Morelowo-Migdałowo. Leczenie intensywne..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 03, 2018 10:53 Re: Morela- może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki s

na razie nie moge stukac w tel
ale cźy u Oki nie było jakiegos c...

anka1515

 
Posty: 4067
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro sty 03, 2018 12:21 Re: Morela- może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki s

morela, co ja mogę napisać jak ja połowy z tego co Twój wet pisze nie rozumiem? :roll: :oops:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro sty 03, 2018 13:34 Re: Morela- może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki s

Marzenia11 pisze:morela, co ja mogę napisać jak ja połowy z tego co Twój wet pisze nie rozumiem? :roll: :oops:


Spoko. Dlatego jeżdżę osobiście, bo przez telefon bym nic nie zrozumiała, a pisane.. to właśnie widać. A tak to dopytam itd. Tyle , że okazuje się, że nie o wszystkim się pomyśli :evil:

Nikt nie miał takiego przypadku. Morela ma guza na nadnerczu - to samo w sobie rzadkie. Rzadszy cushing nadnerczowy. A żeby było pokrętniej, ma cukrzycę. O drobiazgu w rodzaju nadczynności tarczycy nie wspomnę. A, i wiek - zbliża się do 16-tki.
Może leczony cushing wyleczyłby cukrzycę?
Poeksperymentujemy?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sty 04, 2018 12:37 Re: Morela- może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki s

ja bym popróbowała eksperymetów , bo i tak jakiegoś sensownego wyjścia nie ma przy takim zespole chorób?...
W życiu bym nie przypuszczała,że Morela już taka leciwa 8O Coś ten czas mi za szybko zleciał :roll: :wink:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sty 04, 2018 16:30 Re: Morela- może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki s

Będziemy próbować. Prawdopodobnie - jak się uda, że wet jakoś będzie miał - w poniedziałek bym kupiła te po 10 mg. One są bez wypełniacza. Jedna dziennie przez 2 tygodnie i kontrolne badanie. Znów test. :evil:

A dziś przy moim obiedzie, a po swoim, Morela podpierniczyła mi pół kartofla. Wydarłam biednemu głodnemu kotku.
Ale dałam wylizać potem, zostawiając na brzegu talerza taką jakby skórkę ze śliwki z sosu chińskiego. Twarda była, wyplułam. Do głowy mi nie przyszło ... pożarła. :roll: No, szlag - na wszystko musze uważać.

Poza tym jestem zmęczona i nic mi się nie chce. A trzeba coś.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sty 04, 2018 16:54 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Ziemniaki chyba nie sa takie zle? Nie przelatuja przez kota bez trawienia?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw sty 04, 2018 17:11 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Nie wiem.. Nie daję. Wylizała wylizany prawie tłuszcz. I tę śliwkę :?
Ziemniaki to węglowodany - nie wolno cukrzykom.
Ale ona tak jęczy, skrzeczy, miauczy, mruczy...Wszystko by zjadła.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sty 05, 2018 20:03 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

A rano ...HIPERGLIKEMIA !! [
Prawie zawału dostałam :( Owszem zdarzał się bardzo wysoki cukier, ale jeszcze nie tak, żeby glukometr nie umiał pokazać :?
Zmierzyłam dwa razy. Jak najszybciej dawałam jeść, żeby jak najszybciej podać insulinę .. Ile podać???
6'00 rano - nie ma gdzie dzwonić.. Ludzi się wiezie do szpitala i podłącza do pompy insulinowej.
A Morela .. nagle je byle jak , odchodzi od miski, tylko patrzeć jak wpadnie w śpiączkę.. Brzydka sierść.
No, jakoś zjadła, tyle, by podać insulinę bez problemu. Na wyczucie. I krzywa cukrzycowa - wskazania coraz niższe, a ja jeżdżę po mieście w swoich sprawach , dojeżdżam do domu, mierzę, daję papu..
Wieczorne mierzenie - cukier w normie! To oczywiście niczego nie znaczy, bo to skutek pewnie dużej dawki porannej insuliny i ... cushinga.
Do wetów wysłałam maila w temacie.
Z nocy miałam maila, że lek będą mieli w lecznicy dziś po południu - upewnić się.
Upewniłam sie. Mają , więc w największe korki wybrałam się na Muchobór, autobusem. Pytam weta, czy czytał o tej hiperglikemii .. No, czytał. Nie wydaje się przejęty 8O Jego zdaniem to ten cholerny cushing bruździ, a ja się obawiam, że to też skutek małej dawki insuliny, bo wieczorny [wczorajszy] cukier był dość niski jak na ostatnie tygodnie.
To teraz się boję, że bez insuliny w ogóle - nie mogę podać przy cukrze w normie - rano znowu będzie jakaś niespodzianka :(

Wet mi 15 razy przypomina [jak głupiej, pewnie tak wyglądam niestety] żeby nie dotykać leku! znaczy nie otworzyć itd. To kapsułki są.
A jak rozgryzie? Trudno, mniej się wchłonie. Spore są - boję się, że nie wcisnę ot, tak po prostu. A musi być w trakcie jedzenia. A jak nie zje z miski , z żarciem??


Przy tych coraz niższych wskazaniach cukru, Morela też odzyskała apetyt, jednak nie na tyle by się jakoś nachalnie upominać. ...
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sty 05, 2018 22:09 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

To miałaś przeżycia :(
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob sty 06, 2018 9:45 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

... i w efekcie porąbaną noc.
I tak się często budzę, ale tu jeszcze cały czas sprawdzałam czy kota nie wpadła w hipoglikemię, która w sumie jest jeszcze gorsza. Nie badałam cukru - ruszałam i patrzyłam czy się ona rusza.
Rano - oczywiście cukier w kosmosie, ale mierzalny dla glukometru, jak przypuszczałam. Jednak kot przytomniejszy, jedzący,a teraz z powrotem nachalny, włazi na stół, szuka.. :evil:
Nie dałam dziś vetorylu, bo nie wiedziałam jak będzie jadła. Boję sie obsługi tego syfu.

A teraz muszą popłacić rachunki i jak zwykle - odkładając to na ostatnią terminową chwilę - czuję dyskomfort w brzuchu :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 07, 2018 12:56 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

morelowo - taż tąpkasz w masełku tabsa i poddajesz pod pyszczek a Morelka grzecznie zjada - w czym problem? Ja Hesiowi tak rano podaję (przed śniadaniem i porannym spacerem) i nie ma problemów. Tylko raz mi pogryzł. A on ani większy dużo nie jest od kota ani mordki zbyt pokaźnej nie ma. Będzie dobrze.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Nie sty 07, 2018 13:18 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Problem - był - w tym, że nie wiedziałam jak 'podejdzie do problemu' i czy akurat rano będzie chciała jeść. Bez jedzenia nie można i raczej o podobnej porze.
Brałam to masło pod uwagę, ale okazało się , że zjadła wrzucone po prostu do mięsa. Stałam jak ten kat i patrzyłam - objadła naokoło , spojrzała na 'cukiereczek' i zjadła.
Przy tych skokach cukru, ona ma gigantyczny apetyt, ale może mieć też moment wstrętu do jedzenia.
Jaką dawkę dostaje Hesio?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 08, 2018 16:41 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

A jeszcze trudniej się da?
Da się.
Morela bierze też Metizol, jak mówiałam.
I jak przypuszczałam ... bo skoro nikt nic nie wie, to i tego czy jednoczesne podawanie Vetorylu i Metizolu może się wzajemnie znosić, lub potęgować działanie ... Ale ofc zapytałam weta - nie wiedzą i nikt nie wie.
Super q ... po prostu.
Czyli eksperyment na kocie. Może coś w badaniach kontrolnych wyjdzie. Może.
Gastrycznie żadnych efektów niepożądanych.

Odebrałam dziś wynik z histo Zosi.
Złośliwy. Chłoniak.
Ale można leczyć . JUż nie na pulmonologii, ale na hematologii.
Dziś odebrałam - jeszcze nikomu nie mówiłam.
Jak niby mam powiedzieć??
Jej i jej siostrze jeszcze starszej?

Jestem zmęczona.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 08, 2018 17:28 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Hesio dostaje 30mg dziennie codziennie. Waży 8kg.

Z wynikiem to bardziej do lekarza prowadzącego chyba trzeba i z nim gadać. Co do przekazania zych wieści Zosi i jej siostrze to bardzo współczuję tej konieczności. Nie ma łatwego sposobu na przekazanie takich wiadomości. :(
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pon sty 08, 2018 17:45 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Tiaaa .. prowadzącego.. Prowadzącymi byli lekarze w szpitalu na pulmonologii.
Dwie lekarki w DPS-ie .. O jednej jeszcze nic nie wiem, druga w internecie ma przezwisko 'doktor śmierć'.
Bywają, nie sa na stałe.
I tak się musze najpierw skontaktować. Ktoś musi dać skierowanie do szpitala.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 114 gości