mi się studia prawnicze, ale wszyscy straszą, że będzie ciężko, że bez znajomości daleko nie zajdę. Ale ja się nie poddaję, nie dam sobie skrzydeł podciąć :twisted:



To jest bzdura. Można skończyć prawo i aplikację bez żadnych znajomości. Ale na pewno jest ciężko. Ciężej niż dzieciom prawników, to bez wątpienia. Dużo nauki, a potem start niełatwy, rynek jest nasycony i trudno się przebić.

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Sob sie 05, 2017 23:18 Re: Moja córeczka Lady <3

Atta dobrze, że za marzenia nie karają :twisted:. Już od dawna podejrzewałem, że Lady po prostu ma takie futro, ale jak ostatnio analizowałem co jeszcze może powodować tak nadmierne wypadanie sierści, to przyszło mi jedynie do głowy, że może być one spowodowane niedoborami kwasów omega-3. Może akurat suplementacja tych kwasów coś da, a jak nie, to trudno :roll:. Biała sierść ma też to do siebie, że z powodu jej koloru, bardziej rzuca się w oczy. Może faktycznie spróbuję jeszcze z tą szczotką, o której piszesz, bo FURminator powoli zaczyna mnie irytować. Fakt, wyczesuje dużo sierści, ale chwilami mam wrażenie, że jakbym tak czesał i czesał, to bym jej całą sierść wyczesał. Śmiem podejrzewać, że usuwa też zdrową sierść. No i kot nie lubi takiego czesania, chociaż producent zapewniał co innego. Ale po takim czesaniu przynajmniej z trzy dni jest spokój.
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Nie sie 06, 2017 17:14 Re: Moja córeczka Lady <3

Furminator wyczesuje po prostu CAŁE futro. On po prostu to futro wyrywa. Wiem co mówię.. raz tak "wyczesałam" mojego kota w jednym miejscu prawie do łysa, nim zauważyłam.. przestraszyłam się. Kot biegał z łysawym bokiem przez dwa tygodnie. Niestety. Więc już wiesz, dlaczego koty nie lubią "czesania" nim. Też byś nie lubił, jakbyś tak sobie nim choć raz po głowie przejechał. Odcrazu pas startowy dla samolotów. Ja od tamtej pory furminatora nie tykam. Zwykła szczotka jest w zupełności wystarczająca i - w przeciwieństwie do furminatora - nie powoduje traumy u kota.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Sob sie 12, 2017 22:30 Re: Moja córeczka Lady <3

To też musi zależeć od sierści kota, bo w przypadku Lady, FURminator na pewno nie wyrywa całego futra. Biorąc pod uwagę, że zdarzały się nam półgodzinne czesania FURminatorem, to po takim czesaniu kot byłby już łysy. Jednak zdrową sierść na pewno wyrywa, nie ma bata. Dlatego tymczasowo dajemy sobie spokój z tym urządzeniem i będziemy próbować innych opcji. Na początek zamówiłem szczotkę z naturalnego włosia z zooplusa i planuję jeszcze dokupić szczotkę, o której wspominała Atta. Już pojawiły się pierwsze pozytywne efekty suplementacji kwasów omega-3. Sierść stała się jeszcze przyjemniejsza w dotyku i trochę mniej wypada. Jeszcze jak do tego wdrożymy częste czesania, to może nie będzie tak źle :mrgreen:.

Lady za tydzień kończy rok i już zamówiłem prezent dla niej - http://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki ... _cm/284412. Paczka ma przyjść w poniedziałek i nie wiem jak wytrzymam, by nie otworzyć jej do soboty :lol:. Oby tylko prezent się spodobał :201461.

Lady uwielbia pluszowe myszki z kocimiętką.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak szalała z tą myszką, że ją zgubiła :roll:. Całe szczęście mieliśmy zapasową :mrgreen:.

Obrazek

Przyszły do nas prezenty od Atta, za które jeszcze raz dziękujemy :1luvu:
Podusia od razu przypadła do gustu i jest często używana :mrgreen:.

Obrazek

Obrazek

Lady gdy była mniejsza, myszka z piórkami nie robiła na niej żadnego wrażenia. Teraz jednak namiętnie wylizuje piórka, aż zrobią się mokre :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lifter i 115 gości