Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [']

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 01, 2024 19:04 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [

Lifter pisze:Cztery lata dobrego zycia, u schylku kociego zycia, to bardzo duzo.

<3
Mama się z Tobą zgadza :1luvu:

Właśnie miałyśmy długą rozmowę o ostatnich chwilach Kocia. Po przemyśleniu, po odreagowaniu, mama stwierdziła, że jeśli Kocio cierpiał, to kilka godzin. Oczywiście i to jest zbyt długo, ale reakcja nie była wg niej spóźniona, przecież nie funduje się kotu eutanazji "na zapas".
Mówiłam, że jeszcze w poniedziałek on był (wydawało się) w niezłej formie. Tak nie zachowuje się cierpiący kot - Kocio jadł, miział się, załatwiał i mył dokładnie.
Jeśli chcesz powstrzymać zielony (nie)ład, podpisz petycję https://stopgreendeal.org/pl/

Katarzynka01

 
Posty: 4669
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Śro maja 01, 2024 19:56 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [

Dopiero przeczytałam i ślę Wam szczere wyrazy współczucia. Mocno przytulam.
Kocio [*]

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25576
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 01, 2024 19:59 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [

Dobre dni i spokojny koniec, to naprawde przywilej dany tym, ktorych kochamy. I tak bylo z Kociem.
Dostal wszystko, co najwazniejsze. Odpoczywajcie, dbajcie teraz juz o siebie.

FuterNiemyty

 
Posty: 3748
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Śro maja 01, 2024 21:57 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [

Caty pisała kiedyś w wierszu o Babuni
"rok to bardzo dużo przecież,
niejednemu brakło tego roku..."
Kocio miał u Mamy spokojną, szczęsliwą kocią emeryturę.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60899
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 01, 2024 22:43 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [

Dziękuję :)

Dbamy o siebie Futerku, staramy się w każdym razie.
Ładne te słowa o Babuni, jakieś takie optymistyczne mimo wszystko.
Jeśli chcesz powstrzymać zielony (nie)ład, podpisz petycję https://stopgreendeal.org/pl/

Katarzynka01

 
Posty: 4669
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw maja 02, 2024 7:49 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [

Kocio[*] biegaj zdrowy i szczęśliwy za TM. Niektóre choroby są nieubłagane i nie dają szans życiu. Współczuję Mamie utraty przyjaciela.

aga66

 
Posty: 6179
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Czw maja 02, 2024 10:47 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [

Masz rację Aga :(
Niektóre choroby nie dość, że nie dają szansy to terapia jest tak inwazyjna i obciążająca, że jej stosowanie jest wątpliwe. Poza wszystkim zaś nie wiedzie w takich przypadkach do wyzdrowienia :(
Nasz zaufany wet, z którym się zgadzam, twierdzi, że wszelkie inwazyjne badania i terapie mają sens tylko gdy istnieje szansa na wyzdrowienie. Albo gdy można komfortowo przedłuzyć życie - co w tym przypadku możliwe nie było bo każde z możliwych działań terapeutycznych łączyłoby się z bólem, stresem, a wynik... wiadomo :(

edit: moja mama zawsze twierdziła (i nadal twierdzi), że leczenie na siłę w podobnych przypadkach jest wyrazem egoizmu, że człowiek robi to raczej dla siebie, dla swojego samopoczucia, nie dla kota.
W sumie się z tym zgadzam, ale wiem jak cholernie trudno jest zamienic teorię na praktykę
Jeśli chcesz powstrzymać zielony (nie)ład, podpisz petycję https://stopgreendeal.org/pl/

Katarzynka01

 
Posty: 4669
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw maja 02, 2024 15:12 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [

Tak, teoria sobie, a nasze uczucia w konkretnym przypadku to inna sprawa. Ale Mama ma rację - leczenie na siłę to tylko dodatkowe cierpienie...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60899
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 02, 2024 15:30 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [

Raz jeden niepotrzebnie kota przez tydzien przetrzymalem, liczac na cud, karmias dopyszcznie itd.
Nic to nie dalo, pomijajac ze kot - ledwie zywy - wpadal w panike na moj widok, gdy probowalem mu podac karme.
Do dzisiaj mam kaca moralnego.
Dlatego Mopika uspilem gdy tylko zrozumialem, ze ma dosc (nawet pomimo tego, ze na drugi dzien zdawal sie byc w lepszej formie a lekarze sugerowali, ze moze da sie go wyciagnac) - ale wiedzialem, ze tak czy siak to juz kwestia tygodni raczej niz miesiecy, bo cukrzyca, bo nerki mial w kiepskim stanie juz, bo zdaje sie jeszcze nowotwor sledziony (nie zdazylismy zdiagnozowac...). To juz nie mialo sensu. I choc nadal zal mi drania, to uwazam ze to byla sluszna decyzja, szczegolnie pamietajac jak bardzo bal sie wizyt u weta.
22 maja bedzie cztery lata.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4428
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt maja 03, 2024 10:28 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [

To są trudne sprawy, bardzo trudne. Ta granica pomiędzy udzielaniem pomocy a męczeniem jest cieniutka.
Ja cały czas nie potrafię sobie poradzić z myślą, że zamęczyłam Dżygita, że go zbyt długo ratowałam. To jest okropne uczucie.
Szczęśliwie to nie jest przypadek Kocia.
Lifter - to już 4 lata bez szatańskiego, cudownego Mopika? :( Czas biegnie jak kenijski sprinter.

Dzisiaj mama stwierdziła, że jej smutno, że tęskni. Po śmierci Kocia rzuciła się porządkować wszystko co możliwe i to odsuwało na bok jej przykre myśli, że jego już nie ma :(
Mama się zapiera, ale ja się zastanawiam czy z czasem nie obdarzyć jej jakimś kocim towarzyszem.
Jeśli chcesz powstrzymać zielony (nie)ład, podpisz petycję https://stopgreendeal.org/pl/

Katarzynka01

 
Posty: 4669
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pt maja 03, 2024 10:45 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [

Mama sama sobie znajdzie, a raczej jakiś kot ją znajdzie. Na razie musi wypocząć.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14752
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt maja 03, 2024 11:10 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [

Nigdy nie wiadomo, jak lepiej. Chyba lepiej się nie spieszyć. Jak pisze miziel52 - Mama powinna trochę odpoczać.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60899
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 03, 2024 13:22 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [

Tak, to jest problem. Po prostu trzeba dać mamie czas na przetrawienie tego.
Ja chciałabym dla niej jak najlepiej. Za chwilę do nas przyjedzie na obiad, przykro bardzo, że tym razem nie będzie w domu jej witał Kocio. Ja się nakręcam, mam nadzieję, że mama nie.
Jeśli chcesz powstrzymać zielony (nie)ład, podpisz petycję https://stopgreendeal.org/pl/

Katarzynka01

 
Posty: 4669
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pt maja 03, 2024 15:52 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [

Katarzynka01 pisze:Lifter - to już 4 lata bez szatańskiego, cudownego Mopika? :( Czas biegnie jak kenijski sprinter.
.


Niestety. A ja ciagle sie lapie, ze ostroznie wyjmuje naczynia ze zmywarki, bo Mopik nienawidzil dzwieku brzeczacych talerzy i natychmiast zaczynal lamentowac. Zawsze chcialem ten lament nagrac, bo byly to dosc specyficznego rodzaju dzwieku, ale coz...
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4428
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt maja 03, 2024 18:47 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']Kocio [

Lifter pisze:
Katarzynka01 pisze:Lifter - to już 4 lata bez szatańskiego, cudownego Mopika? :( Czas biegnie jak kenijski sprinter.
.


Niestety. A ja ciagle sie lapie, ze ostroznie wyjmuje naczynia ze zmywarki, bo Mopik nienawidzil dzwieku brzeczacych talerzy i natychmiast zaczynal lamentowac. Zawsze chcialem ten lament nagrac, bo byly to dosc specyficznego rodzaju dzwieku, ale coz...

Mam całą listę zdjęć, których nie zrobiłam, dźwięków, których nie nagrałam, filmików, których nie nakręci\lam...
Smutne to
Jeśli chcesz powstrzymać zielony (nie)ład, podpisz petycję https://stopgreendeal.org/pl/

Katarzynka01

 
Posty: 4669
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Meteorolog1 i 269 gości