Morelowo-Migdałowo. Leczenie intensywne..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 20, 2017 9:08 Re: Słodka Morela. Migdał przed operacją prawdopodobnie..

Marivel - ale on się załatwia, tzn. kupę robi jeśli już je.

Blue - on jest na przedlużonym sterydzie do poniedziałku i na przedłużonym antybiotyku, i dlatego chcemy tę operację teraz, czyli w trakcie antybiotyku, a skończonym sterydzie.
Na takim antybiotyku , w połowie, były też usuwane zęby.
Zdecyduję się na operację z pozostawieniem w szpitaliku. Bo jeśli Migdał nie będzie tak słaby, żeby pozwolić na kroplówki w domu i karmienie dopyszczne convalescence czy czymś tam potem, to nie ogarnę. Moreli podam do paszczy wszystko , łącznie z wepchnięciem tabletki, jemu nie. Oczywiście chcę by był przyćpany czymś przeciwlękowym wtedy. A w sumie nie chciałbym by był tak osłabiony.

Wczoraj,po ten nocnej wizycie, jadł całkiem przyzwoicie i pił , do wieczora. Dziś już nie je, jednak pije i to sporo ..Spróbuję choć jogurt z probiotykiem. I cały czas jest taka huśtawka.

Ja ciągle wetowi o tej trzustce i B12... Prześlę Ci na pw ostatni mail [wczorajszy] w temacie.

Dziś oba koty zrobiły nad ranem kupę. Potem oba się porzygały - Migdał kłakami, Morela zwróciła śniadanie częściowo [Migdał nie jadł]. Potem oba miały ..no, może nie biegunkę, ale rozwolnienie. Szlag. Cały czas jedzą dokładnie to samo. Ostatnia partia jedzenia z zoo+ jakoś przestała im wchodzić, ale to może być przypadek, choć i mnie się wydaje dziwna. To samo jedzenie co poprzednio, ale nei jest tak chętnie jedzona, również przez Morelę. I od razu mówię, że problem z Migdałem zaczął się jeszcze przy poprzedniej partii.
Taka http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ?rrec=true
To karma o niskiej zawartości węgli , polecana bardzo przy cukrzycy [wątek kotów cukrzycowych, nie rekomendacja sklepu]. Wstrzymam podawanie.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sie 20, 2017 9:20 Re: Słodka Morela. Migdał przed operacją prawdopodobnie..

Migdał je to samo?
Myślę że powinien dostawać do jedzenia karmę wysokokaloryczną i póki co - wysokowęglowodanową (póki nie jest wyjaśniona sprawa trzustki do końca) - bo on je mało, potrzebuje kalorii ale na razie lepiej żeby nie były z tłuszczu.
Czyli Migdał wczoraj jadł jak trza do do wieczora a dzisiaj zwymiotował tylko kłakami?
To dobrze - bo świadczy o tym że pasaż pokarmu z żołądka do jelit jest prawidłowy i z żołądkiem nic poważnie złego się nie dzieje.
Teraz ciekawe kiedy się tym załatwi. Czy pasaż przez jelita też jest prawidłowy. Ale skoro on się załatwia - to niedrożności większych też nie powinno być. Kał był prawidłowy? Prawidłowej barwy, konsystencji, kształtu? Bez dodatku typu śluz, krew?

Były kłaki w wymiocinach. Luźne czy zbite? On się jakoś mocno teraz wylizuje?
W jakichś okolicach szczególnie intensywnie?

Zbierz sobie do kupy (nomen omen) takie spostrzeżenia - bo to może być ważne w temacie szukania przyczyny tego co się dzieje.

Trzymam kciuki za powodzenie operacji, skoro on jest teraz na sterydzie (jakoś tego nie zakodowałam) i nie ma poprawy - to nie ma na co czekać.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie sie 20, 2017 9:43 Re: Słodka Morela. Migdał przed operacją prawdopodobnie..

Tzn. jadł to samo przed problemami. No, teraz to jakby .. Jedzą cały czas surowe mięso - indyk, wołowina - 2x dziennie, czasem częściej jak mniejsze ilości.
Potem się zobaczy.
Zwymiotował kłakami. Kupy normalne, ale u Migdała jakby bardziej 'śliskie' bez krwi, a ten drugi raz oboje całkiem luźny stolec.
Kłaki były kulką. Teraz się słabiej myje, po kupach np pupę głównie. Zawsze sie mył bardzo porządnie ale nie wyglądało to na jakieś szczególne wylizywanie, tylko głównie bezpośrednio po jedzeniu, innej aktywności, kot się mył. Cały.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sie 20, 2017 19:05 Re: Słodka Morela. Migdał przed operacją prawdopodobnie..

... I z każda godziną nabieram wątpliwości.. Jesteśmy umówieni z samego rana. Łącznie z taksówką, bo o tej porze nie ma nas kto zawieźć.
Ale jak Migdał się po południu ożywił ..nieco, ale ożywił, posiedział na oknie, popił, zjadł jedną trawę [owies] i.. rozglądał się za jedzeniem. Bardziej rozglądał niż chciał.. Wcześniej zadekował się w transporterku, zakopał w kocyk..
A właśnie później objawił jakieś ochoty podejrzane. W końcu polizał trochę karmy, zjadł 1/3 żółtka.. Jogurty z probiotykiem nie ruszył..
Jakoś tak 5 - 7pm, więc na więcej niż 12 godz. przed.
Lezy sobie w ostatnio najczęściej lubianym miejscu, pod krzesłem, na dywanie, ale lezy 'luzacko'.
Nienawidzę podejmowania decyzji. W sytuacjach niepewnych ofc.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sie 20, 2017 19:32 Re: Słodka Morela. Migdał przed operacją prawdopodobnie..

Bo to jest zawsze trudne :(
Ale ja bym chyba myslala o tym, ze on jest jeszcze w nienajgorszym stanie i teraz to zwiadowcze zajrzenie do kota przrezyje bez wielkiego uszczerbku, a jak juz bedzie calkiem zle to moze byc o wiele grozniejsze... jakos tak.

Ale wiem, ze latwo sie mowi, jak to nie nasza decyzja, wiec przytulam i wspieram w kazdej.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie sie 20, 2017 19:45 Re: Słodka Morela. Migdał przed operacją prawdopodobnie..

Się porobiło
Kciuki wielkie :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55323
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie sie 20, 2017 23:32 Re: Słodka Morela. Migdał przed operacją prawdopodobnie..

ja też zaciskam z całych sił. Niech się wszystko uda i dobrze zdiagnozuje :ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon sie 21, 2017 6:55 Re: Słodka Morela. Migdał przed operacją prawdopodobnie..

Kciuki bardzo mocno!
Dorota, Mru(czek), Chipolit, Norka, O'Gon (Burak); Balbina, Tygrysiunia, Bolek i Coco za TM

Dorota

 
Posty: 67128
Od: Pon maja 20, 2002 13:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pon sie 21, 2017 6:56 Re: Słodka Morela. Migdał przed operacją prawdopodobnie..

i moje też :1luvu:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sie 21, 2017 7:31 Re: Słodka Morela. Migdał przed operacją prawdopodobnie..

Ja też trzymam z całych sił kciuki - za diagnozę i by była dla Was łaskawa :ok:

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon sie 21, 2017 7:54 Re: Słodka Morela. Migdał przed operacją prawdopodobnie..

:ok: :ok: :ok:
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 21, 2017 8:16 Re: Słodka Morela. Migdał przed operacją prawdopodobnie..

:ok: :D :ok:
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Pon sie 21, 2017 8:17 Re: Słodka Morela. Migdał przed operacją prawdopodobnie..

Trzymamy kciuki i czekamy na wieści !!!
Obrazek

wtenczas

 
Posty: 1056
Od: Pon wrz 07, 2015 19:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sie 21, 2017 8:33 Re: Słodka Morela. Migdałowa operacja wstrzymana...

:201461
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pon sie 21, 2017 8:40 Re: Słodka Morela. Migdałowa operacja wstrzymana...

Zmiana tytułu, operacja wstrzymana?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości