Morelowo-Migdałowo. Leczenie intensywne..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 24, 2017 16:19 Re: Morela-jeden z niewielu kotów świata[s.82].Migdał wątpli

Kłączem :mrgreen:

Idę gdzieś zaraz. Wcale nie chce mi się jeść...
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23027
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon gru 25, 2017 10:12 Re: Morela i wyjątkowy Cusching :( str.82.Migdał taki se..

I taka odpowiedź na moje pytanie co zrobić z dawką insuliny - w górę, w dół??!! - przy wrażeniu, że nijak nie zmienia wyników cukru..
Cukier jest najprawdopodobniej rozchwiany przez Cushinga i inne dawkowanie insuliny wiele nam nie zmieni.

A kot głodny...

Ja oczywiście też odzyskałam , po jakichś perturbacjach, apetyt, a jakże..

edit: Tak, już poprawiłam literówkę cushingowi.. :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23027
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon gru 25, 2017 10:59 Re: Morela i wyjątkowy Cushing :( str.82.Migdał taki se..

Biedniescie :(
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84904
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon gru 25, 2017 11:13 Re: Morela i wyjątkowy Cushing :( str.82.Migdał taki se..

W sumie to wiesz... no, nie wiem sama..
Morela robi wrażenie jakby nic poza głodem jej nie dolegało, więc jak dostaje jeść to tańczy, kręci się, miaukoli i pożera. Niestety również pilnuje talerza z kawałkami ciast na stole. Przykrytego ofc. bo by ściągnęła.
Gorsze to czego nie widać czyli prawdopodobnie spustoszenie w organizmie jaki robi ten cukier, guz, tarczyca..Tarczyca 0,9 [1-2,5] i metizol bz.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23027
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto gru 26, 2017 9:01 Re: Morela i wyjątkowy Cushing :( str.82.Migdał taki se..

:ok: :ok: :ok: żeby się naprostować szybko dało tego Cushinga :ok: :ok: :ok: U Hesia vetoryl całkiem niezłe efekty daje. Przy czym niestety wielka miłość do wszystkiego co spożywcze wpisana jest w tę chorobę :(
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto gru 26, 2017 11:33 Re: Morela i wyjątkowy Cushing :( str.82.Migdał taki se..

Czy kotek Blue tego nie ma? Napisz do niej może...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84904
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto gru 26, 2017 12:28 Re: Morela i wyjątkowy Cushing :( str.82.Migdał taki se..

To tak rzadka choroba, że leczenie pewnie też musi być pod kontrolą. A w literaturze brak doniesień konkretnych. Stąd ten pomysł na konsultację profesora ..itd.

Alienor - z jaką częstotliwością podajesz ten vetoryl? Jak wychodzisz miesięcznie?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23027
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto gru 26, 2017 12:38 Re: Morela i wyjątkowy Cushing :( str.82.Migdał taki se..

Codziennie rano o stałej porze. Pies waży cokolwiek więcej niż Morelka więc to duże opakowanie - 230 zł u weta :( . Tj na razie płaciło stowarzyszenie, bo jest (jeszcze) na dt, potem ja będę kupowała, ale jak się uda to po cenach hurtowych, więc troche taniej (ale nie tanio niestety).
Ja też jestem ciekawym przypadkiem, ludzcy lekarze nie raz proszą czy nie mogłabym pokazać wyników badań/wypisu...
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto gru 26, 2017 15:01 Re: Morela i wyjątkowy Cushing :( str.82.Migdał taki se..

Sprawdziłam. Miś Blue ma addisona nie cushinga...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84904
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto gru 26, 2017 17:24 Re: Morela i wyjątkowy Cushing :( str.82.Migdał taki se..

Chyba w tym drugim mailu od weta jest wstępne wyliczenie - trochę niższe niż psie. Ale co z tego jeśli cukrzyca to następna stówa , a o jedzeniu odpowiednim już nie wspomnę nawet. Metizol przy tym wszystkim najtańszy.
No, i jeszcze co jakiś czas kontrolne badanie/test/krew..
Migdał też chce jeść, choć trochę mniej.
Mam przerąbane po całości.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23027
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 27, 2017 10:28 Re: Morela i wyjątkowy Cushing :( str.82.Migdał taki se..

O rety rety 8O :?

Ja mogę tylko paluchi poczymać

:ok: :ok:
:ok: :ok:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Śro gru 27, 2017 11:42 Re: Morela i wyjątkowy Cushing :( str.82.Migdał taki se..

O cushingu było też na forum,
np. Benita u Wtenczas :arrow: viewtopic.php?f=1&t=171535&p=11440296&hilit=Cushing%2A#p11440296
albo Kleszczyk u Katarzyny1207 :arrow: viewtopic.php?f=1&t=171112&hilit=Cushing%2A

Trzymam :ok: :ok:

(odbierz PW)
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4581
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Śro gru 27, 2017 14:59 Re: Morela i wyjątkowy Cushing :( str.82.Migdał taki se..

Odebrałam , odpisałam :love:

A, widzisz , zapomniałam o Benicie.. Muszę sie do Sylwii odezwać.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23027
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 27, 2017 15:06 Re: Morela i wyjątkowy Cushing :( str.82.Migdał taki se..

morelowa pisze:Odebrałam , odpisałam :love:

A, widzisz , zapomniałam o Benicie.. Muszę sie do Sylwii odezwać.

Będę pierwsza... u nas to był efekt długotrwałego przyjmowania sterydów i tak naprawdę poza stwierdzeniem nic więcej nie można było zrobić :( W jej stanie tylko paliatywne leczenie. Innej opcji niż dalsze podawanie sterydów nie było.
Obrazek

wtenczas

 
Posty: 1056
Od: Pon wrz 07, 2015 19:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 27, 2017 15:23 Re: Morela i wyjątkowy Cushing :( str.82.Migdał taki se..

Hej, dzięki!
Zajrzałam najpierw na podlinkowany przez violet wątek - znaczy w to miejsce. Wiedziałam - zapomniałam :oops:
To fakt , inny przypadek. Morela ma cushinga nadnerczowego i to on jest taki rzadki ponoć. Rozkłada całe leczenie cukrzycy, a w sumie nie wiadomo co było pierwotne - guz nadnercza czy cukrzyca.
Tak jak pisałam - Morela na pierwszy rzut oka nie wygląda tragicznie, poza dużym brzuszkiem [doczytałam o ludzkim, że to jeden z objawów]. I to żarcie... Boszszsz.. już sie prawie ukrywam z jedzeniem.
Dostały swoje, Morela nawet więcej, okruszek skórki od chleba bo prawie jest na ladzie jak sobie kroję... nałożyłam na talerz [sobie] sałatkę warzywną, polałam sosem spod kimchi własnoręcznie zrobionego [ostry]..poszłam przed komp :roll: - Morela już jest przed monitorem. To dałam pod nos tę sałatkę, żeby zniechęcić.. liznęła i się przymierza dalej...
A ja mam drzwi tylko w łazience...
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23027
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: luty-1, MaryLux, Sigrid i 299 gości