Morelowo-Migdałowo. Leczenie intensywne..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 11, 2017 10:41 Re: Bezzębny Migdał i słodka Morela...

jak zwykle ten idiotisze telefon :evil: nie będę w ogóle z niego pisać, ciesze sie,że nie dałam sie namówić na takie dziadostwo (pożytczam od D ), bo bym nerwicy większej dostała :roll:

miało być jestem fanem scerboli :piwa:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw maja 11, 2017 12:11 Re: Bezzębny Migdał i słodka Morela...

Za podanie tabletki!
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw maja 11, 2017 12:18 Re: Bezzębny Migdał i słodka Morela...

Ola.. :D

Tabletki to bym się nie odwazyła jednak :mrgreen: Zęby, zębami czy ich brak, ale energia go nachodzi w takich momentach.
To żel , już odmierzony w strzykawkach.
I udało się trochę później, bo kot musi byś w odpowiedniej pozycji, żeby szybko poszło. Poszło - chciał mnie tym opluć, ale to mała ilość i nie dał rady :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw maja 11, 2017 14:34 Re: Bezzębny Migdał i słodka Morela...

Aaaa, najwazniejsze, ze poszlo :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw maja 11, 2017 19:30 Re: Bezzębny Migdał i słodka Morela...

Mała Czarna nie dostała na wynos przeciwbóla, ale miała mieć antybiotyk. Wiedziałam że nic jej nie podam, bo po dobroci nie łyknie, w czymś typu tuńczyk też nie, a ja nie będę na siłę rozwierać kotu obolałego pyska, dlatego z góry poprosiłam o antybiotyk w kuju, taki o przedłużonym działaniu.
Wet się pewnie dziwił, że agresywnej Ofelii daję radę podać tabletkę, a pierdółkowatej Małej Czarnej nie. Ale on nie wie, że Ofelia ma jedną zaletę - jest łakoma :twisted:
To napisawszy idę rozdziabać rutinoscorbin i podać burej bestyi razem z połową puszki (bo wczoraj kichała a ja wolę na zimne dmuchać).
:201461 :201461 dla Morelki i Migdała
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33194
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pt maja 12, 2017 7:57 Re: Bezzębny Migdał i słodka Morela...

Migdał dostał taki antybiotyk przedłużony na tydzień przed operacją, żeby właśnie po też działał jeszcze. A ten środek tylko na 4 dni.
Obu kotom dziś wcisnęłam - Morela wprawdzie się nie oblizała, ale nie ruszyła z miejsca, a Migdał, choć spał, to oczywiście przełknąć przełknął, ale natychmiast uciekł do innego pomieszczenia i patrzy zezem [o ile jednooki może tak] jak przechodzę.
Wet jak go zobaczył 'O, wersja pirat'.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt maja 12, 2017 10:33 Re: Bezzębny Migdał i słodka Morela...

Fajne ;)
U nas wetka na wejście mówi "O. Kot bojowy!" bo już go pamiętają.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pt maja 12, 2017 12:16 Re: Bezzębny Migdał i słodka Morela...

Moje koty u veta grzeczne.
Ale jak mąż idzie ze Sweetie na szczepienie przeciw wściekliźnie, to zdarza mu sie usłyszeć a co, ugryzł kogoś?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon maja 29, 2017 15:06 Re: Bezzębny Migdał i słodka Morela...

Pogoda.. jak jest każdy widzi. I czuje :D Prawdziwe lato!
W całym Wrocławiu kwitną obłąkańczo akacje :1luvu: Pachnie oszołamiająco! Nawet do mieszkania dociera - pięknie jest.

Obrazek
I po co komu jakieś zęby? Źle wyglądam?

Jada normalnie, tzn. jak wcześniej, zachowuje się jak wcześniej i ogólnie dobrze. Mógłby przytyć.

Morel mogłaby schudnąć, choć weci sie nie wypowiadają na ten temat. Oboje ważą po ponad 4,5 każde. Migdał jest większy, Morela grubsza.
Badania zrobiliśmy kontrolne pod kątem tarczycy głównie. Zamówiłam państwa wetów do domu. A, co. Nie miał nas kto zawieźć , a biorąc pod uwagę konieczność przyjechania po nas, jazdę do innej dzielnicy, badanie - oczekiwanie, powrót... A bez tej kołomyi 30 zł drożej. Owszem, dla mnie dużo tak czy siak, ale i tak nie miałam wyjścia.
Weci nastraszeni moją opowieścią jak to Morela pogryzła weta w Opolu, kilka lat temu, przyjechali we dwójkę :mrgreen: A Morelka jak aniołek - podniesiona przeze mnie na stół, położona na podkładzie, pozwoliła pobrać krew, nam pogadać chwile...Nie wyrzuciła stada kłaków, nie posikała się, nie ugryzła nikogo. Wizyta trwała 5 min. i było wcześniej bo przed otwarciem lecznicy.
Nawet buty zdjęli w przedpokoju, choć słowem się nie zająknęłam. :1luvu:

Te dwa wyniki to jedyne, które nie trzymają normy:
Hemoglobina
m m ol/l
6,01
9,31
H
9,50
Hematokryt
l/l 0,30 0,45 - H 0,46
Podniesiona glukoza to oczywiste - bez porannej insuliny, w jakimś stresie, a poza tym i tak tak miewa.
Tarczyca T4 -25, 9 przy normie 10 - 30.
Czyli sie wyrównało na 1/4 tabletki Metizolu. Ale sugerują brac tak nadal. Jedynie zmienić insulinę, skoro to nie tarczyca jest odpowiedzialna za skoki cukru.
Reszta parametrów w normie.
Wolałabym nie podawać tego Metizolu bo to dla mnie stres - zje czy nie zje tę akurat część żarcia..bo przecież muszę insulinę podać.. A Morela potrafi mieć takiego focha, że wczoraj prawie rzucałam miseczkami :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon maja 29, 2017 15:09 Re: Bezzębny Migdał i słodka Morela...

Nie odchudzaj Ciocia kota , bo siem zrobi kfaśny T.

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon maja 29, 2017 15:15 Re: Bezzębny Migdał i słodka Morela...

Nie odchudzam, broń mnie panbóg! Tyle, że Morela jest ZA słodka :roll:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon maja 29, 2017 15:33 Re: Bezzębny Migdał i słodka Morela...

morelowa pisze:Nie odchudzam, broń mnie panbóg! Tyle, że Morela jest ZA słodka :roll:


to słodycz medyczna :? D by powiedział,że nie ma czegoś takiego jak " za słodkie" :mrgreen:

Stres na pewno nie pomógł wynikom na lepsze , mimo,że w domu :?
Migdałek jako te już niebawem kwitnące migdałkowe krzewy- wjelce urokliwy , bo koty P'sze Pani zawsze wyglądają pięknie nawet bez zębów :1luvu: , czego o ludziach nie da się powiedzieć :mrgreen:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon maja 29, 2017 15:47 Re: Bezzębny Migdał i słodka Morela...

Migdałek jako te już niebawem kwitnące migdałkowe krzewy- wjelce urokliwy , bo koty P'sze Pani zawsze wyglądają pięknie nawet bez zębów :1luvu: , czego o ludziach nie da się powiedzieć :mrgreen:[/quote]
No, tak.. jakby prawda.. :roll:
A propos kwitnienia.. te akacje są super i jaśminy sie zabierają do roboty. A jakie to są migdałkowe krzewy?
Oj, wyguglałam... ojojoj :1luvu:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro maja 31, 2017 8:06 Re: Bezzębny Migdał i słodka Morela...

Wnerwiło mnie kombinowanie kasy :evil:
Wczoraj wieczorem samym, zrobiłam zamówienie w zoo+ , by paczka doszła powiedzmy w czwartek [1.06], zakładajac brak poślizgu..
I co? Dziś rano sms od kuriera, że będzie od.. 8:00. Później przyłazi mail z propozycją zmiany terminu dostawy..
Zawsze na złość..

Wczorajszy wielki grad przetrzebił akacje, ale inne kwitnące - kwitną. Ogród botaniczny się kłania.. :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro maja 31, 2017 11:48 Re: Bezzębny Migdał i słodka Morela...

Oj wkurza. Jak ja Cię rozumiem. Tez tak kombinowałam.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 202 gości