Morelowo-Migdałowo. Leczenie intensywne..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 07, 2015 9:54 Re: morelowo-migdałowy, jesienny fotoreportaż

Wszystko zależy od rodzaju czapki :mrgreen:
W chustce wyglądałam - wtedy gdy byłam zmuszana do noszenia - jak spuchnięta mumia :evil:
To już lepiej kaptur, choć dla mnie tez mało twarzowy - tylko czy to ważne?
Za stara na chustki?? nie rozumiem :? :?

U nas takich kolorowych pań nie ma. Są oczywiście Cyganie i Cyganki [chude, zabiedzone?? 8O ] . A nie możesz tych pań zapytać skąd są? Ja bym zapytała , stworzywszy przed tym okoliczności do rozmowy.. To chyba ciekawe?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22985
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro paź 07, 2015 10:15 Re: morelowo-migdałowy, jesienny fotoreportaż

Wczoraj widziałam taką młodą w chustce, chyba Turczynka. Turcy studiują na Uniwersytecie
Obrazek

alab108

 
Posty: 12890
Od: Wto lis 09, 2010 22:35
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post » Śro paź 07, 2015 10:29 Re: morelowo-migdałowy, jesienny fotoreportaż

oni nie mówią po mojemu
tak śpiewnie mówią
i całymi wielkimi grupami chodzą
kobiety są takie wypasione, młode bardzo ale widać że dobrze odżywione 8)
i ubrane tak kolorowo i czysto i jasno -dużo kwiatów i ostre kolory
ładnie i malowniczo
i chodzą takie zadowolone

kobiety cygańskie tez często widzę
ale one są chude, albo nawet grube ale takie zbiedzone, cicho są,
nawet te młode mają twarze zapadnięte i oczy takie zapadnięte i dzieci dosłownie na nich wiszą, a ich faceci nie biorą dzieci na ręce ani im nie kupują gofrów czy kebabów
i one są takie przykurzone

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro paź 07, 2015 11:03 Re: morelowo-migdałowy, jesienny fotoreportaż

Stawiam na Ukraińców. Chyba właśnie tak sie kobiety kolorowo ubierają.
A skąd wiesz, że nie mówią po Twojemu - po polsku znaczy :mrgreen: ? Próbowałaś?
Jeśli budzą sympatię to bym nie wytrzymała :lol:

Romowie bardzo różni. Jedni prawie jak my poubierani, widać, że pracują , uczą się. Ale jakiejś biedy nie widać i u innych. Na Wyspie od zawsze jest taki dom jednorodzinny-wielorodzinny, z podwórzem, ogrodem z figurkami, stado samochodów i piesek york :mrgreen: W oknach figurki :D Dom jakiś poniemiecki chyba - rozległy. Żadnych problemów. Ubierają się - ci, których widuję, starsi - tradycyjnie. Z panią, chyba gospodynią domu [w sensie właścicielki] kiedyś rozmawiałam, bo zaczepiłam w sprawie kotki jednej.

Turczynki to chyba jakoś inaczej wiążą chusty niż np. Ukrainki?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22985
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro paź 07, 2015 11:14 Re: morelowo-migdałowy, jesienny fotoreportaż

jakoś śmiałości nie mam 8) jak ich 15+15 dzieci +5 facetów razem w kupie
a ja jedna


nieśmiała jestem 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro paź 07, 2015 11:25 Re: morelowo-migdałowy, jesienny fotoreportaż

Ci, których ja widziałam na pewno nie są Ukraińcami. To byli Turcy, a dziewczyna miała dużą chustę zawiązaną pod brodą :)
Obrazek

alab108

 
Posty: 12890
Od: Wto lis 09, 2010 22:35
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post » Śro paź 07, 2015 17:35 Re: morelowo-migdałowy, jesienny fotoreportaż

Z Turkami też bym mogła pogadać :mrgreen:
Jak są dzieci obok to powód do rozmowy zawsze sie znajdzie... - choć taka 'banda' może faktycznie być onieśmielająca. Niektórych :lol:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22985
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 09, 2015 7:05 Re: morelowo-migdałowy, jesienny fotoreportaż

morelowa pisze:Duża od Mru - Ty nie masz rękawiczek??

Ala - efekt czapki. Czapki lubię :mrgreen:


Mam. W szufladzie :twisted: Nie używam.
Czapka? Jak wyżej :twisted:
Dorota, Mru(czek), Chipolit, Norka, O'Gon (Burak); Balbina, Tygrysiunia, Bolek i Coco za TM

Dorota

 
Posty: 67128
Od: Pon maja 20, 2002 13:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pt paź 09, 2015 7:26 Re: morelowo-migdałowy, jesienny fotoreportaż

Dorota pisze:
morelowa pisze:Duża od Mru - Ty nie masz rękawiczek??

Ala - efekt czapki. Czapki lubię :mrgreen:


Mam. W szufladzie :twisted: Nie używam.
Czapka? Jak wyżej :twisted:


Błąd. Efekty dostrzegalne :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22985
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 09, 2015 7:30 Re: morelowo-migdałowy, jesienny fotoreportaż

morelowa pisze:
Dorota pisze:
morelowa pisze:Duża od Mru - Ty nie masz rękawiczek??

Ala - efekt czapki. Czapki lubię :mrgreen:


Mam. W szufladzie :twisted: Nie używam.
Czapka? Jak wyżej :twisted:


Błąd. Efekty dostrzegalne :mrgreen:


Gdzie? :twisted:
Dorota, Mru(czek), Chipolit, Norka, O'Gon (Burak); Balbina, Tygrysiunia, Bolek i Coco za TM

Dorota

 
Posty: 67128
Od: Pon maja 20, 2002 13:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pt paź 09, 2015 7:52 Re: morelowo-migdałowy, jesienny fotoreportaż

morelowa pisze:
Romowie bardzo różni. Jedni prawie jak my poubierani, widać, że pracują , uczą się. Ale jakiejś biedy nie widać i u innych.


Dziewczynka w moim wieku mniej więcej: Patrz! Cyganka czyta! 8O
Jej babcia: Nie patrz się na nią!

Mialam 10 lat.
Nie jestem Romką.

Do dziś sie nie opalam - nie wychodzę na slońce...
Dorota, Mru(czek), Chipolit, Norka, O'Gon (Burak); Balbina, Tygrysiunia, Bolek i Coco za TM

Dorota

 
Posty: 67128
Od: Pon maja 20, 2002 13:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pt paź 09, 2015 7:59 Re: morelowo-migdałowy, jesienny fotoreportaż

dlatego ja w pewnym momencie sobie odpuściłam chodzenie w długich, kolorowych spódnicach
i kolorowych, dużych chustkach
tez nie jestem Romką
nawet nie mam ciemnej karnacji 8) ale mam ciemne oczy i ciemne, długie włosy :mrgreen:
a Młody jak się opali -to wygląda dość podejrzanie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt paź 09, 2015 8:49 Re: morelowo-migdałowy, jesienny fotoreportaż

Co znaczy 'podejrzanie' ??? No, co?
Poważnie mówicie?
Nie ubierac się jak sie lubi bo ... no, bo co?? Bo sie ma jakieś wydumane poglądy, nie wiadomo skąd nabyte?
Może są jakieś środowiska jeszcze mentalnie zacofane gdzie ktoś zwraca uwagę [myślę nie oglądaniu się za kimś, bo to nikomu nie przeszkadza, ale agresji] na np. Cyganów. Ale w mieście??
Toż popatrz jak się ubierają dziewczyny w lecie. Pełny odjazd niejednokrotnie. I kogo to obchodzi?
Takie staranie się by nie być podobnym do Romki np., to wybaczcie mi, świadczy o Waszych negatywnych poglądach na inne nacje, a nie o próbach nierzucania się w oczy. Znaczy, że uważacie je za gorsze i nie chcecie być tak postrzegane. Sorry.
A ludzie ze szczególnym uwzględnieniem kobiet, tak się starają by na nie zwracać uwagę... ech. A przy tym wszystkim, to że 'wszyscy na mnie patrzą' też jest wymyślone, bo na ogół nikt nie zwraca uwagi. Albo zwracają 'sporadyczne jednostki' .
Jednak mam nadzieję, że żartujecie.
Obie - Dorota, Patmol - macie piękne włosy [ja bym się obejrzała starając się by nie było widać zazdrości :mrgreen: ] to skąd pomysł by dostrzegać negatywne strony?
Rozumiem dzieci [którym nie ma kto wytłumaczyć] to zdanie rówieśników jest najistotniejsze. Ale dorosłe baby??
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22985
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 09, 2015 9:08 Re: morelowo-migdałowy, jesienny fotoreportaż

ja sie włóczę po polach i łąkach i po lasach i czasem całkiem po ciemku się włóczę, w młodości zdarzało mi się na dworcach spać , takich gdzieś tam w szczerym polu (zawsze trzeba buty pod siebie schować było)
i moja podstawowa zasada bezpieczeństwa brzmi, nie rzucać w oczy i nie wyróżniać
jako turysta w górach nigdy się nie ubieram w mocno jaskrawe stroje typowo turystyczne, nigdy z widoczną marką -szczególnie jeśli jest droga
bo niektóre są tak tanie i popularne, że to nie ma znaczenia

raczej w coś nierzucającego się w oczy, niezbyt jaskrawego,
i jak spotykam ludzi miejscowych, którzy zbierają jagody, grzyby czy butelki -to wyglądam dla nich normalnie, zagadają, zaproponują jagody czy papierosa, pogadamy chwilę
a naprawdę różnych ludzi spotykamy jak chodzimy z Młodym po górach, w górach Bialskich możną iść cały dzień i spotkać tylko miejscowych -niektórzy sa jak z innego świata 8)

jest taka nauka o ofierze przestępstw -czyli wiktymologia
bardzo ciekawa

jak mieszkałam w Warszawie, to czasem zaczepiali mnie Ukraińcy i pytali która godzina?
i trzeba było powoli i wyraźnie odpowiedzieć po polsku
i wtedy się odczepiali
szukali swoich, do haraczy, do pobicia
jak ktoś im odburknął niewyraźnie -to potrafili przyłozyć czy gdzieś tam szarpać

oczywiscie że ludzie biją Cyganów, bezdomnych i Żydów i przede wszystkim tych innych
wieczorami włóczą sie po miastach i wsiach podpici młodzieńcy i atakuja innych
naprawdę nigdy nie widziałaś takich akcji?
ja wiele razy
szczególnie w Warszawie to były częste widoczki -zawsze atakowali tych co się wyróżniali -w autobusach, na dworcach, w zaułkach, w parkach

Dziewczyny się dziwnie ubierają w lecie
Niektóre naprawdę sa dziwnie ubrane
Wolno im.
W POlsce jest jak jest, tez w sprawie gwałtów. Można się z tym nie zgadzać, ale po co sie podkładać

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt paź 09, 2015 9:49 Re: morelowo-migdałowy, jesienny fotoreportaż

Oczywiście rozumiem potrzebę nie wyróżniania się ponad otoczenie , szczególnie w konkretnych sytuacjach i konkretnych okolicznościach, w tym 'przyrody'. I też sama nie mam inklinacji do wyróżniania się choćby ubiorem.
Może mnie poniosło, ale chodziło mi głównie o to, że odczytałam poprzednie jako niechęć do bycia porównanym/uznanym za - w tym wypadku Romkę. Przy pewności , że wcale tak nie myślicie, tylko tak to brzmi.
Oczywiście, że łażąc po nocy/po odosobnionych górach/lasach itp. trzeba zachowac ostrożność [jako młody człowiek nosiłam przy sobie autentyczny straszak, wyglądający jak prawdziwy pistolet - że tez mnie nikt nie zgarnął 8O - chodziłam w późnych godzinach] i raczej na siebie nie zwracać uwagi. Zawsze ten zdrowy rozsądek..
I faktycznie, nie miałam złych przypadków sama, ani tez nie byłam świadkiem - ani mieszkając w Bieszczadach, ani w Indii, ani tutaj.
Jednak myślę, że to nie tyle ma znaczenie sposób ubierania [z zastrzeżeniem do tych okoliczności], co właśnie postawa [nie mowię o sobie, tylko ogólnie] dowodząca , że się tą potencjalną ofiara nie jest. Życzliwa postawa , nie agresywna :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22985
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], zuza i 134 gości