Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 12, 2017 17:17 Re: Moje koty XIX. Druid [']

Regata pisze:
casica pisze:Chyba mam zamkniętą listę.
Półmisek z wędlinami i zimnym mięsiwem:
Szynka, baleron, biała kiełbasa (pieczona i gotowana), dojrzewająca polędwica wołowa, pasztet, kurczak faszerowany, kaczka aromatyczna czyli prawie po pekińsku; zastanawiam się czy nie dołożyć czegoś włoskiego*
Jajka faszerowane w skorupkach, na ciepło
Jajka faszerowane na zimno. Waham się pomiędzy nadzieniem z krabów (ale tylko jeśli dostanę mięso dobrej jakości), a farszem na bazie wątróbki i czarnych trufli, z Porto - na podstawie przepisu na pasztet z wątróbek w galarecie.
Vitello tonnato
Galaretka cielęca
Majoneziki z łososia
Żurek
Masło ostre, jednak jedno bo maslo sardelowe ma zbyt agresywny smak
Sos tatarski
Ogórki, pomidory itp.
I chyba wystarczy. Planowałam też suflet i budyń, ale to już chyba nadmiar na 5 osób? Może więc zrobię słodki suflet w ramach deseru (pomarańczowy z cointreau?)? A budyń z sandacza podam gościom w poniedziałek?
.


Zastanawiam się właśnie, czy z Marek lub Tarchomina na Bielany nie mam przypadkiem Łodzi po drodze...? ;-)

Jak robisz jajka faszerowane nadzieniem z krabów?

Zapraszam :) w poniedziałek przychodzą koledzy na dożeranie, a więc jakiś batalion dodatkowy spokojnie się pożywi :)

Jeszcze nie robiłam takich jajek :P farsz jak do ogórków faszerowanych krabami, przepis w wyrafinowanym. Ale nie zrobię, bo zaspałam i nie mam odpowiednich krabów. Nie wszystkie się nadają. To nie mogą być kraby z puszki, tylko że szklanego słoika Nie podlinkuj ę tych właściwych, bo z tableta nie umiem
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro kwi 12, 2017 17:38 Re: Moje koty XIX. Druid [']

casica pisze: Hyc na stół, dorwał się do trawki. Dziobie trawę, mało mu, wydziobuje ziarna z podłoża, pewnie z podłożem :201435
I co zrobić z takim głupolem, takim kurokotem?

Hmmm 8) -pochodzenie zobowiązuje-toż on ze Zbożnego jest,a zboże to trawa, więc idąc tą pokrętną drogą, doszłam do konkluzji, ze jest to jakieś wytłumaczenie działań Nodiego :ryk:
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Śro kwi 12, 2017 17:43 Re: Moje koty XIX. Druid [']

kropkaXL pisze:
casica pisze: Hyc na stół, dorwał się do trawki. Dziobie trawę, mało mu, wydziobuje ziarna z podłoża, pewnie z podłożem :201435
I co zrobić z takim głupolem, takim kurokotem?

Hmmm 8) -pochodzenie zobowiązuje-toż on ze Zbożnego jest,a zboże to trawa, więc idąc tą pokrętną drogą, doszłam do konkluzji, ze jest to jakieś wytłumaczenie działań Nodiego :ryk:

Magia imion :strach:

Płacze pod drzwiami kuchni, biedulek :placz:
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro kwi 12, 2017 19:57 Re: Moje koty XIX. Druid [']

casica pisze:Chyba mam zamkniętą listę.
Półmisek z wędlinami i zimnym mięsiwem:
Szynka, baleron, biała kiełbasa (pieczona i gotowana), dojrzewająca polędwica wołowa, pasztet, kurczak faszerowany, kaczka aromatyczna czyli prawie po pekińsku; zastanawiam się czy nie dołożyć czegoś włoskiego*
Jajka faszerowane w skorupkach, na ciepło
Jajka faszerowane na zimno. Waham się pomiędzy nadzieniem z krabów (ale tylko jeśli dostanę mięso dobrej jakości), a farszem na bazie wątróbki i czarnych trufli, z Porto - na podstawie przepisu na pasztet z wątróbek w galarecie.
Vitello tonnato
Galaretka cielęca
Majoneziki z łososia
Żurek
Masło ostre, jednak jedno bo maslo sardelowe ma zbyt agresywny smak
Sos tatarski
Ogórki, pomidory itp.
I chyba wystarczy. Planowałam też suflet i budyń, ale to już chyba nadmiar na 5 osób? Może więc zrobię słodki suflet w ramach deseru (pomarańczowy z cointreau?)? A budyń z sandacza podam gościom w poniedziałek?

*Odkryłam świetny sklep internetowy, mają dobre włoskie wina oraz sporo różnych smakołyków. Już robiłam u nich zakupy i polecam. Wysyłają towar z dnia na dzień, w porządnych termicznych opakowaniach. Tak więc może jeszcze coś dorzucę do tego półmiska.
Najbardziej cieszy mnie carne salada, którego nie trzeba kupować w hurtowej ilości.Pięknie, cienko pokrojone, próżniowo pakowane, świeże. W sam raz na carpaccio. Ja to tak lubię, że mogę jeść bez niczego, tylko skropione oliwą, mniam.

Wow, zaimponowałaś mi tym menu (nie pierwszy raz zresztą).
Brzmi niesamowicie :)

Życzenia zdrowia dla Mamy :)

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39246
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Śro kwi 12, 2017 22:29 Re: Moje koty XIX. Druid [']

Olat pisze:Wow, zaimponowałaś mi tym menu (nie pierwszy raz zresztą).
Brzmi niesamowicie :)

Życzenia zdrowia dla Mamy :)

No wiesz? Widziałam Twoje opisy świątecznego stołu :lol: tam dopiero bogactwo nieprzebrane dań wszelkich, po zazdrości łam, chlip :placz:

Mama już dzisiaj lepiej, duuużo lepiej. Powiedziała, że bardzo dziękuję za wsparcie. I ja dziękuję :1luvu:
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro kwi 12, 2017 22:31 Re: Moje koty XIX. Druid [']

Trawkę kocią zamknęłam na noc w suszarce, nie, ja nie mam normalnych kotów, zwłaszcza dotyczy to kurokotów :twisted:
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 13, 2017 6:56 Re: Moje koty XIX. Druid [']

casica pisze:
gatiko pisze:
casica pisze:Ogłuchła :201461 tak, dzisiaj o 6.30 też byłam głucha i podła :twisted:

Nie jest jeszcze z Tobą AŻ tak źle, skoro potrafisz "TO" zauwazyć. 8O :P
casica pisze:To poszłam całować drób i inne zwierzątka, dziękujemy :)

:20145 Wyobraziłam sobie, jak pochylasz się nad... kurzym dziobem :20145 :20145

Wszystkiego dobrego . Ba! najlepszego dla Was :-)

I co? :twisted: wołam "cip, cip, cip", leci z dziobem, bezbłędnie do szafki, do sezamu co się otworzy :roll:
Ale niespodzianka, bo trawka już wyrośnięta. Hyc na stół, dorwał się do trawki. Dziobie trawę, mało mu, wydziobuje ziarna z podłoża, pewnie z podłożem :201435
I co zrobić z takim głupolem, takim kurokotem?

Oj tam, oj tam... Tylko narzekać potrafisz 8O
Przecież to dar, mieć takiego kurokotka. Karmisz (taniej) jak kurę, a masz mruczka :mrgreen: , możesz przytulić, posłuchac mruczanda... pogłaskać kurzefuterko... Same plusy.
Ale nie! No trzeba narzekać, na wszelki wypadek :201461 :ryk:

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw kwi 13, 2017 11:07 Re: Moje koty XIX. Druid [']

I proszę okazałam się marudą i malkontentem, nic tylko nudzę i nie doceniam :twisted:
Ale otworzyłaś mi oczy i ustawiłaś do pionu :)
Cieszę się, cieszę się jak cholera bo przecież kurak Nodi mógłby też zwyczajem kur srać gdzie popadnie, a on nie, do kuwety nosi, przemądry ten kotek :)

Ale swoją drogą po krótkim wystawieniu trawkę znowu schowalam. Nieprawdopodobne co on z nią wyrabia 8O Muszę filmik jakiś nagrać.
Poza tym, że jest kurą, jest cudownym zupełnie kotkiem :1luvu:
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 13, 2017 11:59 Re: Moje koty XIX. Druid [']

casica pisze:Cieszę się, cieszę się jak cholera bo przecież kurak Nodi mógłby też zwyczajem kur srać gdzie popadnie, a on nie, do kuwety nosi, przemądry ten kotek :)

W końcu zajarzyła Pani kochana 8O bo to już ręce opadały, nie powiem jak i gdzie :mrgreen: Wyjątkowo mądra kuraKot :smokin: ?
casica pisze:Ale swoją drogą po krótkim wystawieniu trawkę znowu schowalam. Nieprawdopodobne co on z nią wyrabia 8O Muszę filmik jakiś nagrać.
Poza tym, że jest kurą, jest cudownym zupełnie kotkiem :1luvu:

Poprosimy ( ja za ogól się tu raczę wypowiadać,ale nie wątpię,że każdy mnie poprze :mrgreen: ) filmik :201461
A może on tam jakichś glizduf znalazł i dlatego tak maltretuje ? Białka by zjadł :p


A na koniec ...

casica pisze:I co zrobić z takim głupolem, takim kurokotem?



No jak to co ??? Po prostu KOCHAĆ i ... kochać :1luvu:

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 25, 2017 15:58 Re: Moje koty XIX. Druid [']

A kuku?
Co tu taka cisza zapadła- mam nadzieję, że to brak weny do pisania, a nie coś złego?
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Wto kwi 25, 2017 17:03 Re: Moje koty XIX. Druid [']

<3
Przespałam sprawę. Laptop mi się zawiesza, przed Świętami nie zdążyłam zawezwać fachowca. Teraz mam bardzo aktywne dni, muszę to załatwić, mam nadzieję, że uda mi się przed długim weekendem.
A na tablecie nienawidzę i nie umiem, np wstawiać zdjęć czy kopiować.

Nodi szaleje, w czasie świątecznego śniadania zrobił większą furorę niż menu i przypieczętował swój sukces towarzyski spektakularnym skokiem na stół. Żyje bo zgrabnie skoczył na 10 cm kwadratowych wolnego akurat miejsca, rezolutny ten kotek :kotek:
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro kwi 26, 2017 5:30 Re: Moje koty XIX. Druid [']

Zdolny kotek, zdolny!
Cieszę się, że wszystko OK, należy się Wam teraz spokój, radość i wytchnienie.
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Śro kwi 26, 2017 18:30 Re: Moje koty XIX. Druid [']

Kurczaka wielkanocnego udawało kocię :lol:
Obrazek

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."
Ernest Hemingway

ewan

Avatar użytkownika
 
Posty: 5825
Od: Nie cze 21, 2009 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 27, 2017 10:48 Re: Moje koty XIX. Druid [']

Zajączka raczej :)
Kurczaka nie musi udawać ten kotek grzebiący :twisted:


Chciałam też dodać, że jajka z farszem wątróbkowym wyszły pysznie. Farsz ten usiłowałam zgrabnie wycisnąć rękawem cukierniczym. Wyciskany wyglądał jak kupa (mówiąc po prostu - gówno), taka klasyczna zakręcona kupa, jak z obrazka, nawet kolor pasował :lol: Nałożyłam więc łyżeczką, uff. Skojarzenie przestało działać :) Jako ciekawostkę dodam, że udało mi się zgubić trufle 8O Te czarne, siekane. Gdzieś je przełożyłam i nie ma. Tzn pewnie są, ale nikt nie wie gdzie. Koty pożarły? Wyrafinowane te kotki, po mamusi :) Szczęśliwie miałam w zapasie biale, dałam więc białe i też było pysznie, albo nawet bardziej :)
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 27, 2017 13:53 Re: Moje koty XIX. Druid [']

O dopłaty z Unii się staraj, koty, kury, zające. Coś jeszcze ukrywasz pod dywanem? :roll:

Coś więcej o tych wątróbkowych jajkach poproszę. Możne je było fajnie udekorować, np. kiełkami. Synowa zrobiła fajnego śledzika, w maleńkich filiżankach do espresso. Taki śledzik na raz. A więc na spodzie malutkie kawałeczki tegoż śledzika, cebulka w drobną kosteczkę, ugotowane i starte na grubych oczkach buraczki, kapary i ciut oliwy a na wierzchu czuprynka z kiełków słonecznika. Cudnie to wyglądało i smakowało super.
A w kieliszkach do czerwonego wina była galaretka z kurczaka, na wierzchu ćwiartka cytryny, Również fajnie wyglądało.
Obrazek

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."
Ernest Hemingway

ewan

Avatar użytkownika
 
Posty: 5825
Od: Nie cze 21, 2009 19:19
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 288 gości