MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt gru 15, 2017 11:23 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Kotina pisze:
MonikaMroz pisze:
mir.ka pisze:

ja raz kupiłam taką pościel flanelową w tym sklepie i nie posłuzyła długo bo była dość cienka, ja lubię takie flanelowe bo nie trzeba ich prasować

Dlatego ja lubię kore :) Też nie trzeba prasować :D



Jestem zdecydowaną zwolenniczką pościeli z flaneli - ostatnio staram się kupować tylko taką, ale na lato wolę tę z kory.
Mirka ma rację, że flanela musi być dobrej jakości, kora zresztą też - te tanie są do niczego ...

Nie lubię prasowania pościeli, odkąd jestem "na swoim" przestałam to robić, bo przez ładnych kilka lat musiałam to robić mieszkając z teściami.
Teściowa była pedantką, co sobota było pucowanie mieszkania jak na święta i obowiązkowo prasowanie pościeli ... :evil:

Moja mama uwielbia bawelnę. Taka gruba porządna zawsze kupuje. Po wypraniu oczywiście zawsze wykrochmali żeby sztywna była :) Z prasowaniem juz gorzej ale zawsze wyprasuje jak zmienia na świeżą :)
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pt gru 15, 2017 11:31 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

MonikaMroz pisze:
Kotina pisze:
MonikaMroz pisze:
mir.ka pisze:

ja raz kupiłam taką pościel flanelową w tym sklepie i nie posłuzyła długo bo była dość cienka, ja lubię takie flanelowe bo nie trzeba ich prasować

Dlatego ja lubię kore :) Też nie trzeba prasować :D



Jestem zdecydowaną zwolenniczką pościeli z flaneli - ostatnio staram się kupować tylko taką, ale na lato wolę tę z kory.
Mirka ma rację, że flanela musi być dobrej jakości, kora zresztą też - te tanie są do niczego ...

Nie lubię prasowania pościeli, odkąd jestem "na swoim" przestałam to robić, bo przez ładnych kilka lat musiałam to robić mieszkając z teściami.
Teściowa była pedantką, co sobota było pucowanie mieszkania jak na święta i obowiązkowo prasowanie pościeli ... :evil:

Moja mama uwielbia bawelnę. Taka gruba porządna zawsze kupuje. Po wypraniu oczywiście zawsze wykrochmali żeby sztywna była :) Z prasowaniem juz gorzej ale zawsze wyprasuje jak zmienia na świeżą :)



ja mam w piwnicy nieużywana maglo-prasownicę, została po poprzednich właścicielach domu
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72705
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt gru 15, 2017 11:35 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

mir.ka pisze:
MonikaMroz pisze:
Kotina pisze:
MonikaMroz pisze:
mir.ka pisze:

ja raz kupiłam taką pościel flanelową w tym sklepie i nie posłuzyła długo bo była dość cienka, ja lubię takie flanelowe bo nie trzeba ich prasować

Dlatego ja lubię kore :) Też nie trzeba prasować :D



Jestem zdecydowaną zwolenniczką pościeli z flaneli - ostatnio staram się kupować tylko taką, ale na lato wolę tę z kory.
Mirka ma rację, że flanela musi być dobrej jakości, kora zresztą też - te tanie są do niczego ...

Nie lubię prasowania pościeli, odkąd jestem "na swoim" przestałam to robić, bo przez ładnych kilka lat musiałam to robić mieszkając z teściami.
Teściowa była pedantką, co sobota było pucowanie mieszkania jak na święta i obowiązkowo prasowanie pościeli ... :evil:

Moja mama uwielbia bawelnę. Taka gruba porządna zawsze kupuje. Po wypraniu oczywiście zawsze wykrochmali żeby sztywna była :) Z prasowaniem juz gorzej ale zawsze wyprasuje jak zmienia na świeżą :)


ja mam w piwnicy nieużywana maglo-prasownicę, została po poprzednich właścicielach domu

W Kutnie na moim osiedlu jeszcze kilka lat temu był magiel. Jedyny w mieście. I ludzie tam przywozili pościel. My jak babcia żyła też zanosiliśmy. Ale niestety instalacja byla tak kiepska bo stara ze pewnego wieczoru zrobiło sie zwarcie i zaczął płonąć. Już nie odremontowali tego bo to Spółdzielni było. Zrobili w tym miejscu 3 dodatkowe garaże na wynajem.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pt gru 15, 2017 11:39 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

ta maglownica jest dość mała, chyba raczej do użytku domowego, nie używałam jej tylko ogladałam
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72705
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt gru 15, 2017 23:25 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Ja nie lubię wykrochmalonej, sztywnej pościeli. Na zimę uwielbiam pościel miłą i przytulną z flaneli.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 15, 2017 23:49 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Gosiagosia pisze:Ja nie lubię wykrochmalonej, sztywnej pościeli. Na zimę uwielbiam pościel miłą i przytulną z flaneli.

Ja też.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 15, 2017 23:55 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Ewa L. pisze:
Gosiagosia pisze:Ja nie lubię wykrochmalonej, sztywnej pościeli. Na zimę uwielbiam pościel miłą i przytulną z flaneli.

Ja też.

:piwa: :piwa: :piwa:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob gru 16, 2017 0:00 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

A ja kocham sztywną, świeżą pościel :) nie lubie flaneli ani żadnego kudlatego materialu :)



No chyba że kota ;)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob gru 16, 2017 0:02 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

klaudiafj pisze:A ja kocham sztywną, świeżą pościel :) nie lubie flaneli ani żadnego kudlatego materialu :)

No chyba ze1 kota ;)

Sztywna to taka jest zimna a ja się lubię wtulać w coś miłego :lol: koty oprócz Hugonka nie lubią się tulić :mrgreen:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob gru 16, 2017 0:03 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Tak i to zimne jest super :D potem sie rozgrzewa :) uwielbiam taka pościel. Ale ja nie umiem krochmalic :/
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob gru 16, 2017 0:10 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

klaudiafj pisze:Tak i to zimne jest super :D potem sie rozgrzewa :) uwielbiam taka pościel. Ale ja nie umiem krochmalic :/

Kup sobie ług i po praniu zamocz w tym ( oczywiście zgodnie z podanym przepisem rozcieńcz z wodą ).
Albo po prostu ugotuj sama z mąki ziemniaczanej taki kisiel.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob gru 16, 2017 0:50 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Tak wiem że kisiel. Ale obawiam sie, że jak ugotuje kisiel to z poscieli nic nie zostanie ;)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob gru 16, 2017 1:13 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

klaudiafj pisze:Tak wiem że kisiel. Ale obawiam sie, że jak ugotuje kisiel to z poscieli nic nie zostanie ;)

Czemu ?
Ten kisiel wlewasz do wanny z wodą i namaczasz w tym pościel. Wykręcasz, wieszasz by wyschło a później rozciągasz z mężem i nadajesz kształt i pod żelazko i masz wykrochmaloną, wyprasowaną pościel.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob gru 16, 2017 6:23 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Ewa L. pisze:
klaudiafj pisze:Tak wiem że kisiel. Ale obawiam sie, że jak ugotuje kisiel to z poscieli nic nie zostanie ;)

Czemu ?
Ten kisiel wlewasz do wanny z wodą i namaczasz w tym pościel. Wykręcasz, wieszasz by wyschło a później rozciągasz z mężem i nadajesz kształt i pod żelazko i masz wykrochmaloną, wyprasowaną pościel.

Za dużo zachodu :strach:
Ja też jestem zwolennikiem takich pościeli jak Klaudia.
Najlepiej bawełna.
A i jeszcze bardzo lubię pościel z Ikea.
Mam 2 komplety, zuzyjemy (a raczej fuks) to kupię kolejne dwa. Nie lubię zbierać, lubię często zmieniać na nowe.
Żadne kory, satyny i inne cuda.
Prosta pościel, najlepiej bawełniana.
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Sob gru 16, 2017 22:02 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Ewa L. pisze:
klaudiafj pisze:Tak wiem że kisiel. Ale obawiam sie, że jak ugotuje kisiel to z poscieli nic nie zostanie ;)

Czemu ?
Ten kisiel wlewasz do wanny z wodą i namaczasz w tym pościel. Wykręcasz, wieszasz by wyschło a później rozciągasz z mężem i nadajesz kształt i pod żelazko i masz wykrochmaloną, wyprasowaną pościel.

Tak wlasnie robi moja mama. :D uwielbia sztywna posciel
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: grubysnake i 72 gości