Brygada Autodestrukcja (od 9str)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 09, 2016 11:05 Brygada Autodestrukcja (od 9str)

YENNEFER
(w książecze wpisali jej kot europejski krótkowłosy czarny :ryk: , 30.05.2016)

Obrazek

Yen, Yenka
Taki czarny charakter, typowo "mój" kot, bardzo grzeczna, strasznie szybko się uczy.
Umie trochę komend, wychodzi na spacery na szelkach, powoli po wąwozie bez smyczy.
Była w naszym domu pierwszym kotem, wychowana trochę jak pies i taka psia też jest.
Bardzo ładnie się odwołuje na spacerach, pilnuje się...
Robimy już trasy po lesie po 5 km razem z psem.
W domu uwielbia gości, hm... muzykę poważną i celulozę :twisted:
(kartki, książki, zeszyty dają jej chyba jej jakąś tajemniczą ciemną moc)

Została wzięta z działek z kocim katarem, zapaleniem spojówek ogólnie wyglądała
jak jedno wielkie kocie nieszczęście... ważyła nieco ponad 300g...
Początkowo miała być tylko wizyta u weterynarza, ale gdy było trzeba
6 razy dziennie podawać lek, od razu wzięliśmy ją do domu, kotka była przekochana.
Od początku strasznie lgnęła do ludzi... Zasyfiła nam cały dom, zarzygała... pierwszy
tydzień był okropny, nie dało się wytrzymać smrodu, ale i tak nadal ją kochamy :)


MERIGOLD
(siostra Yenki, 30.05.2016)

Obrazek

Mery, Rysia, Mała Rysia, Maria-Awaria :P

Trochę nie ogarnia świata, takie lekko autystyczne dziecko tego domu,
zawsze jest z nią kupa śmiechu :D Nie do końca radzi sobie z nadążaniem
za energiczną siostrą, ale stara się ile może. Nieco bardziej wycofana,
ale za to jak już przyjdzie co do czego to typowy przytulas. Wszystko
przychodzi jej nie co wolniej, dla tego nie umie może tyle co Yen ale
tu raczej stosujemy system "małych kroczków".

Została wzięta z tego samego miejsca co Yen ale trochę ponad 2 tygodnie
później, z racji stanu zdrowia siostry, Zawsze była fizycznie tym mocniejszym
kociakiem, ale gdy obie dostały mocno jeść okazało się, że będzie nieco mniejsza
od siostry. Nie chcieliśmy na początku 2 kotów w domu, wydawało nam się, że
jeden to i tak sporo, ale szukanie domu nie szło nam szałowo, co znajdował się
ktoś to nie był "odpowiedni", to za mało odpowiedzialny, to niepełnoletni...
Potem złamana łapa itd... Tak naprawdę chyba nie chcieliśmy jej oddać i już ! :D
Teraz jest jedną wielką przytulanką rodziny i jej pełnoprawnym członkiem :)


KURKUMA Rude Ziółko
(seter irlandzki, 24.01.2009)

Obrazek

Pola, Polinka, Ruda, Rudzisz, Łoś, Laleczka... oj długo by wymieniać

Największy skarb i oczko w głowie całej rodziny. Mój wyczekany, wybłagany
pierwszy pies. Mój Anioł Stróż. Nie ma takich słów które są ją w stanie opisać.
Przeszłam z nią u boku moje najpiękniejsze i najgorsze chwile w życiu. Jest
zawsze tam gdzie trzeba. Robiłyśmy razem już wszystko przez obedience, agility,
zaprzęgi po szkolenia dla osób niewidomych. Rozumie na tyle dużo, że spokojnie
moża jej wszystko wytłumaczyć, mówić do niej pełnymi zdaniami. Jest takim psem
jakiego nie spotkałam jeszcze nigdy w życiu. Ją trzeba poznać :) Jeśdzimy razem
wszędzie, za granice, na zakupy, na wycieczki.. Zwiedziła już trochę ale nigdy nie ma dość
Uwielbia podróżować, wszędzie czuje się dobrze.

Trafiła do mnie z hodowli Rude Ziółko, najbardziej przemyślana sprawa w moim życiu,
wycieczki zaraz po urodzeniu, odwiedzanie (mimo że mamy nieźle ponad 300km)...
Potem treningi, wystawy, w między czasie dopadła nas sterylka przez ropomacicze,
wykryte podczas usg w bardzo wczesnym stadium ale nie było mowy o ryzyku.
Ogólnie Pola jest gwiazdeczką całej rodziny, to w 100% mój pies, razem śpimy, jemy,
uczymy się. Nie znam osoby, która gdy ją pozna jej nie pokocha...
Pies typu zero agresji za czasów gdy miałam koszatniczki i wychodziłam z nimi na dwór
przynosiła mi je w pysku jak najlżej tylko się dało... Nosi zakupy ze sklepu do domu.
Umie troszkę sztuczek :P Mogłabym na jej temat pisać i pisać nic na to nie poradzę,
mimo że mamy już za sobą pare ładnych tysięcy dni spędzonych razem dzień w dzień
dziękuję, że możemy spędzać razem kolejny.


Jedyny męski rodzynek naszej brygady :

PRYMUS BER
(wałach małopolski, 25.08.2008)

Obrazek

Prymek, Prym, Paczak, Synek

Prymek jest ze mną odkąd skończył 1,5 roku.
Przez wielu był nazywany konim do uśpienia.
Mimo fajnego rodowodu, nie dało się z nim nic,
Kosztował mnie bardzo wiele zdrowia, a na nasze przygody
nie starczyłoby tu miejsca. Dzisiaj jest już super.
Startujemy razem w WKKW w tym roku udało nam się wywalczyć
I msc. W Otwartej Lidze za co jestem synowi ogromnie wdzięczna.
Obecnie dopóki się nie wsiądzie jest misiem i konikiem do hipoterapii.
Do jazdy jest nadal trudny ale dla mnie nie niebezpieczny. Jako
jedyny rodzynek w brygadzie musi trzymać poziom i od czasu do czasu
rozstawić mnie po kątach :)


To tak "delikatnie" żebyście wiedzieli co i jak z nami :)


A wątek zaczęliśmy tą historią...

Jestem początkującym właścicielem kotów, przeszłam przez psy, konie, koszatniczki ale koty to nowość.
Yenka i Mery są ze mną od 5,5 mies. To rodzeństwo. Yenka została wzięta jak miała 5 tygodni ze względu na bardzo zaawansowany koci katar i wterynarze uznali, że musi mieć stałą opiekę więc karmiłam ją jeszcze przez 3 tygodnie mlekiem dla kociąt. Starałam się wybrać to o najlepszym składzie , chociaż wiem, że nie zastąpiło to mleka matki. Mery przybyła do nas około 3 tygodnie puźniej, gdy stan Yenki był już w miarę stabilny i dobry. Oba kotki wzięłam z działek gdzie rozmnażają się na potęgę, postanowiłam to chociaż troche ograniczyć i udało nam się wysterylizować 5 kotek oraz przygarnąć te 2 maluchy. Początkowo był to dom tymczasowy jednak dla kotek nie udało znaleźć się nowych domów więc zostały na stałe i wypełniają nasz dom miłością.

Wszystko byłoby pięknie ale... wychowałam w tym domu szczeniaka, wydawało mi się, że jest mega przystosowany dla maluchów. Rośliny nie są trujące, nie ma przedmiotów które mogłyby spaść itd, miejsc gdzie zwierzak byłby się w stanie zaklinować... Kotki są energiczne jak to maluchy, wychodzą na szelkach na spacery staram się bawić z nimi ile wlezie aby w bezpieczny sposób pożytkowały energię. Niestety coś wciąż idzie nie tak, nie wiem co robię, źle.

Mery jest po pękniętej miednicy w 1 miejscu, złamanej łapie, wyrwanej ściance policzka wewnątrz jamy ustnej, wstrząsach mózgu, złamaniu ogona prawie przy podstawie obecnie wraca do formy gdyż miała mocne zaburzenia równowagi.
Yenka miała pękniętą w 3 miejscach miednice, wyrawany kawałek pyszczka z przodu, wlaśnie czekamy na rezonans ponieważ kotka ma w 3 miescach pękniętą czaszkę - na całe szczęście obrzęk nie poszedł w stronę mózgu
Historia jakby ktoś się nad nimi conajmniej znęcał.

Nie wiem co robić jestem załamana.... Wszystkie te rzeczy dzieją się pod naszą nieobecność... Z głową Yenki było tak, że wyszlismy na dół do sklepu nie było nas max 15 minut.. koty nie brykały jakoś ani nic gdy je zostawialiśmy... Wracam sprawdzam od razu oba koty (to już rutyna bo wchodzę za każdym razem do domu z zawałem serca bo boję się że znów się coś stało), a Yenka zaczyna puchnąć mi w oczach... Od razu weterynarz prześwietlenie i diagnoza...

Na prawdę pieniądze nie grają żadnej roli, będąc właścicielem konia, psa i 2 kociaków musiałam decydując sie na to liczyć się z wydatkami. Ale ja już nie mogę patrzeć na to jak je boli. Staramy się nie wychodzić jak nie musimy z domu.. TAk się nie da, ja już nie wiem dlatego pytam o Wasze odczucia o co chodzi. Tęsknią ? Zbyt słabe kości ? Kotki są pod stałą opieką weterynarzy, którzy otaczają je wspaniałą opieką i wiedzą, że w życiu nie zrobiłabym im nic złego ale martwimy sie jak to dalej będzie jeśli nic się nie zmieni. Bardzo dziękuję za każdą odpowiedz, podpowiedź i przestrogę... Może cos przeoczyłam, czegoś nie zauważam.
Ostatnio edytowano Sob lis 19, 2016 12:51 przez Raqel, łącznie edytowano 2 razy

Raqel

Avatar użytkownika
 
Posty: 43
Od: Śro lis 09, 2016 10:44

Post » Śro lis 09, 2016 13:57 Re: Jak długo jeszcze?

Przychodzi ktoś do domu pod waszą nieobecność?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lis 09, 2016 14:04 Re: Jak długo jeszcze?

O rany :strach: koty nie są w stanie zrobić sobie same takich obrażeń i dziwne, że prawie jak wychodzisz to to się dzieje... też mam małego kotka i to co opisujesz normalne nie jest nawet dla ruchliwych zwierząt.

Ja mam kamerę w domu z podglądem w czasie rzeczywistym na telefonie - jest to super sprawa. Podglądamy kotki jak nas niema. Polecam Ci zamontować takie coś, tylko nie mów o tym nikomu jak się zdecydujesz.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro lis 09, 2016 14:20 Re: Jak długo jeszcze?

Mieszkamy we dwójkę i raczej wszędzie jeździmy razem koty zostają bez nikogo same kamera chyba dobry pomysł tylko wtedy chyba w każdym pokoju prawda?

Raqel

Avatar użytkownika
 
Posty: 43
Od: Śro lis 09, 2016 10:44

Post » Śro lis 09, 2016 14:22 Re: Jak długo jeszcze?

Najbardziej to wygląda na udział jakiegoś człowieka. Bo zawsze dzieje się pod Twoją nieobecność.Dziwne. Gdyby były rzeczywiscie takiw wypadkowe, co mało prawdopodobne, to część wypadków byłaby przy Tobie.

Były już na forum wątki o wypadkowych ponad miarę kotach, wypadkowych właśnie pod nieobecność właścicieli, i okazywało się, po zamontowaniu w tajemnicy kamery/dyktafonu że to jeden z domowników był sprawcą tych kocich wypadków/ wyzywał się na kocie.

Pomyśl kto ma klucz od mieszkania. I kto może mieć klucz.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lis 09, 2016 14:33 Re: Jak długo jeszcze?

Patmol pisze:Najbardziej to wygląda na udział jakiegoś człowieka. Bo zawsze dzieje się pod Twoją nieobecność.Dziwne. Gdyby były rzeczywiscie takiw wypadkowe, co mało prawdopodobne, to część wypadków byłaby przy Tobie.

Były już na forum wątki o wypadkowych ponad miarę kotach, wypadkowych właśnie pod nieobecność właścicieli, i okazywało się, po zamontowaniu w tajemnicy kamery/dyktafonu że to jeden z domowników był sprawcą tych kocich wypadków/ wyzywał się na kocie.

Pomyśl kto ma klucz od mieszkania. I kto może mieć klucz.

Koniecznie to sprawdź.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34247
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro lis 09, 2016 14:35 Re: Jak długo jeszcze?

I nie mów tej drugiej osobie, z która mieszkasz że będziesz montować kamery/dyktafon. Zrób to w tajemnicy.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lis 09, 2016 14:36 Re: Jak długo jeszcze?

A pies ich nie gania?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro lis 09, 2016 14:37 Re: Jak długo jeszcze?

Piesek z nami wszędzie podróżuje a gdy sa wszystkie 3 to nie ma problemu śpią razem zawinięte

Raqel

Avatar użytkownika
 
Posty: 43
Od: Śro lis 09, 2016 10:44

Post » Śro lis 09, 2016 14:39 Re: Jak długo jeszcze?

Dobre pytanie. Pies mógłby być sprawcą takich obrażeń.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34247
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro lis 09, 2016 14:43 Re: Jak długo jeszcze?

Ale koty potrafia uciec przed psem... Ktos moze miec tez klucz nielegalnie np jakis sasiad co pilnuje, kiedy wychodzicie, albo wynajmujacy.
Jak wychodzisz to zamknij koty w jednym pokoju. Ktos kto wchodzi, zeby znecac sie nad kotami na pewno nie bedzie umial ich zlapac. Izoluj koty od psa podczas kiedy Was nie ma. To nie sa obrazenia, ktore koty moga sobie zrobic sama :/
Kamera ma szerki kat i widac spora czesc mieszkania.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro lis 09, 2016 14:44 Re: Jak długo jeszcze?

Niestety to mit, że kot nie da się złapać i zawsze ucieknie.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34247
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro lis 09, 2016 14:50 Re: Jak długo jeszcze?

zaznaczę
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro lis 09, 2016 14:53 Re: Jak długo jeszcze?

Ja kiedyś zostawiłam telefon podpięty do ładowarki, z włączony nagrywaniem. Ustawiłam jak najniższą jakość filmu (nie jest potrzebne HD...), żeby więcej się zmieściło w pamięci telefonu. Wyczyściłam też pamięć tego telefonu (żeby zmieściło się jak najwięcej nagrania) i ustawiłam go kamerą w stronę pokoju, opierając o doniczkę.
To też może być dobry pomysł - bez instalowania sprzętów, kamer, kabli.
Nie miałam wprawdzie takiego problemu jak Ty, przyczyny były zupełnie inne, ale patent uważam za niezły.
Nie wiem, jak by mi się udało zainstalować monitoring tak, żeby mój M. się nie dowiedział. :? (nie wspomnę już o późniejszych relacjach z partnerem jeśli by okazało się, że to nie on). Choć faktem jest, że dobrze, gdyby o kamerce nie wiedział...

Bo myślę tak jak dziewczyny powyżej - nie wydaje mi się, żeby koty same się tak zmasakrowały zwłaszcza, że jak mówisz - miałaś psa, a nawet koszatniczki - wszędobylskie stworzenia :roll:

Emee

Avatar użytkownika
 
Posty: 1291
Od: Wto mar 15, 2016 16:17

Post » Śro lis 09, 2016 14:55 Re: Jak długo jeszcze?

Pies wszędzie jeździ z nami poza tym śpią we 3 w kulke zwinięte więc zero agresji. Mieszkanie jest moje nikt nie ma kluczy ale kamery i tak założę
EDIT : Myślicie, że mogę ten temat przerobić na ogólny temat Yen i Mery ze zdjęciami itd ? Widziałam, że kilka osób prowadzi takie wątki i w sumie chętnie byśmy się też pokazali z lepszej strony niż te chorubska ;)
Ostatnio edytowano Pt lis 18, 2016 20:40 przez Raqel, łącznie edytowano 2 razy

Raqel

Avatar użytkownika
 
Posty: 43
Od: Śro lis 09, 2016 10:44

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], indianeczka, MaryLux i 77 gości