Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 01, 2023 15:41 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Katarzynka01 pisze:
Mam też taką smutną refleksję. Robiłam kotom badania profilaktyczne, czasem częściej niż raz do roku. I nic to nie dało :( Nic nie udało się wcześniej wykryć, niczemu zapobiec, żadnego nie uchroniłam przed śmiercią gdy nagle zaatakowało choróbsko. Oczywiście nadal będę robić badania, ale nie ukrywam, że ta bezsilność, której doświadczyłam jest okropnie frustrująca


Spadchoron nie zawsze ocala zycie pilota ale zdecydowanie zwieksza jego szanse przezycia gdy go ma.
Takie badania czasem pomoga, czasem nie. Ale zawsze sa jakims plastrem na nasze sumienie. Bo nie ma zadreczania sie "a jakby moze zrobila mu badania chociaz raz to roku to moze...".
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lut 01, 2023 18:31 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

jozefina1970 pisze:Ależ przyniosło! Twoim kotom super życie :201461

Dokładnie.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.

meg11

 
Posty: 19336
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Śro lut 01, 2023 21:42 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

To prawda. Dla mnie ważne było też to, że mogłam być z moimi kotami do ich ostatniego oddechu. Nie wiem, czy one o tym wiedziałam, ale ja czułabym się okropnie, gdybym z nimi nie była

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lut 01, 2023 23:45 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

MaryLux pisze:To prawda. Dla mnie ważne było też to, że mogłam być z moimi kotami do ich ostatniego oddechu. Nie wiem, czy one o tym wiedziałam, ale ja czułabym się okropnie, gdybym z nimi nie była

Ale uczucie kiedy głaszczesz i całujesz umierającego kota jest straszne. :cry: :cry:
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.

meg11

 
Posty: 19336
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Czw lut 02, 2023 10:57 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25465
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 02, 2023 13:38 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

meg11 pisze:
MaryLux pisze:To prawda. Dla mnie ważne było też to, że mogłam być z moimi kotami do ich ostatniego oddechu. Nie wiem, czy one o tym wiedziałam, ale ja czułabym się okropnie, gdybym z nimi nie była

Ale uczucie kiedy głaszczesz i całujesz umierającego kota jest straszne. :cry: :cry:

Bez tego byloby mi jeszcze gorzej

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lut 02, 2023 15:56 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Sam nie wiem co byloby lepsze.
Zaluje ze nie bylo mnie gdy oddalem w rece lekarza swoja kotke (ale mialem wtedy 18 lat i ryczalem jak bobr) a ona patrzyla na mnie wzrokiem "nie zostawiaj mnie", a ja wyszedlem poza gabinet.
Ale nie chce tez pamietac ostatnich chwil Kocia, Kropka/Kropki (pieciodniowe malenstwo; nazwalem potem Kropka Kropkiem bo mial podobne ubarwienie), Mopika. Ale pamietam, doskonale pamietam.
I to i to sprawia mi bol.
Do dupy to wszystko.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lut 02, 2023 23:44 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Lifter pisze:Sam nie wiem co byloby lepsze.
Zaluje ze nie bylo mnie gdy oddalem w rece lekarza swoja kotke (ale mialem wtedy 18 lat i ryczalem jak bobr) a ona patrzyla na mnie wzrokiem "nie zostawiaj mnie", a ja wyszedlem poza gabinet.
Ale nie chce tez pamietac ostatnich chwil Kocia, Kropka/Kropki (pieciodniowe malenstwo; nazwalem potem Kropka Kropkiem bo mial podobne ubarwienie), Mopika. Ale pamietam, doskonale pamietam.
I to i to sprawia mi bol.
Do dupy to wszystko.

Do dupy. Ale ja nie mogłabym spokojnie spojrzeć w lustro bez tej ostatniej sekundy razem

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lut 03, 2023 7:13 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

jozefina1970 pisze:Ależ przyniosło! Twoim kotom super życie :201461

Miło, że tak myślisz, mam nadzieję że i one tak myślały
meg11 pisze:Kasiu badania badaniami a jak ma się coś stać to i tak się stanie.
W zeszłym roku odeszła mi w ciągu 2 minut Wasylisa jeden miau i pozamiatane, teraz Pusia była leczona, dawałam leki i rano zaczeła się przewracać kilka minut i ....
Nie jesteśmy w stanie nic zrobić jak ma się coś stać.
I tyle.

Ano właśnie. Tak umarł Drusio, tak umarła Zawieszka. Oba przebadane, oba zdrowe, kilka minut i było po nich :(
Lifter pisze:Takie badania czasem pomoga, czasem nie. Ale zawsze sa jakims plastrem na nasze sumienie. Bo nie ma zadreczania sie "a jakby moze zrobila mu badania chociaz raz to roku to moze...".

To właśnie te słowa klucze "plaster na nasze sumienie". I tylko, albo może aż. Już sama nie wiem

Reszty postanowiłam dokładnie nie cytować, nie odpowiadać szczegółowo. Sama sprowokowałam taka dyskusję i się najnormalniej zdołowałam.
Konkluzja jest jasna - do dupy to
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4216
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pt lut 03, 2023 8:21 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Podobno rozmowa pomaga... Ale nie chcę myśleć o tym, co będzie jak stracę kogoś bliskiego :-( zwierzę, człowieka... W grudniu zmarła moja przyjaciółka, na razie nie wiem, czy mi coś pomaga, raczej nie...
Puszeńko :1luvu:
Cnoty niewieście mam w paluszku ╭∩╮

jozefina1970

Avatar użytkownika
 
Posty: 32465
Od: Nie maja 09, 2010 12:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt lut 03, 2023 8:34 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

jozefina1970 pisze:Podobno rozmowa pomaga... Ale nie chcę myśleć o tym, co będzie jak stracę kogoś bliskiego :-( zwierzę, człowieka... W grudniu zmarła moja przyjaciółka, na razie nie wiem, czy mi coś pomaga, raczej nie...

Nie byłam w stanie z nikim o tym rozmawiać przez bardzo długi czas.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lut 03, 2023 9:12 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Jarka pisze:
jozefina1970 pisze:Podobno rozmowa pomaga... Ale nie chcę myśleć o tym, co będzie jak stracę kogoś bliskiego :-( zwierzę, człowieka... W grudniu zmarła moja przyjaciółka, na razie nie wiem, czy mi coś pomaga, raczej nie...

Nie byłam w stanie z nikim o tym rozmawiać przez bardzo długi czas.

Jarka, dlatego właśnie napisałam podobno. Mnie też pomaga średnio jak to introwertykowi.
Puszeńko :1luvu:
Cnoty niewieście mam w paluszku ╭∩╮

jozefina1970

Avatar użytkownika
 
Posty: 32465
Od: Nie maja 09, 2010 12:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt lut 03, 2023 9:44 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

jozefina1970 pisze:
Jarka pisze:
jozefina1970 pisze:Podobno rozmowa pomaga... Ale nie chcę myśleć o tym, co będzie jak stracę kogoś bliskiego :-( zwierzę, człowieka... W grudniu zmarła moja przyjaciółka, na razie nie wiem, czy mi coś pomaga, raczej nie...

Nie byłam w stanie z nikim o tym rozmawiać przez bardzo długi czas.

Jarka, dlatego właśnie napisałam podobno. Mnie też pomaga średnio jak to introwertykowi.

Tak, ja mogę rozmawiać o takiej stracie dopiero jak ją przerobię w sobie. A to trwa długo.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lut 03, 2023 10:36 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Jarka pisze:
jozefina1970 pisze:Podobno rozmowa pomaga... Ale nie chcę myśleć o tym, co będzie jak stracę kogoś bliskiego :-( zwierzę, człowieka... W grudniu zmarła moja przyjaciółka, na razie nie wiem, czy mi coś pomaga, raczej nie...

Nie byłam w stanie z nikim o tym rozmawiać przez bardzo długi czas.

Jestem ekstrawertykiem. Sama nie wiem jak to działa, raz mogę rozmawiać i nawet potrzebuję tego, a innym razem nie.

Józia, czy zmarła przyjaciółka to ta, którą poznaliśmy?
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4216
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pt lut 03, 2023 10:43 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Ja zwykle w trudnych sytuacjach się zamykam, nie umiem mówić, nawet jeśli chcę.

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Lifter i 76 gości