Morelowo-Migdałowo. Leczenie intensywne..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 29, 2016 9:16 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Sztuczki po to, żeby rozruszać towarzystwo. 8) Nie w sensie tresury, ale zabawy po prostu.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 29, 2016 9:37 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

No, to dobrze, tak pasuje :D :D Tylko one nie chcą ani się ruszać jakoś specjalnie, ani żadnych przysmaków.
Przegłodzić??
A, nie mogę Moreli głodzić.. :roll:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23005
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 29, 2016 9:39 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Moje się bardzo ruszają. 8) Głodzenia nie miałam na myśli, ale jakieś szczególne przysmaki. Wyjątkowe.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 29, 2016 9:56 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Na przykład?
Bo może nie wpadłam na coś co by się nadało..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23005
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 29, 2016 10:05 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Nie wiem. Moje koty lubią różne przysmaki, np kawałki gotowego indyka, żółty ser, masło, różne typowe smaczki dla kotów i psów) z Rosmana, kawałki surowego mięska.
Zorro kradnie wszystko co mam na stole, włącznie z całymi obranymi ziemniakami i całymi pieczarkami i surową brukselką oraz liście kapusty i plasterki rzepy czy cukinii. Sweetie jest czujna i mu zabiera 8) gdy próbuje to jeść.
Dla Zorro nagrodą jest każde coś, co można wziąć w zęby i nosić.

Daje tez kotom surową brukselkę do zabawy . Jak się zniszczy -wyrzucam po prostu. Nie robi hałasu i taniej wychodzi niż piłeczki, które Sweetie szybko niszczy. No i nie ma obawy, że ktoś sie brukselką udławi, albo zje kawałek złamanego plastiku.
Zostawiam na talerzu kilka brukselek i koty sobie biorą, jak chcą sie bawić.

U ciebie cały dzień są chrupki na miskach? czy karmisz o określonych godzinach?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 29, 2016 14:15 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Nic z wymienionych rzeczy nie jest na tyle lubianie, żeby się za to sprzedać :wink:
Tzn. mięso i tp. maja w posiłkach. Żółty ser i masło lubi - podkreślam lubi , a nie przepada - Morela. One po prostu to mają na zmianę - kawałek sera, śmietankę.. , indyka na kolację. Nie trafiłam na smaczki, które by baaaardo lubił Migdał. Morela lubi bardzo roladki serowe i podobne Gimpeta, Migdał owszem zje.
Chrup od dawna nie ma w miskach - dostają po kilka [bezzbożowe] jak sie bardzo proszą, albo musze szybko je zatkać, albo sie nie najadły. Kilka razy dziennie - mniej lub bardziej regularnie w zależności od stopnia zacukrzenia Moreli - dostają mokre jedzenie.
Te chrupki , malutkie takie, to fakt, lubią bardzo, ale też potrafią zostawić i nie sądzę, żeby był to powód do szaleństw :mrgreen:
Wszystko zielone, niepokrojone mięso, sery i wędliny [-gdyby bywały w domu normalnie dla mnie ], ciastka - może sobie spokojnie leżeć na talerzach. Myślę, że mogłoby nawet na podłodze :evil: Nikt nigdy niczego nie ukradł. Albo inaczej - pchały się jak sporadycznie im kupiłam po plasterku szynki, ale już dawno tego nie robiłam, bo uważam wędliny za zuo :mrgreen:
Morela, jeśli akurat jest w stadium zacukrzenia, musi jeść regularnie dość, co 2-3 godz. Z przerwami przed pomiarem glukozy, więc drugi kot je tak samo.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23005
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro paź 26, 2016 9:20 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Obrazek
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4580
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Śro paź 26, 2016 13:49 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Jakie ładne zawołanie!
Tylko Migdał się rozpłakał jak im przeczytałam :placz: On wprawdzie kastrat, no, ale jednak...

U nas nic nie słychac poza moim narzekaniem - Moreli skacze cukier i nie chce wejść w remisję. Oba się zakłaczają, Migdał szczególnie i u niego sie objawia rzyganiem - zjadły papirusa,musiałam pojechać do centrum po owies,ale musi urosnąć najpierw nam. Kupiłam odkłaczające przysmaki Gimpeta - okazały się duże i tak twarde, że nie wiem czy nie są dla dużego psa. Ledwo tłuczkiem rozbiłam - oczywiście prosiaki się otrząsnęły z obrzydzeniem. :evil: Pasty nie kupiłam, bo tylko jeden prosiak - zamiennie - jada. :roll: Powinnam gdzieś po perz pójść - może rośnie jeszcze , skoro normalna trawa rośnie :?

I na to wszystko nie ma w tym roku jesieni. Jest.. coś obrzydliwego :|
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23005
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro paź 26, 2016 13:51 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

morelowa pisze:I na to wszystko nie ma w tym roku jesieni. Jest.. coś obrzydliwego :|

pięknie przecież jest
złote liście klonów i czerwone dębów

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro paź 26, 2016 14:12 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Albo odwrotnie :D
I zależy co sie ma przed oczami, gdzie przebywa i którędy chodzi.
A poza tym ... szaro i jakby wilgotno.
Wiem, wiem - Ty lubisz wszystko i się nie ubierasz ciepło, więc nie czujesz obrzydzenia przed wkładaniem 10 szmat na siebie :mrgreen:
I też wiem - nie jest tak zimno jak na zimę :roll:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23005
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro paź 26, 2016 14:33 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

morelowa pisze:Jakie ładne zawołanie!
Tylko Migdał się rozpłakał jak im przeczytałam :placz: On wprawdzie kastrat, no, ale jednak...

No tak, trochę się zakręciłam z tym transparentem :oops: :oops: :oops: :lol:
Proszę przeproś ode mnie pięknego pana wrocławianina Migdałka :201461

A pogoda jest fajna, jesienna :D
Bywa kolorowo, bywa szaro i mgliście – jak u nas dzisiaj.
Jesień...
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4580
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Śro paź 26, 2016 16:59 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Zależy gdzie się jest i co się lubi :mrgreen:
Od x dni nie było słońca, jak nawet temp. do przyjęcia, znaczy nie ma mrozu i zawiei, to i tak byle jak - ktoś na portalu pogodowym napisał o 'szarej bździnie' i tak to wygląda. Ciemność i byle jakość panuje :roll:
I co mi z tego , że wczoraj w Małopolsce było ok. 20 st?? no, co?

Migdał wybacza :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23005
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw paź 27, 2016 7:20 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Popieram Cię Migdałowo, w całej rozciągłości.
Paszkudztwo i tyle.
Cały ten rok pogodowo był do bani, dalie mi się zbuntowały i kwitły na pół gwizdka, albo wcale, wcześniejsze jabłka gniły na drzewach, tylko te późniejsze jakoś wyglądają, przenikliwe, wilgotne zimno przeszkadza nawet mnie, emitującej ciepło do otoczenia. NIE lubię :x
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Czw paź 27, 2016 8:04 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

AYO ! emitujesz ciepło??
Przyjeżdżaj !!

Nie wstawiałaś u siebie żadnych zdjeć letnio-jesiennych??
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23005
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw paź 27, 2016 9:13 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Masz rację. Niedopatrzenie. Wstawię.
Tak, emituję ciepło, nawet mając teraz sztucznie obniżone ciśnienie. Nie włączam ogrzewania, jeśli nie ma mrozu, nie noszę nakryć głowy, wychodzę z moką głową z domu itd., tak po prostu mam. Moja Mama zaczęła marznąć po 80 dopiero ;)
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 149 gości