Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 22, 2023 14:41 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

To prawda!
Trzeba jednakowoż uważać, żeby nie przekroczyć cienkiej linii pomiędzy młodą duchem, a dzidzią piernik :D
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4219
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Wto maja 23, 2023 2:51 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

No, organizm też ma tu coś do powiedzenia.
Ale młoda duchem - tak. Chociaż czasem chce się zakrzyknąć za babcią Tańską - Przecież ja mam 70 lat! Pamiętam instalowanie w mieszkaniu pierwszego radia lampowego. A muszę obsługiwać komputer... :twisted:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59709
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto maja 23, 2023 9:25 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Babcia Tańska z "Awantury o Basię"?
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4219
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Wto maja 23, 2023 13:17 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Katarzynka01 pisze:Babcia Tańska z "Awantury o Basię"?

Właśnie ona :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59709
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto maja 23, 2023 21:30 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

jolabuk5 pisze:No, organizm też ma tu coś do powiedzenia.
Ale młoda duchem - tak. Chociaż czasem chce się zakrzyknąć za babcią Tańską - Przecież ja mam 70 lat! Pamiętam instalowanie w mieszkaniu pierwszego radia lampowego. A muszę obsługiwać komputer... :twisted:

A jaq pamiętam radio lampowe tylko u dziadka, u mnie takowego nie było. Za młodam, mam tylko 69

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto maja 23, 2023 22:06 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

No popatrz, ja mam 70, ale świetnie pamiętam moment, kiedy tato wnosił wieeeelkie czarne pudło i ustawiał na stoliku... Jedno z najwcześniejszych wspomnień z dzieciństwa :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59709
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto maja 23, 2023 22:26 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

jolabuk5 pisze:No popatrz, ja mam 70, ale świetnie pamiętam moment, kiedy tato wnosił wieeeelkie czarne pudło i ustawiał na stoliku... Jedno z najwcześniejszych wspomnień z dzieciństwa :D

Ja za to pamiętam pierwszy telewizor, radziecki, czarno-biały

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto maja 23, 2023 23:21 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Telewizor też pamiętam, oczywiście! Ale to było później, mogłam mieć 5 albo 6 lat... Też był czarno-biały.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59709
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 24, 2023 10:36 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

jolabuk5 pisze:
Katarzynka01 pisze:Babcia Tańska z "Awantury o Basię"?

Właśnie ona :D

I to mi się jakoś nie zgadza :) Przecież powieść Makuszyńskiego to lata '30, a gdzie tam jeszcze do komputerów?

Telewizor pierwszy też pamiętam, było to cudo marki Durer, ogromna skrzynia z małym, jajowatym ekranem.
Niestety był też przyczyną mojej wielkiej traumy, bo po dobranocce (Jaś i Agatka albo Gąska Balbinka) opuszczałam towarzystwo i posyłana byłam do spania. Do mojego pokoju i to była ta trauma. Wiele dzieci z klasy mieszkało z rodzicami w jednym pokoju i siłą rzeczy oglądały wszystkie te filmy, których ja oglądać nie mogłam :placz:
I właśnie tego tym dzieciom zazdrościłam najbardziej - wspólnego pokoju dla całej rodziny
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4219
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Śro maja 24, 2023 10:47 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Już wcześniej miałam pokazać Łęczycę do odwiedzenia której bardzo zachęcam. Kazimierzowski zamek w samym mieście, pod Łęczycą słynna romańska kolegiata w Tumie, zrekonstruowane grodzisko, góra Św. Małgorzaty
Widok spod kolegiaty na grodzisko
Obrazek
Rekonstrukcja to wynik rewelacyjnych wykopalisk prowadzonych przez naszego kolegę. Oczywiście można dyskutować o wyglądzie górnych partii wież, ale poza tym wszystko jest bez zarzutu
Obrazek
Widok z murów na kolegiatę, w pewnym momencie współistniały więc pewnie tak to niegdyś mogło wyglądać
Obrazek
Romańska kolegiata niezmiennie zachwyca
Obrazek
Góra św. Małgorzaty, tajemniczy obiekt, są co do niego teorie i podejrzenia bo wykopalisk nie sposób przeprowadzić. Z sondaży wynikają jakieś romańskie korzenie. Niestety nie jest widoczny pień pogański. A zakłada się, że w czasach przedchrześcijańskich było to miejsce kultu
Obrazek
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4219
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Śro maja 24, 2023 10:54 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

a diabeł jeszcze tam urzęduje? :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro maja 24, 2023 11:17 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Ale w zamku bo z kolegiaty popędzili :) Choć w śladach po średniowiecznych rusztowaniach niektórzy widzą ślady po szponach Boruty :)
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4219
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw maja 25, 2023 13:27 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Kasiu, czy mogę przywitać się w tym wątku i czasem sobie tu zajrzeć? Właśnie zobaczyłam jedno z moich ulubionych miejsc na ziemi. Byłam w Tumie kilka razy (o wiele za mało) i za każdym razem odnajdywałam tam wyjątkowe poczucie spokoju i harmonii. Podobnie było w paru innych miejscach, m.in. w Węsiorach i w Maria Laach w Niemczech. Czy to tylko kwestia oddalenia od skupisk ludzkich, czy też rzeczywiście panuje tam jakaś inna energia? Dlaczego właśnie tam powstała tak imponująca budowla? Pewnie nie ma odpowiedzi na te pytania, ale aura pewnych miejsc jest dla mnie rzeczą jak najbardziej realną. Zdarzyło mi się też odwiedzić parę miejsc o zdecydowanie złej energii. Czy miałaś kiedyś tego typu odczucia? Np. podczas wykopalisk?

ropucha

 
Posty: 836
Od: Pt mar 15, 2013 23:54

Post » Czw maja 25, 2023 13:51 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Anetko, zapraszam, będzie mi bardzo miło gościć Cię tutaj :)

Tum jest stanowczo miejscem magicznym. Byłam tam wiele razy i za każdym razem odczuwam tę jego magię od nowa. Węsiory, Odry tak, niestety ostatnio bardzo psują te miejsca osobnicy szukający tam czakramów, produkujący "żywą wodę" na kamiennych kręgach i generalnie zadeptujący te miejsca.
Co do tej energii czy jak to nazwać. Ja uważam, że jest coś takiego jak genius loci, żyje i trwa. A zależnie od tego jakim jest duchem opiekuńczym energia/atmosfera miejsc jest przyjazna bądź nie. Wspaniałe miejsce jakim jest Las Teutoburski ma niewątpliwie w sobie coś ponurego, przytłaczającego, jego geniusz jest najwyraźniej od stuleci zły i to się czuje.
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4219
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw maja 25, 2023 17:38 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

A propos magii miejsc jeszcze :)
Jest takie miejsce na Istrii - Nesactium. Chyba mało znane, nie tak oczywiste turystycznie jak np amfiteatr w Puli czy inne znane i reklamowane zabytki. Po raz pierwszy zobaczyłam je późnym wiosennym popołudniem i była to chwila zaiste czarodziejska. Bujna szmaragdowa trawa, na niej zarysy rzymskich budowli, a z boku resztki bramy do cytadeli z epoki wczesnego żelaza. Coś niesamowitego. No i cisza, kompletna cisza i niesłychany spokój, poza nami nikogo. Wracając stamtąd, pod ogromnym wrażeniem, rozmawialiśmy o tym, że tam cały czas mieszka duch opiekuńczy tego miejsca, genius loci. Później, przy kolejnym pobycie na Istrii reklamowałam to miejsce koleżance z którą byłam na wakacjach jako oddech po zapchanej turystami Puli. Pojechałyśmy, ale to był lipiec. Nadal pusto, ale wszystko wypalone słońcem, zupełnie inne wrażenia, magia odeszła albo raczej zasnęła. Genius loci po prostu zasnął na lato, jestem o tym przekonana :)

https://www.istria-culture.com/en/nesactium-i111
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4219
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], jolabuk5 i 90 gości