Kotinowo (5)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 16, 2017 13:41 Re: Kotinowo (5)

O kurcze, biedny Fitulek :(
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie gru 17, 2017 9:27 Re: Kotinowo (5)

zuza pisze:O kurcze, biedny Fitulek :(


Oj, biedny, cały czas z uporem maniaka lizał sobie łapinkę, aż w koncu pazur kciuka wisiał na "jednym włosku" ....
zdobyłam się na odwagę i lekko pociągnęłam, Fituś nawet nie pisnął :ok:
obyło się nawet bez kropelki krwi, ale pazura .... brak całkowity 8O

Dzisiaj idę z nim znowu do weta, bo nocka była .... tafajdana :evil: :evil: znowu zrobił papkowatą kupę w mieszkaniu i miałam o 4-ej rano pucowanie podłóg :evil:
To nie jest godzina nawet dla takiego skowronka jak ja :(
Przy okazji wet obejrzy ten fitusiowy pazur - a właściwie miejsce po nim ...
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie gru 17, 2017 9:31 Re: Kotinowo (5)

Kotina pisze:
zuza pisze:O kurcze, biedny Fitulek :(


Oj, biedny, cały czas z uporem maniaka lizał sobie łapinkę, aż w koncu pazur kciuka wisiał na "jednym włosku" ....
zdobyłam się na odwagę i lekko pociągnęłam, Fituś nawet nie pisnął :ok:
obyło się nawet bez kropelki krwi, ale pazura .... brak całkowity 8O

Dzisiaj idę z nim znowu do weta, bo nocka była .... tafajdana :evil: :evil: znowu zrobił papkowatą kupę w mieszkaniu i miałam o 4-ej rano pucowanie podłóg :evil:
To nie jest godzina nawet dla takiego skowronka jak ja :(
Przy okazji wet obejrzy ten fitusiowy pazur - a właściwie miejsce po nim ...



mojemu Dżekusiowi też sie czasami zdarzają takie niespodzianki, tylko ,ze on jak zrobi pod drzwiami wejsciowymi to nawet nie czuc do rana, on ma chory układ trawienny i cały czas bierze Essentiale Forte, ale jest łakomczuch, a mąż mu ulega jak nie widzę i bywaja takie tego efekty :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon gru 18, 2017 7:27 Re: Kotinowo (5)

i co po wizycie?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon gru 18, 2017 8:00 Re: Kotinowo (5)

zuza pisze:i co po wizycie?


Zuzka, mam nadzieję, że czujesz się już lepiej - za szybki powrót do zdrowia :ok: :ok: :ok:

Fituś dostał lek na lepszy stolec, nadal mam podawać probiotyk weterynaryjny oraz zmienić karmę na leczniczą - Gastro Intestinal czy Hepatic.
Dzisiejsza nic minęła bez .... fitusiowych niespodzianek :ok:
Miejsce po urwanym pazurze kciuka goi się ... jak na psie :ok:
Nie wiadomo czy mu odrośnie, ale to mały pikuś, bo wydaje się, że nie jest on psom potrzebny :wink:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon gru 18, 2017 9:02 Re: Kotinowo (5)

Kotina pisze:
zuza pisze:i co po wizycie?


Zuzka, mam nadzieję, że czujesz się już lepiej - za szybki powrót do zdrowia :ok: :ok: :ok:

Fituś dostał lek na lepszy stolec, nadal mam podawać probiotyk weterynaryjny oraz zmienić karmę na leczniczą - Gastro Intestinal czy Hepatic.
Dzisiejsza nic minęła bez .... fitusiowych niespodzianek :ok:
Miejsce po urwanym pazurze kciuka goi się ... jak na psie :ok:
Nie wiadomo czy mu odrośnie, ale to mały pikuś, bo wydaje się, że nie jest on psom potrzebny :wink:



a Fituś jaka karmę je? sucha czy mokrą czy jeszcze cos innego?
jak Dżekowi nasilaja sie jego dolegliwosci to mu kupuję te karmę http://www.zooplus.pl/shop/karmy_vet/dl ... ita/179437
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon gru 18, 2017 10:57 Re: Kotinowo (5)

Zdrowka dla pieska! Ide do lekarza po poludniu.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto gru 19, 2017 9:35 Re: Kotinowo (5)

zuza pisze:Zdrowka dla pieska! Ide do lekarza po poludniu.


Zuzka, kuruj się Dziewczyno i zagoń koty aby Cię wygrzewały - chyba to ich obowiązek za wikt i opiekę, o miłości już nie wspomnę :wink: :ok: :201461 :201461
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 19, 2017 9:41 Re: Kotinowo (5)

mir.ka pisze:
Kotina pisze:
zuza pisze:i co po wizycie?


Zuzka, mam nadzieję, że czujesz się już lepiej - za szybki powrót do zdrowia :ok: :ok: :ok:

Fituś dostał lek na lepszy stolec, nadal mam podawać probiotyk weterynaryjny oraz zmienić karmę na leczniczą - Gastro Intestinal czy Hepatic.
Dzisiejsza nic minęła bez .... fitusiowych niespodzianek :ok:
Miejsce po urwanym pazurze kciuka goi się ... jak na psie :ok:
Nie wiadomo czy mu odrośnie, ale to mały pikuś, bo wydaje się, że nie jest on psom potrzebny :wink:



a Fituś jaka karmę je? sucha czy mokrą czy jeszcze cos innego?
jak Dżekowi nasilaja sie jego dolegliwosci to mu kupuję te karmę http://www.zooplus.pl/shop/karmy_vet/dl ... ita/179437


Dzięki, Mir.ka za podpowiedz :201494
Fituś teraz dostaje suchą i mokrą RC Hepatic.
Do tej pory jadł Eukanubę lub inną suchą karmę dla seniorów oraz mokrą - Animonda vom Feinsten Senior.
Teraz zamówię tę co mi radzisz, może będzie lepsza od tej dla seniorów :ok:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 19, 2017 9:56 Re: Kotinowo (5)

Dzisiaj kolejna noc do .... bani :( :evil:
Mąż przyznał się, że nakrzyczał raz (jak był sam w domu) na Fitusia, gdy narobił w mieszkaniu :evil: :evil: :evil:
Nie będę komentowała tego, bo nie tylko admin by mi to wyrzucił, ale i reszta czytających .... co najmniej byłaby zgorszona moim słownictwem .... :evil:
Nie znoszę być bezradną, a tak się czuję .... mój "chłop" głupieje na starość :placz:

Skutkiem tego jego jednorazowego "wybryku" Fituś nie sygnalizuje potrzeby wyjścia na dwór .... logiczne aż za bardzo :evil: tylko trzęsie się przytulony do podłogi

Bosze, daj mi cierpliwość i wyrozumiałość, bo nie umiem walczyć z głupotą i bezmyślnością :evil:

Od dzisiejszej nocy Fituś sika na potęgę 8O
Zawsze było to kilka siknięć na spacerze, teraz spacery są dwa razy częściej (8 razy !!) i za każdym wyjściem kilkanaście siknięć !!!!
W nocy na podłodze zauważyłam kropelki jasnej krwi i bardzo jasny mocz albo wymioty wodą ??????

Wetka mogła od razu pobrać mocz do analizy, bo Fituś po prostu nasikał na podłogę w gabinecie 8O
Zbadała cukier - jest ok, wyniki po południu .... czekam
W drodze powrotnej też sikał bardzo często i rzadko było to tylko kilka kropel 8O
Skąd u niego tyle moczu ???
Dostał dwa zastrzyki, co dalej zależy od wyników ....
Teraz śpi - opatuliłam go ciepłym kocykiem, bo choroby pęcherza nie lubią ciepła ...

Aaa, co by nie było za mało przed świętami, wnusio znowu przeziębiony :( Będzie u mnie od rana do wieczora ....
Tak to jest gdy GŁUPI rodzice posyłają do przedszkola chore dzieci :evil:

A przecież święta tuż, tuż ..... :(
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 19, 2017 10:13 Re: Kotinowo (5)

Kotina pisze:
mir.ka pisze:
Kotina pisze:
zuza pisze:i co po wizycie?


Zuzka, mam nadzieję, że czujesz się już lepiej - za szybki powrót do zdrowia :ok: :ok: :ok:

Fituś dostał lek na lepszy stolec, nadal mam podawać probiotyk weterynaryjny oraz zmienić karmę na leczniczą - Gastro Intestinal czy Hepatic.
Dzisiejsza nic minęła bez .... fitusiowych niespodzianek :ok:
Miejsce po urwanym pazurze kciuka goi się ... jak na psie :ok:
Nie wiadomo czy mu odrośnie, ale to mały pikuś, bo wydaje się, że nie jest on psom potrzebny :wink:



a Fituś jaka karmę je? sucha czy mokrą czy jeszcze cos innego?
jak Dżekowi nasilaja sie jego dolegliwosci to mu kupuję te karmę http://www.zooplus.pl/shop/karmy_vet/dl ... ita/179437


Dzięki, Mir.ka za podpowiedz :201494
Fituś teraz dostaje suchą i mokrą RC Hepatic.
Do tej pory jadł Eukanubę lub inną suchą karmę dla seniorów oraz mokrą - Animonda vom Feinsten Senior.
Teraz zamówię tę co mi radzisz, może będzie lepsza od tej dla seniorów :ok:



Jake to suchej prawie nie, musi być bardzo głodny ,żeby ją ruszyć. Zresztą jak twierdzi nasz wet, przy jego stanie zdrowia za duzo suchej karmy nie jest wskazane bo ona jest trudniej trawiona.
Ile Fituś ma latek? nie jest przecież jeszcze bardzo stary jak na małego pieska?
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto gru 19, 2017 10:27 Re: Kotinowo (5)

O biedny Fitulek :(
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto gru 19, 2017 13:22 Re: Kotinowo (5)

Fitulku za zdrówko twoje :ok:
Cioteczka tuli mocno :1luvu:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto gru 19, 2017 15:02 Re: Kotinowo (5)

Jak to mówią nieszczęścia chodzą parami :placz: Biedny wnusio, biedny Fitus i najbiedniejsza ty bo na Ciebie wszystko spada. Życzę dużo zdrowia dla wszystkich. :ok: :ok:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25551
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 20, 2017 10:23 Re: Kotinowo (5)

Jestem już po kolejnej wizycie z Fitusiem u weta. Wyniki moczu ma w zasadzie dobre 8O
W zasadzie nie ma krwi, która jest widoczna na podłodze ... idzie i kapią mu co jakiś czas z fujarki krople krwi :cry:
Mocz jest za bardzo rozwodniony ... ale nie wiedzą dlaczego 8O
Podczas badania wetka zdjęła Fitusiowi malutki skrzepik (?) z czubka fujarki ...

Na szybko zrobiono usg pęcherza - nie widać żadnych kamieni, ścianki lekko pogrubione - ale weta z Marcela nie umiała tego zinterpretować 8O

Fituś dostał 4 zastrzyki, w tym antybiotyk .... po 3 godzinach powinna być poprawa, jeśli nie będzie mają mnie zapisać na usg nerek (po co ?) do dr Seweryna ....

Pozostaje mi obserwować psiaka, w drodze powrotnej od weta sikał co krok - często dosłownie po kropelce :(
Moim zdaniem ma na pewno zapalenie pęcherza, ale chyba coś jeszcze ...
Wg mnie ta krew nie pochodzi z pęcherza .... nie wiem skąd, ale jest

Jak nie będzie poprawy, to pojadę ZNOWU do Canfelisu .... tam są zdecydowanie bardziej kompetentni lekarze - tylko to tak daleko ode mnie :(

Mam dość, zdecydowanie dość .... :placz: :placz:
Zwierzęta też mi nie pomagają - Tymon pokichuje - pewnie go nie zakryli kocykiem gdy wybudzał się z narkozy po strzyżeniu :evil: :evil:
Tosia - też kicha co jakiś czas i ciągle siedzi przy grzejnikach ...
Do tego od 11.00 do 18.00 mam u siebie wnusia - zaziębiony i nie chodzi do przedszkola
Praktycznie więc mogę coś zrobić tylko do 11-ej, potem już nic, wieczorem nie mam po prostu siły na nic ....
Oczywiście mąż szanowny nie współpracuje, bo .... ma focha 8O 8O
Faceci na emeryturze, którzy nie mają żadnego hobby, gorsi są od nastolatek, którym buzują hormony ... :evil: :evil:

No, to sobie ponarzekałam ... czy ulżyło ? niewiele .... :cry:
Sorki, Cioteczki, już zmykam z tym narzekaniem i biadoleniem .....
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lifter, MB&Ofelia i 127 gości