Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta-porozmawiajmy o geriatrii.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 16, 2017 17:23 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta

Femka pisze:A teraz Was prawdopodobnie zaskoczę. Dzisiaj pierwszy raz od adopcji Kropa odważyła się wyjść na dwór podczas mojej nieobecności. W sensie przy moim ojcu. Do tej pory się bała. Mam wrażenie, że obawiała się, że nie zostanie ponownie wpuszczona do domu.


dzielna Kropka! :)
może zaczęła ufać Twojemu Tacie?
nie ufała i bała się mężczyzn
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24039
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Czw lis 16, 2017 21:34 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta

Femka pisze:Jury konkursu zebrało się na tajnym posiedzeniu i wybrało imię dla jeżynki. Ostatecznie zostaje Ziuta. Konkurs wygrała Olat, która teraz poda adres i dostanie pierwszą nagrodę.
Druga nagroda przypada dla mimbla64 za fantazję :lol: Też podaj adres, wyślę Ci nagrodę.

Nagrody pocieszenia otrzymują: zuza, Gutek, anulka11 - czekam na Wasze adresy.


Uff, wreszcie dom bez sierści i brudnej podłogi :lol:
(...)

Ach, jak nigdy nic nie wygrywam- to proszę, jak się udało- to od razu pierwsze miejsce :mrgreen:
Femko droga, wrodzona skromność nie pozwala mi przyjąć nagrody, wystarczy mi sam zaszczyt. Nagrodę możesz rozlosować wśród pozostałych uczestników konkursu (czy słusznie zgaduję, że to Kropa? ) :twisted: :lol:

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39218
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Czw lis 16, 2017 22:23 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta

Femka pisze:w sensie który?


jak to KTÓRY
jest tylko jeden
Menel :1luvu:
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Czw lis 16, 2017 22:39 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta

Femka nikomu zwierzaków nie odda,bo je kolekcjonuje że względu na unikatową urodę i charakter. Nie dajcie się podpuszczac ;)
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101726
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pt lis 17, 2017 14:34 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta

Femka pisze:Ziuta jednak sypia w apartmą. Wykazałam się błyskotliwością i sprytem, uciekłam się do eksperymentu i mam dowód. Mało tego, wszystko wskazuje na to, że Ziuta już jest wystarczająco utyta i nie biega całą noc, tylko powolutku przygotowuje się do hibernacji. Bo nie jest możliwe, żeby na tyle spacerów z latarką pod krzaczorami, które odbyłam, jeżyna nie ujawniła mi się gdzieś. Prawdopodobnie już obniża znacząco swoją aktywność i żre. Zżera od półtorej do dwóch tacek kocich. Nie mam pojęcia, kto na to zarobi :roll: Ona mnie puści z torbami.

A teraz Was prawdopodobnie zaskoczę. Dzisiaj pierwszy raz od adopcji Kropa odważyła się wyjść na dwór podczas mojej nieobecności. W sensie przy moim ojcu. Do tej pory się bała. Mam wrażenie, że obawiała się, że nie zostanie ponownie wpuszczona do domu.


Jak bedzie spala to na niej zaoszczedzisz :twisted:

Biedna Kropcia... Co to malenstwo musialo przezyc.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84442
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lis 17, 2017 22:25 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta

Olat pisze:
Femka pisze:Jury konkursu zebrało się na tajnym posiedzeniu i wybrało imię dla jeżynki. Ostatecznie zostaje Ziuta. Konkurs wygrała Olat, która teraz poda adres i dostanie pierwszą nagrodę.
Druga nagroda przypada dla mimbla64 za fantazję :lol: Też podaj adres, wyślę Ci nagrodę.

Nagrody pocieszenia otrzymują: zuza, Gutek, anulka11 - czekam na Wasze adresy.


Uff, wreszcie dom bez sierści i brudnej podłogi :lol:
(...)

Ach, jak nigdy nic nie wygrywam- to proszę, jak się udało- to od razu pierwsze miejsce :mrgreen:
Femko droga, wrodzona skromność nie pozwala mi przyjąć nagrody, wystarczy mi sam zaszczyt. Nagrodę możesz rozlosować wśród pozostałych uczestników konkursu (czy słusznie zgaduję, że to Kropa? ) :twisted: :lol:

z tej nagrody nie można zrezygnować
dostaniesz Kropę, Nerutek jedzie do Gutek,
Menel do Kinni,
Femcia chwilowo zostaje, bo od rana ma problem z jedzeniem (ma apetyt, ale jakby jej coś przeszkadzało w przełykaniu, a że miała też kaszel, to być może coś dzieje się z gardłem; chyba jutro mamy wycieczkę do weta).
Zośka jedzie do mimbla64
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Pt lis 17, 2017 22:26 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta

zuza pisze:
Femka pisze:Ziuta jednak sypia w apartmą. Wykazałam się błyskotliwością i sprytem, uciekłam się do eksperymentu i mam dowód. Mało tego, wszystko wskazuje na to, że Ziuta już jest wystarczająco utyta i nie biega całą noc, tylko powolutku przygotowuje się do hibernacji. Bo nie jest możliwe, żeby na tyle spacerów z latarką pod krzaczorami, które odbyłam, jeżyna nie ujawniła mi się gdzieś. Prawdopodobnie już obniża znacząco swoją aktywność i żre. Zżera od półtorej do dwóch tacek kocich. Nie mam pojęcia, kto na to zarobi :roll: Ona mnie puści z torbami.

A teraz Was prawdopodobnie zaskoczę. Dzisiaj pierwszy raz od adopcji Kropa odważyła się wyjść na dwór podczas mojej nieobecności. W sensie przy moim ojcu. Do tej pory się bała. Mam wrażenie, że obawiała się, że nie zostanie ponownie wpuszczona do domu.


Jak bedzie spala to na niej zaoszczedzisz :twisted:

Biedna Kropcia... Co to malenstwo musialo przezyc.

teraz sobie odbija na mnie :roll:
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Pt lis 17, 2017 23:05 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta

Jak sobie odbija?
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101726
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pt lis 17, 2017 23:22 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta

normalnie
szykanuje mnie
otwieram lodówkę, a tam Kropa
ona jest w domu szefem wszystkich szefów
jest samicą alfa i rządzi calutkim stadem
mnie też próbuje wejść na głowę, bo już się połapała, że jej nic nie zrobię, tylko trochę pozrzędzę
Kropa pilnuje mnie nawet w łóżku
śpi dosłownie na mojej głowie

ale zdarzają się jeszcze momenty, że nagle, gdy do niej mówię normalnie, nawet nie zrzędząc, gwałtownie tuli uszy, podwija ogon i ucieka w panice na górę
jak do niej tam pójdę, straszliwie się mnie boi
dwa razy się coś takiego zdarzyło
raz całkiem niedawno
podejrzewam, że bezwiednie wykonuję jakiś dla mnie neutralny gest albo wypowiadam jakieś pozornie neutralne słowo, które u niej wywołuje panikę
niestety, nie mam pojęcia, co to jest
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Sob lis 18, 2017 12:39 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta

Femka pisze: z tej nagrody nie można zrezygnować
dostaniesz Kropę, Nerutek jedzie do Gutek,
Menel do Kinni,
Femcia chwilowo zostaje, bo od rana ma problem z jedzeniem (ma apetyt, ale jakby jej coś przeszkadzało w przełykaniu, a że miała też kaszel, to być może coś dzieje się z gardłem; chyba jutro mamy wycieczkę do weta).
Zośka jedzie do mimbla64

Jaka cwana. :P
Myślisz, że przy jednym konkursie pozbędziesz się całego stada? :twisted:
Poza wszystkim- Kropy akurat nie możesz mi wcisnąć, bo zakładam, że warunki adopcji nie przewidywały przekazywania psa w obce ręce, c'nie? :mrgreen:

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39218
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Sob lis 18, 2017 12:57 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta

Mam nadzieje, ze kiedys zapomni. U Bialasa trwalo to 2 lata i calkiem zapomniala.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84442
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob lis 18, 2017 16:40 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta

Lucek [ ' ], któremu tydzień temu pomogłam odejść (wiek ponad 15 lat i udar lub wylew w poprzedni piątek) nie zapomniał. Mimo ponad 7 lat u mnie, mimo tego, że nigdy Go nie uderzyłam itp, zawsze był przerażony, gdy byłam wściekła. Zdarzało mu się sikać pod siebie ze strachu. Nauczył mnie doskonale panować nad emocjami.

Czekam na Nerutka. Najlepiej paczkomatem, bo tam trzymają dwa dni w doręczeniu, a ja często nie mam czasu od razu.
Obrazek

Gutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2606
Od: Sob wrz 09, 2006 0:34
Lokalizacja: Oława, Wrocław

Post » Sob lis 18, 2017 16:42 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta

Femka pisze:...
Zośka jedzie do mimbla64


Przecież ona ją od razu przechrzci na Andżelikę, masz Ty kobieto sumienie to kotku robić? :strach: :strach: :strach:
Obrazek

Malk

Avatar użytkownika
 
Posty: 9927
Od: Pon paź 01, 2007 18:30
Lokalizacja: Oslo, NO

Post » Nie lis 19, 2017 20:11 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta

Malk pisze:
Femka pisze:...
Zośka jedzie do mimbla64


Przecież ona ją od razu przechrzci na Andżelikę, masz Ty kobieto sumienie to kotku robić? :strach: :strach: :strach:


Obrazek

Biorę Menela i dam mu Brajan. :kotek:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14173
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie lis 19, 2017 22:13 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta

Też ładnie, tak po staropolsku :D
Obrazek

Malk

Avatar użytkownika
 
Posty: 9927
Od: Pon paź 01, 2007 18:30
Lokalizacja: Oslo, NO

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016 i 36 gości

cron