Morelowo-Migdałowo. Leczenie intensywne..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 27, 2015 17:33 Re: morelowo-migdałowa kontynuacja

Morela ma czarny nosek, prawda?
Obrazek

hanelka

 
Posty: 8984
Od: Nie lut 24, 2008 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie wrz 27, 2015 19:47 Re: morelowo-migdałowa kontynuacja

No, tak :D
Są też różnie zbudowane, ale jak czasem widzę tylko tył z ogonem, to nie zawsze wiem, które to :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23006
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie wrz 27, 2015 22:03 Re: morelowo-migdałowa kontynuacja

Ładny ten stroik na balkonie masz. To wrzos?
I nareszcie koty :mrgreen:
Migdał to ma takie mocne spojrzenie, nie? :D
Tak rzadko je pokazujesz, że zapomniałam, jak prezentuje się morelciowy pyszczek i że ma taką fajna łatkę (w banerku inaczej to wygląda ;))
Fajne masz te koty.

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pon wrz 28, 2015 6:48 Re: morelowo-migdałowa kontynuacja

Koty dziękuja. Chyba.. :mrgreen:

Tak, wrzos. Rośnie sobie z trawą ozdobną.

Ale była pełnia!
Już wieczorem była cudna - wielki księżyc oświetlał płynące pod nim chmury - jak koronka jakaś. Po północy był taki jasny jakby świecił wewnętrznym światłem, znaczy jakby miał w środku żarówkę :lol: . Potem widziałam po 4. Faktycznie miał dziwny kolorek i jakby się rozmazał na brzegach... Nie wiedziałam dokładnie, bo był już na wysokości drzew przed oknami i patrzyłam przez gałęzie. To zachód. A 4-ta to nie jest godzina, o której lubię wychodzić .
A świt jasny wyjątkowo, czyste niebo - słońce jak w lecie i ... 6 stopni!!! :strach:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23006
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon wrz 28, 2015 11:01 Re: morelowo-migdałowa kontynuacja

Ja nie wiem, jak ten wrzos utrzymać przy życiu :( mój wygląda żałośnie i z całą pewnością jest uschnięty.. Trawy rozpoznałam, dobrze się tam u Ciebie prezentują, alr to trzeba mieć balkon :)

Pełnia... no ładnie było, ale niech dziś do mnie nikt nic nie mówi :mrgreen: Do drugiej w nocy księżyc raził tak, że w pewnym momencie oczy zaczynały boleć. Niebo czyste. Najfajniej było chyba ok 3:30, gdy był częściowo przysłonięty przez Ziemię, która najechała na niego od góry tak, że zrobiła się z niego kołyska. Później to faktycznie wyglądało ciekawie. Za średniowiecza można było narobić w portki :wink:

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pon wrz 28, 2015 13:08 Re: morelowo-migdałowa kontynuacja

Wrzosy najlepiej na zewnątrz. Przesadzić do większych doniczek/skrzynki. To nie są domowe kwiatki.
I podlewać co jakiś czas :mrgreen:
Kilka lat temu wsadziłam do skrzynek jakieś 3 sztuki. Potem, następnej jesieni okazało się, że jedna wypuszcza nowe gałązki - 2 padły, więc je wycięłam. Ta jedna jest nadal , słabo widoczna, ale ma zielone coś i na jednej odnodze kwiatki :lol:
Te wrzosy ze sklepów to sa na ogół takie jednorazowe jednak. Ale kupiłam 2, bo mi się zachciało mieć jesiennie.

No, świecił księżyc jak głupi. Nie masz zasłon, albo co?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23006
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon wrz 28, 2015 13:24 Re: morelowo-migdałowa kontynuacja

Są w skrzynce, za oknem. Podlewane, a po tygodniu wyglądały, jak martwe... Z marketu, oczywiście.

Mam rolety. Ale w sypialni wyjątkowo się nie udały, bo są jasne i przepuszczają całe światło z zewnątrz :? Bardzo nieudany zakup.
Ależ mnie głowa boli, piasek w oczach. Zachciało się oglądać zaćmienie :mrgreen: A zdjęcia mi praktycznie nie wyszły :( Czy Ty też miałaś wrażenie, że ten superksiężyc była jakiś taki mały?

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pon wrz 28, 2015 14:00 Re: morelowo-migdałowa kontynuacja

Mi się księżyc wydał całkiem spory... Choć kiedyś widziałam duuużo większy.

Wrzosy - ale nie przesadzasz z podlewaniem? :mrgreen: bo wrzosy to raczej sucho lubią.
Wiem, zapytałam o podlewanie, bo w małych pojemnikach, na słońcu, szybko wyschną, ale trzeba uważać.
Ale bycie adoptowanym z marketu na pewno ma swoje znaczenie :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23006
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon wrz 28, 2015 14:38 Re: morelowo-migdałowa kontynuacja

Mają tak, by ziemia była lekko wilgotna (2 razy w tygodniu podlewam). w teorii mają to, czego im potrzeba :( Może to jeszcze nie mój poziom dbania o roślinki...

Tęż mi się własnie wydawało, że widywałam większy księżyc, ale cóż.. kłócić się nie będę z ekspertami :wink:

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Śro wrz 30, 2015 9:53 Re: morelowo-migdałowa kontynuacja

Na moim niebie też księżyc był niezbyt duży.
Zrobiłam zdjęcie kompakcikiem, wyszło czerwone rozmazane kółeczko na czarnym tle :roll: Skasowałam.
Twoje fotki, Morelowa, są piękne :D Jesienne drogi, koty na jesiennym balkonie...
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4580
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Pt paź 02, 2015 11:26 Re: morelowo-migdałowa kontynuacja

Piękne te jesienne koti :wink:

Daj je na pierwszą , będzie cudna" okładka" :ok:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob paź 03, 2015 9:52 Re: morelowo-migdałowa kontynuacja

OK , Ola, dam na pierwszą. Trochę później :mrgreen:

Na razie..
7:20 na niebie pod Warszawą
Obrazek
i na ziemi :evil:
Obrazek
Obrazek
okoliczna łąka
Obrazek
Obrazek
Wszystko w okolicach godz. 7:30 - ok.8:00 :lol:

Byłam, wróciłam. W Warszawie samej byłam tylko chwilę na dworcu Warszawa Zachodnia. Na peronie przez prawie godzinę między wyjściem z KM , a wejściem do TLK . Nie jest to dworzec marzeń...Na szczęście nie był to poranek , a inny dzień w południe.
Od Warszawy do Częstochowy jest zielono - trawniki i ogólnie trawa jest. Myślałam, że to cały kraj tak wysechł jak Dolny Śląsk i Opolszczyzna. Od Lublińca już wyraźna była różnica - tu jest prawie pustynia już :evil: Nadal nie pada.

Będzie cd. Też kocio. I ludzko.. może..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23006
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob paź 03, 2015 11:07 Re: morelowo-migdałowa kontynuacja

"Zachodni" to chyba teraz najgorszy dworzec. Taki młyn. Bród, smród i ciemne przejścia podziemne.
Trawa wygląda lepiej teraz, niż w lato. Jest w większości zielona.

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Sob paź 03, 2015 17:01 Re: morelowo-migdałowa kontynuacja

Nie pamiętam innych - dawno nie byłam. Ale faktycznie młyn - pani w megafonie się buzia nie zamykała. Jednak nie miałam wrażenia tłoku [pociągów] może dzięki dużej przestrzeni dla oczu. Tunel pod dworcem [to chyba przejście między ulicami, tak? ] jest mało zachecający i nie ma w nim niczego gdzie można by siąść, poczekać itp. , ale znam gorsze miejsca. I perony w zimie np. też chyba nie zapewniają zbytniego komfortu..

Całkiem spory stawek z kaczkami, jednak sie poddał suszy.. :( Nigdy jeszcze go w tym stanie nie widziałam.
Obrazek
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23006
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob paź 03, 2015 17:24 Re: morelowo-migdałowa kontynuacja

Jest gdzie usiąść, ale trzeba znać labirynt (tunele prowadzą do dworca PKS) i wcale przyjemnie tam nie jest. Za Zachodni się jeszcze nie wzięli. Kiedyś, jak pamiętam, to Wschodni straszył, a teraz full-wypas, jak puścili tamtędy moją KM-kę, to gałki oczne mi wypadły, bo nie mogłam uwierzyć w przemianę. Podejrzewam, że prawie jak na luksusowym lotnisku. Centralny, jak Centralny - zawsze taki sam :wink: Ale przynajmniej nad nim są CH Złote Tarasy i można pochodzić po sklepach albo usiąść w kawiarni czekając na pociąg.

Przykro patrzyć na takie widoki. Klimat się zmienia. Oby przyroda nadążyła za nim...

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Drrr, MainecoonHitman, Wojtek i 135 gości