Morelowo-Migdałowo. Leczenie intensywne..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 21, 2017 19:35 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

W castoramie trudno było jakiś łańcuch znaleźć.. Pracownika kompetentnego też. Jak już się pani znalazła, to pokazała. Łańcuszki o długości 10 cm..Podobno są do drzwi.
Kiedyś były takie sklepy 'metalowe' , ciekawe czy jeszcze istnieją..

Pisałam chwilę temu o przygodach ze służbą zdrowia.. Napisałam drobną skargę, z prośbą o jakieś wyjaśnienie czy coś, do przychodni, w której byłam i gdzie się natknęłam na panią od leczenia . Ja jednak jestem naiwna - stara a głupia. Przez ok.2 tygodnie nikt się nie odezwał, wiec dziś z maila zrobiłam 'prześlij dalej' i wysłałam do NFZ wrocławskiego. Z opcją 'do wiadomości' do przychodni.
Po dwóch godzinach dostałam maila z przychodni [z opcją 'do wiadomości' do NFZ] , że mają na odpowiedź 30 dni. I że odpowiedzą.
:roll: :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt wrz 22, 2017 7:40 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

He HE :smokin:

A łańcuszki spróbuj w obi i liroyu, mam niejasne wrażenie, że widziałam w obi; castorama jest droga i bankrutuje.
Jak zdrówko szacowne?
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pon paź 09, 2017 14:53 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

morelowa, sorry za wcięcie, ale prosiła znajoma.
Jest taka kotka w Leśnicy: Obrazek
Obrazek
Kotka ma około roku,czarna,jest bardzo milusia,potrzebuje dużo wolności,wychowała się poza domem,najlepszy dla niej dom z ogrodem.
Dokarmiana jest przy ul. Pusteckiej,Wroclaw-Leśnica.

Chciałaby do domu, ale rezydent ją goni. Może uda Ci się coś znaleźć. Please!

Przekaż komu możesz, bo ja nie mam głowy - Felek mi choruje :-(
Obrazek

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon paź 09, 2017 16:12 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

Że wcięcie to nie szkodzi, ale nie wiem czy Ty wiesz, że ja nie mieszkam w Leśnicy?
Muszę tam tramwajem/autobusem.. Więc mam identyczne możliwości jak każdy inny :?
Mam nadzieję , że kotka dokarmiana, że postawią/postawili jakąś budkę na noc zimną, że jakieś ogłoszenia, wydarzenie na fb..
I lepsze zdjęcia !!
Jak będzie zdjecie i ogłoszenie, to można rozsyłać. Mam mało znajomych na Leśnicy, choć jakichś mam, ale nie z domkami akurat, tylko w blokach :(
Może rezydentowi jakąś obróżkę? Wiem, bo mam doświadczenie, że nie zawsze działa jak ktoś chce być jedynakiem :(

Muszę coś zresztą wreszcie napisać, pokonać lenistwo i prokrastynację :mrgreen: , ale wygrzebuję sie z przeziębienia . Ledwo się wygrzebuję..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon paź 09, 2017 17:59 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

Ale w sumie , felin, dobrze żeś się odezwała, bo jakby mało się udzielasz ostatnimi czasy..
Co jest Felkowi?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon paź 09, 2017 18:50 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

morelowa pisze:Ale w sumie , felin, dobrze żeś się odezwała, bo jakby mało się udzielasz ostatnimi czasy..
Co jest Felkowi?

Mało się odzywam, bo dostałam w dupę z różnych stron i zaczynam wymiękać: w lutym, po 3 miesiącach walki, musiałam się pożegnać z Lucusiem (najmłodszym), mam miała zawał i od tej pory ciągle coś się niefajnie u niej dzieje (a ma 80 lat i ciągle pracuje), mi coś pieprznęło w kręgosłupie szyjnym (niewątpliwie efekt wieloletniego siedzenia przy komputerze), a teraz wygląda na to, że u Felixa zaczyna się niewydolność nerek.

Jak raz zajrzałam na miau i zobaczyłam, że Regata straciła w tydzień oba koty, to mi opadło. I generalnie całokształt mi się nie podoba, a to u mnie niedobry objaw - znaczy, że coś pierdyknie, co mnie dodatkowo stresuje, bo jeszcze nigdy nie wykryłam co, więc się trzęsę o wszystkich i o wszystko :?

Puść, z łaski swojej, info o kotce w obieg, bo ja naprawdę nie mam głowy.

PS. Myślałam, że mieszkasz w Leśnicy; pewnie coś źle zrozumiałam.
Obrazek

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 10, 2017 8:17 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

Przepraszam za OT, ale napisz proszę co się takiego stało u Regaty, bo właśnie też mi opadło 8O :cry:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Wto paź 10, 2017 8:52 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

AYO, ja nie wiem, nie znam wątku - jeśli jest - ale gdzieś mi mignęło.. Może felin opowie, lub podlinkuje?

Felin - jesteś na forum 100 lat. Wiesz jak się robi ogłoszenie i czego trzeba. A trzeba zdjeć i opisu. Twoi znajomi, jesli im los kotki nieobojętny, powinni to zrobić. Tzn. rozgłosić, zrobić wydarzenie do udostępnienia, szukać..
Bo niby co miałabym puścić w obieg i gdzie, szczególnie jak wokół masa chorych, rannych, malutkich itp. kotów potrzebujących natychmiastowej pomocy?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 10, 2017 9:03 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

Ja do felin pisałam właśnie. Jeśli pozwolisz na OT.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Wto paź 10, 2017 9:15 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

A tytuł nadal aktualny, bo jak się wygrzebałam z czegoś co nie wiadomo czym było, to zapadłam na przeziębienie, które jak to przeziębienie , minęło w swoim czasie, zostawiając na pamiątkę jakieś dziwne osłabienie.. na dłużej. Szlag wie co się z tym robi, jeśli i tak człowiek się szanuje, odżywia , suplementuje witaminka i ziółkami , a ono jest.
Choć idzie ku lepszemu, bo jakby mniejsze. No.

Koty jak to koty, nie ma tak, żeby wszystko grało przy takiej geriatrii. Migdał jakoś - czasem [za często] się porzyga i o ile nie panikuję jakoś, to potrafi mnie pozbawić resztek opanowania jeśli porzyga się nie na podłoge jako taką, tylko na coś miękkiego - dywan, poduszki itp. Szczególnie jeśli właśnie : wyjęłam pranie z pralki/świeżo położyłam coś wypranego itp. Wczoraj tak zrobił i skończyło się prawie rzucaniem garnkami i trzaskaniem szafkami. Tak, wiem, kotu to nie pomogło, ale mnie tak :?

Moreli oczywiście cukier skacze [tylko czekam czy się nerki nie odezwą..]. Chwilami nawet przewidywalnie, ale zrobić z tym się raczej już nic nie da. Metizol na tarczycę nadal 2x dziennie i to też pozostanie. Nadnercza się jakoś nie ujawniają, ale ten test na ich stan cały czas nas czeka.
Po ostatnim niejedzeniu, osłabieniu i problemie zębowym, miała obnizony potas - więc sugestia wetów jest by zmierzyć potas i B12, bo może mieć wpływ na ogólne zmęczenie i brak chęci do ruchu. Choć w tym wieku..
Cos innego się dzieje - drugi raz się zdarzyło, że zrobiła kupę w pokoju po prostu na podłogę, raz pod biurkiem, dziś w nocy w kącie, na co naprowadził mnie 'zapach' :evil: Ona tak ma, że czasem wyskakuje z kuwet nagle bez zakopywania i wtedy wiem, że prawdopodobnie kupa jej się przyczepiła/nie do końca wylazła..Łapię, kot ucieka... muszę pomóc. Niewykluczone, że to jakiś rodzaj zatwardzenia [pije, je mokre..] , bo kupa jest twarda i sucha - nie brudzi tego czegoś na co jest zrobiona :? Może jelita się buntują..

Na dziś oba jedzą. Dużo. Bardzo dużo. I śpią.
Czyli podobne jak jak, choć śpię jednak mniej.
Piekę chleb. Ogólnie i dziś właśnie powinnam, bo się skończył.
Był brak lata, jest brak jesieni, pewnie zimy nie zabraknie :evil:

Ja się AYO, domyśliłam tylko chciałam pełnej odpowiedzi udzielić :mrgreen: OT-y są w porządku.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 10, 2017 10:05 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

Na monotonię nie narzekasz, jak widzę. Ech, życie, żebyś ty doopę miało :?
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Wto paź 10, 2017 10:19 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

AYO pisze:Przepraszam za OT, ale napisz proszę co się takiego stało u Regaty, bo właśnie też mi opadło 8O :cry:

Zjadliwy kalici :(

viewtopic.php?f=46&t=40312&start=765
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84808
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto paź 10, 2017 10:25 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

Podobno na kocie zatwardzenie dobre jest siemie lniane.
Obrazek

wtenczas

 
Posty: 1056
Od: Pon wrz 07, 2015 19:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 10, 2017 10:40 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

Dzięki zuza, przeczytałam sobie. Masakra :cry:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Wto paź 10, 2017 10:44 Re: Bezzębny Migdał+słodka Morela. To teraz ja..

wtenczas pisze:Podobno na kocie zatwardzenie dobre jest siemie lniane.

One jedzą to samo.. I do tego piją, i dostają maltpastę, która jest 'śliska', i owies, a , i trochę oleju do żarcia [Morela czasem bez kropelki oleju wisi nad miską i nie rusza]..
Może faktycznie jeszcze to siemie.. może polubi..niech polubi!
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: indianeczka i 70 gości