Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta-porozmawiajmy o geriatrii.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 03, 2016 22:35 Szczypiorki, Nero, Kropa i Ziuta-porozmawiajmy o geriatrii.

Lustrzanka odpalona :D To historyczny moment, bo poniżej wklejam pierwsze, historyczne foty zrobione nią. Jeszcze proste, nieobrobione (mimbla64 wspomniała coś o kadrowaniu, a ja nawet nie wiem, co to znaczy :mrgreen: ), ale fakt, że w ogóle powstały, to mój duży sukces, bo poskładałam aparat, zamontowałam obiektyw i poznałam proste funkcje.

W dodatku dzisiaj udało mi się złapać całe towarzystwo, co akurat takie oczywiste nie jest zważywszy na szeroko pojęty indywidualizm Edzi :twisted: i ciągoty Femci do długich spacerów po działce sąsiadki.

A zatem przedstawiamy się.

Obrazek
Burek. Odpoczywa. Po spaniu, po spacerku, po obiedzie, po śniadaniu, po zrobieniu siku. Burek jest jednym wielkim lenistwem. Gwałtowne przebudzenie u Burka wywołać może dźwięk misek lub otwarcie przeze mnie "kociej" szuflady. Wiek powyżej 10 lat, ale dokładnie nie wiadomo.

Obrazek Obrazek

Menel. Też nie lubi zdrowego trybu życia. Ale jego można zrozumieć. Przy nim burek to chudziaczek, a Zośka (poniżej) to kotka zagłodzona. Menel kocha zażywać popołudniowego słońca, szczególnie chętnie dogrzewa brzuszek. Wiek nieokreślony, ale najczęściej typowany na jakieś 7.

Obrazek

Zofia. Jeszcze 2-3 lata temu niemal dzikuska. Teraz każda okazja (pozycja siedząca człowieka) to okazja do usadowienia chudej dupinki. Lat 10.

Obrazek Obrazek

Femcia. Nestorka. Niby taka sama jak zawsze, a jednak inna. Od ostatniego wtorku pozbawiona zębów. Po ponad dwóch miesiącach prób nieinwazyjnego leczenia dziąseł, podjęłam decyzję o zabiegu. Z pełną świadomością ryzyka. Ale gdybym go nie podjęła, Femcia umarłaby z głodu albo na PNN po sterydach. Ostatnio schudła na tyle, że zapadły jej się boki. W ciągu kilku dni od zabiegu zdążyła zjeść mniej więcej krowę i znów boczki ładne. I chociaż w pyszczku jeszcze nie całkiem wszystko zagojone, coś przeszkadza, może i pobolewa, z dnia na dzień Femcia czuje się znacznie lepiej, a co ważniejsze, odzyskała apetyt i wróciła do dawnych zwyczajów (z naciskiem na wieczorne ucieczki do sąsiadki). W najbliższy czwartek mamy drugą kontrolę po zabiegu. Lat 16.

Obrazek Obrazek

Nero. Nieustannie zachwycony sobą piesek. Nieustannie gotów w każdej chwili coś zjeść i wskoczyć na kolana. Nieustannie chętny do zabaw i pieszczot. Lat 5.

Obrazek Obrazek

Edwarda. Dla przyjaciół Edzia. Sympatyczna jeżynka. Już nie zwija się w kuleczkę na mój widok. Nawet wolno mi do niej podejść. Pracowicie spędza każdą noc, ciągle gdzieś biegnie, ciągle ma coś do zrobienia. Rok na kolczastym grzbiecie.

I to całe towarzystwo. Ma się dobrze, korzysta z ciepłych dni i słońca. I niech tak będzie jak najdłużej.

Poprzedni wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11569185

Zapraszam wszystkich do dyskusji merytorycznych :mrgreen: i OT-ów o zwierzakach :twisted: Zapraszam podczytywaczy do czytania. Chociaż czy ja wiem, czy dzieje się tu coś szczególnego? W sumie żarówki nie wymyślamy :lol:
Ostatnio edytowano Sob gru 16, 2017 20:39 przez Femka, łącznie edytowano 32 razy
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Nie wrz 04, 2016 7:25 Re: Szczypiorki, Nero, Edzia - jesteśmy po zabiegu.

Piękne zdjęcia szczęśliwych zwierzaków :D
Obrazek

Wolność, kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem.(Chłopcy z Placu Broni)

MISIA- 1.06.2002 - 13.12.2012. Skarbie, gadułeczko moja. Bardzo mi Ciebie brak.
MIKITKA - 03.2002 - 13.07.2015. Tak bardzo mi żal.
FELUTEK - 03.2002 - 11.10.2015. Najcudowniejszy kot terapeutyczny.
OKRUNIA - 09.2002 - 16.08.2018. Śpij, skarbie kochany.
GACEK - 03.2014 - 22.06.2019. Wierny i mądry Przyjaciel.
TYGRYNIA - 05.2002 - 16.12.2020 .Maleńki koto-piesek.

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=153652 sprawdź zanim oddasz kota!

Ja-Ba

 
Posty: 9574
Od: Pt lis 07, 2008 23:23

Post » Nie wrz 04, 2016 7:38 Re: Szczypiorki, Nero, Edzia - jesteśmy po zabiegu.

Gratulacje, dzielna jesteś niesłychanie. :ok:

Bureczek najcudniejszy. :1luvu:
Ale widać, że z Nera to model będzie. :mrgreen:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14168
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie wrz 04, 2016 10:24 Re: Szczypiorki, Nero, Edzia - jesteśmy po zabiegu.

Melduję się.

jaaana

Avatar użytkownika
 
Posty: 19350
Od: Śro gru 10, 2008 22:03
Lokalizacja: pomorskie

Post » Nie wrz 04, 2016 10:44 Re: Szczypiorki, Nero, Edzia - jesteśmy po zabiegu.

Obsikam kąty. ;)
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38239
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie wrz 04, 2016 10:50 Re: Szczypiorki, Nero, Edzia - jesteśmy po zabiegu.

No dobra, jestem pod wrazeniem Twoich umiejetnosci :)

a Menel, coz... jakby wrzecionko przypomina? ;)

superzjecia Edzi! :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84439
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie wrz 04, 2016 14:06 Re: Szczypiorki, Nero, Edzia - jesteśmy po zabiegu.

zuza pisze:No dobra, jestem pod wrazeniem Twoich umiejetnosci :)

a Menel, coz... jakby wrzecionko przypomina? ;)

superzjecia Edzi! :)

Na potrzeby tego wątku umówmy się, że nie żadne wrzecionko, tylko dobrzesyglądający :roll:

A za gratulacje wszystkim dziękuję w imieniu zwierząsiów i własnym. Edzia się nie zachowała, bo akurat do fotki musiała się wylizać na bialo.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Nie wrz 04, 2016 16:06 Re: Szczypiorki, Nero, Edzia - jesteśmy po zabiegu.

Jestem i ja! Mało się odzywam ale czytac -czytam.

Wszystkie zwierzatka ślicznościowe i zadbane.
Jednak to zdjęcie zrobiło na mnie wrażenie 8O

Obrazek

Menelek to czy lew?
Minę ma po imprezową :ryk: :ryk:
Obrazek

Tatku-pamiętam :(
Obrazek

kotka doroty

Avatar użytkownika
 
Posty: 10409
Od: Nie mar 22, 2009 13:56
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie wrz 04, 2016 18:17 Re: Szczypiorki, Nero, Edzia - jesteśmy po zabiegu.

Jestem. Cześć
:)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20587
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Nie wrz 04, 2016 18:29 Re: Szczypiorki, Nero, Edzia - jesteśmy po zabiegu.

Obrazek

siedzę i gapię się
i nie mogę przestać
zakochałam się
co gorsza - mówię całkiem serio
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Nie wrz 04, 2016 19:22 Re: Szczypiorki, Nero, Edzia - jesteśmy po zabiegu.

Też się przywitam. :)
Gratuluję lustrzanki i fachowych fotek. Piękne modele wielce Ci zadanie ułatwiły ;)

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39217
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Nie wrz 04, 2016 20:22 Re: Szczypiorki, Nero, Edzia - jesteśmy po zabiegu.

Kinnia pisze:Obrazek

siedzę i gapię się
i nie mogę przestać
zakochałam się
co gorsza - mówię całkiem serio


tylko nie podawaj adresu :wink: :roll: :twisted: :piwa:
ObrazekObrazekObrazek

Maryla

 
Posty: 24787
Od: Pt sie 22, 2003 9:21
Lokalizacja: Świder

Post » Nie wrz 04, 2016 20:24 Re: Szczypiorki, Nero, Edzia - jesteśmy po zabiegu.

zdjęcia gustownie wybrane :ok:
Burek, tak Burek jest najbardziej koci w tym zestawie :smokin:

czy Edwarda zapada w sen na zime? jeśli tak to pokaz jej melinke i spizarnie 8)
ObrazekObrazekObrazek

Maryla

 
Posty: 24787
Od: Pt sie 22, 2003 9:21
Lokalizacja: Świder

Post » Nie wrz 04, 2016 20:38 Re: Szczypiorki, Nero, Edzia - jesteśmy po zabiegu.

Maryla :roll: Jak mogłaś mnie podejrzewać, że będę się chciała pozbyć Menela? :placz:

Kinnia, podaj adres, fotkę Ci jego wyślę pocztą :smokin: :mrgreen:

Co do Edzi mam nadzieję, że nic jej się w głowie nie poprzestawia i pójdzie spać zimą. Apartmą pokażę, ale chyba nie jutro, bo rano wyjeżdżam do Wrocławia i spędzę tam cały dzień. Ale pojutrze cyknę. Ostatnio dodatkowo zabezpieczałam przed deszczem. Wsunęłam na całej powierzchni zadaszenia, pomiędzy samą budowlą a maskowaniem, folię, żeby dach nie namókł i nie przeciekł. Folia sięga również do przedsionka i Edzia może jeść i pić nie wychodząc na deszcz. Ale pewnie i tak wyłazi.

Kotko doroty, zwracam Ci uwagę, że naśmiewasz się z inwalidy :mrgreen: albowiem Menelowi wypada jęzorek z powodu braku przednich zębów. Niezdrowy tryb życia z wcześniejszych lat zrobił swoje.
Za to Femci wetka musiała zostawić jednego kła i teraz jej też języczek wylatuje. Ale daje sobie radę z jedzeniem, także chrupów.

Przy okazji usuwania zębów Femci okazało się, że zapalenie dziąseł owszem, było, ale do jego nawrotów wydanie przyczyniły się prawdopodobnie nieusunięte przed laty korzenie zębów. Mnie do głowy nie przyszło pytać o tak oczywistą sprawę przy okazji usuwania zepsutych zębów. Być może gdyby nie te psujące się korzenie, nawrotu zapalenia dziąseł, w tak ostrej postaci, by nie było. Nic dziwnego zatem, że żadne zachowawcze leczenie nie pomagało. Kieł został, bo to całkiem zdrowy ząb, mocno się trzyma i wetka bała się aż tak przedłużać narkozę. Jak rozpoczęła zabieg i zorientowała się w stanie faktycznym, żeby wyczyścić wszystko musiała raz dołożyć narkozy. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie już usuwać tego ostatniego zęba.

Wetka, który zostawił korzenie, chroni przede mną tylko to, że podejrzanych jest dwóch i nie jestem w stanie ustalić, który robił zabieg. I lepiej dla niego, żebym nigdy się nie dowiedziała, bo lecznica fruwałaby jak pierze, a awantura stałaby się ogólnopolskim wydarzeniem. Femcia bardzo się przez konowała nacierpiała.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Nie wrz 04, 2016 20:44 Re: Szczypiorki, Nero, Edzia - jesteśmy po zabiegu.

Ojej,przepraszam szanownego kotełka :oops: O wybaczenie proszę na kolana padając :201494 :201494 :201494

Jednak pomimo tej minki jest pięknym kotełkiem :1luvu:
I tak po sprawiedliwości to najpierw się zachwyciłam a póżniej obśmiałam :roll:
Menelek PIĘKNYM KOTEŁKIEM JEST!!!!!!Wymiziać go proszę :201461
Obrazek

Tatku-pamiętam :(
Obrazek

kotka doroty

Avatar użytkownika
 
Posty: 10409
Od: Nie mar 22, 2009 13:56
Lokalizacja: Poznań

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016 i 26 gości