Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie maja 01, 2016 18:23 Re: Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

Hej :ok:
U nas nic ciekawego się nie dzieje....poza tym, że "odzyskaliśmy" po czterech latach pozwolenie na rozbudowę domu.
No i się zaczęły prace ziemne, wykop pod fundamenty i takie tam.....
No i oczywiście mamy całą masę pomocników, którzy raczej przeszkadzają niż pomagają :mrgreen:
Żuczek biega w "okopach" we wszystkie strony, koty szaleją po "górkach" usypanej ziemi z wykopów starannie ją zsypując w dół a Duży chodzi z łopatą, odsypuje spowrotem i mruczy pod nosem co im zrobi jak złapie psujków. Normalnie sielanka:)
Nawet nie przypuszczałam, że zwierzyna będzie taka zainteresowana zmianami na podwórzu.
Tylko Burasiu nie uczestniczy w gonitwach, jeszcze ma stracha:) ale więcej przesiaduje w domu, apetyt cały czas mu dopisuje, zakumplował się z Lunką (kumplowanie z nią polega na tym, że ona go nie bije i pozwala mu na przesiadywanie blisko swojego drogocennego, niebieskiego futra )
Gorzej jest z Kropką. Ona cały czas szaleje, pluje na niego, syczy, a dzisiaj to myślałam, że mu oczy wydrapie, za blisko chyba podszedł, a może stanął na jej cień, bo wyskoczyła do niego jak oparzona. Ale i na nią mamy sposób. Dużo mizianek, tulanki, podtykanie co pięć minut dobrego żarełka i opowiadanie jej, że Kropcia jest tylko jedna, drugiej takiej na świecie nie ma robi swoje :mrgreen: Pod wieczór Burasiu może już leżeć na fotelu w drugim pokoju, a Kropcia udaje, że go nie ma. Taki rytuał się powtarza codziennie.....boję się, że mi w końcu puszczą nerwy i Kropcia wyląduje u weta.....
Żal mi Kropencji bo to nasza wychuchana kicia i żal mi Burasia, bo to na 100% kot domowy......wie do czego służą w domu kuwety, gdy usłyszy otwieraną paczkę suchej karmy do leci o mało łapek nie pogubi, tak kocha suche, mizia się naokrągło i chyba był chowany z dziećmi bo nie lubi brania na ręce.....gdy go wezmę to się tak śmiesznie odpycha i odwraca głowę na bok, tak jakby się bał, że go ktoś zaraz wytarga za uszy:)

Pomocnicy:)
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Burasiu:)
Takie imię dostał, bo na Burasia reaguje "od zaraz", tak przez przypadek ktoś go zawołał i on zjawił się natychmiast, jakby wyrósł z pod ziemi:)
Może on w poprzednim domu był Buraskiem?

Kochane Ciocie, gdy pańcia mnie woła
Obrazek

To się tak popisuję
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I coraz lepiej się czuję w domku
Obrazek Obrazek Obrazek
Tylko jeszcze żeby mnie Żuczuś nie próbował zaczepiać bo się go boję i Kropcia pokochała.......ech......
Obrazek
...Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi:
iść przez życie nie czyniąc hałasu...
Ernest Hemingway

AnnAArczyK

Avatar użytkownika
 
Posty: 5558
Od: Pt lip 24, 2009 22:00
Lokalizacja: piękna, trójmiejska okolica

Post » Nie maja 01, 2016 18:30 Re: Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

Burasiu super kotek a pomagiery to niczym miszcze budowy :mrgreen: :ok:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 01, 2016 20:31 Re: Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

Prawdziwe wesołe miasteczko dla futrzaków . :D Ile atrakcji !
A Burasek śliczny . Z Żuczkiem się oswoi a Kropeczka ... moze przestanie bić i pluć celnie , tak na poczatek :wink: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

barbarados

Avatar użytkownika
 
Posty: 31121
Od: Sob lip 21, 2012 18:01

Post » Pon maja 02, 2016 15:25 Re: Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

Ewa L. pisze:
AnnAArczyK pisze:Jeszcze nie, ale jak coś wpadnie w ucho i podejdzie pod urodę i elegencję to od razu się pochwalę :wink:

Ok będziemy czekać. :ok:

Może być Tofik lub Spaiki. Ale już Burasiu dobrze się u Was czuje. Brawo.
Obrazek

jasia.stargard2

 
Posty: 370
Od: Wto sty 27, 2015 16:02

Post » Pon maja 02, 2016 15:42 Re: Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

budujecie domek dla zwierzaków bo im ciasno? :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt maja 06, 2016 9:03 Re: Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

Zuziu,
dobrze, ze macie TAKICH pomagierow ... Rambus i Zuczus wiedza jak Duzym pomoc ... :roll:

A ten nowy Buras jest naprawde slicznym kocurkiem .... bardzo mi sie podobaja buraski.
Do tego jest madry, wiedział gdzie "sie podrzucic" .... :201461

pozdrawiam
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 13, 2016 11:04 Re: Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

Wszystkiego mialepszego z okazji Dnia Czarnego Kota.Obrazek
Życzy Salem z resztą stada.
ObrazekObrazekObrazek

Salem 11

Avatar użytkownika
 
Posty: 2810
Od: Czw paź 24, 2013 20:05

Post » Nie lip 17, 2016 22:45 Re: Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

Witam ! :)
Właśnie rozmawiałam z Zuzią. Zagoniona, zalatana jak nigdy. Ostatnio jej dom stał się terenem budowy , budowy która powoli posuwa się do przodu.
Zwierzorki asystują i pomagają jak mogą. Nowy kotek burasek zamieszkał u Zuzi. Otrzymał nowe imię Mikuś. To bardzo miły i grzeczny kocurek. Został przebadany i jest zdrowy. Zuzia wykastrowała go i zadbała o jego ząbki. Coraz lepiej integruje się z resztą stada no może tylko Kropcia stawia opór.
Myślę że o reszcie napisze sama Zuzia jak w końcu znajdzie chwilkę na miau.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lip 17, 2016 23:05 Re: Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

barbarados

Avatar użytkownika
 
Posty: 31121
Od: Sob lip 21, 2012 18:01

Post » Sob gru 24, 2016 1:13 Re: Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

Nadeszła zima.....
Nawet nie wiem kiedy tak szybko minęło tyle miesięcy, a ja nieomal zapomniałam o swoim wąteczku.....
Czasem wpadałam na chwilkę, aby podczytać co się dzieje w zaprzyjażnionych wątkach i.....znikałam....
U nas, oprócz tego, że mamy już koniec rozbudowy domciu to większych zmian nie ma, na szczęście wszyscy w komplecie a nawet więcej nas....przybyło nam akwarium :mrgreen:
No i walczymy o odzyskanie zdrówka Laluni (teraz leczymy się w czwartym gabinecie) ale też nie do końca diagnoza potwierdzona, po nowym roku kolejne badania...Narazie panna Lalunia jest profilaktycznie na diecie dla diabetyków z czego jest tak bardzo nie zadowolona, że jak jedzonko nie pasuje to trzepie tylną łapką i ucieka:) Ale humor koci dopisuje:)
Mikuś (Andrzejek-przybysz znikąd) ku naszemu zaskoczeniu -ponieważ bardzo bał się psów-rozgościł się w naszym domu jakby mieszkał z nami od początku świata:) Podporządkował sobie Dużych, obie dziewczyny, Rambuśka i....Żuczka.
Dziewczyny starają się go nie zauważać, Rambuś schodzi mu z drogi, tylko ten ostatni ma przechlapane...
Mikuś-Miluś (bo tak na niego wołamy z racji tego, że jest kotem przemiłym, uwielbia się łasić, nie można się do niego odezwać bo zaraz wskakuje na kolana i nadstawia łepek do głaskania albo całuje po twarzy, do tego kotek jest posłuszny, rozumie każde słowo, biega pod nogami pilnując, żeby mu ludż nie uciekł) :) przestał się bać jamnisia! Często też długaśny zostaje baaaardzo głośno ofukany za to, że się nie chce posunąć na kanapie, albo nie zejdzie z drogi, gdy Burasiu biegnie do kuchni na żarełko. A jeść kocha i to bardzo, bardzo, zupełnie jak jego Duży w którego patrzy jak w obrazek, zresztą obaj panowie przypadli sobie mocno do gustu, maż nawet twierdzi, że Miluś przypomina swoim zachowaniem Kacperka :D
Miluś nawet wyeliminował psinkę z naszego łóżka, teraz śpimy z kotem:)
Dziewczyny nie są zadowolone z obecności Milusia, ale ten sobie z tego nic nie robi, kocio jest szczęśliwy i koniec.
Za to pańcia nadrabia miną wobec kocic. Nadskakuje, pieści. I z tego są zadowolone. A ja biegam za nimi z żarełkiem po całej chałupinie, noszę na rękach, opowiadam im jakie one są piękne, mądre i kochane. Nawet mówię im to na głos. I się zastanawiam, czy z moim zdrowiem na stare lata wszystko w porządku :mrgreen: A rodzina bacznie obserwuje:)
Latem w trakcie budowy cała czwórka futer plus jamniś dzielnie pomagały Dużemu w pracach. Szło im to bardzo dobrze. Pięknie wylegiwały się właśnie tam, gdzie akurat małż miał coś do zrobienia. Gdzie się nie obrócił tam futra, albo Żuk ze swoimi zabawkami. Zwierzory Dużemu umilały budowę jak mogły (czyt.przeszkadzały)
Po nowym roku wstawię troszkę fotek ze wspólnego budowania :D

A teraz wszystkim, którzy nas jeszcze pamiętają i tym, którzy o nas zapomnieli....
Obrazek
składamy życzenia, pięknych, ciepłych Świąt w gronie rodziny i przyjaciół i żeby Wam się spełniły wszystkie marzenia w Nowym Roku:)
Wrócę na wątek w połowie stycznia.
Pa Kochani :1luvu:
Obrazek
...Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi:
iść przez życie nie czyniąc hałasu...
Ernest Hemingway

AnnAArczyK

Avatar użytkownika
 
Posty: 5558
Od: Pt lip 24, 2009 22:00
Lokalizacja: piękna, trójmiejska okolica

Post » Sob gru 24, 2016 3:55 Re: Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

Oby ta połowa styczni nie wypadła znów w grudniu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob gru 24, 2016 4:02 Re: Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

Obrazek
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob gru 24, 2016 8:16 Re: Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

Ewa L. pisze:Oby ta połowa styczni nie wypadła znów w grudniu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



może być grudzień, ale jeszcze ten :)
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob gru 24, 2016 8:19 Re: Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob gru 24, 2016 13:43 Re: Dwie Dziewczyny, Chłopak na Opak i Łobuz....

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Salem 11

Avatar użytkownika
 
Posty: 2810
Od: Czw paź 24, 2013 20:05

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lifter, Silverblue i 107 gości