Moje kocie córeczki - Lady ❤ i Stefi ❤

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 13, 2017 9:29 Re: Moja córeczka Lady <3

Super prezent :ok: Ciekawe czy małej jubilatce się spodoba. U mnie koty też lubią te myszki.
Te kwasy omega-3 to jakie podajesz i gdzie kupujesz? bo moze dla mojej Rudzi by sie przydały, bo strasznie ostatnio się kłaczy i ma cofki :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72781
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie sie 13, 2017 15:20 Re: Moja córeczka Lady <3

KociaMama44 pisze:Furminator wyczesuje po prostu CAŁE futro. On po prostu to futro wyrywa. Wiem co mówię.. raz tak "wyczesałam" mojego kota w jednym miejscu prawie do łysa, nim zauważyłam.. przestraszyłam się. Kot biegał z łysawym bokiem przez dwa tygodnie. Niestety. Więc już wiesz, dlaczego koty nie lubią "czesania" nim. Też byś nie lubił, jakbyś tak sobie nim choć raz po głowie przejechał. Odcrazu pas startowy dla samolotów. Ja od tamtej pory furminatora nie tykam. Zwykła szczotka jest w zupełności wystarczająca i - w przeciwieństwie do furminatora - nie powoduje traumy u kota.

A powiem Ci,że rewelacyjnie sprawdzał się na futrze persicy. I ona to uwielbiała, można ją było wyczesywać godzinami. Właściwie to jedyne co pomagało na jej futro. Sąsiadka tyle razy musiała ją poddawać wygoleniu, przynajmniej częściowemu,że już miała dość. A naszej wcale to wiele sierści nie wyczesuje, za to leci z niej garściami, nawet głaskać nie trzeba. Lepiej radzi sobie okrągła szczotka i widzę,że kot bardziej zadowolony z takiego czesania. Co futro to inne odczucie :mrgreen:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10838
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie sie 13, 2017 15:23 Re: Moja córeczka Lady <3

mir.ka W aptece kupuję kapsułki Omega-3 500 mg firmy Naturell. Nożykiem robię dziurkę w kapsułce i zawartość dodaję do jedzonka :)
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Nie sie 13, 2017 15:27 Re: Moja córeczka Lady <3

Zefir pisze:Lady za tydzień kończy rok i już zamówiłem prezent dla niej - http://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki ... _cm/284412. Paczka ma przyjść w poniedziałek i nie wiem jak wytrzymam, by nie otworzyć jej do soboty :lol:. Oby tylko prezent się spodobał :201461.


O jaki fantastyczny drapak :love: Nasza by pokochała, ale został w spadku po Klusce taki niższy w bdb stanie, to nie ma co liczyć na naszą łaskawość :twisted:

Zefir pisze:Lady uwielbia pluszowe myszki z kocimiętką.

Obrazek


Z tą myszą wygląda jak prawdziwy łowca 8) Nasza nie zaszczyca uwagą żaden taki "drobiazg". Za to dewastuje matę dla dzieci :mrgreen: Ile ona się namęczy przy tych wszytych i zwisających elementach, a tu jeszcze zadne nie odpadło, choć materiał maty już z jednej strony rozerwała.

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10838
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon sie 14, 2017 21:23 Re: Moja córeczka Lady <3

Paczka już przyszła, teraz czekamy tylko do soboty z jej rozpakowaniem :1luvu:

Obrazek
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Wto sie 15, 2017 8:01 Re: Moja córeczka Lady <3

Zefir pisze:Paczka już przyszła, teraz czekamy tylko do soboty z jej rozpakowaniem :1luvu:

Obrazek



a my na fotorelację z użytkowania prezentu :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72781
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto sie 15, 2017 9:45 Re: Moja córeczka Lady <3

Ależ piękna kota, taka dostojna :1luvu:

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Wto sie 15, 2017 11:16 Re: Moja córeczka Lady <3

Zefir pisze:mir.ka W aptece kupuję kapsułki Omega-3 500 mg firmy Naturell. Nożykiem robię dziurkę w kapsułce i zawartość dodaję do jedzonka :)


Bardzo dobry pomysł :ok:
Ile razy w tygodniu?

Przepiękna fotorelacja na poprzedniej stronie
Ona jest naprawdę jak arystokratka :mrgreen:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Wto sie 15, 2017 11:48 Re: Moja córeczka Lady <3

Dziękujemy za miłe słowa :1luvu:
Lady powinna dostawać średnio półtora kapsułki dziennie, więc początkowo jeden dzień dostawała jedną, a drugiego dnia dwie. Teraz dodaję zawartość kapsułek bezpośrednio do mieszkanki, jeszcze przed jej porcjowaniem i przemrożeniem.
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Sob sie 19, 2017 10:14 Re: Moja córeczka Lady <3

Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72781
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob sie 19, 2017 11:25 Re: Moja córeczka Lady <3

Wszystkiego najlepszego dla Lady :1luvu: dużo zdrowia :birthday: :dance:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25550
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 19, 2017 14:19 Re: Moja córeczka Lady - Obchodzimy pierwsze urodziny!

:surprise: :torte: :torte: :spin2: :surprise:
Najwspanialszego!!
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Sob sie 19, 2017 22:59 Re: Moja córeczka Lady - Obchodzimy pierwsze urodziny!

Z dniem dzisiejszym, moja mała córeczka stała się dorosłą koteczką :birthday:. Pamiętam jeszcze jak była malutką, rozbrykaną, dwumiesięczną koteczką, a dzisiaj skończyła już rok. Ważyła wtedy niecały kilogram, a dzisiaj waży już 4.65 kg.

Przez te 10 miesięcy wspólnego mieszkania, Lady bardzo się zmieniła. Przez długi czas była bardzo szczupła, później miała lekką nadwagę, a teraz nie jest ani za chuda, ani za gruba :mrgreen:. Jej charakter zmieniał się z miesiąca na miesiąc. Wystarczy chociażby spojrzeć na jej podejście do obcych - początkowo witała wszystkich w drzwiach, a teraz jest bardzo nieufna i potrafi nasyczeć. Chociaż zrobił się z niej większy miziak, to od prawie dwóch miesięcy nie śpi ze mną w łóżku :roll:. Stała się nieco spokojniejsza, ale wciąż drzemie w niej nieokiełznany kociak :lol:. Nie może się zdecydować jaki stosunek przybrać w stosunku do odkurzacza - początkowo bała się go panicznie, później przestała, później znów zaczęła, a teraz niby się nie boi, ale jest czujna, gdy jest w pobliżu.

Pamiętam jeszcze dzień kiedy przywiozłem ją do domu - brzydko pachniała, a jej biała sierść, wcale nie była taka biała. W związku z tym, na przywitanie została wykąpana. Kąpiel zniosła dość dobrze, chociaż trochę pokrzykiwała.

Obrazek

Szybko zaaklimatyzowała się w nowym domu i z wieśniaczki, stała się prawdziwą damą. Od razu nauczyła się korzystać z kuwety, a jakiś czas później, również z drapaka. Na wiosce była skazana na jedzenie resztek ze stołu, a w domu, już od pierwszych dni, zaczęła wybrzydzać z jedzeniem. W głowie były jej tylko zabawy.

Obrazek

Od samego początku było pod górkę - bardzo długo walczyliśmy z kocim katarkiem, w między czasie dopadło nas też zapalenie ucha. Nie pomagały również częste strajki głodowe. Do tego wszystkiego doszła pierwsza rujka w wieku 4,5 miesiąca 8O. Jednak przebrnęliśmy przez wszystkie przeciwności i dzisiaj mamy się dobrze :201461. Udało się wykastrować Lady, i całkiem niedawno, po długiej walce, w końcu pozbyć się kociego katarku :ok:.

Obrazek

Obrazek

Wszystkim bardzo dziękujemy za życzonka urodzinowe! :201494 :piwa:
Lady doczekała się dzisiaj nawet tortu :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Później poszliśmy rozpakować prezent :1luvu: (ale o tym już następnym razem, bo dzisiaj już padam :cowsleep: )

Obrazek
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Sob sie 19, 2017 23:46 Re: Moja córeczka Lady - Obchodzimy pierwsze urodziny!

Ucałowania dla zjawiskowej Damy! <3

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Nie sie 20, 2017 21:24 Re: Moja córeczka Lady - Obchodzimy pierwsze urodziny!

Uwielbiam Was :love:
Jesteście naprawdę fajnym duetem :mrgreen:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Drrr, jolabuk5, Lifter i 120 gości