Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 01, 2018 18:49 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Dziś wychodziłam jeszcze wcześniej... A tu jak raz Fel spał przytulony do mnie całą noc! Nie odsunął sie, choć oczywiście zmieniał konfigurację :) O jak mi było smutno go rano zostawiać...

No ale cóż, kto jest gapa, ten musi w poniedziałek wstać bladym świtem... Nic to, że zimno...

Jak to było? Stooo lat temu jeden kolega napisał piosenkę... coś tam było, że łapki marzną, gdy zimno na dworze... i duża burza i głośno krzyczysz "mój Boże"... o krociach łakoci, co wcale nie kapią z nieba... o innych rzeczach, których wciąż nie ma i nie ma... I o tym, że kiedy koty są razem, to smutki wcale nie są smutne...

Oj, jakoś tak to szło i teraz mi się przypomniało... Ot, wspomnień czar :)

Miau :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11130
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt paź 05, 2018 12:33 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

:1luvu:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Pon paź 08, 2018 17:23 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

No to a propos piosenek - wczoraj odbyło się moje prawykonanie piosenki dla Feliksa przd audytorium ludzkim. Bo do tej pory słyszał ją chyba tylko feliks, nawet Bajka nie słyszała nigdy całości, w końcu Bajka nie jest Feliksem! :)

No to leci to tak (melodia - no chyba wiadomo, w każdym razie ewar w innym wątku zgadła :)) :

Mój piękny kocie raz zobaczony w kocim schronisku
wybrałam Ciebie, tyś wybrał mnie
kocie o pięknym, mruczenia pełnym burym pysku
życie jest po to, by miziać Cię!

Już mi niosą kota w koszyku
Już się Feliś przytula i mruczy
kto by wtedy potrafił przypuścić
że Cię pani tak bardzo utuczy...

Mój piękny kocie z tego wszystkiego nie mogłam zasnąć
leżałeś przy mnie, tuliłeś się
zasnęłam, było już wtedy prawie całkiem jasno
wtem mnie obudził kuwety chrzęst.

Już mi niosą... itd... :)

Na razie mam tyle :) Czasem dośpiewuję coś jeszcze, ale na razie nie zapisywałam, więc wersje są zmienne, ale ten kawałek już mam ustalony :)
Miau :D
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11130
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro paź 10, 2018 6:49 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Fajne :D

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw paź 11, 2018 22:17 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

I ciekawe, jak to z prawami autorskimi... E tam, przypadkowa zbieżnośc rytmu... i niektórych słów :)

O, Baja się mości do spania, a ja siedze na jej legowisku, dobrze, Bajtuś, już ci zwolnię ten kawałek kanapy... Miau :D
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11130
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt paź 12, 2018 16:01 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

No naprawdę zima idzie... znow mi koty rano chciały spać, musiałam je zrywać z łóżka, nie napisze, o której, bo to jednak było późno, ale tak się miło nawzajem wtulaliśmy w siebie :)

Bezia jeszcze z nami nie śpi... Ciekawe, jak to będzie, kiedy zacznie... :)

Miau :201461
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11130
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob paź 20, 2018 15:43 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Bezia już z nami śpi i jest fajnie :) Opisane w wątku Bezi - ex-Bezdomniaczki :)

A Bajka powoli przywyka - a może myślę teraz życzeniowo??? Ale już rzadziej słyszę fuczenie, w ogóle to z tego fuczenia nic złego na razie nie wynikało, większe przepychanki były, kiedy Bajką dokociłam Felka niż teraz. A może ja do wszystkiego podchodzę spokojniej? Duuuzo spokojniej :) I pewnie koty to czują. Fel wie, że nic się złego nie dzieje i wprawdzie on lubi samotnośc to znaczy "manie" mnie na wyłaczność, to nie odgania Bezi, kikedy ta się wpakuje do jego talerzyka czy na jego miejsce u mojego boku (ojojoj). A Bajtula śpi znów normlanie przytulona do moich nóg i jest OK :)

A wieczorami jest latanie po domu na dwanaście łap. Bezia opanowała drabinę od razu (przypominam, że Bajka najpierw nie umiała zejść z drabiny i zjeżdżała windą czyli na moich plecach), otwartego okna też się nie boi, ale jeszcze nie widzialam trzech kotów naraz na oknie, jeszcze poczekam na to... :)

Miau :kotek:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11130
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob paź 20, 2018 16:45 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

To może połączyć wątki, bo chyba Bezia już jest rezydentka, tak czuję.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob paź 20, 2018 17:25 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Chyba trzeba będzie połączyć... Albo chwilowo przestać pisać u Bezi...
Miau
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11130
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie paź 21, 2018 5:24 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Dlaczego przestać? 8O Tylko wygodniej byłoby Ci pisać na jednym.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie paź 21, 2018 14:38 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Tak tylko, żeby właśnie pisać w jednym, bo faktycznie Bezia jest już zadomowiona jakby na stałe, tyle że... Przeciez uzalezniałam zostawienie Bezi od tego, czy ją zaakceptuje Bajka... A Bajka na razie fuczy... A chciałam, żeby miała towarzystwo podobne wiekowo... Wiem, cierpliwość potrzebna, może jeszcze będą razem szaleć :)

A na razie: uff, poszły spać. Wszystkie trzy, chociaż każde osobno. Aaa, poprawka - Bezia już gdzieś polazła, może zmienia miejsce sypialne. A leżała sobie przyjemnie na pianinie, na miejscówce Bajki, jaki to mądry koteczek, wie, gdzie jest wygodne legowisko :D

Dzisiaj rano taką scenkę obserwowałam: Bezia już wstała sprawdziła, co na oknie (za oknem?), potem wróciła na łózko i podeszła do Bajki i się obwąchały, nosek-nosek, ładnie, grzecznie, nic nie fuczało, Bezia sobie poszła w swoją stronę, a Bajka jeszcze poleżała. Czyli da się? Da się :)

Natomiast co do zabawy, to z Bezią bawi się raczej Felek, to znaczy te zabawy to gonienie i chowanie się pod drapak, pod stół, pod cokolwiek, ale krzywdy w tym nie ma, przynjamniej na razie żadnych strat w kotach i kocich futrach nie odnotowałam. A że czasem któreś piśnie... No cóż... ja też wczoraj zawyłam, kiedy felek mi wbił pazury w nogę!

A było tak: włączyłam sobie tv, Bezia przyszła na kolana i zaczęła mruczeć. I tak sobie oglądąłysmy program o zwierzątkach Nowej Zelandii (Bezia żywiej reagowała na piski pingwinów..), po czym chuba po godzinie przyszedł Feliś. Ujrzał mnie siedzącą na kanapie, no to zajrzał na moje kolana jakby z zamiarem wskoczenia... no to Bezia fuknęła... A że on już miał łapki na moich nogach, to kiedy zacisnął pazurki zaskoczony tym fuknięciem, to... no właśnie... zawyłam odruchowo, bo jednak te pazurki trafiły w moją skórę... W efekcie Feliś sobie poszedł, chociaż Bezia zrobiła mu miejsce na tych moich kolanach, bo się przeniosła obok, przytulajac się tylko, ale nogi zostawiając wolne. To znaczy moje nogi :) Jednak Fel już nie skorzystał.

A teraz chwila spokoju... Miau... :kotek:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11130
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto paź 23, 2018 13:14 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Nul smialo mozesz polaczy watki, przeciez nikomu juz Bezi nie oddasz :D
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Wto paź 23, 2018 19:01 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

:D
Ale ja pisałam kiedyś, że ewentualne pozostawienie Bezi uzależniam od Bajki :) A Bajka na razie Bezi nie kocha :)

Natomiast ostatnio pierwszy raz widziałam, żeby Feliś lizał kogoś innego niż siebie albo mnie :) Lizał Bezie po ogonie - nie pod ogonem, ale właśnie po ogonie, po wierzchu :)

Ej miau koniec pisania, bo się Bezia pcha i mruczy, miau! O, przestała, położyła się obok, mrucstzy jak traktor, o włazi na klawiaturę miau...
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11130
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro paź 24, 2018 6:30 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Nul pisze:A Bajka na razie Bezi nie kocha :)

Nie musi kochać, to aż tak często się nie zdarza. Ważne, aby nie było agresji.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro paź 24, 2018 13:51 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

ewar pisze:Ważne, aby nie było agresji.

No to nie ma - jest to ganianie, ale wtedy każde goni każde, krew się nie leje, łapoczynów nie ma (no chyba że pacnięcie łapą), a mi jest miło, kiedy się rano budzę w charakterze przegródki między dwiema paniami B: dziś jedna z jednej strony, druga z drugiej, no sandwich normalnie :) albo ciasteczko typu markizowego :) Tylko Felis z boku kawałek, ale on często tak sypiał ciut oddalony ode mnie, nie tuż przy, tylko na wyciągnięcie ręki.

Czyli tej zimy będzie mi ciepło... No chyba że Baja zimę prześpi przy piecu :)

Natomiast przypomhiało mi się z jednej starej piosenki:
"...trzeba kupić pięć kołysek,
pięć par butów i pięć misek"...

No bo trzeba kupić trzeci automat do karmy... na wypadek nieobecności... Tylko gdzie go trzymać??? Czu do bezdomnije kici nie było dodatku w postaci dodatkowego metrażu??? Bezia, wymyśl, gdzie schować twój automat!!! Miau! :twisted:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11130
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości