Kotinowo (5)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 11, 2016 7:19 Re: Kotinowo – domek nie tylko kotów (cz.5)

Ale masz kolorowo futrzasto :1luvu:
Każde futro inne!
A na miss Kotinowa wybieram ... Tolę! Koooocham takie krowencje! :1luvu:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon lip 11, 2016 7:23 Re: Kotinowo – domek nie tylko kotów (cz.5)

Ja uwielbiam Tille i Dziunie chociaz wszystkie sa cudne i obrazony Fuksik tez do wycalowania. :1luvu: :201461
Milego poniedzialku Wam zycze :piwa:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25550
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 11, 2016 15:11 Re: Kotinowo – domek nie tylko kotów (cz.5)

Avian pisze:Ale masz kolorowo futrzasto :1luvu:
Każde futro inne!
A na miss Kotinowa wybieram ... Tolę! Koooocham takie krowencje! :1luvu:


Tolcia jest największą przylepką, a tuli się do swojego człowieka jak malutkie dziecko ... :201461 :201461
Moim ulubionym kolorem kociego futerka też jest krówek, ale taki z przewagą czarnego ... biały krawacik, skarpetki, brzusio ...
ale nigdy takiego nie miałam ...
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 11, 2016 15:13 Re: Kotinowo – domek nie tylko kotów (cz.5)

Gosiagosia pisze:Ja uwielbiam Tille i Dziunie chociaz wszystkie sa cudne i obrazony Fuksik tez do wycalowania. :1luvu: :201461
Milego poniedzialku Wam zycze :piwa:


Dziękuję, Gosiagosia :D
Tilla i Dziunia to dwie długowłose pięknosci, ale już je dogania Tymi - też "za chwilę" będzie długowłosy :201461
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 11, 2016 15:24 Re: Kotinowo – domek nie tylko kotów (cz.5)

Lubie takie dlugowlose w domu mam dwie takie pieknosci, moze ta milosc sie wziela po tesknocie za moim persem Thomaskiem. Byl ze mna 15 lat. :(

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25550
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 11, 2016 15:49 Re: Kotinowo – domek nie tylko kotów (cz.5)

Witajcie, Cioteczki :piwa:
W Warszawie tropikalne upały, w cieniu mam 32 stopnie. Do 15-ej wiał silny wiatr, ale i on dmuchał gorącym powietrzem ...
Nijak nie idzie wytrzymac, nie mogę nic zrobic, bo mam mieszkanie od południowo-zachodniej strony, tylko u męża pokoju jest chłodek, ale on tam ciągle ogląda jakies mecze itp.
Dobrze, że od jutra zapowiadają ochłodzenie, oby im się tylko sprawdziły prognozy :ok:

Mogę za to posiedziec na miau, wentylator dmucha na mnie, zimny napój pod ręką ... jakos wytrzymam, brakuj mi tylko .... basenu :201431 :wink:

Kotinowe kotki różnią się nie tylko kolorami futerek, ale też charakterami.

Zacznę od Tinusi [*], bo mam do niej wielki sentyment …

Obrazek

Tinka była „od zawsze” 100% rezydentką. Na pierwszym miejscu stawiała mnie, potem Dużego oraz ON-ki, a na koncu koty.
Te ostatnie traktowała jak przystało na tą pierwszą. Nie ustępowała nikomu z drogi, „zadawała” się tylko z ON-kami. Fitusia traktowała jak … kota.
Nigdy nie wiedział kiedy od niej zarobi z otwartej (bez pazurków), a kiedy może spokojnie przejść obok niej …
Fukała, prychała na wszystkie koty bez wyjątku (oraz Fitusia) kiedy tylko humorek jej nie dopisywał lub miała … gorszy dzien 8O
U weta kot doskonały, przy usg brzuszka nie tylko głosno mruczała, ale nawet słodko przysypiała, zastrzyki, kroplówki … zero problemów.
To był kot idealny i taki najmojszy :201461 – wzięłam ją z fundacji gdy miała 3 miesiące … :201461


Tysia

Obrazek

to delikatna i bardzo wrażliwa koteczka. Najmniejszą zmianę w swoim otoczeniu odreagowuje … posikując poza kuwetą :cry:
Nie drapie, nie gryzie, miaukoli na potęgę – „jak ją cóś najdzie”. Uwielbia przesidywac na plecach dużych (od razu się przytula i mruczy) lub na kolanach.
Tylko nie daje sobie obcinac pazurków … za żadne skarby swiata :evil:

Tosia

Obrazek

kotka z ADHD, teraz gdy weszła w bardziej dojrzały wiek, na zmianę to szaleje, to śpi … :roll:
Od małego to zakapior, lubi co jakiś czas „dowalic” Cymkowi lub innemu kotu :roll: od tak, bez powodu i jest bardzo zdziwiona, gdy któryś jej odda :o
Od razu się uspokaja i udaje, że to nie ona … Często śpi na mnie, gdy leżę na boku. Zawsze wita każdego kto przychodzi do nas.
Doskonała łowczyni wszelkiego tatałajstwa fruwającego ... :201445


Tola

Obrazek

to najspokojniejsza i najmniejsza z moich kotek, za to najgłośniejsza … miuakoli jak goopia … często nie wiadomo dlaczego :?
Może dadzą jeśc, może wezmą na ręce, może pomiziają … :201461
Głośne miuakolenie jest to też jej metoda na „wroga” – nie wiem skąd tyle pary w takim małym ciałku …
Uwielbia spanie wtulona w człowieka, pod kołdrą i z głową na podusi. Puszcza największego pawia ze wszystkich kotów … :ryk:


Dziunia

Obrazek

bardzo inteligentna, delikatna i starchulec … panicznie boi się odkurzacza i ucieka przed obcymi. Pół nocy przesypia na mojej głowie cichutko mrucząc – słodziak.
Potrafi też ganiac inne koty i szalec na drapakach. Okropnie kaprysi przy mokrym jedzonku, na szczęście suche wcina prawidłowo :ok:

Cymek

Obrazek

wielki, zwalisty miziak nad miziaki. Gdy wskakuje w nocy do mnie do łóżka robi to z delikatnością słonia :evil:
Pakuje się już prawie każdemu na kolana i stawia się gdy Tymi go zaczepia :ok:
Nadal jednak nie za bardzo lubi, gdy stojący człowiek zbliża do niego rękę … :strach:

Tilla

Obrazek

najbardziej ofutrzona kota, szczotkuję ją szczotką Aziry, bo te dla kotów nie docierają do jej skóry ukrytej pod gęstym podszerstkiem i długim włosem na wierzchu.
To wielki żarłok, lubi przesiadywac na moich kolanach. Często gania się z kotami - pewnie z racji młodego wieku - ale jakos nic to nie pomaga jej w zrzuceniu wagi … :ryk:


Tymi

Obrazek

charakterek to on ma persowaty … kładzie się w najdziwniejszych miejscach i NIGDY nie ustępuje z drogi, trzeba go omijac … 8O
Lubi jeśc - najbardziej mokre. Uwielbia zabawy, nie tylko kocimi zabawkami ale (tak jak Tilka) znajduje sam sobie „zabawki”
– długopisy, zabawki wnusia, papierki od cukierków, a nawet piloty czy telefony komórkowe … :evil:
Doskonały z niego łowca … mam łownego persa :ryk: :ryk: żadna mucha nie ma u niego szans na przeżycie :201445 :201445
Złodziej też z niego 1-ej klasy, kradnie wszystko co nadaje się (wg niego) do jedzenia … np. całą ciepłą parówkę mężowi z talerza, ukrojony kawałek chałki nawet bez masła, kawałek kotlecika z talerzyka wnusia, słone paluszki … itp.
Spi w najdziwniejszych pozycjach i miejscach. Bardzo lubi bawic się z naszym wnusiem, często sam go zachęca do zabawy pacając lekko łapką. Adaś aż piszczy z radości … :201465
Odniosłam malutki sukcesik, Tymi pozwala już na krótkie szczotkowania prawdziwą szczotką dla kotów … Na razie tabu są portki i łapki, ale spoko … nie poddaję się :D
nie od razu Kraków zbudowano :201497


Fituś

Obrazek

przewodnik kotinowego stadka, król yorków, który panicznie boi się grzmotów oraz wybuchu petard, o fajerwerkach nawet nie wspomnę …
Sylwestra corocznie spędzam z nim w łazience … biały bal mam … :mrgreen:
Trudno się dziwic, że Tinusia traktowała Fitusinskiego jak kota .... on sam ma mały problem z określeniem swojej tożsamości :ryk:


Każde z moich zwierząt jest inne, o każdym mogę gadusiac godzinami, każde ma też na swoim kącie wybryki, które mnie rozbawiły oraz prawie każdemu zawdzięczam po kilka siwych włosów … przez stres, który mi nieświadomie zafundowały, ale kocham te swoje małpy straszniacko :201461 :1luvu:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 11, 2016 16:38 Re: Kotinowo – domek nie tylko kotów (cz.5)

Gosiagosia pisze:Lubie takie dlugowlose w domu mam dwie takie pieknosci, moze ta milosc sie wziela po tesknocie za moim persem Thomaskiem. Byl ze mna 15 lat. :(


Ładny wiek ...
Moja najpierwsza kotka - Szarusia - przyżyła ok. 18 lat, chowała się razem z moimi córkami i ... obaliła wszystkie przesądy o kotach.
Od niej wszystko się zaczęło i ... trwa do dziś :201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 11, 2016 21:25 Re: Kotinowo – domek nie tylko kotów (cz.5)

Kotina pisze:
Gosiagosia pisze:Lubie takie dlugowlose w domu mam dwie takie pieknosci, moze ta milosc sie wziela po tesknocie za moim persem Thomaskiem. Byl ze mna 15 lat. :(


Ładny wiek ...
Moja najpierwsza kotka - Szarusia - przyżyła ok. 18 lat, chowała się razem z moimi córkami i ... obaliła wszystkie przesądy o kotach.
Od niej wszystko się zaczęło i ... trwa do dziś :201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461

Thomas byl moim drugim kotem, pierwszy byl Mintasek kotek z podworka to byl najwiekszy przytulas i terapeuta, zawsze wiedzial kiedy zle sie czuje i leczyl moje slabosci. To od niego zaczela sie mojego meza milosc do kotow. Thomasek jak to pers, kochany i spokojny kanapowiec. Po tylu latach okazalo sie ze ma genetyczna wielotorbielowatosc nerek PKD i PNN walczylismy ponad 6 miesiecy :placz:
Zyl dlugo ale dla mnie za krotko.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25550
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 21, 2016 12:38 Re: Kotinowo – domek nie tylko kotów (cz.5)

Cioteczki mam karmę dla psa seniora - sprzedam za pół ceny
Kupowałam dla Fitusia, ale on kategorycznie odmówił jej spożywania :evil:

1. Concept for Life Mini Adult dla psów małych ras - 4 kg (data waż nosci do X 2017) - opakowanie fabrycznie zamknięte - cena 69.80,

sprzedaję ją za 40.-


2. Applaws All Breed senior kurczak - ok. 4,3 kg (data ważnosci XII 2017) -opakowanie otwarte (cena za 7,5 kg 133.-)

sprzedaję ją za 50.-

Najchętniej odbiór osobisty Warszawa - Bemowo

Zainteresowanyych proszę o kontakt na pw :)
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lip 22, 2016 18:21 Re: Kotinowo – domek nie tylko kotów (cz.5)

Kotina pisze:Cioteczki mam karmę dla psa seniora - sprzedam za pół ceny
Kupowałam dla Fitusia, ale on kategorycznie odmówił jej spożywania :evil:

1. Concept for Life Mini Adult dla psów małych ras - 4 kg (data waż nosci do X 2017) - opakowanie fabrycznie zamknięte - cena 69.80,

sprzedaję ją za 40.-


2. Applaws All Breed senior kurczak - ok. 4,3 kg (data ważnosci XII 2017) -opakowanie otwarte (cena za 7,5 kg 133.-)

sprzedaję ją za 50.-

Najchętniej odbiór osobisty Warszawa - Bemowo

Zainteresowanyych proszę o kontakt na pw :)


a dlaczego Fituś odmówił spozywania? taka niedobra czy mu się smak zmienił? ja mam psiego seniora, małego :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob lip 23, 2016 5:36 Re: Kotinowo – domek nie tylko kotów (cz.5)

mir.ka pisze:
a dlaczego Fituś odmówił spozywania? taka niedobra czy mu się smak zmienił? ja mam psiego seniora, małego :wink:


Fituś nie lubi małych kawałków, a wiekszosc karma dla małych ras ma drobne krokieciki, ma ubytki w uzębieniu i chyba mu włażą między zęby ...
Applaws ma wprawdzie spore kawałki, ale je ją "jakby chciał a nie mógł" ...
A ponieważ znalazłam teraz karmę, którą wcina z apetytem, więc te są mi zbędne.
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 23, 2016 6:15 Re: Kotinowo – domek nie tylko kotów (cz.5)

Kotina pisze:
mir.ka pisze:
a dlaczego Fituś odmówił spozywania? taka niedobra czy mu się smak zmienił? ja mam psiego seniora, małego :wink:


Fituś nie lubi małych kawałków, a wiekszosc karma dla małych ras ma drobne krokieciki, ma ubytki w uzębieniu i chyba mu włażą między zęby ...
Applaws ma wprawdzie spore kawałki, ale je ją "jakby chciał a nie mógł" ...
A ponieważ znalazłam teraz karmę, którą wcina z apetytem, więc te są mi zbędne.



zastanawiam się czy nie wziąć dla Dżeka, kotom kupuję Concept i im smakuje, a psom , nawet poprzednim jej nie kupowałam bo zwykle biorę mniejsze opakowania, kotom też, bo one takie wybredne, ze jak paczka za długo otwarta (choć trzymam ją w zamknietym pudełku) to uważaja , że jest stare i nie chcą za bardzo jeść
teraz Dżek je taką http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... cha/477477
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob lip 23, 2016 9:52 Re: Kotinowo – domek nie tylko kotów (cz.5)

mir.ka pisze:
Kotina pisze:
mir.ka pisze:
a dlaczego Fituś odmówił spozywania? taka niedobra czy mu się smak zmienił? ja mam psiego seniora, małego :wink:


Fituś nie lubi małych kawałków, a wiekszosc karma dla małych ras ma drobne krokieciki, ma ubytki w uzębieniu i chyba mu włażą między zęby ...
Applaws ma wprawdzie spore kawałki, ale je ją "jakby chciał a nie mógł" ...
A ponieważ znalazłam teraz karmę, którą wcina z apetytem, więc te są mi zbędne.



zastanawiam się czy nie wziąć dla Dżeka, kotom kupuję Concept i im smakuje, a psom , nawet poprzednim jej nie kupowałam bo zwykle biorę mniejsze opakowania, kotom też, bo one takie wybredne, ze jak paczka za długo otwarta (choć trzymam ją w zamknietym pudełku) to uważaja , że jest stare i nie chcą za bardzo jeść
teraz Dżek je taką http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... cha/477477



Mirko,
moim zdaniem, karma którą kupujesz dla Dżeka jest trochę lepsza od Concept ... - chyba nie ma co jej zmieniac psince :?

Może wystawię ją jeszcze gdzieś, a jak sie nie sprzeda to oddam potrzebującym ... :)
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lip 24, 2016 17:29 Re: Kotinowo – domek nie tylko kotów (cz.5)

Cioteczki, muszę się Wam pochwalic ... własnymi ręcami zreperowałam swój aparat fotograficzny, który wcześnirj też własnymi ręcami wzięłam i popsułam :oops: :oops:

Najzabawniejsze jest jednak to, że nie mam pojęcia co zrobiłam ... :ryk: :ryk:
Ważne, że znowu mogę cykac fotki ... do następnego .. popsuja 8O

Tysia

ObrazekObrazek

Tosia

ObrazekObrazek

Tola …… w lecie na balkonie zawsze mam postawioną miskę z wodą, zauważyłam, że nie tylko Fituś ale i koty bardzo chętnie z niej piją

ObrazekObrazek

Dziunia

ObrazekObrazek

Cymek

ObrazekObrazek

Tilla - pudełka są zarąbiste nie tylko dla kotów ale i dla naszego wnusia ... :P

ObrazekObrazek

Tymi (albo Tobi … jeszcze nie wiem które imię się przyjmie ?) Często też nazywam go ... Biały - mało oryginalnie :oops:
Jest coraz sliczniejszy, a co najważniejsze daje już sobie codziennie czyscic oczka,
a nawet łaskawie pozwala na krótkie szczotkowanko'

Obrazek

Tymi vel Biały asystuje mi przy przesadzaniu kwiatów

Obrazek

wygibasy Tymiego vel Tobisia.

Obrazek

spac każdy może jak chce ...

Obrazek


Fitus ma nie najlepsze wyniki badania krwi, które wskazują na szwankującą wątrobę, podaję mi przez 2 tygodnie leki, a potem będzie miał zabieg czyszczenia zębów …
Już po tygodniu brania leków i po wizycie u fryzjera Fitula trochę jakby odżył i częściowo odzyskał apetyt … je mniej niż do tej pory, ale to pewnie z powodu obolałych zębów 

ObrazekObrazek

Fituś i asystująca mu Tosia

Obrazek

Tosia i Dziunia … spanko

Obrazek
Ostatnio edytowano Sob wrz 10, 2016 6:35 przez Kotina, łącznie edytowano 1 raz
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lip 24, 2016 19:29 Re: Kotinowo – domek nie tylko kotów (cz.5)

:1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lifter i 155 gości