Już od dziś 13- letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy


Post » Pon kwi 24, 2017 8:56 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Ziiimno i znowu dookoła przybyło chorych i przeziębionych a i mnie też coś zaczyna łamać…
…..
Psie spacery dla mnie nie są dla mnie bezpieczne…
Naszą dziewczyną zaczynają się interesować psy więc chodzi na smyczy…. (8.04)
Szłam z kijkami i w ręce miałam parasol…Z boku podbiegał jakiś pies, odwróciłam się w jego stronę i nie zauważyłam podwyższonego ogrodzonego deskami brzegu alejki – upadłam bokiem i na wznak dość mocno uderzając głową na szczęście w zabłoconą trawę stosunkowo miękką ziemie po deszczu … wyglądałam ciekawie… co odkryłam w drodze do kościoła…. W zdążył tylko zapytać „czy żyjesz” ale dopiero jak zaczęłam się podnosić…
......
Minął tydzień - Jak się czujecie? Co z Wami i Koteczkami?
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon kwi 24, 2017 9:24 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

No, żesz.. Uważaj na siebie :?
Nie ma żadnych efektów ubocznych tego upadku?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon kwi 24, 2017 10:27 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Nie, na szczęście nie było żadnych skutków ubocznych :)
.........
Mojemu lekarzowi spodobała się większość wyników badań prócz wagi…. Więc znowu mnie czeka zabawa zanim skomentuje to ktoś z medycyny zawodowej a prawdopodobnie wkrótce tam trafię… raz zobaczyłam 67,3…. I efekty sama czuję….
Na wynik badania do innego lekarza, którego długo się przygotowywałam bo były problemy z możliwością przeprowadzenia nadal czekam…
Niestety miałam fazę jedzenia dużych porcji i słodyczy i za mało piję wody – może stąd zawsze podwyższony poziom sodu….
…..
Z jakiego jogurtu produkujecie domowy jogurt?
………
Zaczęłam bawić się wagowo…
Zapisywałam i ważyłam produkty i wpisałam do odpowiedniego analizującego programu….
Mam grupę krwi „BRh+” i u mnie zgadza się zasada, że najlepiej mi robi jedzenie urozmaicone ale w mniejszych ilościach…. Żadna restrykcyjna dieta bo mi się szybko znudzi i jo-jo będzie szybciej…

Analiza ciągle wypada źle – za dużo kalorii wynikających głównie z tłuszczu i węglowodanów, za mało białka…
w drugim dniu kaloryczność lepsza – już nie jadłam sernika… a białka za mało…
Jadłam ryby, jadłam mięso, fasolę – dalej za mało białka!!!!

Znowu wprowadziłam na śniadanie przed wyjściem z domu płatki owsiane…
Próbuję wprowadzić inne produkty i wpiszę to do jedynej tabelki zawierającej też mikroelementy…. Ilość sodu w składnikach przerażająca…
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon kwi 24, 2017 10:42 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Z żadnego jogurtu! Unikam jak ognia - kupuję kotom śmietanę i jogurt czasem - nabiału. Jajka i masło. Żadne sery, mleka, jogurty itp. Owszem, kozi - czasem bo drogie. Jeszcze droższy owczy. Zresztą dużo koziego to też zuo.
Mięsa oczywiście też nie jadam.

Z jakiego powodu wprowadzasz takie metody przedziwne i te badania?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon kwi 24, 2017 10:57 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

To zalecenia endokrynologa, kardiologa i internisty - jestem za gruba o około 5 kg :oops:
Już wiem że na dłuższą metę nie dam rady stosować ułożonego jadłospisu - mam się nauczyć i na stałe wdrożyć swój model jedzenia.... i niektóre produkty inne niż TZ.... np. soi nie powinnam (wg endokrynologa)...
Po zakończeniu serii z "Sanprobi" zamiast innych pre- i pro-biotyków mam pić jogurt naturalny tylko wydawało mi śię, ze domowy byłby lepszy...
Ostatnio edytowano Pon kwi 24, 2017 11:09 przez kussad, łącznie edytowano 1 raz
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon kwi 24, 2017 11:08 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

5 kg??? 8O :mrgreen:
To Ty nie wiesz co to jest nadwaga chyba.. Sorry, :D
Ja nie mam , ale sie spotykam.

Soi nie powinien nikt jeść w większości postaci. Poza jakąś fermentowaną, natto..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon kwi 24, 2017 11:11 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Dla figury jabłko to wystarczy żeby przekroczyć 102 cm i usłyszeć od medycyny pracy, że mam leczyć otyłość :twisted:
przy wzroście 164 /67,5.... a sama widzę różnicę w poruszaniu się i stanie zdrowia :wink:
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon kwi 24, 2017 14:12 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Ciężkodobrac dobrą dietę ( i jeszcze zeby smakowało)

Też się spasłam po swietach 63,8 Kg przy znacznie niższym wzroście ( część to niestety obrzęki)
Na razie nie mogę sie odchudzac, biorę leki, mam codziennie krwawienia z nosa i chore koty i na nic czasu.

Uważaj na siebie :ok:


Edycja
wyniki MaRudzi z poświątecznego wtorku były trochę lepsze ( erytrocyty około 4mln), ale wciąż jest bardzo słaba.
Ogladam i obwąchuję ja jak tylko mam okazję i raz wydaje mi się żółtaw a a raz nie, blada jest wciąż.
Do weta najwcześniej w sobotę.
Siedzę cały dzień w pracy - Lenka od środy na wycieczce do włoch, wróci po majowym weekendzie.

Malutka Kostusia umarła kilka dni po sterylce, nagle, jak wróciłam z pracy nie żyła. Nikogo w domu nie było, Mama dzień wcześniej trafiła do szpitala.
Nic wcześniej nie zauważyłam, w domu nie było żadnych śladów krwi czy wymiotów, wygladała jakby spała, Karinka ja zabrała :(

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Wto kwi 25, 2017 9:56 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Krwawienia z nosa…. Prawdopodobnie skutek uboczny…. :(
Jak to teraz wygląda – czy też wyjeżdżasz z domu regularnie co 4 tygodnie czy jest inna metoda?
……..
Przebrnęłam w nocy przez PIT z drobnymi problemami – w poprzedniej pracy był wpisany zły PESEL… udało się wysłać elektronicznie :)
Jest oryginalnie – w ubiegłym roku miałam nadwyżkę ale….. z bardzo różnorodnych przepisów i długiego opisu wynikało, że zwrócona nie będzie tylko zaliczona na poczet tego roku… w tym mam dopłacić 3 zł….
W tym roku do 1% nie wybrałam zwierząt a spośród chorych nie Maksia ani nikogo innego z rodziny i znajomych tylko po raz pierwszy syna kolegi z pracy:
Dziękując za dotychczasową pomoc ponownie zwracam się do Was i Waszych znajomych z prośbą o przekazanie 1% przy zeznaniu podatkowym za rok 2016.

Mój syn Szymon wymaga kosztownego leczenia hormonem wzrostu oraz ma celiakię, która wymaga ścisłej diety bezglutenowej.
Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać:
KRS: 0000037904
Cel szczegółowy 1 %: 24230 GOSKA SZYMON

Dziękuję i pozdrawiam

Jarosław Goska

W moim przedmajówkowym spiętrzeniu widać światełko :) tylko mi tajemniczo znikają różne rzeczy i notatki...

Czy znacie jakieś dobre blachy bo pieczenia chleba - te moje zwykle kolejny raz zaczęły rdzewieć i myślę o czymś lepszym...
Bardzo mocno za wszystko trzymam kciuki :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Pozdrawiamy i życzę miłego spokojnego dnia Ew&Choco&Nero
Kostuniu[*] :(
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 26, 2017 7:27 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Nie umiem z nowego telefonu udostępniać ani wklejać zdjęć to nie róża bo jeszcze nie kwitnie ale chciałam coś własnego ze specjalnej prywatnej okazji i próbuję przez upload.miau

Obrazek :1luvu: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 26, 2017 10:49 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

pozdrawiam

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro kwi 26, 2017 13:00 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Jeszcze nie wysłałam pitu

MaryLux

 
Posty: 159648
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro kwi 26, 2017 13:58 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Taka nadwaga u mnie przy typie jabłko wystarczy do wyglądu dość zaawansowanej ciąży….. :( a wiek dość zaawansowany….
BMI wcale nie jest miarodajne i zawsze wiedziałam, że mam drobne kości….
A tutaj http://vivalavita.pl/forum/#ivalavita.p ... lator.html
BMI
Twoje BMI wynosi 24.91 co świadczy o prawidłowej masie ciała.
Gratulacje! Twoja waga jest idealna. Staraj się utrzymać dotychczasową wagę, nie zapominając o ruchu, oraz stosowaniu zasad zdrowego odżywiania.

WHR
Twój typ sylwetki to jabłko.
Powinnaś jeść jak ptaszek, ale 4–5 razy dziennie, produkty, które zmniejszają problemy z trawieniem. Odstawienie jedzenia z pszenicy i mleka krowiego pozwoli uniknąć wzdęć, które Cię gnębią. Tradycyjny nabiał można zastąpić wyrobami z mleka koziego lub sojowego. Wskazane dla Ciebie są sałatki z warzyw, brązowy ryż, marchew, buraki, chude zupy jarzynowe, duszone w folii ryby, grillowana pierś kurczaka. Przekąską dla Ciebie mogą być winogrona, gruszki, słonecznik, kiwi, daktyle.

Należna masa ciała - Wzór Lorentza
Należna masa ciała wynosi: 57 kg

Określenie typu budowy
Określenie grubości kości:
budowa mocna

Idealna waga (przy uwzględnieniu budowy kośćca)
Idealna waga: 64
Najmniej możesz ważyć: 61.1
Najwięcej możesz ważyć: 67.2

Dzienne całkowite zapotrzebowanie kaloryczne przy idealnej wadze
Całkowite dzienne zapotrzebowanie kcal przy idealnej wadze (57 kg): 1740 kcal
Z czego, wartość kaloryczna poszczególnych posiłków powinna się rozłożyć w sposób następujący ( oczywiście nie musi to być dokładność co do 1 kcal- powiedzmy odchylenie może się wahać w granicach +/- 5%):
• Śniadanie 435 kcal (+/- 22 kcal)
• Drugie śniadanie 174 kcal (+/- 9 kcal)
• Obiad 609 kcal (+/- 30 kcal)
• Podwieczorek 174 kcal (+/- 9 kcal)
• Kolacja 348 kcal (+/- 17 kcal)
Aby Twoja dieta była odpowiednio zbilansowana, powinieneś wraz z pożywieniem jakie spożywasz w ciągu doby, dostarczyć odpowiednio:
• Białko: 87 g
• Węglowodany: 239 g
• Tłuszcze: 48 g

Dzienne całkowite zapotrzebowanie kaloryczne przy obecnej wadze
Całkowite dzienne zapotrzebowanie kcal przy obecnej wadze (67 kg): 1873 kcal
Z czego, wartość kaloryczna poszczególnych posiłków powinna się rozłożyć w sposób następujący ( oczywiście nie musi to być dokładność co do 1 kcal- powiedzmy odchylenie może się wahać w granicach +/- 5%):
• Śniadanie 468 kcal (+/- 23 kcal)
• Drugie śniadanie 187 kcal (+/- 9 kcal)
• Obiad 656 kcal (+/- 33 kcal)
• Podwieczorek 187 kcal (+/- 9 kcal)
• Kolacja 375 kcal (+/- 19 kcal)
Aby Twoja dieta była odpowiednio zbilansowana, powinieneś wraz z pożywieniem jakie spożywasz w ciągu doby, dostarczyć odpowiednio:
• Białko: 93 g
• Węglowodany: 257 g
• Tłuszcze: 52 g

% tkanki tłuszczowej
Procent tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie wynosi 46.6% co świadczy o otyłości.
:(
Na gotowanie średnio jest czas… przydałaby się zmiana nawyków i wersja pudełkowa żeby nie najeść się ogromną porcją wieczorem po powrocie do domu a nauczyć się regularności i picia wody…
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 26, 2017 14:29 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

:1luvu:
pozdrawiamy!

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 201 gości