Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 23, 2017 18:58 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Odważyłam się zostawić okno otwarte - najpierw od strony podwórka, bo uznałam, ze sąsiedzi mnie znają i by się zainteresowali, gdyby ktoś chciał oknem włazić... Zostawiłam też już raz od strony ulicy, ale rzeczywiście na nie bardzo długo.

O, a przed chwilą Feliś robił za celebrytę - usłyszałam damski głos "jaki śliczny kotek", "jakie masz duże oczka" itp :) Miło :) Baja w tym czasie zwiedzała dach szafy. Itp. W ogóle ona jest taka podniebna, a Felek - bardziej podłogowy. Na szczęście Bajka wreszcie zaczęła chodzić po meblach bardziej jak baletnica, nie jak słoniczka w składzie porcelany..

Ale okiennych pochwał dzisiejszego wieczoru dużo nie ma, bo deszczowo w Krakowie i mało kto chodzi, a jeśli, to parasol mu/jej świat zasłania.

Teraz meldunek z pola jedzenia: Baja polubiła już nawet barfa. Na początku nieco kręciła noskiem na surowe, teraz wcina aż miło. Za to Felek jest niemal wszystkożerny, oczywiście w kocim wymiarze tzn. nie dostaje np. lodów czy chałwy :) A, parę dni temu ukradł mi ziemniaki! I co najmniej jednego spałaszował - młode, smaczne, hihi. Drugiego rozdeptałam sama, bo go nie zauważyłam na podłodze, ziemniaka oczywiście, nie kota. No dobrze, w niektórych karmach są ziemniaki, więc niech mu będzie. Ale generalnie staram się nie dawać im mojego żarełka, przecież ja im też mięcha nie podjadam!

Oj, fajne te moje koty. W ogóle wszystkie koty kochane są! Miau... :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11137
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro maja 24, 2017 7:48 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Dobrze, że mieszkam na II piętrze a raczej 2,5 bo to blok dwupoziomowy. Mogę okno otworzyć w kuchni i tam jest na całości siatka, więc kotki się wietrzą kiedy jestem w domu albo jak wychodzę na 1 lub 2 godzinki z domu. Kochajmy wszystkie kotki, bo są śliczne. :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk:
Obrazek

jasia.stargard2

 
Posty: 370
Od: Wto sty 27, 2015 16:02

Post » Śro maja 24, 2017 8:11 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Moje koty też są "podniebne" :wink: Te młode, oczywiście.Zdjęcia z domków również pokazują, że na szafie fajnie się śpi :mrgreen: Rano na podłodze znalazłam rzecz, która była bardzo wysoko na szafie.Winowajcy nie znam.
Fajny wątek, naprawdę :ok:

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro maja 24, 2017 14:58 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

ewar pisze:Moje koty też są "podniebne" :wink: Te młode, oczywiście.Zdjęcia z domków również pokazują, że na szafie fajnie się śpi :mrgreen: Rano na podłodze znalazłam rzecz, która była bardzo wysoko na szafie.Winowajcy nie znam.
Fajny wątek, naprawdę :ok:

To co moja Bejbi wyrabia to też mało który kot to robi. Wypraną pościel ile razy rozwieszę na suszarce to wszystko pościąga. Schowa mi się najwyżej w kuchni a ja ją szukam , wołam a ona wysokaśno tam sobie w najlepsze śpi, ostatnio jej nową miejscówkę jest bęben w pralce. Teraz jak nie piorę to zawsze wyciągam wtyczkę z gniazdka. :201494 :201494 :201494 :201461 :201461
Obrazek

jasia.stargard2

 
Posty: 370
Od: Wto sty 27, 2015 16:02

Post » Śro maja 24, 2017 16:18 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Nul, wstawiłam kilka zdjęć Tymka na jego wątku.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro maja 24, 2017 16:46 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Jasia.stargrad.2, dzięki za uwagę na temat wyciąggania wtyczki od pralki! Bo jakoś w ogóle o tym nie pomyslałam, a to faktycznie ważne jest... Ale i tak jest zawsze wyciągnięta :)

Ewar, dzieki, idę zerknąć na Bajkowego "kuzyna" :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11137
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt maja 26, 2017 20:41 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Bajkowy "kuzyn" super :)

Natomiast Baja mi dzisiaj wycięła numer - wchodzę ja sobie spokojnie do domu, a Baja jakoś tak między moimi nogami... myk myk... Ani się obejrzałam, a Bajki nie ma - to znaczy jest, widzę ją w sieni... Cóż, mam już niejakie doświadczenie z Feliksem... Wolniutko przypilnowałam, żeby i Felek nie myknął, pamiętałam o zamknięciu drzwi (kiedyś, kiedy Felek uciekł, zostawiłam drzwi otwarte, w drzwiach torebkę ze WSZYSTKIM i pognałam a podwórko...), po czy spokojnie zeszłam po schodkach do sienie i delikatnie podeszłam do uciekinierki. Uff, nie czmychnęła. Wzięłam toto na łapy, zaczęłąm przemawiać, po czy, kiedy ją niosłam, ta małpka mnie tak udrapała w wewnętrzna stronę dłoni, że zawyłam chyba na całą kamienicę :) Fakt, pazurki miałam przyciąć własnie wkrótce :)

Efekt jest taki, że wylądowałysmy u pana doktora z prośbą o chipa. Bo jeśli toto kiedyś ucieknie porządniej (oby nie!), to wolę mieć chociaż taką szansę odnalezienia/zidentyfkowania jej. Chociaż pyszczek Bajka ma całkowicie niepowtarzalny, jak to określiła ewar - jakby unurzany w kawie :)

A poza tym Bajka wczoraj skończyła rok! Wg wpisanej w książeczce metryki, bo jak było naprawdę to pewnie nikt nie wie, nawet sama ona :)

No więc dostała mikro-mikro-chipa, zniosła to walcząc nieco, ale po chwili była już spokojna i grzecznie przeleżała resztę wizyty na moich kolanach. A że była ostatnią pacjentką dnia dzisiejszego, to jeszcze sobie z panem doktorem pogadalismy o kotkach i tak sobie spokojnie Baja to gadanie przeczekiwała.

Z Felkiem się tak spokojnie u weta nie siedzi, bo Felek od razu zaczyna zwiedzac gabinet :)

Miau!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11137
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 27, 2017 5:53 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Koty są bardzo sprytne.Majka kilka razy zwiała mi na klatkę schodową, ale biegła na górę.Teraz już nie podchodzi do drzwi,w ogóle żaden kot nie interesuje się tym, co za drzwiami.Bajka, o ile pamiętam też p.Izie kiedyś uciekła, ale też na górę.Młode to i głupiutkie jeszcze.Gdzie jej będzie lepiej?
Pisałam już o Maniusiu, który był kotem dość trudnym.W czasie remontu bloku, kiedy nie miałam siatki na balkonie uciekł w nocy przez źle zabezpieczone okno.Wybiegłam za nim, ale go nie znalazłam.Rano siedział na zewnętrznym parapecie na oknie balkonowym i czekał aż go wpuszczę do mieszkania.Wszedł po rusztowaniach na drugie piętro.Trafił bezbłędnie.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob maja 27, 2017 7:19 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Nul pisze:A poza tym Bajka wczoraj skończyła rok!

Ależ ten czas leci 8O Takie to było malutkie, przerażone, kiedy znajoma przywiozła ją do mnie w szmacianej torbie na zakupy w rowerowym bagażniku.
Moja siostra zawsze mi mówi, kiedy skarżę się na niesfornego kota, żeby mu powiedzieć, że wróci tam, skąd został zabrany.Bajka pod budkę z zapiekankami na halę targową.Może się opamięta? :mrgreen:

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob maja 27, 2017 7:48 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Bajka na tej półce :) - a półka w sam raz dla Bajeczki :)

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Sob maja 27, 2017 10:11 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Słusznie jak te koteczki szybko rosną, Bajka jest naprawdę z tą urodą niepowtarzalna. Moja Bejbi roczek skończy w sierpniu też nie wiem którego dnia bo wzięłam ją ze schronu. Ważyła 19 listopada tylko 1,35 kg a teraz to chyba już ponad 3 kg. Głaski dla Bajki :201461 od Sisi i Bebi. :201461 :201461
Obrazek

jasia.stargard2

 
Posty: 370
Od: Wto sty 27, 2015 16:02

Post » Pon maja 29, 2017 16:11 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Bajka serdecznie dziękuje za głaski i odgłaskowuje Sisi i Bejbi :)

Dzisiaj znów smyrgnęła :) Ale już mam wprawę - łagodnie za nią poszłam i wzięłąm z ogródka z powrotem do domu. Na ulice nie mogła uciec na szczescie, bo brama zamknieta (przepraszam, bede pisac bez polskich, bo pisze na takim dziwnym komputerze, ktory ma inaczej czcionki i co chwile sie myle i mi zjada tekst!), zreszta na ulice chyba by sie bala, dzrwi, za ktorymi jest klatka schodowa, tez zwykle zamkniete, no to poleciala na podworko i do ogrodka. OK, dala sie zwiac na rece, przygoda skonaczyla sie dobrze. A wykorzystala moja nieuwage, kiedy sie "zaplatalam" w Feliksa :) Bo oni oboje przychodza, kiedy wchodza do domu (no chyba ze akurat spia), dzisiaj tez jakos nie chcialam zadeptac kota i wykporzystala to bajka - szczuplutka jest, to łatwo jej bylo znalezc przeswit miedzy mna a drzwiami :)

NIedawno podobnie miala sasiadka - z ta roznica, ze nie zauwazyla przy wychodzeniu, ze kotka wyszla... I potem kotka sobie kilka godzin siedziala na schodach i czekala. Klatka zamknieta, zreszta ona tez by sie bala isc gdziekowleik, no wiec czekala, a inne sasiadki ja zabawialy, chyba nawet nie weidzialy, skad uciekla.

Musze cos wymyslic z tym Bajkin parciem na wycieczki. Moze dodatkowa siatka przed wejsciem? Technicznie do zrobienia, tylko nie wiem, co administracja budynku na to!

A, Bajka jest swietna do lapania moli!

A co do nowej polki... Stanelam na drabinie, wymierzylam, gdzie wiercic, troche czasu to zajelo, kiedy juz w kopncu mialam wziac wiertlo do reki, obejrzalam sie na kopty, zeby im powiedziec, ze maja sie nie bac... I w tym momencie sie okazalo, ze Bajka juz spi, a Feliks wlasnie sie wygodnie do spania mosci... No i tym sposobem nowej polki jeszcze nie ma :( Ale wkrotce bedzie i wtedy to juz prawdziwa kociostrade beda mialy prawie na wszystkie sciany! W zyciu sie tyle nie nawiercilam co przy kotach!

I w zyciu (calym swoim dotychczasowym) nie kupilam tyle miesa ile przez ostatnie miesiace! :) Bo ja generalnie miesa nie jadam prawie wcale... :)

Miau :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11137
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon maja 29, 2017 16:52 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

O kurcze, takie zwiewanie może się źle skończyć, jeśli koty mają od razu wyjście na zewnątrz.
Musisz pomyśleć, jak oduczyć czyhania pod drzwiami. Mój łobuz też zwiewał na klatkę, to wchodząc robiłam hałas i zasłaniałam dół siatkami z zakupami. Ale ja mieszkam na 5 piętrze, a kot leciał na górę i nie było to niebezpieczne.
Ktoś coś radził w takich razach. Może psikanie czymś nieprzyjemnym na wejściu, jakiś dezodorant?

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Wto maja 30, 2017 7:10 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Sporo zajęcia masz z kotami :lol:
A może bajce w końcu przejdzie taka chęć ucieczki.Majce przeszło, już nie podchodzi do drzwi.Dlaczego? Pojęcia nie mam.
Czekam na zdjęcia kolejnych półeczek.Ale tym kotom fajnie.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro maja 31, 2017 7:13 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Bajka dostała prezent urodzinowy :lol: Trafiony w dziesiątkę :ok: To tunel.Mała ( 3,700 kg 8O ) zachwycona.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot], jolabuk5 i 101 gości