Fatkowe stadko

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 02, 2022 8:21 Re: Stefko, Burełko, Boa i Bratełko

Obmyśliłyśmy z kuzynką, że zrzucimy się po połowie na Bratka.

Ona tłumaczy, ze biorąc Bołcię i Bratka wie, że bedzie miec fajne koty. Boi się, że jak weźmie innego, to trafi jej się taki Burełko :ryk: który co prawda oczyska ma piękne, ale widać w nich obłęd.

Edit - oczywiście moje psiapsiółki kazały mi kota z powrotem na działki wywalić :smokin: Jeszcze nie skumały, że w sprawie kotów nie są dla mnie wyroczniami.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5998
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Czw cze 02, 2022 14:28 Re: Stefko, Burełko, Boa i Bratełko

Fatka pisze:Obmyśliłyśmy z kuzynką, że zrzucimy się po połowie na Bratka.

Super! :ok:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34261
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw cze 02, 2022 17:32 Re: Stefko, Burełko, Boa i Bratełko

Gretta pisze:
Fatka pisze:Obmyśliłyśmy z kuzynką, że zrzucimy się po połowie na Bratka.

Super! :ok:

Dobra nowina! :ok: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60237
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw cze 02, 2022 17:56 Re: Stefko, Burełko, Boa i Bratełko - Bratko Skarbonka :P

Powodzenia, oby udało się jądro namierzyć, wyciąć a kot szybko doszedł do siebie :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10673
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt cze 03, 2022 15:07 Re: Stefko, Burełko, Boa i Bratełko - Bratko Skarbonka :P

Nie dziękujemy :)

Pisała dziś do mnie właścicielka Zojki i dostałam zdjęcia - okazuje się, że kicia przeszła ciążę urojoną. Nie wiedziałam,że do czegoś takiego może dojść po sterylizacji.

Edit.
Zadzwonili do mnie z wynikami moczu Bratka. Dużo białka w moczu ( "na 3 plusy") i ciała ketonowe. Przed jakimkolwiek zabiegiem zalecają zrobić biochemię i sprawdzić sdma - może być od nerek, może być od wątroby. Bratko, moja kocia miłości, Ty mnie martwisz :(
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5998
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Pt cze 03, 2022 17:58 Re: Stefko, Burełko, Boa i Bratełko - Bratko Skarbonka :P

Dobrze, że zrobili badania przed zabiegiem!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60237
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt cze 03, 2022 20:12 Re: Stefko, Burełko, Boa i Bratełko - Bratko Skarbonka :P

To nawet nie przed zabiegiem. Podczas USG przy szukaniu jajka wyszło, że w pęcherzu pływa pełno wszystkiego i dlatego Bratko miał też pobierany mocz.

Przed zabiegiem trzeba będzie zrobić powtórkę i badanie krwi. W grudniu, po złapaniu robiłam mu morfologię i miejscowa wetka też zwracają uwagę, że coś może być nie tak z pracą nerek, ale było domniemanie, że to przez to, że zabiedzony.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5998
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Pt cze 03, 2022 22:29 Re: Stefko, Burełko, Boa i Bratełko - Bratko Skarbonka :P

To trzymam mocne kciuki, żeby się udało zrobić ten zabieg! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60237
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt cze 03, 2022 23:35 Re: Stefko, Burełko, Boa i Bratełko - Bratko Skarbonka :P

SDMA to dobry parametr diagnostyczny, ale pod pewnymi warunkami. Nie wystarczy zbadać raz. On najwięcej pokazuje, jak się bada bardzo regularnie.

Posiew z moczu był?
Przypomnij mi, proszę, czy Bratko ma dostęp do suchej karmy?
Jaki był ciężar właściwy?
No i pH?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10673
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob cze 04, 2022 14:18 Re: Stefko, Burełko, Boa i Bratełko - Bratko Skarbonka :P

Tak, Bratko ma dostęp do suchej karmy.

Posiewu nie było, ma być robiony następnym razem.
Nie wiem nic o pH i ciężarze - tyle tylko co usłyszałam o białku i ciałach ketonowych podczas rozmowy telefonicznej.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5998
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Sob lip 02, 2022 8:55 Re: Stefko, Burełko, Boa i Bratełko - Bratko Skarbonka :P

Niestety zaczęło się szczanie. Bratko upodobał sobie moje rzeczy - plecak, torba, kołdrą obciążeniowa (nie umiem jej doczyscić), sukienka która z siebie zdjęłam jak się przebierałam i rzuciłam na łóżko.

Wszędzie czuję koci szczoch.

W poniedziałek mamy te badania, co mają ustalić co w kotku nie gra.
Na wszelki wypadek daje mu już mokra karmę dla nerkowych, ale nie smakuje mu i trzeba pilnować bo chce zamieniać się miską (a jak dam mu jeść w izolacji to nie tknie).

Reszta ekipy w porządku.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5998
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Sob lip 02, 2022 12:49 Re: Stefko, Burełko, Boa i Bratełko - Bratko Skarbonka :P

a to nie na tle hormonalno-kocurowym? Mnie takie posikiwanie kota oduczyło rzucania swoich rzeczy- jakichkolwiek- gdziekolwiek. Ostatnio ściągnęłam koszulkę, przerzuciłam przez krzesło i się kawałkiem oparła o stół. I kot ( wreszcie wie, który to robi, bo do tej pory tylko miałam podejrzenia ) na moich oczach ten kawałek tak olał, że zalał stoł, wszystko spłynęło na krzesło i z krzesła na dywan. ale właśnie on ewidentnie celuje w moje rzeczy, ciuchy, ręczniki, albo torby, plecaki itp. U mnie to nie na tle niekastracyjnym, ale rzeczy do olania tak samo dobiera
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7105
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Sob lip 02, 2022 13:19 Re: Stefko, Burełko, Boa i Bratełko - Bratko Skarbonka :P

Maczkowa, dokładnie, to hormony :( ale ze względu na fatalne wyniki badania moczu, powiedziano, że do operacji on się nie kwalifikuje. Kot zachowuje się ok, tylko schudł i zrobił się szorstki - założyłam, że to hormony.

Teraz weszłam w pokoju w którym mam składzik i znalazłam zasikane zapasowe kocyki oraz worki z ziemią do kwiatków. Odnoszę wrażenie, że sama już wale tym szczochem.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5998
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Sob lip 02, 2022 14:35 Re: Stefko, Burełko, Boa i Bratełko - Bratko Skarbonka :P

moczu do operacji? żaden mój kot nie miał moczu do operacji badanego, tylko krew. A jak wyniki krwi i biochemia?

Fatka, kciuki ogromne za Bratełka ukochanego, zeby się poprawiło! A jak poza tym się zachowuje?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7105
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Sob lip 02, 2022 14:57 Re: Stefko, Burełko, Boa i Bratełko - Bratko Skarbonka :P

Nie, nie to nie tak. Robiliśmy kolejne USG w celu poszukiwania jajeczka, przy okazji wyszło, że w pęcherzu jest istna żwirownia. Pobrano wtedy mocz do badania i 2 dni później dostałam info, że wyniki fatalne i że sugerują rozszerzenie badań (morfologia, biochemia właśnie i jeszcze raz mocz) - i to będziemy badać w poniedziałek.

A poza tym Bratko jak Bratko. Jest cudowny :oops: daje buziaki, pięknie się turla, patrzy na mnie z miłością, lubi żeby nosić go na ramieniu jak papużkę. Jest najaktywniejszym kotem w domu, przez co czasami się frustruje, bo starszym się nie chce, a Boa jest bardzo spokojna i nie ma tyle energii co on.

I z kocurowych zachowań to wrzeszczy i czasami zabiera się za bzykanie Bołci. Pogonić Burełke też lubi
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5998
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, zuza i 52 gości