Morelowo-Migdałowo. Leczenie intensywne..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 16, 2017 6:37 Re: Słodka Morela+bezzębny pirat Migdał - chory :(

morelowa pisze:Więc sądzę, że przy samym osłuchiwaniu [ a był długo osłuchiwany ] też nic się nie zobaczy/usłyszy? :(


Nie musi się usłyszeć. Pewne rzeczy słychać, pewnych nie. Nie mówiąc o współpracy kota - gdy ten jest niespokojny lub mruczy - to tym trudniej coś wysłuchać.
Takim skrajnym przypadkiem dla mnie była nasza Skierka która lat temu wiele zaczęła się trochę pokładać i szybciej oddychać ale to był okres upałów, więc wzięliśmy ją do lekarza bardziej dla spokoju niż by to wyglądało niepokojąco. Jeden wet - nic nie wykrył w badaniu, po kilku dniach jednak pojechaliśmy na Białobrzeską (wtedy jeszcze nie mieliśmy naszej wetki i szukaliśmy kogoś zaufanego), dr. Jagielska Skierkę osłuchała, omacała - wszystko normalnie. Tknięta intuicją i chcąca wyjaśnić co się dzieje bo duszność narastała ze stresu - zrobiła jej RTG. Powtarzała je po chwili bo wynik był tak niewiarygodny, podejrzewała że coś źle się naświetliło ze względu na przyspieszony oddech.
Skierka miała praktycznie nie działające, nie napowietrzone płuca. Kilka procent powierzchni tylko umożliwiało wymianę gazową.
Potężne, masywne zapalenie płuc. Prawdopodobnie narastające od dawna, nie wiadomo jakim cudem nie dające objawów osłuchowych, nie powodujące koszmarnej duszności - kotka jedynie trochę więcej polegiwała i szybciej oddychała.
Dopiero w stresie, w lecznicy (kilka godzin nam tam zeszło) duszność się wyraźnie ujawniła.

Tak więc - życie mnie nauczyło, z kotami nigdy nic nie wiadomo.
Nic nie jest oczywiste.
Ale gdy kot ma silną leukopenię i dodatkowo jeszcze jakieś niepokojące rzeczy się z nim dzieją - warto wykluczyć na pierwszy rzut to co jest prawdopodobne i wykluczyć da się łatwo.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro sie 16, 2017 6:56 Re: Słodka Morela+bezzębny pirat Migdał - chory :(

Kciuki mooocno!
Dorota, Mru(czek), Chipolit, Norka, O'Gon (Burak); Balbina, Tygrysiunia, Bolek i Coco za TM

Dorota

 
Posty: 67128
Od: Pon maja 20, 2002 13:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Śro sie 16, 2017 7:12 Re: Słodka Morela+bezzębny pirat Migdał - chory :(

Blue, Kinnia - pomysły na zapakowanie kota do transportera , bez sedalinu?
O świcie zerwało mnie z wyra wymiotowanie. Wiedziałam po odgłosach , że to Migdał. Trochę kłaków i zaraz poszedł zrobić całkiem przyzwoitą kupę. I tyle pozytywów, a już miałam nadzieję, że się coś wyprostuje choć trochę.
Śniadania już nie chciał jeść -mięso, które lubi - , choć jeszcze wczoraj z jedzeniem jako tako, a w nocy na pewno nic nie jadł,bo miski zabrałam ok.2:00, głównie ze względu na Morelę. Dopiero później zjadł łyżke jogurtu z wodą i łyżeczkę gurmeta [który w moim przekonaniu nie jest jedzeniem].
I znowu głównie, z małymi przerwami pod jednym z krzeseł. Ale jednocześnie nie wygląda na skurczonego, chorego i jeśliby wierzyć, że wygląd sierści kota świadczy o jego zdrowiu, to byłby najzdrowszy. Miękka, bez skołtunień,nastroszeń, czarna część się błyszczy po prostu. Więc chyba nie wierzyć... a szkoda :(

Obrazek

Morela natomiast, mimo, że właśnie w nocy nie jadła , zafundowała mi - i sobie - jeden z najwyższych wyników curkru, więc oczywiście pożarła co było w zasięgu przy śniadaniu, za siebie i Migdała. Łazi, mędzi, psuje fotel i domaga sie chrup. A , takiego...
Też zrobiła kupę, ale ona czasem tak ma, że nie może załatwić się do końca, wyskakuje z łomotem z kuwety i pędzi, żeby przed kupą, która się przyczepiła uciec. I trzeba pomóc.. To było po 4:00.
I tak nam ranek upływał...
Teraz czekam na jakąś choć trochę przyzwoitszą godzinę, żeby zadzwonić do weta. I oczami wyobraźni widzę konieczność jazdy do lecznicy i wszystko co się z tym wiąże - pacyfikacja Migdała, załatwienie samochodu z kierowcą, kasa..., w czym najgorsza jest ta pacyfikacja :(
I czekam na kuriera z zoo+, więc się nei mogę ruszyć.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 16, 2017 7:45 Re: Słodka Morela+bezzębny pirat Migdał - chory :(

Czy próbowałaś kiedyś kota zapakować do transportera na mumię?
Na kota trzeba zarzucić spory ręcznik lub kocyk i go szybko owinąć w całości, z głową.
Taką mumię wsadza się w całości do transportera.
Wygodny jest przy tym duży transporter, ale i do tego małego da radę.
Moja kotka, której na żywca nie mogę zapakować, jak już jest owinięta i nic nie widzi, to przestaje się bronić, tylko warczy groźnie.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro sie 16, 2017 8:29 Re: Słodka Morela+bezzębny pirat Migdał - chory :(

Jasne. Ostatnio właśnie. Problem w tym, że on , jak już coś z nim nie tak, nie leży 'luzem' tylko jak na zdjęciu , albo gorzej. Zawsze pod czymś i to niskim, nie np. stołem. Więc już wyciągniecie stawia go w stan gotowości. Nie ma mowy o 'narzuć i szybko zawiń'.
Nikt nie pomoże, bo na dzwonek reaguje paniką [na samo ciche czyjeś wejście też] i siedzi w kanałach.
Wzięty za kark - kiedyś dawno, jak próbowałam zapakować w transporter od góry - zareagował furią. Waży 4,5kg.
To już nie chodzi nawet o jakieś moje ew. rany , mogę się ubrać, ale on ma długie łapy, którymi sięga twarzy i rozkłada je na boki.
Zawsze taki był . Ucieka jeśli np. wchodzę z kurtka/płaszczem/inną szmatą w rękach do pokoju. Czy z dużą siatką/pudłem itp.
Nigdy nie był bity, zawijany, tłamszony czy cokolwiek.

edit:
Dzwoniłam do weta. Okazuje się, że te wyniki to sa tak robione 'na szybko' 8O , w drugim gabinecie , stąd nawet adres gabinetu a nie mój i inna maść kota - wpisane byle co. Podobno mnie uprzedzał.. pewnie tak, ale nie pamiętam.
Prawidłowe, z labu dostanę jak najszybciej się uda.
Tyle.
A kot nie ja nadal.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 16, 2017 9:49 Re: Słodka Morela+bezzębny pirat Migdał - chory :(

Trzymam kciuki cały czas :ok: :ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro sie 16, 2017 9:58 Re: Słodka Morela+bezzębny pirat Migdał - chory :(

A to się narobiło :|
Behemot też jest nieobsługiwalny, więc łączę się w bólu.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Śro sie 16, 2017 10:07 Re: Słodka Morela+bezzębny pirat Migdał - chory :(

Ale Behemot przynajmniej do plecaka da sie zapakować. :mrgreen:
U nas kwestia zapakowania jest największym problemem :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 16, 2017 10:09 Re: Słodka Morela+bezzębny pirat Migdał - chory :(

Oj. Też muszę czasami obsługiwać nieobsługiwalne :roll:
Ratuje mnie klatka kenelowa.
Zaganiam do niej kota, a tam już czeka otwarty transporter :mrgreen:
No ale trudno nabywać kenel dla dwóch kotów...

Współczuję i trzymam :ok: :ok: za szybki powrót M&M do zdrowia!
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4579
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Śro sie 16, 2017 10:12 Re: Słodka Morela+bezzębny pirat Migdał - chory :(

morelowa pisze:Ale Behemot przynajmniej do plecaka da sie zapakować. :mrgreen:
U nas kwestia zapakowania jest największym problemem :?


Ale było już tak, że młodziutka wetka na dyżurze w lecznicy nie zdecydowała się sięgnąć do przenoski z kotem bojowym, który pluł, syczał i skakał po stole razem z plecakiem :x
Jakikolwiek manewr przy ksieciuniu tylko w sedacji :x
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Śro sie 16, 2017 11:02 Re: Słodka Morela+bezzębny pirat Migdał - chory :(

Koment później, wyniki z labu...
Obrazek

Q.... W sumie byłoby OK, tyle, że kot.... nie je .
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 16, 2017 11:14 Re: Słodka Morela+bezzębny pirat Migdał - chory :(

No tak...
A nie jest on jednak zakłaczony/zatkany/zarobaczony?
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4579
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Śro sie 16, 2017 13:05 Re: Słodka Morela+bezzębny pirat Migdał - chory :(

Blue! Kinnia!
Czy przy takich wynikach brać nadal pod uwagę serce i płuca??
To , że nie je to jedno, drugie , że jest absolutnie niemrawy. Pod krzesłem.
Bo w tej chwili się nastawiam na robaki lub kłaki. Ale jeśli chodzi o kłaki, to wet go obmacując stwierdził, że jest pusty, poza tym małym czymś pod koniec jelita.. Ta kupa rano była całkiem konkretna..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 16, 2017 13:24 Re: Słodka Morela+bezzębny pirat Migdał-niezdiagnozowany :(

A skąd taka rozbieżność w wynikach???
Które są wiarygodne? To z tej samej próbki?
Te wyniki są bardzo ładne.

Kłaka w żołądku się nie wymaca.
Masz gdzieś opis usg? Bo nie wypatrzyłam a teraz w pracy jestem i z doskoku przy kompie.

Przy takich wynikach i słabym apetycie, polegiwaniu - koniecznie bym przyjrzała się dodatkowo trzustce.
Jak ona wyszła w usg? Widać ją było?
Kocurek dostał ostatnio jakiś lek niesterydowy przeciwzapalny? Jeśli tak - nie po nim pojawiło się ewidentne pogorszenie?

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro sie 16, 2017 13:46 Re: Słodka Morela+bezzębny pirat Migdał-niezdiagnozowany :(

Wyniki - te pierwsze robione w drugim gabinecie-pracy weta, na szybko, żeby ew. wykluczyć mocznik, nerki...
Te sa z profesjonalnego labu. Próbka ta sama.

Nie mam opisu usg [właściwie nie wiem dlaczego.. wszystko było szybko] , ale wg weta - w porządku, niczego się nie czepiał.

Teraz rozmawiałam z wetką, znająca oba koty [razem prowadzą lecznicę] .
Raczej wyklucza zarobaczenia, a jeśli to trzeba by kota wzmocnić najpierw. Bierze pod uwage trzustkę, coś w żołądku... zapalenie? Od razu mówię - żadne ciało obce, tabletki-leki, rośliny wg mnie nie wchodzą w grę.
Leki tylko przed/po usunięciu zębów, w czerwcu, szybko się zagoił i żadnych ekscesów. Od tego czasu niczego nie dostawał.

Czyli mamy tak - znowu sedalin i lecznica.. Kroplówka itd.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Majestic-12 [Bot] i 69 gości