Morelowo-Migdałowo. Leczenie intensywne..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 06, 2018 14:54 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Współczuję serdecznie :(

[*]
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Śro lut 07, 2018 0:20 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Bardzo mi przykro
przyulam

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro lut 07, 2018 7:35 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

:( przytulam....
bardzo....
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41979
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Śro lut 07, 2018 9:04 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Dzięki za wsparcie :201494

Czuję się jakoś tak .. no, głupio.. Dogadywałyśmy się z Zośką bardzo dobrze na większość tematów, a tu nagle nie ma z kim - była jakoś tak, mówiąc brzydko, 'pod ręką'.
I miałam takie dziwne - ona też - oczekiwanie... Że doczeka do wiosny i pogłaszcze kotkę mieszkającą w ogrodzie i kotłowni DPS-u. Tylko tyle.
I sobie obiecywałam, że jeśli uda się jej wrócić do 'domu' ze szpitala, to 'pożyczę' jakiegoś małego kotka*, którego przemycę przez korytarz, żeby mogła sobie przytulić..
*spoko, nie ze schronu, tylko z kimś, u kogo mieszka - tak jakby sobie jechał w odwiedziny do rodziny np.
Nie udało się.

Morela.
Mniej je, czyli z jednej strony dobrze [o ile się to nie posunie dalej] , ale też powoduje niepokój, że nie pożre leków w karmie.
Pisałam do weta , wysyłając ostatnie wartości cukru, pytając o operację, bo zapomniałam,że juz o tym rozmawiałam :oops:
Odpowiedź:
domyślam się, że opłatki są gorsze od kapsułek, było to niestety do przewidzenia :(
Na kartce, którą dostała Pani jako instrukcję dla apteki napisałem, że ma być podział bez cukru bo kot jest cukrzykiem. Sądzę, że apteka powinna taki przekaz zrozumieć.
Operacje robi się dopiero po stabilizacji vetorylem...ona jej nie zastępuje.
Kosztów zabiegu nie jestem w stanie określić gdyż- jak Pani już wie- do tej pory na świecie było bodaj 17 przypadków Cushinga nadnerczowego u kota i nie jest to zabieg popularny. Na pewno jest to operacja dla zespołu chirurgicznego a nie pojedynczego chirurga a anestezjolog musi mieć pełen monitoring i duże umiejętności.

Czyli ten.. tego.. dalej nic nie wiadomo.A o ten cukier ewentualny w opłatkach zapomniałam zapytać- teraz nie sprawdzę już. Może coś da następny - po miesiącu - test. Ale jeśli okaże sie, że nie ma żadnej zmiany i trzeba znowu podwoić dawkę vetorylu, to... no, nie wiem..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22909
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lut 07, 2018 9:14 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Masz na miejscu Uniwersytet Przyrodniczy z dobrym zespołem - tam na pewno dałoby się zrobić tę operację. No tylko najpierw ta stabilizacja.
Szkoda że nie masz opcji wybrania w czym ma być vetoryl - przecież puste kapsułki można kupić i wtedy wygodniej podawać.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro lut 07, 2018 9:24 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Pewnie by się dało - ale kosztu wolę sobie nawet nie wyobrażać.

Może jest trudno taki podzielony proszek zapakować w male kapsułki, bo sądzę, ze apteka ma. Bo niby jak? strzykawką, lejkiem.. :?
Kiedyś , jak Morela była chora i podawałam jakiś antybiotyk podzielony czy inną no-spę,to kupowałam maciupkie kapsułeczki i wkładałam. Ale to nie był lek z takimi obostrzeniami.

edit:
MB&Ofelia popełniła bazarek dla Moreli :201494
viewtopic.php?f=20&t=183732
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22909
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lut 07, 2018 10:05 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Szkoda, ze sie nie udalo, ale na pewno bylo Wam dobrez, ze mialyscie siebie...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84536
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro lut 07, 2018 10:24 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Bardzo jest trudno, gdy odchodzi Ktoś bliski, ten czas się jakoś rozejdzie, ale to takie przykre i krojące duszę na plasterki, mocno przytulam...
Czytam Twoją korespondencję z wetem i jestem pod wrażeniem za każdym razem. Skąd tacy weci? 8O
Stabilizacji dla Moreli, najmocniejsze kciuki, samemu z kotami chorującymi bardzo trudno, mam podobnie, wiem.
Słońce wyszło, może będzie cieplejszy dzień? Poszukam dla Was Szczepana dzisiaj.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Śro lut 07, 2018 10:47 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Tak. Trudno.

Weci są fajni - to młode małżeństwo [on od 7 lat praktykuje] - ona internista, on chirurg robiący druga specjalizację.

Szukaj Szczepana - może gdzieś u Ciebie w chaszczach ? Choć takie słońce jak dzisiaj - ostre, zimowe i niskie , razi mnie w oczy. Ale wiosna to zupełnie co innego..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22909
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lut 07, 2018 14:00 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

bardzo Ci współczuję. Zośka już głaszcze inne koty, piękne, młode i zdrowe jak Ona sama...

trzymam za Morelkę, cały czas :ok:
30.07.09 Maciuś [*] 02.10.10 Kocik [*] 16.12.10 Pusia [*] 10.07.14 Meliska[*] 23.01.18 Boluś [*] Kubuś [*] 07.10.2019 Kisia [*] 09.06.2021 Piracik [*] 07.03.2022 Kacperek [*] 05. 01. 2024 Belfaścik [*] 16. 02. 24 wybaczcie mi, do zobaczenia...

puszatek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21728
Od: Sob lut 05, 2011 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 08, 2018 10:36 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Dziękuję Wam dziewczyny za pomoc :201494 - uzupełniam sobie [znaczy Moreli] dziury w budżecie. Będę wstawiać zdjęcia aktualnych paragonów. Najbliżej nam do pełnego badania krwi i moczu, którego się boję.. co pokaże w kwestii nerek.
Violet, Dag, Zuza - :201494
:1luvu:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22909
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lut 08, 2018 11:01 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

(*) dla Zosi
Przyjmij wyrazy współczucia- tylko tyle mogę...
ObrazekObrazek

isiaja

 
Posty: 1215
Od: Śro gru 28, 2011 13:36
Lokalizacja: wieś centralnie położona

Post » Czw lut 08, 2018 11:57 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

To nie tak, że 'tylko'..
Każda dobra myśl to dla mnie bardzo dużo. Pewnie dla innych też..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22909
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lut 08, 2018 11:58 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Trzymaj się jakoś Ciotka. Wagon ciepłych myśli i słoneczka znad morza posyłam :201461
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pt lut 09, 2018 18:00 Re: Morela-może być trudniej?To będzie.str.82.Migdał taki se

Wracam do życia. Fizycznie i mentalnie.
Fizycznie - poszłam do 'swojego' lekarza . Chińskiego [polskiego, ale chińskiego.. :mrgreen: ]. Przynajmniej ma pomysł na leczenie i diagnozowanie.

Mentalnie - pojechałam do Czitki. Czitka miała pomysł, żeby się podzielić zgromadzonym majątkiem i oddać jego większą część na bazarek, na rzecz Moreli. Wyniosłam jej z domu jakieś kilkanaście kilo biżuterii i parę innych rzeczy :oops: Właściwie , to się dopiero niosąc i w domu zorientowałam w tej ilości. Będę musiała robić bazar na raty - nie ogarnę i mam nadzieję, że mój aparat to wytrzyma :roll:

Czitka mieszka tak , jak ludzie powinni mieszkać i tak jak koty powinny mieszkać. Tyle, że mieszka daleko - na drugim końcu Wrocławia. I to jej szczęście :mrgreen:

edit:
Dziś we Wro powietrze miało kolor. Nietwarzowy. Po prostu było widoczne, a na każdym przystanku, na świetlnych tablicach wyświetlali 'stan powietrza - bardzo zły'. :evil:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22909
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 112 gości