Kotinowo (5)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 12, 2017 18:25 Re: Kotinowo (5) – Tosia- nadczynność tarczycy...Armagedon :

Falka pisze:Kocie blokery tarczycy są lepiej wchłanialne i mają mniej skutków ubocznych. Falcia przez 2 lata była na metizolu, znosiła go dobrze ale przy kolejnym podniesieniu dawki na skórze zaczęły pojawiać się krwawe krostki i wybroczyny. Niestety ten proces nie dzieje się tylko na skórze ale we wszystkich organach wewnętrznych, powstaje stan zapalny, krwawią. Po zmianie na koci lek i przeleczeniu antyhistaminowymi wszystko się uspokoiło. W sumie szkoda, że wczesniej nie zmieniliśmy leku ale bałam się bardzo bo sytuacja była stabilna a Falka chorowała bardzo cięzko i jest wiekowa dziewczyna.


Witaj Falka w Kotinowie :D

Przeraziłaś mnie tym wpisem :strach:
Jeśli moja Tosia miała cały brzuszek, pod wszystkimi czterema pachami oraz na połowie łepetynki bardzo dużo wybroczyn, to co musiało się dziać u niej w środku ? :strach: :strach:

Wetka proponowała mi inny lek zamiast metizolu, specjalny dla kotów, ale duuużo droższy ....
Z tego co mi mówiła oba leki mają ten sam skład .... dlatego wybrałam metizol ... :oops:
Jeszcze muszę przy okazji dokładnie popytać ....
Szkoda mi bardzo mojej kotulki, trochę leki uspokoiły jej szalejące serduszko, ale cały czas ma napady .... nadpobudliwości i nerwowego wylizywania futerka :(
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon cze 12, 2017 18:35 Re: Kotinowo (5) – Tosia- nadczynność tarczycy...Armagedon :

Słupek pisze:Oj.
Trzymam kciuki, żeby armagedon minął jak najszybciej.
I żeby Tosia dobrze zareagowała na nowy lek.
I żeby chuda dupinka Toli jeszcze wskakiwała (to chyba zanik mięśni u panienki postępuje z wiekiem...?)
I żebyś wróciła tu i chociaż od czasu do czasu dała znać , co się u Was i z Wami dzieje!
Pewnie pomóc nic nie mogę, ale jakby - to pisz.

Edit: Thyrosan ma inną substancję czynna niż Metizol i jest podawany w przypadku alegii na Metizol. Ale ma dużo możliwych skutków ubocznych... :(
http://www.tarczyca.info/nadczynnosc/na ... -tarczycy/


Dzięki, Słupku :D
Zapytam wetkę o Thyrosan - oby to mogła brać :ok:

Tola ma zmiany zwyrodnieniowe w stawach (wyszło to parę albo kilka lat temu na RTG) - podaję jej arthroflex i już jest ociupinkę lepiej.
Poprzednim razem "zjadła" ze dwa opakowania, ale na długo miała spokój ze stawami
A zanik mięśni też może mieć - zgodnie z wiekiem ... tak na prawdę to nie wiadomo ile ma lat - najmniej ok. 13
Do nas trafiła w lutym 2005 jako małe kocię, a za chwilę okazało się, że jest dorosła - dostała rujkę (czy pierwszą ?) a zęby ma wspaniałe :D :D
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon cze 12, 2017 19:13 Re: Kotinowo (5) – Tosia- nadczynność tarczycy...Armagedon :

Problem moze byc z wapniem, kot musi byc w szpitalu i miec monitorowany. Szara 2 czy 3 lata po operacji miala swiety spokoj, a potem jej nowotwor odrosl. Ale to podobno niezwykle rzadki przypadek. Miala tarczyce usuwana w canfelisie, jakby co.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon cze 12, 2017 19:45 Re: Kotinowo (5) – Tosia- nadczynność tarczycy...Armagedon :

Falcia dostaje Thiafeline. Składnik czynny niby ten sam ale po przestawieniu na ten lek skutki uboczne znikły.
Przepraszam że Ci nastraszylam ale to niestety tak jest. I nadczynność i skutki uboczne metizolu są groźne.

Falka

 
Posty: 32594
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Wto cze 13, 2017 6:54 Re: Kotinowo (5) – Tosia- nadczynność tarczycy...Armagedon :

zuza pisze:Problem moze byc z wapniem, kot musi byc w szpitalu i miec monitorowany. Szara 2 czy 3 lata po operacji miala swiety spokoj, a potem jej nowotwor odrosl. Ale to podobno niezwykle rzadki przypadek. Miala tarczyce usuwana w canfelisie, jakby co.


Taaaak, coś wiem na ten temat .... monitorowanie wapnia jest bardzo ważne !
Gdy mojej mamie usunięto tarczycę (nadczynność) zapomniano właśnie o sprawdzeniu wapnia :evil: .... psychika jej siadła - miała urojenia i mówiła od rzeczy, do tego stała się agresywna (a była to kobieta o wysokiej kulturze osobistej i nienagannych manierach ... )

Dzięki, Zuza, jeśli pozostanie nam tylko operacja, to pewnie skorzystam z usług Canfelisu - jakoś ostatnio do Marcela tracę zaufanie ...
sporo dobrych lekarzy stamtąd odeszło i w ogóle odkąd wybudowali sobie własny lokal .... jest inaczej ( też drożej) - szkoda, że nie lepiej :(
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 13, 2017 7:00 Re: Kotinowo (5) – Tosia- nadczynność tarczycy...Armagedon :

Falka pisze:Falcia dostaje Thiafeline. Składnik czynny niby ten sam ale po przestawieniu na ten lek skutki uboczne znikły.
Przepraszam że Ci nastraszylam ale to niestety tak jest. I nadczynność i skutki uboczne metizolu są groźne.


Dziękuję, Falka :D
Zawsze wolę wiedzieć czego mogę się spodziewać ....

Tosia wymiotuje 2-3 razy dziennie, przeważnie śliną (gryzie trawkę), zaczęła mieć luźne kupki ... idę zaraz do wetki - może coś zaproponuje ... :?
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 13, 2017 7:27 Re: Kotinowo (5) – Tosia- nadczynność tarczycy...Armagedon :

Mój Dima też był na Thiafeline - bez sensacji. Teraz zmieniłam na Carbimazol, ale jak będę miała problem ze zdobyciem go, wrócę do Thiafeline. Bezwzględnie trzeba podawac lek na tarczycę, bo serducho bardzo szybko się wykończy :( Widziałam po moim ... ciśnienie w kosmosie, serducho biło 3 razy szybciej niż powinno.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto cze 13, 2017 8:41 Re: Kotinowo (5) – Tosia- nadczynność tarczycy...Armagedon :

Avian pisze:Mój Dima też był na Thiafeline - bez sensacji. Teraz zmieniłam na Carbimazol, ale jak będę miała problem ze zdobyciem go, wrócę do Thiafeline. Bezwzględnie trzeba podawac lek na tarczycę, bo serducho bardzo szybko się wykończy :( Widziałam po moim ... ciśnienie w kosmosie, serducho biło 3 razy szybciej niż powinno.


Avian, pocieszyłaś mnie :D
Właśnie wróciłam od wetki - gdy tylko wysypka zniknie zaczniemy podawać Tosi Thiafeline - oby jej pomógł
Na razie dostała coś na uspokojenie jelit ...

Co do serduszka, to sama widzę co się dzieje :( mimo brania leku czasami ma przyspieszoną akcję serca, co widać "gołym okiem" bez osłuchiwania stetoskopem :(

Wasze wpisy troszeczkę mnie uspokoiły :201494 :201494
Wetka też powiedziała, że prowadzi kilkunastoletniego kota z nadczynnością i cukrzycą i ... ma się całkiem dobrze na lekach :D

światełko w tunelu, bo już zaczęłam wątpić .... :(
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 13, 2017 9:26 Re: Kotinowo (5) – Tosia- nadczynność tarczycy...Armagedon :

Będzie dobrze. Jest teraz całe szczęscie wybór leków. Przy nadczynności warto zrobić echo serca, żeby sprawdzić czy nie powstała kardiomiopatia. Falcia ma niewielką, dostaje dodatkowo beta bloker, żeby serce uspokoić.

Falka

 
Posty: 32594
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Wto cze 13, 2017 11:02 Re: Kotinowo (5) – Tosia- nadczynność tarczycy...Armagedon :

Falka pisze:Będzie dobrze. Jest teraz całe szczęscie wybór leków. Przy nadczynności warto zrobić echo serca, żeby sprawdzić czy nie powstała kardiomiopatia. Falcia ma niewielką, dostaje dodatkowo beta bloker, żeby serce uspokoić.




Tosia miała już robione echo serca - kardiomiopatia rozstrzeniowa .... początki, dostaje atenolol 1x1/2 tabl. i jest trochę lepiej, ale czasami widzę, że serca jej przyspiesza :(
Czekam jak zniknie jej wysypka .... będziemy wypróbowywać inne leki ... nie ma na co czekać
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 13, 2017 11:24 Re: Kotinowo (5) – Tosia- nadczynność tarczycy...Armagedon :

To widze, ze mialam ogromne szczescie z Szara, ze ona nie miala zadnych efektow ubocznych metizolu. Nadal nie ma, bo przeciez znowu go bierze...
Musze sie z nia wybrac do kardiologa, swoja droga...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto cze 13, 2017 11:30 Re: Kotinowo (5) – Tosia- nadczynność tarczycy...Armagedon :

Tusia od wczoraj ma atenolol 2x1/4 tabletki. Niby ta sama dawka co Tosia, ale podzielona...

Będzie dobrze z tarczycą!
Marcel <*>, Tygrys <*>

Słupek

 
Posty: 1583
Od: Nie lis 18, 2012 9:46
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto cze 13, 2017 12:21 Re: Kotinowo (5) – Tosia- nadczynność tarczycy...Armagedon :

U nas też atenolol. Malutka dawka 1/8 tab. Bo przy 1/4 była bardzo senna i przymulona. Ta mała dawka jest dla niej dobra.

Falka

 
Posty: 32594
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Wto cze 13, 2017 12:21 Re: Kotinowo (5) – Tosia- nadczynność tarczycy...Armagedon :

Dima też dostawał 2x dziennie atenolol, ale ostatecznie kardiolog stwierdziła, ze lepiej podawać inny lek 3 razy dziennie w małej dawce, wtedy działanie leku będzie bardziej zrównoważone w ciągu dnia. Rzeczywiście jest lepiej, bo po podaniu atenololu kot mi spał kilka godzin ...
Teraz bierze diltiazem 3xdziennie. To samo działanie co atenolol.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto cze 13, 2017 21:28 Re: Kotinowo (5) – Tosia- nadczynność tarczycy...Armagedon :

Trzymam kciuki za Tosię żeby nowy lek pomógł :ok: :ok: :ok: To tak jak i u ludzi skutki uboczne po lekach czasami dają się we znaki :cry:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25551
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 129 gości