Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob cze 23, 2018 14:08 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Moje też jakoś się nie boją hałasów, chyba już się przyzwyczaiły. Nawet fajerwerki oglądają siedząc na parapecie.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie cze 24, 2018 19:42 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Właściwie to lepiej :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon cze 25, 2018 12:27 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Właśnie, wianki w Krakowie przeszły kocio-bezboleśnie :)

Teraz jakiś remont ulicy... no zobaczymy... może da się przy tym spać... cały dzień... kiedy duża wychodzi... i kiedy nie ma mola do złapania... więc wtedy kiedy nie ma tych rozrywek... można spać... tylko gdzie by tu?... może fotel?... eee nie, znudził się... może kanapa do siedzenia będzie dobra do leżenia?... eee tam teraz jakas inna narzuta... może duża nie poskładała kanapy spalnej?... ooo, nie poskładała... ooo, jest nawet kocyk... ooo... ooo a ja pójdę na kocią półeczkę... ooo... miau... mruuu... miau! :kotek:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11127
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sie 07, 2018 12:56 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Miau... Gorąco...

Bajka ożywa w nocy - dzisiaj urządziła taką eskapadę za ćmą, że myślałam, że ją uduszę! :) Oczywiście palcem jej nie tknęłam :) A Felek leżał i patrzył... To nie kot, to leniwiec :)

Fakt, ćma była spora. Nie wiem, co się ostatecznie z nią stało...

Miau...
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11127
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sie 07, 2018 13:00 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Ale już czuje się koniec lata. Szybciej robi się ciemno i noce są chłodne. Rano nawet jest zimno, chociaż mieszkania wciąż nagrzane.
U mnie Mimek i Piksel polują namiętnie. Ostatnio na muchy :wink: W mieszkaniu ich nie mam, ale na balkonie owszem, przedostają się przez oczka siatki.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto sie 07, 2018 13:06 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

U mnie jeszcze polują na mole... I może dlatego mam ich w tym roku mniej??? :)

A gdyby tak Bajce kupić żywego kanarka... :))) A Felkowi żywą myszkę! To by była pełnia kociego szczęścia :) Żartowałam :)

Miau!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11127
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sie 07, 2018 17:46 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Nul pisze:Żartowałam :)
No :mrgreen:
Polecam wrotycz. Nie wszyscy lubią ten zapach, ja uwielbiam i w ogóle lubię suszone kwiaty, zioła. Wrotycz podobno odstrasza mole, muchy, pchły, inne paskudztwa. Kiedyś dawano poduszki z wrotyczem psom do budy, żeby pchły wyginęły.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro sie 22, 2018 17:07 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Obiecałam zawiadomić, kiedy zrobię bazarek. Zrobiłam, link w moim podpisie, zapraszam.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw sie 30, 2018 20:40 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

A ja oczywiście znów "zaspałam" :o No trudno! Poczekam na następny :)

Wrotycz, mówisz? Spróbuję, może pomoże, a przecież nie zaszkodzi :) A Bajka ostatnio poluje na ćmy, nie codziennie, ale kilka razy jej się zdarzyło, że takie cosik wleciało wieczorem do pokoju. No to był szał po meblach! Prawie na lampę wyskoczyła :D

Ostatecznie nie wiem, co się stało z tą pierwszą ćmą... Potem kolejną już widziałam "do końca"... i nie był to koniec miły dla ćmy...

Miau...
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11127
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sie 31, 2018 9:30 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Wrotycz działa, ale teraz to już chyba za późno, ale sprawdzę, czy jeszcze rośnie. A na następny bazarek zapraszam, wkrótce chyba zrobię.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto wrz 04, 2018 22:45 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Właśnie, u mnie już po wrotyczu, nie znalazłam. no trudno :)

U Bajki i Felka drobna zmiana: żwirek bentonitowy zamiast drewnianego. Bo jednak Baja za bardzo lubiła sikać na podkłady łóżkowe zamiast do kuwety, więc w końcu postanowiłam zmienić żwirek, bo może drewniany kłuje ją w łapki? No i na razie jest dobrze - jeśli dalej będzie tak dobrze, to zlikwiduję stanowisko podkładowe (rozkładane na koszu na pranie czyli tam, gdzie Baja pierwszy raz urządziła sobie sikalnię na stercie poskładanych ręczników...) i po prostu pozostaniemy przy "normalnych" kuwetach. Nawet Feliś wolał dzisiaj tę bentonitową niż drewnianą zawartość... Chociaż on najchętniej w ogródku czy na trawniku...

I tym miłym toaletowym akcentem kończymy wtorek. Miau! :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11127
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw wrz 06, 2018 6:17 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Bajka u p.Izy miała żwirek bentonitowy, ale i tak nie powinna sikać poza kuwetę :( Nie miewała wpadek.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw wrz 06, 2018 21:17 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

To może lepiej jej będzie z bentonitowym. Na wszelki wypadek wypróbujemy też silikonowy - damy im do wyboru i zobaczymy. Na wszelki wypadek siku poszło też do badania i wyszły pojedyncze kryształki, może to ją drażniło? Chociaż jednak może ten żwirek? Bo faktycznie kiedy na próbe wsadziłam rękę do drewnianego i do glinkowego, no jest wyraźna różnica w "niewygodzie" dla ręki - na niekorzyść drewnianego. Bentonit to taki miły piaseczek...

No i został mi zapas drewnianego i zapas podkładów! No nic, może jeszcze Felek będzie jakiś czas sikał do drewna...

Oparzenie Felisiowe już zagojone, futerko odrosło - ale odrosło takie siwawe... Mam nadzieję, że wróci do normalnego koloru... Bo na razie Fel na boku ma cętki na szarym tle zamiast na swoim zwykłym burym... no nie ma co, jest to wyraźna i niepowtarzalna cecha charakterystyczna! nikt mi go teraz nie podmieni! :)

O a teraz Fel się łaskawie drapie łapka po boku... A Bajka mroczy i gada łażąc sobie po stole... O, zaraz zaczepi Feliksa... To może będą jakieś gonitwy po meblach? dalej, kotełki, niech fel ma troche ruchu! :)

A propos ruchu: zamontowałam na ścianie brzozową gałąź - żeby łatwiej było chodzić wzdłuż jednej ściany gdzieś tam wyżej. Na razie wypróbowała ją Baja - przelazła po niej. Po czym,,, znów łazi pod gałęzią, po framudze drzwi i ich górnej krawędzi. No to ja jej udogodnienie serwuję, a ona woli "tak wg mnie mniej wygodnie? No masz Ci los... :)

No i w kuchni pojawiła się nowa szafka wisząca - po wierzchu została przykryta kawałkiem wykładziny, żeby była milsza w dotyku... I oczywiście Baja już się z nią zaprzyjaźniła (po prawdzie to zaprzyjaźniała się, kiedy szafka kilka tygodni stała po prostu na podłodze...) i teraz baja ma nowe podsufitowe legowisko z doskonały widokiem na miejsce przygotowywania kociego jedzenia...

Tyle ciekawostek na dziś :) Oj Koteczki, Koteczki :)

Miau!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11127
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt wrz 07, 2018 6:32 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Silikonowy odradzam. Raz kupiłam i wyrzuciłam. Koty ze wstrętem do niego wchodziły, śmierdział i wyglądał nieładnie. Myślę, że to nie do końca kwestia żwirku, ale problemy z drogami moczowymi.
A tak swoją drogą to fundujesz kotom niesamowite atrakcje :lol: Co chwilę jest coś nowego, półeczki, teraz gałąź, niesamowite :D

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt wrz 07, 2018 15:19 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

E tam :) koleżanka to dopiero zaszalała! Przeprowadza się i mowiła, że w nowym (tzn. remontowanym) mieszkanku zamawia jakieś zestawy kocie na całą ścianę dla swoich feturków... No koci raj będzie :)

Dzięki za info o silikonowym! Na razie ten bentonit mi się podoba i kotom też - Feliś też widzę, że idzie do tego, chociaż on to różnie.

Baja zwiedza gałąź (trochę ciemno widać, ale kiedy się powiększy, to widać):
Obrazek

Miau!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11127
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 106 gości