Fatkowe stadko

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 11, 2023 15:51 Re: Stefko i Burełko - Skrobcia sama słodycz ;p str 51

:strach: biedna Stefcia

ziuku

Avatar użytkownika
 
Posty: 610
Od: Nie wrz 11, 2022 11:31

Post » Pon lut 13, 2023 10:53 Re: Stefko i Burełko - Skrobcia sama słodycz ;p str 51

Fatka pisze:To jeszcze takie ładne z wczoraj:

Obrazek

Dziś już nie tak sielsko. Bureł chodzi i wyje - podejrzewam, że gdy otwieram lodówkę, to czuje, że tam są żołądki kurze. On chory na punkcie podrobów jest, więc jest DEJ, DEJ, DEEEJ, DEJ, maruda straszna. To na kolację, no i zamrożone jeszcze, to ignorowałam, pogoniłam parę razy jak przegiął pałę i zasiadłam w fotelu.
Sięgnął więc po asa w kocim rękawie, jakim jest zaatakowanie innego kota - bo tym się super uwagę pańci zwraca. Kilka lat temu wypróbował na psie, suczysko do tej pory się telepie jak mam ją wziąć do mojego mieszkania. Padło na Stefkę, znienacka na nią skoczył i z furią wielką, puklami sierść latała, Stefka się nie spodziewała, aż gruczoły opróżniła ze strachu. W miarę szybko udało jej się wydostać spod niego i uciec, a ten bury idiota się otrzepał, spojrzał mi głęboko w oczy po czym posuwistym truchtem ruszył do kuchni wrzeszcząc "DEJ, DEJ DEJ".

U mnie Dresiara Bialas miala taki system...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84905
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto lut 14, 2023 20:23 Re: Stefko i Burełko - Skrobcia sama słodycz ;p str 51

Nie planuję kota nr 4, ale chyba trzeba będzie złapać coś młodego i energicznego, bo opipieję.

SKROBIŚ SIĘ NUDZI. Należy też do tych wyjątkowo energicznych, łebskich i 40 minut machania wędką jej nie satysfakcjonuje. Bureł się z nią nie bawi wcale, a Stefa tylko jak ma dobry dzień i przez chwilę. Różnica wieku.

Dziś wywaliła kolejnego kwiatka - nie przypadkiem, a z premedytacją. W sobotę rozpruła worek z ziemią do kwiatków (był nacięty róg, bo używałam trochę), wykopała sobie stamtąd trochę, wmasowywała to w płytki i bawiła się grudkami.

Najbardziej mnie wkurzająca i niebezpieczna rozrywka to szpilki! Mam w domu 2 tablice korkowe do planowania zadań, przypinania ważnego info etc - uwzięła się na te szpilki to przypinania kartek :( Ściąga z tablicy i te z plastikową dupą i pinezki, biega z nimi w pysku, bawi się nimi i je sieje - boję się, że połknie albo że zostawi na podłodze, ja w nocy wstanę do wc i wlezie mi to w piętę, przez co obudzę blok soczystym okurwa.
Ścigam ją, ale to nie pomaga. Ucieknie pod łóżko a za 30 sekund znowu kombinuje przy tablicy. Jedną chyba schowam, ale tę drugą muszę zachować, bo głównie dzięki niej jestem terminowa.


Działkowa Miłka wygląda na odpowiednią - warczeć też potrafi. Tylko zaświerzbiona jak nieszczście.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 6048
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Wto lut 14, 2023 20:34 Re: Stefko i Burełko - Skrobcia sama słodycz ;p str 51

Fatka pisze:Nie planuję kota nr 4, ale chyba trzeba będzie złapać coś młodego i energicznego, bo opipieję.

SKROBIŚ SIĘ NUDZI. Należy też do tych wyjątkowo energicznych, łebskich i 40 minut machania wędką jej nie satysfakcjonuje. Bureł się z nią nie bawi wcale, a Stefa tylko jak ma dobry dzień i przez chwilę. Różnica wieku.

Dziś wywaliła kolejnego kwiatka - nie przypadkiem, a z premedytacją. W sobotę rozpruła worek z ziemią do kwiatków (był nacięty róg, bo używałam trochę), wykopała sobie stamtąd trochę, wmasowywała to w płytki i bawiła się grudkami.

Najbardziej mnie wkurzająca i niebezpieczna rozrywka to szpilki! Mam w domu 2 tablice korkowe do planowania zadań, przypinania ważnego info etc - uwzięła się na te szpilki to przypinania kartek :( Ściąga z tablicy i te z plastikową dupą i pinezki, biega z nimi w pysku, bawi się nimi i je sieje - boję się, że połknie albo że zostawi na podłodze, ja w nocy wstanę do wc i wlezie mi to w piętę, przez co obudzę blok soczystym okurwa.
Ścigam ją, ale to nie pomaga. Ucieknie pod łóżko a za 30 sekund znowu kombinuje przy tablicy. Jedną chyba schowam, ale tę drugą muszę zachować, bo głównie dzięki niej jestem terminowa.

Działkowa Miłka wygląda na odpowiednią - warczeć też potrafi. Tylko zaświerzbiona jak nieszczście.

Niestety zagrożenie jest realne :( może kup tablicę magnetyczną?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34277
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto lut 14, 2023 20:42 Re: Stefko i Burełko - Skrobcia sama słodycz ;p str 51

Może przyklejaj karteczki taśmą? Szpilki naprawdę są niebezpieczne.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60445
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lut 14, 2023 21:31 Re: Stefko i Burełko - Skrobcia sama słodycz ;p str 51

Zawlekłam właśnie obydwie tablice do pierdolnika - postaram się póki co przerzucić na kalendarz papierowy
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 6048
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Śro lut 15, 2023 0:09 Re: Stefko i Burełko - Skrobcia sama słodycz ;p str 51

Słusznie! Lepiej nie ryzykować! :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60445
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lut 15, 2023 18:15 Re: Stefko i Burełko - Skrobcia sama słodycz ;p str 51

Fatka pisze:...
SKROBIŚ SIĘ NUDZI.
...

Najbardziej mnie wkurzająca i niebezpieczna rozrywka to szpilki! Mam w domu 2 tablice korkowe do planowania zadań, przypinania ważnego info etc - uwzięła się na te szpilki to przypinania kartek :( Ściąga z tablicy i te z plastikową dupą i pinezki, biega z nimi w pysku, bawi się nimi i je sieje - boję się, że połknie albo że zostawi na podłodze, ja w nocy wstanę do wc i wlezie mi to w piętę, przez co obudzę blok soczystym okurwa.
Ścigam ją, ale to nie pomaga. Ucieknie pod łóżko a za 30 sekund znowu kombinuje przy tablicy. Jedną chyba schowam, ale tę drugą muszę zachować, bo głównie dzięki niej jestem terminowa.


...

Ja takie korkowe mam WEWNĄTRZ szafki kuchennej. Na zewnątrz mnie wkurzała, więc trafiła na drzwiczki od środka.
Szafka używana często, nie da się zapomnieć.
Pomyśl, czy u Ciebie wykonalne. U mnie wymagało wywiercenia jednej malutkiej dziurki na śrubkę i się sprawdza.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3600
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Śro lut 15, 2023 18:26 Re: Stefko i Burełko - Skrobcia sama słodycz ;p str 51

Rozwiązanie inne, to tablice suchościeralne.

Na takiej robimy listę produktów do zakupu. Kiedy wychodzę robię telefonem fotkę.
Albo dzwonię, coby TŻ mi przesłał, albo ja jemu.
I już.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3600
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Śro lut 15, 2023 18:53 Re: Stefko i Burełko - Skrobcia sama słodycz ;p str 51

a nie można takiej tablicy po prostu na ścianie przytwierdzić na tasmę dwustronną? ja na to przyspawałam do ściany taką matę drapak naścienną i koty sie nad tym znęcają i sie trzyma bardzo mocno. Wiec taką tablicę korkową w miejscu i na wysokości niedostępnej dla kota też chyba możnaby? Na niedostępnej, bo u mnie do jednego plakatu mendy wymyśliły, jak się mozna dostać po szafie i niemal się bujały na ramie.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lut 15, 2023 18:57 Re: Stefko i Burełko - Skrobcia sama słodycz ;p str 51

One były powieszone, tylko niestety tak, że dostawała bez problemu - bo jedna przy moim stanowisku pracy, więc z biurka dostawała, a druga nad szafką (stała na tylnych łapach i wyciągała).

Schize mam, że może coś lyknela, więc ją obserwuje.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 6048
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Śro lut 15, 2023 19:07 Re: Stefko i Burełko - Skrobcia sama słodycz ;p str 51

No wlaśnie u mnie opanowały wskakiwanie na szafę z szafy wyciągały się na tę ramę na ścianie i ją bujaly- więc wiem, w czym rzecz.

Ale naprawdę polecam tę taśmę montażową Tesy, swietnie trzyma. Nie jest tania, ale warta swojej ceny, a daje dowolność w miejscu montowania.

Myślę, że połknięcie pinezki, szpilki, to chyba mało prawdopodobne? Mam nadzieję??
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lut 15, 2023 19:55 Re: Stefko i Burełko - Skrobcia sama słodycz ;p str 51

Ona je brała do pyska i potem się kładła na grzbiecie, jakby chcąc łapkami je sobie z pyska wyciągnąć - wszystko bardzo szybko, jak to Skrobka.

Ja mam takie ciulate szczęście, że jak coś mało prawdopodobne to mi się przytrafi, dlatego też ją obserwuję.

Możliwe, że jutro będę nieswojego kota, z nieswojego domu pakować do transportera i wieźć na hulajnodze do weta. Kot z sierści obłazi, kuzynka ją umówiła, a tu jej córa najprawdopodobniej ma zapalenie wyrostka - jak się kuzynka nie wyrobi to czasowo, to ciocia Fatka kicie zawiezie. Na hulajnodze jeszcze nie jechała;)
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 6048
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Czw lut 16, 2023 7:58 Re: Stefko i Burełko - Skrobcia sama słodycz ;p str 51

Dobra, Skrobka chce chałupę roznieść, raczej nie zezarla tej pinezki :p
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 6048
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Czw lut 16, 2023 11:55 Re: Stefko i Burełko - Skrobcia sama słodycz ;p str 51

Fatka pisze:Dobra, Skrobka chce chałupę roznieść, raczej nie zezarla tej pinezki :p

To niech roznosi, ważne, ze nie zjadła!!! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Potrzebna jej koleżanka albo kolega do zabawy :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60445
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016 i 315 gości