Kotka zwana Myszką......i Pyza

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 07, 2016 19:44 Kotka zwana Myszką......i Pyza

Chciałbym się przywitać na forum oraz przedstawić naszą Myszkę..... znaczy kotka :)
Myszka ma około roku i jest byłą rezydentką Kociej Przystani w Sosnowcu, a od ponad dwóch miesięcy my mamy to odpowiedzialne zadanie zapewnienia Myszce ciepłego domku oraz pełnej miski.
Mysia jest kotkiem bardzo grzecznym i ułożonym, nie wykopuje kwiatków z doniczek, nie wspina się na meble, nie wchodzi nawet górę drapaka. Jedyne wysokości na których można ją spotkać to parapety okienne, gdzie spędza sporo czasu.
Z zabaw i zabawek Myszka preferuje kawałek sznurka i to jest w zasadzie jedyna rzecz która potrafi ją wciągnąć na długo. Ponieważ jest to nasz pierwszy kot jak do tej pory ciągle pochłaniamy dużo informacji na temat tych stworzeń, w czym bardzo pomocne jest to forum. Poniżej pozwoliłem sobie umieścić kilka fotek naszej panienki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin
Ostatnio edytowano Pt kwi 14, 2017 19:28 przez SzczeMar, łącznie edytowano 1 raz

SzczeMar

Avatar użytkownika
 
Posty: 15
Od: Pt lis 20, 2015 12:41
Lokalizacja: Będzin

Post » Czw sty 07, 2016 19:58 Re: Kotka zwana Myszką

Śliczna ta kotka Myszka i widać, że szczęśliwa w Waszym domku :D
Fajnie, że możemy ją i Was poznać :ok: :D
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Czw sty 07, 2016 20:09 Re: Kotka zwana Myszką

Świetnie, że jesteście na miau :D
Kocina piękna!
Dorota, Mru(czek), Chipolit, Norka, O'Gon (Burak); Balbina, Tygrysiunia, Bolek i Coco za TM

Dorota

 
Posty: 67128
Od: Pon maja 20, 2002 13:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Czw sty 07, 2016 21:20 Re: Kotka zwana Myszką

Witajcie! Mysia jest piękna i super, że znalazła u Was taki kochający dom :D

KatS

Avatar użytkownika
 
Posty: 4393
Od: Pt wrz 25, 2015 14:59
Lokalizacja: Dublin, Irlandia

Post » Pt sty 08, 2016 8:56 Re: Kotka zwana Myszką

Dzięki za miłe powitanie :-)

SzczeMar

Avatar użytkownika
 
Posty: 15
Od: Pt lis 20, 2015 12:41
Lokalizacja: Będzin

Post » Śro sty 20, 2016 14:49 Re: Kotka zwana Myszką

Co tam u myszki?? Bawi się czymś jeszcze?? Ja wciąż usiłuje wymyślać zabawki dla mojego kociaka, a dla niego też istnieje tylko sznurek... :/

Kierei

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Pon sty 18, 2016 9:51

Post » Śro sty 20, 2016 15:28 Re: Kotka zwana Myszką

Kierei pisze:Co tam u myszki?? Bawi się czymś jeszcze?? Ja wciąż usiłuje wymyślać zabawki dla mojego kociaka, a dla niego też istnieje tylko sznurek... :/


U nas największym hitem są papierowe kulki. Takie nieduże, że można nosić w pyszczku. Nauczyłam się w nie fachowo pstrykać, tak że lecą po podłodze przez cały pokój - obydwa koty to kochają :D Taka kulka fajnie szelesci i jest lekka, to się kotom podoba :)

KatS

Avatar użytkownika
 
Posty: 4393
Od: Pt wrz 25, 2015 14:59
Lokalizacja: Dublin, Irlandia

Post » Śro sty 20, 2016 19:23 Re: Kotka zwana Myszką

KatS pisze:
Kierei pisze:Co tam u myszki?? Bawi się czymś jeszcze?? Ja wciąż usiłuje wymyślać zabawki dla mojego kociaka, a dla niego też istnieje tylko sznurek... :/


U nas największym hitem są papierowe kulki. Takie nieduże, że można nosić w pyszczku. Nauczyłam się w nie fachowo pstrykać, tak że lecą po podłodze przez cały pokój - obydwa koty to kochają :D Taka kulka fajnie szeleści i jest lekka, to się kotom podoba :)


Próbowałam i duże i małe, i mocno ubite i słabo, i z papieru zwykłego i z papieru do pieczenia (szeleści jeszcze bardziej) i z folii aluminiowej... Nic to nie daje...
Jedyne co to lkulka z folii jest ok, jeżeli jest na sznurku, jest zbita i "skacze" żeby ją łapać w powietrzu. Ale to itak tylko na moment, bo po kilku skokach kot się łapie, że ona jest na sznurku, siedzi i patrzy na moją rękę i na mnie na zmianę jak na za przeproszeniem "debila" z miną pod tytułem "no chyba sobie żartujesz"...
Już próbowałam nawet kulki z sznurkami odstającymi robić... Nic z tego...

Kierei

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Pon sty 18, 2016 9:51

Post » Czw sty 21, 2016 13:45 Re: Kotka zwana Myszką

Kierei pisze:Co tam u myszki?? Bawi się czymś jeszcze?? Ja wciąż usiłuje wymyślać zabawki dla mojego kociaka, a dla niego też istnieje tylko sznurek... :/


Tylko sznurki jej w głowie. nie ma szans aby co innego ją zainteresowało na dłużej niż kilkanaście sekund. Dodatkowo do sznurka Myszka potrzebuje operatora, więc ja tez się muszę ulatać :-)

Do tego Myszka upatrzyła sobie moje krzesło do biurka jako główne legowisko i mam trudności aby ją przekonać że muszę z niego korzystać gdy pracuje w domu, robi wtedy wszystko aby mnie odciągnąć od biurka i wpakować się na nie :-)

SzczeMar

Avatar użytkownika
 
Posty: 15
Od: Pt lis 20, 2015 12:41
Lokalizacja: Będzin

Post » Czw sty 21, 2016 16:29 Re: Kotka zwana Myszką

Ja w ramach zaprzyjazniania kocurka z drapakiem chowam na nim kawalki smaczków cosmy. Tubpod zabawkę, tam za filarek, tu do domku, a tam zeby sie musiał pomęczyć i wyciągnąć łapą. Wczoraj mu tak 3 razy po chowalam i dziś rano jak wstał godzinę przed TZ i zaczął miauczec tak samo. Byl spokój prawie godzinę bo kot sobie nie mógł poradzić z jednym kawalkiem schowanym pod lancuszkiem bo ciężki dostęp i drugim w budce za filarem. Dzięki temu TZ zostal obudzony 10min przed czasem a jie godzinę. A teraz chodzi i zagląda na drapak i obchodzi go uważnie calego sprawdzając czy przypadkiem gdzieś się nowy smaczek nie pojawił. I spał w nocy w drapakowej budce zamiast z nami.... jest progres.
Może spróbuj jej zrobić taką zabawę w chowanego (tylko na jakiejś niezbyt dużej powierzchni...

Probowalas zabawki z rolek po papierze i pudełka? Na zasadzie chcesz smaczka to go sobie wyciąg?

Kierei

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Pon sty 18, 2016 9:51

Post » Pt sty 22, 2016 12:51 Re: Kotka zwana Myszką

Oto nasza kocica, zmęczona polowaniem na sznurek :-)

Obrazek

SzczeMar

Avatar użytkownika
 
Posty: 15
Od: Pt lis 20, 2015 12:41
Lokalizacja: Będzin

Post » Pt sty 22, 2016 20:58 Re: Kotka zwana Myszką

Jaki ma genialny ogonek! Ta plamka! :1luvu:

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Sob sty 23, 2016 12:30 Re: Kotka zwana Myszką

Cudna jest, a ogonek ma boski ! Nigdy takiego nie widziałam :mrgreen:

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Czw lut 04, 2016 19:31 Re: Kotka zwana Myszką

Co tam u Myszki?? ;>

Kierei

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Pon sty 18, 2016 9:51

Post » Czw lut 04, 2016 19:37 Re: Kotka zwana Myszką

Witamy śliczną Myszkę z jej Dużym! :D
Obrazek
Obrazek

kalair

Avatar użytkownika
 
Posty: 233427
Od: Czw maja 24, 2007 21:07
Lokalizacja: Beskid Śląski

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016 i 289 gości