Łatka

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob maja 21, 2016 16:15 Re: Łatka

:kotek: dziękuję :1luvu:

darkot

Avatar użytkownika
 
Posty: 557
Od: Sob kwi 30, 2016 19:18
Lokalizacja: Wałbrzych

Post » Nie maja 22, 2016 14:30 Re: Łatka

Sliczny pychol <3

KatS

Avatar użytkownika
 
Posty: 4393
Od: Pt wrz 25, 2015 14:59
Lokalizacja: Dublin, Irlandia

Post » Nie maja 22, 2016 17:16 Re: Łatka

ObrazekDzisiaj Łatka czuje się naprawdę dobrze, nie drapie uszek, nie strzyże nimi. Od rana jest rozbawiona i przemizialska :201461 . Najlepiej odpoczywa na lodówce! W sumie to jej mieszkanie :D Dziękujemy Państwu za miłe komentarze, pychole i uwagę :D :kotek:
Ostatnio edytowano Czw cze 02, 2016 16:32 przez darkot, łącznie edytowano 1 raz

darkot

Avatar użytkownika
 
Posty: 557
Od: Sob kwi 30, 2016 19:18
Lokalizacja: Wałbrzych

Post » Wto maja 24, 2016 10:45 Re: Łatka

Lodowka jest swietnym miejscem :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84905
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto maja 24, 2016 11:22 Re: Łatka

Taaak najlepszym ostatnio :D A znowu my, cieszyliśmy się nieco na zapas. Właśnie wróciłem z Łatką od weta. Pan doktor zalecił oridermyl przez trzy tygodnie... O ile problem z uszkami nie ustąpi- będziemy Łacię badać pod kątem alergii. W niedziele był spokój z drapaniem i strzyżeniem uszkami, a w poniedziałek już nie... Uszka w kącikach u nasady, przytarte do krwi. Zobaczymy czy maść zadziała. Ma leczyć wiele schorzeń min. świerzb, zakażenia itd.

darkot

Avatar użytkownika
 
Posty: 557
Od: Sob kwi 30, 2016 19:18
Lokalizacja: Wałbrzych

Post » Wto maja 24, 2016 13:52 Re: Łatka

Oridermylu nie daje się na ślepo, tylko po stwierdzeniu świerzbu pod mikroskopem. Wet stwierdził? Alergia może być wtórna od pasożytów.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14703
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto maja 24, 2016 18:28 Re: Łatka

Podczas drugiej wizyty, wet. w wymazie pobranym z ucha nie stwierdził świerzbu.
Dzisiaj zaproponował maść aby zaleczyć "wszelkie zło"/to moje określenie/. W piątek
mam się z nim skontaktować, niezależnie od stanu Łatki.

darkot

Avatar użytkownika
 
Posty: 557
Od: Sob kwi 30, 2016 19:18
Lokalizacja: Wałbrzych

Post » Śro maja 25, 2016 19:03 Re: Łatka

Kciuki za Łatkowe uszka :ok: :ok: :ok:
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Czw maja 26, 2016 18:32 Re: Łatka

Nie chcę zapeszyć! Dwa dni stosowania maści coś daje... Łacia drapie się mniej i jest spokojniejsza z uszkami. Natomiast mam refleksję nt pana Doktora. Jako fachowiec jest- nie tylko w naszej opinii- bardzo dobry. Jednak wykład który usłyszałem po pytaniu,jak odżywiamy Łatkę bardzo mnie zastanowił :smokin: Otóż usłyszałem że mocno mięsna karma/Purizon w naszym przypadku/ to samo zuuuo :mrgreen: Kocina nabawi się mnóstwa przypadłości które można będzie uleczyć... jedynie RC. Dla kastratów, Indoor, Alergic :strach: Przyznam że uprzejmie się interesowałem wywodami p.Doktora, lecz pózniej byłem zniesmaczony. Dr.Jekyll i Mr. Hyde. Sam posiadam przeróżne doświadczenia z lekarzami/ mam raka nerki/ ale człowiek coś może powiedzieć, wybronić się ew. coś zasugerować. A zwierzę? Nic... tylko RC!. Ta nachalność jest obezwładniająca. Czytam opinie nt karm i w żadnej nie spotkałem się ze stwierdzeniem że zdrowa, tzn. mięsna karma jest zagrożeniem dla zwierzęcia!

darkot

Avatar użytkownika
 
Posty: 557
Od: Sob kwi 30, 2016 19:18
Lokalizacja: Wałbrzych

Post » Czw maja 26, 2016 19:17 Re: Łatka

Mięsna karma jest zagrożeniem dla portfela pana doktora :wink:

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob maja 28, 2016 8:57 Re: Łatka

Łatka po następnych dwóch dniach kaprysi, trzepie łebkiem," foszy" się przy aplikowaniu lekarstwa. Cała kocia... Dodatkowo coraz bardziej kaprysi? przy jedzeniu. Suchą zjada w minimalnej ilości, mokra/może nie za dobra?/ Cosma / jako karma nie przysmak/ też tak sobie. Mokry Grau bleee. Natomiast młóci przegotowaną pierś z kurczaka/ bez żadnych przypraw i soli/. Czy była karmiona domowo a może BARFiona... Gubimy się w domysłach. Za mlekiem aż się trzęsie, za żółtym i białym serem również /jak pisałem wcześniej/.W schronisku też, nikt nic nie powie konkretnie- była normalna, jadła. Szanowni Państwo! Nie traktuję Forum jako bloga gdzie opisuję za przeproszeniem banały, ale jako poważne Towarzystwo. I w tym sensie chcę zapytać- jaką taktykę wybrać.Są wśród Państwa osoby z dużym doświadczeniem. Nasze doświadczenia z Nevilkiem na których bazujemy, nijak nie pasują do Łatki, ale to rozumiemy. Każdy kot jest inny. Cierpliwości mamy niewyczerpane zapasy :D Ale chodzi nam o zdrowie, dobre samopoczucie naszej Koci :kotek:

darkot

Avatar użytkownika
 
Posty: 557
Od: Sob kwi 30, 2016 19:18
Lokalizacja: Wałbrzych

Post » Sob maja 28, 2016 12:18 Re: Łatka

Lepszy jest pokarm naturalny niż puszki czy suche. Ja bym dawała tę pierś wzbogaconą o inne rodzaje mięsa, jeśli zechce. Skoro mleko lubi i jej nie szkodzi, to też nie ma przeszkód. Ja swoim kupiłam Felini Complete w Zooplusie i dodaję do mięsa, żeby nie zabrakło innych składników.
Z moich 5 kotów i każdy co innego lubi. Jedna kocha mleko skondensowane i żółty ser. Sera dostaje rzadko i maleńko, tylko na smak. Druga, karmiona przez ochroniarzy spod Mariotta teraz życzy sobie kurczaka z rożna, przedtem puszki Cosma ale tylko z tuńczykiem. I śmietanę chce. Dwie siostry najchętniej gotowaną rybę by jadły. A kocurek surowe w dobrym gatunku. Chrupki lubią wszystkie, ale staram się ograniczać, bo nie jest to zdrowe jedzenie.
Oczywiście jednego kota warto spróbować ustawić na BARF, choć to jest żmudna droga. Tu od str. 10 jest o przestawianiu kota.
http://www.kocie-abc.pl/wp-content/uplo ... 85cych.pdf

O diecie forum
http://www.barfnyswiat.org/index.php?si ... 3f8c72c35b
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14703
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob maja 28, 2016 18:44 Re: Łatka

Często tak jest, że koty wzięte z kiepskich warunków, niedojadające, na początku jedzą wszystko. Chcąc im wynagrodzić byle jakie jedzenie i ciężkie czasy, kupuje się im smakołyki, rozpieszcza się i za chwilę wyrzuca się ledwo tknięte saszetki z górnej półki, bo kłuje w ząbki. Ja tak zepsułam dwa moje maleństwa :(

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob maja 28, 2016 18:50 Re: Łatka

Ma Pani świętą rację :201461 musimy uważać by nie zagłaskać Łaci...

darkot

Avatar użytkownika
 
Posty: 557
Od: Sob kwi 30, 2016 19:18
Lokalizacja: Wałbrzych

Post » Sob maja 28, 2016 19:15 Re: Łatka

Tu na forum mówimy sobie na ty. Tak mnie uświadomiono niedawno. Jestem tu początkująca, chociaż od dawna podczytująca.
Kibicuję Łatce od początku :kotek: Jest farciarą, że trafiła na taki dobry domek :201461

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lifter i 312 gości