Morelowo-Migdałowo. Leczenie intensywne..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 27, 2016 9:32 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

AYO pisze:Masz rację. Niedopatrzenie. Wstawię.
Tak, emituję ciepło, nawet mając teraz sztucznie obniżone ciśnienie. Nie włączam ogrzewania, jeśli nie ma mrozu, nie noszę nakryć głowy, wychodzę z moką głową z domu itd., tak po prostu mam. Moja Mama zaczęła marznąć po 80 dopiero ;)

Przyjedź - zaoszczędzę na ogrzewaniu, które już oczywiście włączam :roll:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22903
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw paź 27, 2016 9:39 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Nie mam już urlopu niestety. A chętnie bym sobie zobaczyła ten kawałek Polski, bo zupełnie go nie znam ;)
Musisz jakoś przetrwać kochana, a ja sobie zapamiętam, że jakby co to mam metę we Wrocku. ;)
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Czw paź 27, 2016 9:41 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

zaniedbałam wątek Morelki, deczko...ale już doczytałam :D zamiast trawy podaję siano, moje uwielbiają

pozdrawiamy cieplutko :1luvu: :1luvu:
30.07.09 Maciuś [*] 02.10.10 Kocik [*] 16.12.10 Pusia [*] 10.07.14 Meliska[*] 23.01.18 Boluś [*] Kubuś [*] 07.10.2019 Kisia [*] 09.06.2021 Piracik [*] 07.03.2022 Kacperek [*] 05. 01. 2024 Belfaścik [*] 16. 02. 24 wybaczcie mi, do zobaczenia...

puszatek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21728
Od: Sob lut 05, 2011 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 27, 2016 9:43 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Suche siano?? 8O
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22903
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw paź 27, 2016 9:44 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

puszatek pisze:zaniedbałam wątek Morelki, deczko...ale już doczytałam :D zamiast trawy podaję siano, moje uwielbiają

pozdrawiamy cieplutko :1luvu: :1luvu:


potwierdzam -moje potrafiły siano świnka morskiego rąbać równo z nim :D
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw paź 27, 2016 13:02 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

suche siano...kupuję w małym sklepie zoologicznym bo mam wrażenie, że tam nie leży latami
30.07.09 Maciuś [*] 02.10.10 Kocik [*] 16.12.10 Pusia [*] 10.07.14 Meliska[*] 23.01.18 Boluś [*] Kubuś [*] 07.10.2019 Kisia [*] 09.06.2021 Piracik [*] 07.03.2022 Kacperek [*] 05. 01. 2024 Belfaścik [*] 16. 02. 24 wybaczcie mi, do zobaczenia...

puszatek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21728
Od: Sob lut 05, 2011 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 27, 2016 15:33 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Nie wiem jak by było ze świnkiem , ale siana to nie jadły - kiedyś jakieś się poniewierało po domu, chyba świątecznie dostałam, tak ładnie pachniało, do poleżenia było idealne, ale do buzi to już nie.
Prosiaki nie jedzą nawet papirusa czy innego zielska jak podeschnie urwany listek. One takie delikatne bardziej są, wymagające pyszczki mają :roll:

Jak pojechałam wczoraj po ten owies i pszenicę przy okazji [bo może będą wolały albo w ogóle spróbują :twisted: ] do Hali Targowej [luuuubię takie miejsca] to w herbaciarni z kawą i czekoladą, kupiłam malutką garsteczkę belgijskiej gorzkiej czekolady [sobie, sobie!]takiej w kuleczkach do rozpuszczenia. Właśnie rozpuściłam w mleku kokosowym .. zjadłam.. och.. Dobrze, że nie mam więcej. I że nie muszę tam często jeździć 8)
Ale każdemu życzę, żeby miał /miau :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22903
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 28, 2016 10:38 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Ośliniłam się :oops:
Napisz coś więcej, jak to wygląda.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pt paź 28, 2016 12:41 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Herbaciarnia wygląda tak
https://www.google.pl/maps/uv?hl=pl&pb= ... 4QoioIfzAP
ale nie mam z kim iść :(

Czekolada wyglada tak [zdjecie przypadkowe]
http://www.xxlgastro.pl/pl/optimal-czek ... GwodZzUHbA
i jest do kupienia w każdej najmniejszej ilości. I w różnych zawartościach kakao w czekoladzie :mrgreen: Przepytałam panią - rzecz sie składa z kakaa i tłuszczu kakaowego.
Ja z mlekiem kokosowym bo uzywam tylko roślinne i takie miałam pod ręką.
W tej herbaciarni są takie różne ciasta i ciasteczka na paterach i jakieś - podobno oryginalne - chałwy. W oryginalnych bardzo cenach :roll:

Smacznego !
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22903
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 28, 2016 13:06 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Morelowa - tak trochę obok, choć też spożywczo - nie wiem, czy wiesz, że jest dynia mrożona (obrana i pokrojona) w Biedrze :) Bardzo wygodne.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt paź 28, 2016 13:07 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Dziękuję pięknie. U nas jest w Galerii Bałtyckiej pijalnia czekolady, chciałam zobaczyć, jak te kuleczki wyglądają, może będą mieli, to sobie pacnę. A co ;)
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pt paź 28, 2016 13:25 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Alienor pisze:Morelowa - tak trochę obok, choć też spożywczo - nie wiem, czy wiesz, że jest dynia mrożona (obrana i pokrojona) w Biedrze :) Bardzo wygodne.

Nie widziałam, dzięki, ale też nie zaglądałam na mrożonki. Oby była w ziemie, bo nie mam gdzie przechować dyni, a teraz jest świeża - ze względu na 'fizyczną słabość' kupuję tylko hokkaido i butternut . Poza tym chyba mam tępe noże :mrgreen:

AYO, ale najlepiej taką 80-90 %. :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22903
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 09, 2017 22:44 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

Morelowa - ależ strasznie zaniedbałaś swój wątasek :( No nic, po tym poście oby wiele podczytywaczek się odezwało:
Persica w potrzebie:
ewar pisze:Kotka ma 13 lat, jest wysterylizowana, zdrowa.Z powodu alergii musi znaleźć nowy dom.Ma jakieś ogłoszenia, zero odzewu, bo jest już dość wiekowa.Moim zdaniem jest śliczna.Takie zdjęcia dostałam.
Obrazek Obrazek Obrazek

Alergia u opiekunów, kicia mieszkała z kotem i psem, więc domy z kotami mało ekspansywnymi w zabawach i psami kotolubnymi jak najbardziej mile widziane. Z dziećmi kontaktu prawie wcale nie miała, więc tu trzeba by naprawdę dużej ostrożności ze strony ludzi. Nie lubi czesania, akceptuje mycie oczu.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto sty 10, 2017 9:35 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

No, fakt.. :oops:
Ale jakoś tak.. że mało kto odpowiada na posty, że mi sie nie chce, że nie ma nic spektakularnego..
O czym? Moreli skacze cukier - amplituda zbyt duża jak na moją wiedzę.Wiem, że to niebezpieczne. Nie bardzo można dobrać dawkę insuliny, która też się zmienia. 'Patrzę' co je - a je na ogół dość chętnie, może zbyt chętnie..- i czy to jakoś wpływa. Może to wpływa, ale jak na moje oko średnio ;tzn. ofc wpływa rodzaj ogólnie karmy, ale mam na myśli to co je w domu, czyli cały czas podobnie. Czasem więcej mięsa - które ma różne opinie co do podnoszenia cukru - czasem muszę pomazać dobrą karmę jakimś Felixem, bo im, obojgu, nie pasuje...
Nie stać mnie, żeby kupić duży zestaw różnych karm polecanych czyli z min ilością węgli. Wybieram z nich te optymalne cenowo, czyli zawęża się do 1-2 rodzajów. I jeśli tak jak ostatnio partia kupowanych w zoo+ szalek okazuje się być zupełnie inną - gorszą - jakościowo , to jest kanał. Oba koty odmawiają żarcia.

Zima jest przygnębiająca [eufemizm wielki] . Sytuacja w kraju ze szczególnym zaznaczeniem spraw około fauny i flory, zdrowia, stosunku do dzieci i kobiet... - no, nie ma takiego emota, który by oddał mój stosunek do tego .
Tragedie i potrzeby zwierząt na fb... Dobija mnie niemożność bycia dt dla jakichś malizn, nawet przy pokryciu kosztów - Morela przy cukrzycy i guzie , nie jest szczepiona, dodatkowo nienawidzi 'obcych', a stres to też nie jest coś co bym jej chciała dodać.

Książki, na które ostatnio trafiam, albo które sobie wybieram okazały się być w tym nurcie :roll: czyli przygnębiającym.
Głównie postapo. W sumie lubię. Ale te najnowsze, dobrych autorów, idą tak daleko w tragizmie, że chyba powinnam odpuścić.
Przeczytałam 'Drogę' - szybko, nie mogąc się oderwać, ale... pierwszy raz musiałam wziąć jakieś uspokajające ziółko. Książka jest.. poetycka w dramacie i wyzwalająca takie emocje, że właściwie nie polecam jej nikomu z wyobraźnią i jakąś wrażliwością.
Alienor - brak mi takich jak ' Nie licząc psa" :D

Popisałam sobie..Przeczytałam - no, dno.
Ale wstawiajcie ogłoszenia , jak najbardziej. Niechby choć jedna osoba zajrzała i była to ta osoba :ok:

edit:
od dawna nie oglądam tv. Ale może bym czasem na kompie - jaką się teraz oglada, bo te wszystkie nazwy jakoś podobne :mrgreen: Zaznaczam , że jestem przeciwko wszelkim około pisowskim!
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22903
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sty 10, 2017 11:48 Re: Migdałowo-Morelowo dajemy radę!

To jak bardzo potrzebujesz czegoś, co lekkie i uśmiechem, to baaaaaardzo polecam "Dożywocie" i "Siłę niższą" Marty Kisiel :1luvu: . Jej "Nomen-omen" dzieje się we Wrocku, jest minimalnie mroczny (widać nawet po okładce), ale kończy się w sumie dobrze.

I jeszcze " Paskuda &Co" Magdaleny Kozak - streszczenie z ostatniej strony powala:
"Za górami, za lasami, w niedostępnej krainie król srogi córę swą nadobną w brylantowej wieży z kości słoniowej uwięzić kazał. Niezwyciężonego rycerza, o czarnym sercu, dla ochrony przed chmarą zalotników jej przydał i smoka srogiego przy wieży ulokował. Jednak piękny i mężny królewicz niczego się nie uląkł...

Tyle można przeczytać w oficjalnych kronikach, ale wiemy przecież kto płaci kronikarzom.
Naprawdę było tak:

Król, owszem srogi, córa... o całkiem miłej aparycji, wieża – średni standard niedofinansowanego dewelopera, niezbyt kwalifikowany strażnik, a smok... A smok był faktycznie srogi. I paskudny…

Dowcipne i pełne ciepła opowieści o Księżniczce, Strażniku i smoku, którzy – skazani na swoje towarzystwo – muszą odkryć siebie i innych na nowo. O rodzącej się solidarności, przyjaźni i, oczywiście, miłości." .


Bo "Podatek" i "Wrota" Mileny Wójtowicz to już chyba polecałam wcześniej. :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: haaszek, Silverblue i 95 gości