Kotinowo (5)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon gru 11, 2017 8:12 Re: Kotinowo (5)

Moli25 pisze:Może jakiś bazarek?
Wspomoge troszkę.



jest bazarek ale nie ma zainteresowania :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72705
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon gru 11, 2017 8:46 Re: Kotinowo (5)

mir.ka pisze:
Moli25 pisze:Może jakiś bazarek?
Wspomoge troszkę.



jest bazarek ale nie ma zainteresowania :(


Tak, niestety .... :(
Zbieram się jeszcze coś dołożyć, ale jak to bywa przed Swiętami - czasu mało :(
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon gru 11, 2017 10:27 Re: Kotinowo (5)

mir.ka pisze:
Moli25 pisze:Może jakiś bazarek?
Wspomoge troszkę.



jest bazarek ale nie ma zainteresowania :(

Coś przegapilam ?? oh

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25541
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon gru 11, 2017 11:11 Re: Kotinowo (5)

Gosiagosia pisze:
mir.ka pisze:
Moli25 pisze:Może jakiś bazarek?
Wspomoge troszkę.



jest bazarek ale nie ma zainteresowania :(

Coś przegapilam ?? oh


to viewtopic.php?f=20&t=181949
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72705
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw gru 14, 2017 10:40 Re: Kotinowo (5)

W Warszawie zaczął padać śnieg, zrobiło się biało, zimowo …
Szkoda, że takiej pogody (podobno) nie będzie na święta, a może prognozy w tym roku się nie sprawdzą i będą śnieżne i lekko mroźne święta :D

Już długo mam obudowany balkon i dopiero kilka dni temu ptak wpadł mi na szybę - prawie wszystkie koty od razu zameldowały się na balkonie, ale ptak nie zrobił sobie krzywdy i pozbierawszy się szybko odleciał. Ale postanowiłam coś z tym zrobić ....
Oto świąteczna naklejka - mam nadzieję, że przelatujące ptaki zobaczą ją i nie spróbują znowu ....

Obrazek

Coraz częściej zastanawiałam się nad bezwzględną koniecznością karmienia kotów tylko i wyłącznie karmą bezzbożową. Nie jestem do konca przekonana czy to faktycznie najlepsze rozwiązanie. Dawałam moim kotom karmy bezzbożowe + karmę mokrą często zmienianą, bo zmieniają im się gusta, smaki.
Będąc ostatnio w Canfelisie zapytałam o to. Usłyszałam opowieść jak to właściciele pięknego MCO prawie zagłodzili swego kota na śmierć zmuszając go do jedzenia tylko bezzbożowej karmy. Dr potwierdziła moją opinię, że „nadgorliwość, w każdej dziedzinie, jest gorsza od faszyzmu”. W naturze zwierzęta żywią się także gryzoniami, których pożywieniem są też zboża.
Nie wdając się w zbędne szczegóły, po prostu w niczym nie należy przesadzać. Moje koty faktycznie schudły na karmie bezzbożowej - niektóre z nich nawet za bardzo (Dziunia, Tolcia i Tysia). Teraz dostają ½ karmy bezzbożowej (TOTW – tylko tą jedzą) oraz karmę dla seniorów ze zbożami. Wcinają aż miło patrzeć.

Wczoraj Tosia miała gorszy dzień, cały czas spała i to wciśnięta w kąt, do tego parę razy wymiotowała … rzadko też podchodziła do jedzenia. Zmartwiłam się, ale postanowiłam nie panikować … i dobrze … :)

Obrazek

Dzisiaj Tosi wrócił już apetyt, śpi na swoich miejscówkach i … przeszkadza mi przy laptopie … :ok:

Obrazek

Tysia – też powinna trochę przytyć – waży tylko 3,7 a to spora kotka – jej waga wahała się zawsze koło 4,5 kg

Obrazek

Tola – waży ok. 3,4 kg a w zeszłym roku ważyła 4,4 kg chociaż to drobna koteczka

Obrazek

Dziunia - schudła ok. 1 kg - ona zdecydowanie powinna przytyć, nawet przy poprzedniej wadze to była chudzinka :201461

Obrazek

Tilka ,Tymon i Cynamon schudli ok. ½ kg, ale w ich przypadku to akurat dobrze :ok:

Obrazek

Tilka na tylko dwa, trzy białe wąsy ... wreszcie udało mi się to uwieńczyć na fotce :201461

Obrazek

Obrazek

Tymon ma nową miejscówkę i w ogóle się nie przejmuje, że to posłanko Fitusia :201461

Obrazek

Tymon podziwia zimę za oknem :)

Obrazek

Fituś też schudł ok. ½ kg, ale jemu to wyszło na dobre :ok:

Obrazek

Leniuchowanie w Kotinowie :201461 :201461

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Czw gru 14, 2017 10:43 przez Kotina, łącznie edytowano 1 raz
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw gru 14, 2017 10:43 Re: Kotinowo (5)

Obrazek

Dzisiaj Tosi wrócił już apetyt, śpi na swoich miejscówkach i … przeszkadza mi przy laptopie … :ok:

Obrazek

Tysia – też powinna trochę przytyć – waży tylko 3,7 a to spora kotka – jej waga wahała się zawsze koło 4,5 kg

Obrazek

Tola – waży ok. 3,4 kg a w zeszłym roku ważyła 4,4 kg chociaż to drobna koteczka

Obrazek

Dziunia - schudła ok. 1 kg - ona zdecydowanie powinna przytyć, nawet przy poprzedniej wadze to była chudzinka :201461

Obrazek

Tilka ,Tymon i Cynamon schudli ok. ½ kg, ale w ich przypadku to akurat dobrze :ok:

Obrazek

Tilka na tylko dwa białe wąsy ... wreszcie udało mi się to uwieńczyć na fotce :201461

Obrazek

Obrazek

Tymon ma mową miejscówkę i w ogóle się nie przejmuje, że to posłanko Fitusia :201461

Obrazek

Tymon podziwia zimę za oknem :)

Obrazek

Fituś też schudł ok. ½ kg, ale jemu to wyszło na dobre :ok:

Obrazek

Leniuchowanie w Kotinowie :201461 :201461

Obrazek

Obrazek[/quote]



:1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72705
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw gru 14, 2017 10:49 Re: Kotinowo (5)

[quote="Kotina"]W Warszawie zaczął padać śnieg, zrobiło się biało, zimowo …
Szkoda, że takiej pogody (podobno) nie będzie na święta, a może prognozy w tym roku się nie sprawdzą i będą śnieżne i lekko mroźne święta :D

Już długo mam obudowany balkon i dopiero kilka dni temu ptak wpadł mi na szybę - prawie wszystkie koty od razu zameldowały się na balkonie, ale ptak nie zrobił sobie krzywdy i pozbierawszy się szybko odleciał. Ale postanowiłam coś z tym zrobić ....
Oto świąteczna naklejka - mam nadzieję, że przelatujące ptaki zobaczą ją i nie spróbują znowu ....

Obrazek

Coraz częściej zastanawiałam się nad bezwzględną koniecznością karmienia kotów tylko i wyłącznie karmą bezzbożową. Nie jestem do konca przekonana czy to faktycznie najlepsze rozwiązanie. Dawałam moim kotom karmy bezzbożowe + karmę mokrą często zmienianą, bo zmieniają im się gusta, smaki.
Będąc ostatnio w Canfelisie zapytałam o to. Usłyszałam opowieść jak to właściciele pięknego MCO prawie zagłodzili swego kota na śmierć zmuszając go do jedzenia tylko bezzbożowej karmy. Dr potwierdziła moją opinię, że „nadgorliwość, w każdej dziedzinie, jest gorsza od faszyzmu”. W naturze zwierzęta żywią się także gryzoniami, których pożywieniem są też zboża.
Nie wdając się w zbędne szczegóły, po prostu w niczym nie należy przesadzać. Moje koty faktycznie schudły na karmie bezzbożowej - niektóre z nich nawet za bardzo (Dziunia, Tolcia i Tysia). Teraz dostają ½ karmy bezzbożowej (TOTW – tylko tą jedzą) oraz karmę dla seniorów ze zbożami. Wcinają aż miło patrzeć.

Moje koty też trochę ostatnio schudły. Tofik i Elenka jedzą tylko jedną karmę suchą i dość długo trwało zanim znalazłam taką, która im smakowała,żadnej innej nie ruszą, choc stoi w miskach obok. A mają 3 miski z suchą karmą. Dla Rudzi to prawie każda sucha jest dobra, dla DAisy właściwie też, ale one od kociaka były do suchej przyzwyczajone. Mokre też tylko jedne, ale jedzą też mieęso surowe i gotowane specjalnie dla nich.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72705
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw gru 14, 2017 10:51 Re: Kotinowo (5)

Ale śliczne zdjecia jak zwykle.
Moja Mili przytyła i to bardzo bo Purizon bezzbozowej. Zmieniłam jej już na normalną karme Concept For Life i od razu schudła i futro jej się poprawiło. Dla każdego kota dobre co innego :) Nie dajmy się zwariować.
A Bagira musi mieć karmę z marketu bo tak została nauczona i bez niej nie zje nic innego. Więc jej mieszam marketówkę z czymś lepszym bo inaczej jakbym sie uparła że ma tylko super karmę jeść to by mi zdechła bo nie jadła by nic...
Więc kochajmy nasze zwierzęta z rozsądkiem :1luvu:
Glaski dla wszystkich futerek :201461 :201461 :201461
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Czw gru 14, 2017 10:55 Re: Kotinowo (5)

MonikaMroz pisze:Ale śliczne zdjecia jak zwykle.
Moja Mili przytyła i to bardzo bo Purizon bezzbozowej. Zmieniłam jej już na normalną karme Concept For Life i od razu schudła i futro jej się poprawiło. Dla każdego kota dobre co innego :) Nie dajmy się zwariować.
A Bagira musi mieć karmę z marketu bo tak została nauczona i bez niej nie zje nic innego. Więc jej mieszam marketówkę z czymś lepszym bo inaczej jakbym sie uparła że ma tylko super karmę jeść to by mi zdechła bo nie jadła by nic...
Więc kochajmy nasze zwierzęta z rozsądkiem :1luvu:
Glaski dla wszystkich futerek :201461 :201461 :201461



i tego się trzymajmy :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72705
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw gru 14, 2017 12:58 Re: Kotinowo (5)

O jakie piekne wąsy!

Jak kot nie chcial jesc to pewnie, ze zaglodzili :( Przeciez z kotami sie nie da na sile...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84792
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw gru 14, 2017 18:07 Re: Kotinowo (5)

Ja mieszam im karmy TOTW, RC, Canagan i chętnie chrupią ale podstawa to mokre Animonda, Mac, Catz finewood i koniecznie miesko.
Hugo nawet na diecie nie chudnie. :mrgreen:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25541
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw gru 14, 2017 19:57 Re: Kotinowo (5)

Tymon widzę już w świątecznej fryzurze :mrgreen:
Co do karm to moje bezzbożowe jedzą bardzo chętnie 022=- to pisała Zuzia - zarówno Pola /,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
547- to pisała Pola - jak i Zuzia . To dziwne ,że twoje po bezzbożówce schudły bo częściej słyszę ,że po bezzbożowych raczej koty tyją .
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 15, 2017 7:46 Re: Kotinowo (5)

Ewa L. pisze:Tymon widzę już w świątecznej fryzurze :mrgreen:
Co do karm to moje bezzbożowe jedzą bardzo chętnie 022=- to pisała Zuzia - zarówno Pola /,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
547- to pisała Pola - jak i Zuzia . To dziwne ,że twoje po bezzbożówce schudły bo częściej słyszę ,że po bezzbożowych raczej koty tyją .


To zupełnie inaczej niż ja - nigdy nie słyszałam, aby po bezzbożówkach koty tyły 8O
Bo niby od czego mają tyć ? Od mięsa ?
Jeśli sama chcesz schudnąć, to przecież po pierwsze eliminujesz z diety pieczywo (i słodycze) - a to przecież zboża ....
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 15, 2017 7:51 Re: Kotinowo (5)

Gosiagosia pisze:Ja mieszam im karmy TOTW, RC, Canagan i chętnie chrupią ale podstawa to mokre Animonda, Mac, Catz finewood i koniecznie miesko.
Hugo nawet na diecie nie chudnie. :mrgreen:


Cangan - nie znałam tej karmy, ale sprawdziłam - jest pierońsko droga :(
Moje koty mięsko też dostają, ale np. Dziunia w ogóle nie je żadnego mięsa - czasami skubnie trochę gotowanego kurczaka

Mokre karmy zmieniam stopniowo na coraz lepsze, ale cały czas zdecydowanie wolą shebe, folixa, cosmę .... itp
teraz zamówiłam Catz finewood - zobaczymy czy będą jeść 8) :D
Dzięki za podpowiedź :D :D
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 15, 2017 7:53 Re: Kotinowo (5)

zuza pisze:O jakie piekne wąsy!

Jak kot nie chcial jesc to pewnie, ze zaglodzili :( Przeciez z kotami sie nie da na sile...


Dokładnie tak :ok:
Nawet przekupić się nie dają :ryk: :ryk:

Będę co jakiś czas ważyła koty i zobaczymy czy przybiorą na wadze po dodaniu RC do TOTW
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Gosiagosia i 48 gości