Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 16, 2023 18:13 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Witaj Ewa :)
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4387
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw mar 16, 2023 19:04 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Moim też trzeba kroić, niestety! Ale trochę mielonego zjadają. A Sabcia, która nie ma ząbków, woli mielone :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60186
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw mar 16, 2023 20:16 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Koty mnie nauczyły, że mielonego mięsa się nie kupuje! Jak ja zmielę (szarpakiem) to jest ok, jak kupię mielone to skucha. Zanim dałam się wytresować to kroiłam 0,5 kg. mięcha dziennie nożem, (dla bezzębnialów musiałam drobno :( ), odciski od noża mi się porobiły a koty nawet "dziękuję" nie powiedziały. Szarpak uratował moje paluchy i moją psyche :D
Tak, wokoło tematu, nie zastanawia Was, że mielone mięso jest tańsze od "całościowego"? Nie piszę o przypadkach, gdy sprzedawca mieli na bieżąco, na potrzeby klienta choć nawet takiego "moje" koty nie chciały jeść. .
Koty mnie nauczyły - nigdy nie kupuj mielonego! Zainwestuj w maszynkę do mielenia mięsa. Na zdrowie ci wyjdzie i ... na wygodę! Kot będzie zadowolony a ty ? Ty dokupisz se przystawkę do szatkowania warzyw i przygotowanie surówki do obiadu będzie przyjemnością :D .
Zdrówka :D :1luvu:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Czw mar 16, 2023 22:03 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

ewkkrem pisze:Koty mnie nauczyły, że mielonego mięsa się nie kupuje! Jak ja zmielę (szarpakiem) to jest ok, jak kupię mielone to skucha. Zanim dałam się wytresować to kroiłam 0,5 kg. mięcha dziennie nożem, (dla bezzębnialów musiałam drobno :( ), odciski od noża mi się porobiły a koty nawet "dziękuję" nie powiedziały. Szarpak uratował moje paluchy i moją psyche :D
Tak, wokoło tematu, nie zastanawia Was, że mielone mięso jest tańsze od "całościowego"? Nie piszę o przypadkach, gdy sprzedawca mieli na bieżąco, na potrzeby klienta choć nawet takiego "moje" koty nie chciały jeść. .
Koty mnie nauczyły - nigdy nie kupuj mielonego! Zainwestuj w maszynkę do mielenia mięsa. Na zdrowie ci wyjdzie i ... na wygodę! Kot będzie zadowolony a ty ? Ty dokupisz se przystawkę do szatkowania warzyw i przygotowanie surówki do obiadu będzie przyjemnością :D .
Zdrówka :D :1luvu:

Nigdy nie kupuję gotowego mielonego, fuj! Ani dla siebie, ani dla kotów. Brzydzę się i nie mam zaufania. Tak mi wpajano od dziecka - gotowe mielone to zło i niewątpliwie coś w tym jest.
Ja mam absolutnie zaufany sklep, mięso kupuję tylko tam i mój ulubiony pan D. mieli mi co sobie zażyczę i na takiej grubości sitka jakiej sobie zażyczę. Jestem tak bezczelna, że niekiedy noszę mu własne do mielenia :P Kotom mięso kroję, drobno :roll:
Maszynkę mam oczywiście. Ale używam do mielenia innych rzeczy. Nawet moje rozpasanie ma swoje granice więc np mięso na pasztet milę sama :)
Generalnie zgadzam się z tym co piszesz, gdyby nie ten sklep, to sama bym mieliła. Oczywiście dla siebie bo koty wiadomo, krojone ma być :)
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4387
Od: Śro gru 28, 2022 17:36


Post » Śro mar 22, 2023 20:29 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Józiu, co u Mru?
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4387
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Śro mar 22, 2023 22:30 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Katarzynka01 pisze:Józiu, co u Mru?

Goimy się i jak zbawienia wyczekujemy zdjęcia kołnierza...

jozefina1970

Avatar użytkownika
 
Posty: 32475
Od: Nie maja 09, 2010 12:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 22, 2023 22:37 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

jozefina1970 pisze:
Katarzynka01 pisze:Józiu, co u Mru?

Goimy się i jak zbawienia wyczekujemy zdjęcia kołnierza...

I na wyniki histo za które nieustannie trzymam :ok:
A kołnierz do zdjęcia już chyba niedługo?
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4387
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Śro mar 22, 2023 22:39 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Co do mięsa mielonego- moje jadły tylko z jednego sklepu, nie było możliwości żeby zjadły z innego- nawet jeżeli to samo pisało na opakowaniu.
Krojone je tylko Latek i to max dwa kawałki więcej nie ruszy.
Teraz praktycznie mam już z głowy dawanie mielonego bo już nie ma komu jeść :(
No i oczywiście musiała być albo szynka albo łopatka nic innego nie ruszyły.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19481
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Śro mar 22, 2023 22:45 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Przykro mi Małgosiu :(

Moje nieroby nie tykają mielonego, ale ja sie tak przyzwyczaiłam do krojenia, że w zasadzie nie odczuwam różnicy.
Ja to pikuś. Moi rodzice w najlepszym czasie mieli przerób jak mała masarnia. Puszki były wypełniaczami, ale z obfitym dodatkiem mięsa. Najpierw było porcjowanie, pakowanie, zamrażanie, a codziennie krojenie. Tata wyrobił się na pierwszego specjalistę. A tych porcji było codziennie około 50 :strach:
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4387
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw mar 23, 2023 5:22 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

I za wyniki także!
Kołnierz mam nadzieję dzisiaj, czternasty dzień lub jutro? Maj nadzieję, że dzisiaj... Niby wyczesujemy, myjemy wacikiem 8O pyszczek ale i tak kot mało świeży już :-)

jozefina1970

Avatar użytkownika
 
Posty: 32475
Od: Nie maja 09, 2010 12:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 23, 2023 9:44 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Jaka dzielna Mrusielda, pokonała kołnierz :)
Chyba lada dzień będą wyniki?
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4387
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw mar 23, 2023 11:33 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Katarzynka01 pisze:Jaka dzielna Mrusielda, pokonała kołnierz :)
Chyba lada dzień będą wyniki?

Dwa tygodnie dzisiaj. A Pani doktor mówiła o trzech tygodniach.

jozefina1970

Avatar użytkownika
 
Posty: 32475
Od: Nie maja 09, 2010 12:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 23, 2023 12:33 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Czyli nadal czekamy mocno trzymając kciuki :)
A bez kołnierza oczekiwanie dla Mru będzie łatwiejsze
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4387
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw mar 23, 2023 15:54 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Zdjęliśmy kołnierz. Na razie jest... Dziwnie.

jozefina1970

Avatar użytkownika
 
Posty: 32475
Od: Nie maja 09, 2010 12:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 110 gości