Felicita,Sevenek&Bohun.W DT Fox i Adaś, Marlon w DS. Fox (*)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 30, 2017 11:19 Re: F&S-szarobure koty dwa i Bohunek. Tekla wróciła do domu

FElunia pisze:
alessandra pisze:
FElunia pisze:
Kocko - Kminek powinien zamieszkać z Teklą. Ona by mu dała radę! :)


albo z Tulińskim :mrgreen: a najlepiej skombinujemy Ci jakieś małe czarne ,one do takich spraw są najlepsze , co? :mrgreen:


Mówisz Olu, że czerń to nie kolor futra, tylko charakter? ;)


dokładnie, to tak jak blondynka :mrgreen:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto maja 30, 2017 11:19 Re: F&S-szarobure koty dwa i Bohunek. Tekla wróciła do domu

FElunia ... zadziwia mnie fakt,że przecież tyle razy, kociak ma więcej serca niż człowiek. Zadziwia i ... smuci, przeraża.

Ty bardziej, mam ogromny szacunek i podziw, dla ludzi, którzy tak angazują się w pomoc niekochanym, bezdomnym kociakom... To jest bardzo piękne.
Kurczę, śledzę losy tych forumowych kotków, przywiązuje się do nich emocjonalnie, cierpię z nimi, z opiekunami ... ale czasami, po prostu nie mam siły tego czytać . Mam potworne doły i brak sił.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto maja 30, 2017 11:28 Re: F&S-szarobure koty dwa i Bohunek. Tekla wróciła do domu

gatiko pisze:FElunia ... zadziwia mnie fakt,że przecież tyle razy, kociak ma więcej serca niż człowiek. Zadziwia i ... smuci, przeraża.

Ty bardziej, mam ogromny szacunek i podziw, dla ludzi, którzy tak angazują się w pomoc niekochanym, bezdomnym kociakom... To jest bardzo piękne.
Kurczę, śledzę losy tych forumowych kotków, przywiązuje się do nich emocjonalnie, cierpię z nimi, z opiekunami ... ale czasami, po prostu nie mam siły tego czytać . Mam potworne doły i brak sił.


Nie można myśleć o tych złych, bo to przygniata i odbiera siły. Trzeba myśleć o tych, którzy pomagają, ratują. O tych uratowanych kotach. Obiektywnie rzecz biorąc, uważam, że naprawdę to się wciąż zmienia na lepsze. Dawniej ludzie na wsiach masowo mordowali kocięta. Ostatnio FB obiegło zdjęcie utopionych kociąt. Teraz to był szok i wzbudził ogólne oburzenie, a śmiem przypuszczać, że dawniej tak było w co drugim domu. A teraz wreszcie mają alternatywę, np.wspaniałą Powszechną Sterylizację. Mam kuzyna na wsi i jego żona mówiła mi, że dawniej ludzie wzywali weterynarza wyłącznie do zwierząt gospodarskich. A teraz wreszcie zaczynają dbać też o psy i koty.
Coraz częściej też się słyszy o ratowaniu porzuconych zwierząt, o tym że ludzie reagują gdy coś się dzieje.
Oczywiście, wiele jest jeszcze do zrobienia, ale naprawdę uważam, że jest o wiele lepiej niż dawniej. Czasem sobie poryczę z bezsilności, na widok niewyobrażalnego cierpienia. Ale trzymam się zasady - całego świata nie uratuję, ale mogę uratować świat jednemu kotu.
Czekamy więc, jakie Futerko trafi do nas na DT...

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Wto maja 30, 2017 11:44 Re: F&S-szarobure koty dwa i Bohunek. Tekla wróciła do domu

Nie do końca chyba się dobrze wyraziłam. Poszłam skrótem myślowym. :oops:
Doceniam i na tym się przede wszystkim skupiam,że są dobrzy ludzie. Boli ta druga strona, ta zła ...
Dołuje mnie cierpienie, choroby itd ,a potem tak "wszystko do kupy", jak spadek formy nastąpi i jakoś tak...cięzko na sercu.

Gdybym nie widziała tych dobrych ludzi, to nawet nie napisałabym że ich doceniam za to, co robią.
:201461 :ok:

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw cze 08, 2017 9:42 Re: F&S-szarobure koty dwa i Bohunek. Tekla wróciła do domu

Taka radość w domku po powrocie Tekluni - mały Miecio promienieje szczęściem, że jego ukochana koteczka wróciła.
Teklusia świetnie sobie radzi i na szczęście załatwia się wreszcie do kuwetki!
Niesamowicie się cieszę.

Obrazek
Obrazek

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11



Post » Czw cze 08, 2017 20:43 Re: F&S-szarobure koty dwa i Bohunek. Tekla wróciła do domu

jaka macie dobra reke do kotow :ok: super zakonczenie :201461

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw cze 08, 2017 22:05 Re: F&S-szarobure koty dwa i Bohunek. Tekla wróciła do domu

Słodziaczki na fotkach :-)

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob cze 10, 2017 12:20 Re: F&S-szarobure koty dwa i Bohunek. Tekla wróciła do domu

U nas od czwartku Marlonek. Czyli Marlon Brando.


Klub Ślepaczkowy pisze:Najdzielniejszy z dzielnych, malutki Marlon <3
Dotarł pod naszą opiekę, dzięki dobremu człowiekowi, który nie przeszedł obojętnie! Uratował małemu życie <3
Znaleziony w Bydgoszczy, przebadany przez okulistę w Warszawie, już odpoczywa w naszym domu tymczasowym w Sosnowcu u FEluni.
Logistyka nas czasem dobija, ale nigdy odległość nie spowoduje braku pomocy z naszej strony! Zwłaszcza takiej dzielnej kruszynie jak Marlon, który od dłuższego czasu żyje z potwornym bólem :-( Okazało się, że oczek już nie ma, są za to ogromne siedliska ropy :-( To powoduje straszliwy ból i stanowi zagrożenie życia.
Przed malcem długie leczenie, a potem operacja oczyszczenia oczodołów, na którą jest jeszvze za malutki i za słaby. Na szczęście przychodnię okulistyczną opuścił zaopatrzony we wszelkie potrzebne leki, z oczyszczonymi "oczkami" i nadzieją, że od tego momentu będzie już tylko lepiej! Tak, maluszku! Obiecujemy zrobić wszystko byś mógł już wkrótce cieszyć się prawdziwym, beztroskim dzieciństwem!!!
Kochani, czy zechcecie nam w tym pomóc? Czy zechcecie wspomóc walkę o to dzielne maleństwo? Bardzo prosimy, naprawdę bardzo!!! Bez Was nie damy rady, ale dotąd wspólnymi siłami jakoś nam się udaje nieść pomoc tam, gdzie ślepaczki jej najbardziej potrzebują. Bo nigdy nie zawiedziecie... <3 Dziękujemy całym sercem i jak zwykle, bezczelnie prosimy o więcej!!!
Tym razem za ślepego okruszka Marlona <3

Ja Pacze Sercem" Fundacja Pomocy Kotom Niewidomym
36 1750 0012 0000 0000 3541 5998
Raiffeisen Bank Polska S.A.
tytuł wpłaty: "darowizna dla Marlonka"
PayPal: japaczesercem@gmail.com

Ciepłe mysli, dobra energia i mocne kciuki potrzebne bardzo!!!!!!!!!!!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Sob cze 10, 2017 12:22 Re: F&S-szarobure koty dwa i Bohunek. Marlon Brando s.74

O matko jaka biedna kruszynka :cry: :cry: :cry:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie cze 11, 2017 12:16 Re: F&S-szarobure koty dwa i Bohunek. Marlon Brando s.74

o jej :201461 trzymaj sie kociu , jestes w dobrym miejscu zeby od tej pory bylo juz tylko lepiej :ok: :ok: :ok:

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie cze 11, 2017 12:22 Re: F&S-szarobure koty dwa i Bohunek. Marlon Brando s.74

Marlon jest wspaniały! Bardzo dzielny! Znosi zastrzyki i zabiegi przy oczkach.
Pięknie wcina pasztecik. Ładnie siusia do kuwetki. Jedynie z kupką jeszcze czasem zapomina tam pójść :) Nawet korzysta już z tekturowego drapaka i próbuje wspiąć się na Rufiego! Zwiedził już całe mieszkanie i nawet nasyczał na Bohuna, gdy ten go obwąchiwał zbyt intensywnie :)

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Nie cze 11, 2017 13:51 Re: F&S-szarobure koty dwa i Bohunek. Marlon Brando s.74

FElunia pisze:Marlon jest wspaniały! Bardzo dzielny! Znosi zastrzyki i zabiegi przy oczkach.
Pięknie wcina pasztecik. Ładnie siusia do kuwetki. Jedynie z kupką jeszcze czasem zapomina tam pójść :) Nawet korzysta już z tekturowego drapaka i próbuje wspiąć się na Rufiego! Zwiedził już całe mieszkanie i nawet nasyczał na Bohuna, gdy ten go obwąchiwał zbyt intensywnie :)


wielkie i odwazne serduszko :1luvu: ,nawet taki Kozak w kasze mu nie będzie dmuchał :ok: :mrgreen:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie cze 11, 2017 13:57 Re: F&S-szarobure koty dwa i Bohunek. Marlon Brando s.74

Biedne mały :(, kciuki za jego zdrowie :ok:
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Meteorolog1 i 142 gości