Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 23, 2015 15:38 Re: Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

Weterynarze czasem daja peritol. Ale to raczej w skrajnych przypadkach niejadkow.
Sprobuj ja karmic z reki, glaskac podczas karmienia, czasem takie metody dzialaja. Mozesz tez dac puszke tunczyka, nawet ludzka, w sosie wlasnym. Mocno pachnie i neci.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Pon lut 23, 2015 15:46 Re: Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

A próbowałaś tuńczyka w sosie własnym?
Ponoć na karmy o smaku rybnym koty patrzą przychylniejszym okiem (u mnie akurat nie ma to znaczenia ale może u Ciebie się sprawdzi).

Podczytywałam jak się zastanawiałaś czy ją zabrać.
Cieszę się, że się zdecydowałaś :D
Obrazek Obrazek

sabianka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4668
Od: Śro lis 26, 2003 18:34
Lokalizacja: Rybnik

Post » Pon lut 23, 2015 15:54 Re: Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

Chyba jednak trzeba jej zrobić badania.Była odrobaczana? Dostaje coś na kłaczki? Ona taka puchata jest.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lut 23, 2015 16:05 Re: Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

Kupiłam naturalne zioła do odrobaczania kotów ale nawet w KK i W to wyczuje i nie zje.. Było kilka prób i już tyle jedzenia dla kotów wyrzuciłam i mięsa że to jest tragedia zwłaszcza że tyle zwierząt jest niedożywionych.. Pastę do odkłaczania dostaje z gimpet'u i i tak muszę stawać na głowie by zlizała chociaż wielkość ziarenka groszku.. Wiec kiepsko a nie chce jej głodzić ! :(

NieDoświadczona999

 
Posty: 77
Od: Pon lut 16, 2015 14:49

Post » Pon lut 23, 2015 16:09 Re: Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

Nigdy nie daję kotom lekarstwa w jedzeniu, zawsze bezpośrednio do pyszczka.Nie wolno się bać, tylko włożyć tabletkę głęboko do gardełka, zamknąć pyszczek i już.Milbemax jest malutki, ma polewę, to akurat koty połkną z jedzeniem, ale najpierw muszą chcieć jeść.Pastę też daję do pyszczka, bo tylko Mela da się za nią pokroić, jeszcze tubkę by zjadła.Pozostałe nienawidzą tego.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lut 23, 2015 16:16 Re: Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

Powiedzcie mi jakie ew badania musiała bym zrobić jej i mniej więcej koszt tych badań. Tylko że to akurat są ziółka wiec ciężko było to zrobić.. Wcześniej fretce tak dawałam i mimo że też był niejadkiem to z tartym jabłuszkiem zjadł i było ok. Trudno kupi się inny środek w postaci tabletki.

NieDoświadczona999

 
Posty: 77
Od: Pon lut 16, 2015 14:49

Post » Pon lut 23, 2015 16:40 Re: Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

Ja zrobilabym kotce morfologie i pelna biochemie (nerki, watroba, glukoza), bo ona juz starsza jest i dobrze wiedziec, w jakim jest stanie. Jakby sie dalo, to tez mocz. I zeby wet rzucil okiem na zeby, czasem koty nie jedza, bo maja kamien. Ostatnio za krew i mocz placilam w Krakowie 170 zl.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Pon lut 23, 2015 16:48 Re: Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

miszelina kotka je tylko same KK i W i nic innego nie chce jeść takie jakby uzależnienie od nich mokre czy suche to tylko te świństwa z marketu.. Ma apetyt tylko na nie i niczego innego nie tknie a nie chce jej tego podawać bo w niektórych miejscach widać u niej wystające kości. Obraża się na mnie jak jej coś "wciskam".. A to dla mnie jest niestety smutne bo to dla jej dobra przecież..

NieDoświadczona999

 
Posty: 77
Od: Pon lut 16, 2015 14:49

Post » Pon lut 23, 2015 17:42 Re: Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

Masz więc problem, ja to rozumiem, bo u mnie Gucia je prawie wyłącznie suche i nie da się inaczej.Nie denerwuj się, wszystko musi odbywać się powoli, trzeba być cierpliwym.Do weta poszłabym jednak, ona była w schronisku.Wet przy okazji może jej podać odrobaczacz.Zbada ją palpacyjnie, zajrzy wszędzie, a krew i mocz też dadzą jakiś obraz tego, co w kotce siedzi.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lut 23, 2015 17:50 Re: Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

Niedoświadczona999, ja kiedyś miałam na tymczasie takiego kota, co prawda młodego, ale też nie chciał jeść żadnej innej karmy niż whiskas. Ale jak w kuchni zobaczył gotowaną parówkę, to aż się trząsł. To był taki typowy kot starszej pani, która go karmiła tym, co sama jadła. Długo trwało, zanim udało mi się go przestawić na inną karmę. Dodawałam dosłownie po 2-3 chrupki inne, po pół łyżeczki innej mokrej. Mokrym smarowałam mu łapki i pyszczek, żeby się oblizał. Może Milka też zaskoczy na domowe jedzenie?
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Pon lut 23, 2015 19:16 Re: Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

I ja się przywitam

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lut 24, 2015 12:49 Re: Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

NieDoświadczona999 pisze:Trudno kupi się inny środek w postaci tabletki.


Są też środki, które wylewa się na kark, Profender jest bardzo dobry.

NieDoświadczona999 pisze:Pastę do odkłaczania dostaje z gimpet'u i i tak muszę stawać na głowie by zlizała chociaż wielkość ziarenka groszku.. Wiec kiepsko a nie chce jej głodzić ! :(


Może Milka chętniej zjadałaby Bezopet? Jest droższy, ale dużo kotów go lubi. W ostateczności można podawać go też strzykawką, z boku pysia.

I obawiam się, że trochę jedzenia jeszcze wyrzucisz :( Taki koci urok niestety :evil: Ja wyrzuciłam dużo dobrych puszek - kupowałam w zwierzakowie.pl po jednej i sprawdzałam, czy są zjadliwe. Ostatecznie okazało się, że jadalny jest WYŁĄCZNIE tuńczyk z Almo Nature Legend :)

Tundra

 
Posty: 3266
Od: Śro sie 27, 2014 9:32

Post » Wto lut 24, 2015 13:45 Re: Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

Przy jednym kocie zawsze dużo jedzenia się marnuje.Smakuje jakaś puszka, kupi się ich więcej, a kotu się odmienia.W stadzie nie ma takiego problemu, wiem coś o tym.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lut 26, 2015 14:08 Re: Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

Przez kilka dni Milka próbowała różnych mięs i stwierdziła że najbardziej smakuje jej pręga wołowa i żadna inna wołowina nie podchodzi do tego serca indycze i żołądki (oczywiście w małych ilościach) karma mokra i sucha to mini dodatek wiec idziemy w dobrą stronę :) Ostatnio miałam tak zakręcone dni że nie wyrabiałam się do weta po tabletkę odrob. Apetyt dopisuje i sama się prosi o mięsko ;)

NieDoświadczona999

 
Posty: 77
Od: Pon lut 16, 2015 14:49

Post » Czw lut 26, 2015 14:08 Re: Milka najcudowniejszy kot pod słońcem :)

A i mięskiem trzeba karmić z rączki bo inaczej "nie" :)

NieDoświadczona999

 
Posty: 77
Od: Pon lut 16, 2015 14:49

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 73 gości