Gaja*, Morfeusz*, Joachim* - moja ogoniasta rodzina

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 27, 2015 11:34 Gaja*, Morfeusz*, Joachim* - moja ogoniasta rodzina

"...Koty szare, bure, białe,
długonogie, długowłose,
koty duże, koty małe,
koty w butach, koty bose,
koty bliskie i dalekie
te na płocie i pod płotem,
powiadają: – bądź c z ł o w i e k i e m,
jeśli nie możesz być kotem."...
F.Klimek


Witamy w nowej części naszego skromnego wąteczku :)
Gaja, Morfeusz, Joachim i Ja :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Linki do poprzednich części:
1. viewtopic.php?f=46&t=63871
2. viewtopic.php?f=46&t=110200
3. viewtopic.php?f=46&t=123187
4. viewtopic.php?f=46&t=152646
5. viewtopic.php?f=46&t=166726&p=11239189#p11239189

Obrazek
Obrazek
Obrazek[/quote]
Ostatnio edytowano Wto mar 21, 2023 12:11 przez Sihaja, łącznie edytowano 6 razy

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20587
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Nie wrz 27, 2015 11:35 Re: Gaja, Morfeusz, Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Pierwsza :D Meldujemy sięęęę :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Nie wrz 27, 2015 11:36 Re: Gaja, Morfeusz, Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Sik! ;)

floxanna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4088
Od: Pon paź 27, 2008 18:41
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Nie wrz 27, 2015 11:36 Re: Gaja, Morfeusz, Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

klaudiafj pisze:Pierwsza :D Meldujemy sięęęę :)

Hej serduszka :) Witajcie :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20587
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Nie wrz 27, 2015 11:36 Re: Gaja, Morfeusz, Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

floxanna pisze:Sik! ;)

Witaj :) Miło Cię widzieć :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20587
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Nie wrz 27, 2015 11:41 Re: Gaja, Morfeusz, Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Witamy się w nowym watusiu - Zuzia , Polusia i ich Duża :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie wrz 27, 2015 11:48 Re: Gaja, Morfeusz, Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Ewa L. pisze:Witamy się w nowym watusiu - Zuzia , Polusia i ich Duża :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Cześć ślicznotki :) Witajcie :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20587
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Nie wrz 27, 2015 12:11 Re: Gaja, Morfeusz, Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

NO to Wam opowiem o wczorajszej wycieczce. Pogoda nam dopisała - tzn nie lało i było w miarę ciepło. W miarę, bo nad wodą i na otwartej przestrzeni to i tak zdążyłam zmarznąć (jako to ja). Dobrze, że miałam kaptur, rękawiczki i w ogóle ciepłe ubranie. Nasz przewodnik - ornitolog - to niezwykły człowiek. Uwielbiam takich ludzi z pasją, którzy potrafią się tą pasją dzielić. To niesamowicie pozytywny, energetyczny człowiek i już samo spotkanie z nim i słuchanie, jak mówi o tym swoim ptasim świecie było dla mnie niezwykłym przeżyciem. Na wczorajszej wycieczce zdałam sobie sprawę, jak to chodzimy po tym świecie i nie widzimy miliona różnych rzeczy, zjawisk, światów. To niesamowite, jak mało znamy ten świat. Krzysztof Jankowski, nasz ornitolog ma słuch i wzrok jak nadczłowiek. Zdołał usłyszeć co my z wytężeniem wielkim ledwo zdołaliśmy usłyszeć i nazwać co to za ptak po jego śpiewie, a także go odnaleźć i nam pokazać. Po małej kropce na niebie poznawał co to za ptak leci i przez lunetę nam go pokazywał. Ani razu się nie pomylił. Normalnie jest niesamowity, a ilość ciekawostek ptasich była taka, że niestety zapewne połowy nawet nie zdołałam zapamiętać. Pewnie będą ładne zdjęcia z jego aparatu, bo jego obiektyw miał pewnie i z pół metra. Niestety, moim aparacikiem i przy moich zdolnościach to sobie mogłam kilka zdjęć krajobrazu zrobić i to nieciekawej jakości... Ptaki oglądaliśmy przez lornetki i lunetę. Widzieliśmy tyle ptaków, że nie wymienię wszystkich, a niektóre nazwy pierwszy raz w ogóle słyszałam. No więc: czaple białe, szare, żurawie, kilka rodzajów perkozów, kaczek, wróblowatych multum, dzięcioły, jastrzębie wędrowne, piękne, dostojne orły bieliki (jeden nawet miał w łapach coś upolowanego), myszołowy, ptaszkoty (fajna nazwa, nie? :)), szpaki, gęsi gęgawy, no naprawdę, nie jestem w stanie wyliczyć... Ech... niesamowite :) Gdy latały drapieżniki, to ptaki podrywały się, latały w niesamowitych grupach, albo w szpalerach, potem siadały, to znów się podrywały, a krzyku robiły przy tym... :)
Zdjęcia wyszły takie sobie, była taka dziwna aura, że zdjęcia takie zamglone wychodziły. Na jednym ze zdjęć opuszczone gniazdo remiza :) Jak klikniecie na zdjęcie, to się powiekszy, to może coś więcej będzie widać...
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20587
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Nie wrz 27, 2015 20:21 Re: Gaja, Morfeusz, Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Obecni oczywiście u Pięknych Kotków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Nie wrz 27, 2015 20:33 Re: Gaja, Morfeusz, Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Dobry wieczór :) Przyszłam w poszukiwaniu zdjęć ptaków i opowieści z ornitologicznej wycieczki. Jestem urzeczona (nawet jeśli zdjęcia nie są najlepszej jakości, to to co widziałaś, jest Twoje :)) Fantastyczna jest "droga mleczna" malutkich ptaszków - pamiętasz może co to za gatunek? Czy to przypadkiem nie szpaki?
Sokoła wędrownego przeogromnie zazdroszczę, bo od dawien dawna jest to mój ulubiony ptak drapieżny. I bardzo się cieszę, że udało Ci się zobaczyć bielika, zaiste bardzo dostojne z nich osobniki :)
PS cudowne pola zieleni! Chciało by się puścić pędem przez te łąki :1luvu:

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pon wrz 28, 2015 13:01 Re: Gaja, Morfeusz, Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Doberek Słonka! Jakie przecudne foteczki :1luvu:
Obrazek
Obrazek

kalair

Avatar użytkownika
 
Posty: 233427
Od: Czw maja 24, 2007 21:07
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post » Pon wrz 28, 2015 13:32 Re: Gaja, Morfeusz, Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Hej Dorotko :)
A ile Was było na tej wycieczce? To faktycznie widziałaś mnóstwo ptaków Ooo Zazdroszczę tych dużych ptakoli - u nas tak rzadko się je widuje :/
Chciałam zobaczyć co to za ptaki na pierwszym zdjęciu i wrzuciłam to zdjęcie do photoshopa - och jak zazdroszczę takiego widoku - coś cudnego! To bociany?
Mam nadzieję, że się nie pogniewasz :oops: Rozjaśniłam Twoje zdjęcie, uważam, że jest bardzo piękne i chciałam to wydobyć :1luvu:

Obrazek

Ucałuj koteczki ode mnie :* :* :*
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon wrz 28, 2015 17:43 Re: Gaja, Morfeusz, Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Hejka :)
Klaudia! Teraz to zdjęcie o wiele lepiej wygląda :) Dziękuję :) To są lecące żurawie. Tam ciągle latały całymi gromadami, a ile siedziało na łące! Piękne są :)
To była mała wycieczka - było nas 9 osób :) Ale było ślicznie :) Szkoda, że bieliki tak wysoko latają, na zdjęciu moim aparatem nie można było rozpoznać co to za ptak. Przez lornetkę ogladałam, jakie to piękne, dostojne ptaki. Liczę na zdjęcia, które robił nasz ornitolog, on to miał porządny sprzęt :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20587
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Pon wrz 28, 2015 18:10 Re: Gaja, Morfeusz, Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

O lepiej wyglada zdjęcie :mrgreen: fajnie, Photoshop daje mnóstwo mozliwosci, ja nigdy nie umiałam sie tym programem posługiwać :mrgreen: polegam na pracy innych.
Ale co fotograf to fotograf, c'nie? :D
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Pon wrz 28, 2015 18:13 Re: Gaja, Morfeusz, Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Moli25 pisze:O lepiej wyglada zdjęcie :mrgreen: fajnie, Photoshop daje mnóstwo mozliwosci, ja nigdy nie umiałam sie tym programem posługiwać :mrgreen: polegam na pracy innych.
Ale co fotograf to fotograf, c'nie? :D

Nooooo :mrgreen: :ok:
Fotograf to ma już inne spojrzenie, nie ma co :) Potrafi zobaczyć coś, czego nikt inny nie dostrzega :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20587
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 35 gości