Oddam Kałasznikowa. Koty i psy Patmola - kolejny wątek :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 18, 2017 12:48 Re: Oddam Kałasznikowa.

Ja też sobie nie wyobrażam, dlatego zawsze kładłam nacisk na socjalizację i szkolenie by w razie czego mieć na tyle ułożonego psa coby z nim móc zamieszkać w budce telefonicznej w razie "w".

ONka wezmę bo wątpię czy znają mu coś lepszego, już rozmawiałam z pracownikiem bo to on się zajmie psem od strony żywienia. spacerów itd.
Może nawet pies zamieszka razem z nim w służbowym mieszkaniu nad stajnią. O ile schody nie będą stanowiły przeszkód.
Jeśli pies okaże się pojętny i nieagresywny do koni to w ogóle będzie chodził luzem po posesji razem z moim rotkiem.
Ale sąsiadom nic jeszcze nie powiedziałam, niech wysilą się z ogłoszeniami.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Wto kwi 18, 2017 12:52 Re: Oddam Kałasznikowa.

Raczej się nie wysilą, skoro za dwa tygodnie się wyprowadzają.
Lepiej im powiedzieć, że weźmiesz psa od razu, zanim zrobią z nim coś głupiego.
Myslę, że jest im obojętne co się stanie z psem, skoro chcieli go prostu zostawić jako element domu.

A co z kotami?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto kwi 18, 2017 13:01 Re: Oddam Kałasznikowa.

Koty praktycznie już są u mnie, spędzają jakieś 90% czasu na terenie mojej posesji, zimą to się "melinowały" u pracownika w mieszkaniu, w sumie to chyba dzięki temu się tak przyzwyczaiły.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Śro kwi 19, 2017 6:51 Re: Oddam Kałasznikowa.

Czyli zostaną jako takie wolnożyjące? Twój pracownik lubi zwierzęta 8)

Otrzepałam Alibabę z sody, lepiej jest. Ale rzeczywiście muszę kupić biotynę, bo on ma brzydką sierść. Dziwne to jest, bo przecież dostaje do jedzenia to samo co inne koty. I tylko jeden Alibaba ma brzydką sierść. On się niewiele wylizuje -może to dlatego. Chyba lepsza taka biotyna w proszku? Czy koty jedzą chętnie tabletki z biotyną?

Zimno jest więc podłączyłam piec przedłużaczem :roll: do czynnego gniazdka. Kompozycja dziwna, przed kazdym wyjściem z domu ją demontuję, bo się obawiam co zwierzaki wymyślą jak mnie nie ma.Trzeba wezwać jakiegoś elektryka, żeby fachowym okiem popatrzył.

Cały czas się zastanawiam czy iść jeszcze raz z Szapo na przegląd do veta. i przebadać go pod kątem nadczynności tarczycy.Tak w sumie to trudno się do czegoś przyczepić. Szapo chętnie je, nawet bardzo chętnie, jest aktywny i zainteresowany światem, nie wymiotuje, nie ma biegunek.
Ale sierść ma brzydszą niz inne koty. Nie taką brzydką jak Alibaba, ale jednak brzydszą niż pozostałe towarzystwo.
I jak na ilośc jedzenia , która zjada, to jest szczupły. To znaczy nie jest chudy, ale biorąc pod uwagę ile zjada, to jakoś wydaje mi się że powinien być cięższy/grubszy.

Mam odłożone pieniądze na leczenie kotów. Taki koci fundusz awaryjny, więc ne chodzi o pieniądze.
Ale po poprzedniej wizycie u veta, w sumie nic vet nie wymyślił, badanie krwi wyszło dobre, wyniki w normie, a Szapo następne 3 dni po wizycie wcale nie chciał jeść -i wpychałam mu jedzenie na siłę. Bardzo był spanikowany całą wizytą. Dopiero po wizycie u veta wyglądał jak naprawdę chory kot.

A Caillou, jak jestem dużej w domu, nie normalnie przez weekend, schematycznie, dwa dni wolne i 5 pracuję, ale dłużej jestem w domu, to następnego dnia po wolnym, jak idę do pracy -to Caillou troszkę wymiotuje na żółto. Więc nie wymiotuje często, raz w miesiącu, ale zawsze w takim schemacie, Poza tym się normalnie zachowuje.Wczoraj nie została sama, bo teraz Młody ma wolne i jest w domu. Ale i tak troche zwymiotowała. Odrobinę, ale było.
Wymiotuje nie przy mnie, tylko jak mnie nie ma. Nerwowe? Zrobić jej badania dla porządku?

Obrazek

założyłam nowy wątek viewtopic.php?f=1&t=179797&p=11753246#p11753246

zapraszam Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości