Morelowo-Migdałowo. Leczenie intensywne..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 11, 2017 11:53 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

Tak myślę :)
A tam u Ciebie jest cieplej, niż u mnie, to może kawałek znośnej pogody się trafi ;)
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pon wrz 11, 2017 13:24 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

AYO pisze:Tak myślę :)
A tam u Ciebie jest cieplej, niż u mnie, to może kawałek znośnej pogody się trafi ;)

Śledź ją! Jak możesz sie dowolnie wstrzelać - to śledź :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon wrz 11, 2017 13:35 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

Bedem :smokin:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Wto wrz 12, 2017 15:36 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

AYO pisze:Bedem :smokin:

Patrząc na pogodę , myślę, że listopad to zbyt późno. Październik sprawdzaj.

Człowiek wyjedzie i się od razu wkurzy. Jadę sobie na 9 Maja [taka ulica] i co? Pstro - nie ma. Jest 8 Maja.
Nie wiem [historia nie jest moim hobby] co było 9 a co 8. Podobno 9 to było komunistyczne. Więc jak jest powód by ludziom życie utrudnić to czemu by nie wykorzystać pretekstu, c'nie? :evil:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 12, 2017 15:59 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

morelowa pisze:
AYO pisze:Bedem :smokin:

Patrząc na pogodę , myślę, że listopad to zbyt późno. Październik sprawdzaj.

Człowiek wyjedzie i się od razu wkurzy. Jadę sobie na 9 Maja [taka ulica] i co? Pstro - nie ma. Jest 8 Maja.
Nie wiem [historia nie jest moim hobby] co było 9 a co 8. Podobno 9 to było komunistyczne. Więc jak jest powód by ludziom życie utrudnić to czemu by nie wykorzystać pretekstu, c'nie? :evil:


W moim mieście radni sobie ostatnio poszaleli i podjęli uchwałę by w ramach "dekomunizacji" zmienić nazwy 6 ulic. Najbardziej absurdalną wg mnie była zmiana ul. "Wyzwolenia" na "Wyzwolenia 1918 r." (aby ktoś sobie przypadkiem nie pomyślał, że chodzi o wyzwolenie w 1945 r.) Zmiana niby niewielka, ale co to oznacza dla mieszkańców - konieczność dokonywania zmian w różnych dokumentach itp.
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Wto wrz 12, 2017 16:26 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

Gdyby to nie było takie upierdliwe to byłoby śmieszne.. :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro wrz 13, 2017 18:35 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

Nosz...
Spodziewam się pana z serwisu gazowego do sprawdzenia pieca. W najbliższych dniach.
Puka ktoś dziś.
Facet z 'tasią' z dużą plakietką na wstążeczce, zawieszona na szyi. Facet też duży. Na plakietce , że zakład gazowniczy. Facet też to mówi i się pcha.
I nawija - szybko, dużo, głośno. Że sprawdzają piece, bo stare, bo trzeba wymieniać , lezie do łazienki zobaczyć. Stwierdza, że 15-letni.. Fakt, ale myli się o tyle, że piec jest starszy.
Mówi bardzo dużo, nie dopuszcza mnie do głosu.
I że teraz wymienią bez kasy za robociznę, że tylko za piec [kilka tysięcy to jest, tyle wiem]
Ja się upieram, że mam stały serwis ... 'A, to na pewno pan...... , z gaz.....' No, to on dzwoni. Gada do niego [teoretycznie] , mówi, że da mi telefon, żeby pan x potwierdził... ble, ble, ble...
Rozmawiam. Pan potwierdza [a ja nie pamiętam głosu pana z serwisu przecież], że tak, że wymieniają, że powinnam się zgodzić...ble, ble..
To umawiam się z facetem [który się spieszy, podobno do innych sąsiadów] , że skontaktują się z rodziną, a on niech wróci za 10-15 min. OK , ale żebym się pospieszyła, bo oni idą po kolei i jeszcze dziś mogą wymienić...
Poszedł. Dzwonię do serwisu. Okazuje się, że nie, nie rozmawiałam przed chwila z panem od tegoż serwisu, bo go w ogóle nie było w biurze. I rada żebym od razu dzwoniła na policję.
W trakcie jak z nim rozmawiam , cały czas ktoś puka do drzwi, dzwoni..
Zaglądam po chwili przez judasza - nikogo już nie ma. Dzwonię na policję. Tak długo, że jak się w końcu dodzwaniam i mówię o sprawie, a pani każe czekać bo wysyła patrol - rozładowuje mi się komórka.
Po 20-25 min. przychodzi dwóch 2-metrowych policjantów.
Opowiadania, spisywanie, itd. itd....
Bardzo żałują, że go pewnie nie spotkają, bo... itd.
A najlepsze jest na końcu - byłam umówiona z koleżanką z Kanady, która bywa bardzo rzadko i właśnie na nia czekałam. Otwieram drzwi, policjanci wychodzą, a na przeciwko drzwi z wyciągniętą do dzwonka,ręka stoi dziewczyna z wyjątkowo osłupiała miną o treści 'to na pewno to mieszkanie ? 8O
Więc dostałyśmy głupawki :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro wrz 13, 2017 19:20 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

Uff, dobrze że Cię nie obrobił. U mnie jak oszuści chodzili, to akurat miałam jelitówkę, więc nie było mowy o ściganiu ani wzywaniu policji...
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw wrz 14, 2017 7:48 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

8O

Powiem Ci kochana, że od dawna nie otwieram nikomu, chyba, ze jestem umówiona. W pompce mam, że pali się swiatło i widać, że ktoś może być. NIE i szlus.
Ale rozumiem, że dałaś się zaskoczyć, tym bardziej, że się gazownika spodziewałaś.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Czw wrz 14, 2017 8:14 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

a ja otwieram :roll: no bo jak nie otworzę to to nie wiem czy do mnie czy nie, i czy ważne czy nie
listy z Urzędu Miasta tez przynoszą osobiście , czasem listonosz puka

tyle że otwieram z psem; moja Caillou nie jest bardzo duża, taka grzbietem do damskiego kolana, bardzo grzecznie stoi koło mnie i obserwuje
nie szczeka, ale stoi i się przygląda z zainteresowaniem (Caillou uwielbia gości, nawet jak to tylko pan z gazowni czy listonosz)
i każdy w drzwiach mówi o co mu chodzi, nikt mi się do domu nie wpycha na silę, dopiero jak zaproszę i psa odwołam

no i w pokoju jest Sweetie zamknięta 8)
Sweetie to tchórz, ale wygląd ma odpowiednio straszny i zęby duże

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 14, 2017 8:48 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

Otwieram. Nie miałam do tej pory żadnych niespodzianek. A bywa, że sąsiadka, że listonosz.. W mieszkaniu obok remont - pan przychodzi powiedzieć o zakręceniu wody..i takie podobne.
Nic, nauczkę trzeba jednak wyciągnąć - będę pilniej zaglądała w judasza. I ew. pytała.
Tyle, że w tej sytuacji - czekając na serwis piecowo-gazowy, wiedząc, że raczej mój piec nadaje się do wymiany - wyszło mi, że może ze względów bezpieczeństwa, te piece są jakoś rejestrowane.. , że w zakładzie wiedzą..itd.
Gdybym akurat byla już po serwisie i ew. wymianie/naprawie, to pewnie bym inaczej zareagowała.

Koty miały ciężki dzień w związku z tym wszystkim..szczególnie Migdał, który jak wiadomo, boi się wszystkich i wszystkiego, i większość dnia przesiedział ukryty.
Najpierw na 9'00 byłam umowiona z panem [właśnie od remontu w sąsiedztwie], że mi powiesi urwany grzejnik w pokoju. Wiercenie, młotkowanie..
Więc potem dokładne odkurzanie.
Wyszłam, do spraw. Wróciłam. Dałam jeść na szczęście.
Przyszedł oszust - był głośny.
Przyszła policja - też głośna i łaziła w wielkich butach mi po kuchni :evil: [jakoś mi nie przyszło do głowy zaproponować zdjecia butów.. :mrgreen: ]
Przyszła koleżanka - buty zdjęła, mieszkanie po cichutku obejrzała, próbowała się zaprzyjaźnic z Migdałem zaglądając delikatnie do niego.. Nie pojął, że nie wróg, i że go nie zabierze - ma w Kanadzie swoją kotkę.
Ok. 20'00 sytuacja się uspokoiła.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 14, 2017 12:16 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

Wiem - zamontuję łańcuch.
I choć postrzegam to jako obciach raczej, to będę spokojniejsza otwierając nieznajomym. O.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 14, 2017 12:30 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

Popieram. Czniać obciach. :smokin:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Czw wrz 14, 2017 12:39 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

AYO pisze:Popieram. Czniać obciach. :smokin:

Czniać :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 14, 2017 12:43 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

morelowa pisze:
AYO pisze:Popieram. Czniać obciach. :smokin:

Czniać :mrgreen:

Oczywiście! 8)
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4577
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości