Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 13, 2017 17:42 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Kot wychodząc z kuwety wynosi żwirek na łapkach, często taki mokry i zapaszek może być wyczuwalny.Dla nas nie, ale dla kota owszem.Chyba ocet sprawdza się najbardziej.
A jeżeli chodzi o skoki, to ponoć rekordowy zanotowany wyniósł 2,60 cm 8O Koty mojej koleżanki wskakują na szafę, która ma 2 metry prosto z podłogi.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt cze 23, 2017 15:57 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Zainwestowałam w ocet :)
Wyrzuciłam starą wycieraczkę-podkuwetową-podkładkę.
Kolejny Bajczyny "wytwór" - już "na miejscu" czyli tam, gdzie powinna być :) Czyli w nowej kuwecie.

A w ogóle to Baja już spokojniejsza, już nie taki podlotek. Najbardziej broi, kiedy lata za muchą. Albo za molem. Wczoraj wspólnie polowałyśmy na mola, ale zjadła go tylko Bajka, ustapiłam jej... :D

Za to troszkę grymaśna. Ostatnio znów się nieco krzywi na barfa - może po prostu nie jest głodna w te upały? Surowiznę bez dodatków suplementowych zajada, a barf czasem zostaje...

Feliks też jakby mniej żarłoczny, chociaż niedawno ściągnął mi z kanapki kawał sera pleśniowego - a może już o tym pisałam? Teraz pilnuję... Bo zdarza się, ze i ziemniak mi zaginie... Ugotowany, rzecz jasna! Albo kalafior... Dobrze, że ziemniaki gotuję bez soli :) A kalafior był akurat ugotowany z lubczykiem - może mnie Feliś pokocha jeszcze bardziej?

No dobrze, wstaję od komputera i idę do futerków. Może coś zjemy? Miau!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11132
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt cze 23, 2017 16:31 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Jak fajnie, że Bajka załapała kuwetę :ok:
Koty grymaszą jak jest im za dobrze , no i nie ma konkurencji przy miskach.Kiedy miałam tylko dwie kotki to nosiłam im jedzenie na posłanka :oops: .Niewiele jadły, żyły chyba energią z kosmosu :wink: Puśka na początku jej pobytu u mnie jadła wszystko, nawet nerki i wątróbkę, byłam pewna, że to smaki jej dzieciństwa.Teraz je wyłącznie wołowinę, kurczaka i indyka nie tknie, "wchodzi " jej pięknie Purizon.Wody z miski nie wypije, zawsze idzie do fontanny.
Koty czasem jedzą dziwne rzeczy, niektóre uwielbiają pomidory, jabłka, a Gabryś długo domagał się bułek czy chleba.To chyba jadł na wolności.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon cze 26, 2017 16:38 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Hihi, chyba się kuwetami zamienili - ostatnio Feliś chodzi częściej do Bajkowej kuwety tej nowej :) A Bajka do "jego", starej :)

Oj te smaki... Któreś z nich się dobrało do ogórka małosolnego! Ale tylko poszarpało opakowanie, widać produkt jednak nie był "zjadliwy". Pomidora Feliks powąchał, ale nie skosztował...

Kurczaki, indyki, wołowinka, królik, o tak, to wchodzi. Ostatnio był nawet żołądek z gęsi i wątróbka z królika:) Trzeba urozmaicać... Co do naczyń do picia... Niedawno miałam w mieszkaniu kwiaty cięte - i Baja uznała, że kryształowy wazon jest fajnym poidełkiem. Kwiatów już nie ma, ale wazon napełniłam wodą i niech sobie zwierzątko popija, jeśli chce... Co prawda jeszcze nie wiem, czy korzysta, ale może ją na tym "przyłapię". Podobno koty lubią refleksy na wodzie, to w krysztale chyba jej tych refleksów nie zabraknie???

Hm, nereczek nie próbowałam dawać - widocznie nie widuję w sklepach, w których bywam...

Miau :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11132
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon cze 26, 2017 17:53 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

U mnie koty mają swoje ulubione miski z wodą.Pusia pije wyłącznie z fontanny, a Majka musi wsadzić łapkę do miski, pochlapać i pije taką "ruszjącą" się wodę.Zawsze też idzie do fontanny, kiedy ta jest włączona.Ruda Gucia z kolei pije ze szklanej rudej miski :mrgreen: Nieważne z czego, ważne, że piją.
Nerki lubi wyłącznie Benia, daję jej tylko trochę, kiedy czasem je kupię dla bezdomniaków.
Słowo daję, Feliksowi i Bajce trafił się domek z marzeń :D Nie miały od początku szczęśliwego życia, ale za to teraz los im to wynagradza.
Nul, dziękuję bardzo :1luvu: :1luvu: :1luvu:

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto cze 27, 2017 7:37 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Też wywaliłam wycieraczki przykuwetowe z Zooplusa, bo mimo solidnego szorowania śmierdziały okrutnie. Moje dwa gamonie mają jedną kuwetę w łazience, nie robią problemów. Tylko ja szukam idealnego żwirku, ale takiego chyba nie ma w rozsądnych cenach. Aktualnie jedziemy na roślinnym niezbrylającym się, bo przynajmniej nie mam go w całej chałupie.
Z Barfem nawet nie próbuję, bo gamonie podrobów nie ruszą. Młodszy mógłby jeść na okrągło suche, pod warunkiem że to Purizon albo RC. Nawet wciskanie mu mięsa wymaga sztuczek, bo skubnie dwa kawałeczki i odchodzi od miski. Jak mu podrzucać pod nos po kawałeczku, to jeszcze trochę zje. Jakby nie mógł się normalnie najeść przy misce :roll:

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Czw cze 29, 2017 6:20 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Teraz to koty w ogóle mają mniejszy apetyt.Żar leje się z nieba.Ponoć wczoraj Kraków był najcieplejszym miastem w Polsce, w Stalowej było podobnie.Koty leżały na gołej podłodze brzuchami do góry.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lip 05, 2017 20:00 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

No, zmierzyłam ten kawał pokoju, który Baja kiedyś przeskoczyła - wyszło mi ok. 2,1 metra, ale przecież nie zawisła końcami palców, noo, pazurów, tylko zgrabnie wylądowała całym swym kocim ciałem na powierzchni mebla. czyli jak nic 2,2! Dzielna dziewczynka!

Ale generalnie jest spokojniejsza - i bardziej dotykalska. Da się nawet pomiziać po "spodzie", ale raczej tak krótko po przebudzeniu bądź innym wylegiwaniu. To już taki rytuał - kiedy się zbieram do wstania, zaczynam ją głaskać i ona się wtedy rozkosznie przeciąga, wywraca kołami do góry i właściwie podstawia. No i obowiązkowo zaczyna moją rękę lizać.

Feliś po przebudzeniu nie jest aż taki rozkoszny, za to w nocy potrafi się wyłożyć z pyszczkiem na moim policzku i z łapami przyduszającymi moja szyję... Jakie to miłe :)

Po przebudzeniu Feliś tylko nadstawia podbródek, a potem udaje się na swoją udająca drapak wycieraczkę. Bajka natomiast, po plizaniu mojej ręki, zaczyna swoją toaletę.

Fajne te kotełki, naprawdę :) Oho, Bajadera zaczyna szleństwa. Może to akcja "mól"??? A nie, coś za oknem, więc poleciała na okno.

Dobranoc, miaaau :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11132
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 06, 2017 10:17 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Niech Bajka skacze jak najdłużej, potem już nie będzie się jej chciało.Głaski dla kotków, proszę.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lip 06, 2017 10:52 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Oczywiście, ewar, zaraz pogłaszczę :)

A dziś w nocy Baja znów coś zrobiła po raz pierwszy - wtuliła się we mnie tak, jakbym jakimś jej ukochanym była! Jakoś nad ranem - ja się budzę, a tu niespodzianka - przy brzuchu jeden kotek, za plecami - drugi. Który jest który? Wyciagam rękę, macam kotka przybrzusznego - noo, futerko delikatne, to musi być Baja. No to połozyłam gdzies obok tę rękę, nie nachalnie, zeby jej nie przestraszyć, a tu... Bajka zaczyna mnie swoim zwyczajem liząć. O jakie to było miłe. No to ja ją nieco miziam po jej brzuniu, a ona mi grzeje mojego brzunia i liże po łapie. NO fantastycznie! Od tego wszystkiego feliś (za moimi plecami) też sie przebudził. I wyłożył łepek na moją szyję. A z drugiej strony Baja... I w którymś momencie stworzyły na tej mojej szyji (szyi??? jak jest prawidłowo???) kołnierz dwustronny - z lewej Feliks, z prawej - Baja. I to był koniec lizania mnie, bo zaczęło się lizanie Felisia :) Z tego, co mogłam wyczuć w ciemnościach oczywiście. No i wyczułam też (wszak wszystko się odbywało na mojej szyji/szyi), że Feliś się na to Bajczyne lizanie porządnie nadstawia. To znaczy głowę. I tak sobie leżały dwa łebki na mojej szyji/szyi i jeden drugiego lizał. A ja się zastanawiałam, kiedy zdrętwieję w tej pozycji... I układałam w głowie tekst do wrzucenia na miau :) Wtedy w nocy ten opis mi ładniej wyszedł, tak na gorąco. Ale nie było jak zapisać. natomiast baaardzo żałowałam, ze nikogo oprócz mnie i kotów tej nocy nie ma - bo aż się prosiło, by ktoś od góry sfilmował, a przynjamniej zrobił zdjęcie!

Miau...
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11132
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 06, 2017 14:56 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Zaraz dzwonię do p.Izy, ale się ucieszy :D

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto lip 11, 2017 20:19 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Hihi, było śmiesznie z galaretką :)

Oto ta historia: generalnie Baja za bardzo nie popija. To znaczy popija wodę, ale kiedy daję kotom np. jakiś wywar, to Felek wypija z ochotą (jeśli ciepłe), a Bajka nic. Zresztą tego wywaru zwykle często nie ma, bo zwykle na surowym kotełki jadą. Ale od czasu do czasu dostaję wywar od koleżanki - bo dla odmiany jej kota surowego nie je, za to dostaje gotowane. No i tym razem też dostałam słoiczek wywaru, gotowane bez przypraw oczywiście, OK, wzięłam, schowałam d lodówki. No i na drugi dzień się okazało, ze wszystko się ładnie zsiadło. Powstała galareta. No dobrze. Zobaczymy. Może tak przemycę "wodę"? W końcu, kidy były jeszcze jadane gotowe karmy, galaretką z karny "szła' bez problemów. No to wyłożyłam po trochę galaretki na talerzyki. I jaki efekt?

Baja zabrała się za galaretkę jakby to był przysmak jej ulubiony (to było nie z czystego mięsa, jeszcze jakieś jarzynki się tam plątały, marchewka jakaś). Za to Feliś... Feliś Wszystkożerny i Dużożerny odstawił cyrk! Zbliżył się do tego czegoś na talerzyku, odskoczył... No naprawdę, jakby go to zaatakowało! No przecież galareta się nie ruszała aż tak bardzo!!! Podszedł ponownie, znów odskoczył... Poleciałam po aparat. Włączyłam filmowanie, ale już tylko kawałek takiej scenki się uwiecznił, bo w końcu Felinor się przekonał, że to jadalne być może i zaczął wtrząchać. I oczywiście mu smakowało. Ale te jego pierwsze podejścia do galaretki!

Kolejna galaretka już zamówiona... Ja też chyba jakąś spreparuję...

Smacznego, miau :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11132
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lip 12, 2017 7:18 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Są ludzie, którzy nic nie potrafią opowiedzieć, nawet będąc na egzotycznych wakacjach, a tu proszę, kawał literatury o jedzeniu galaretki :D Super! Zaraz dzwonię do p.Izy, ona też bardzo czeka na takie opowieści.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lip 12, 2017 21:43 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Hihi, "kawał literatury o jedzeniu galaretki"! :) Spodobał mi się ten komentarz!

Dziś towarzyszyłam kotom na oknie. Przypomniało mi się, że w czasach szkolnych tez tak czasem przesiadywałam, więc dzisiaj wzięłam książkę i usiadłam na kocim parapecie od strony ulicy. I co się okazało? Kocia telewizja naprawdę wciąga! Książka sobie leżała obok, a ja się wpatrywałam w kocią telewizję czyli oglądałam sobie ludzi na ulicy, pieski, samochody... Chwilami były ze mną oba koty, chwilami jedno z nich, czasem siedziałam sobie sama przy tej tv. Hm, ludzkiej tv ostatnio nie oglądam właściwie wcale, a tu proszę - kocia tv pod ręką, w dodatku abonamentu nie trzeba płacić...

Oczywiście w przeciwieństwie do kotów JA nie wzbudzałam aż takiego zainteresowania przechodniów... Nikt nie wołał "kici kici", nikt nie wyciągał ręki, żeby mnie przez siatkę głaskać, no nie wiem, dyskryminacja jakaś... Czyli główną celebrytką wciąż pozostaje Bajka!

Miau :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11132
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 13, 2017 7:31 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Nul pisze:Oczywiście w przeciwieństwie do kotów JA nie wzbudzałam aż takiego zainteresowania przechodniów... Nikt nie wołał "kici kici", nikt nie wyciągał ręki, żeby mnie przez siatkę głaskać, no nie wiem, dyskryminacja jakaś.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to takie ubranko kocie, sensacja gwarantowana :mrgreen:

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Carmen201, MB&Ofelia i 113 gości