Już od dziś 13- letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 02, 2017 11:44 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

:) Materacyk mamy kombinowany – na rehabilitacyjnym położyłam dwie warstwy poduszki z pokrowcami z rozkładanych plastikowych foteli i kołdrę … jest w miarę wygodnie…
….
Ja to mam szczęście – okresowo poluje na mnie Nero… ale nie spodziewałam się kolejnego numeru ze strony przyrody.
W ogóle z wiekiem porobiło mi się coś dziwnego – bardzo długo zaczęły mi się utrzymywać ślady po ukąszeniu komarów i wcale nie schodzą a
przedwczoraj wieczorem podczas psiego spaceru usiedliśmy na chwilę obok alejki na ławce nad stawkiem …
i to wystarczyło – coś mnie dziabnęło, zabolało, zdrapałam i nie zwracałam uwagi, już opity komar był na drugiej nodze.
Rano się budzę, nie pamiętam o dziabnięciu a cała kostka spuchła, jest czerwona i boli…. Widocznie robaczek był zarażony i leczę się maścią z antybiotykiem przepisaną przez lekarza a jak zejdzie opuchlizna mam robić okłady…
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 02, 2017 11:52 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

jakby człowiek pieluchowe dziecko miał na stanie :wink:
Kciuki dla sunieczki :ok:

Ewa, są już muszki. te malunie i wredne. Też z wiekiem sie uczuliłam na wiele świństw w tym latających. Po takiej muszce co mnie w kostkę uciapałą spuchła mi noga do uda. Smaruj sobie antybiotykiem, bierz wapno i unikaj pogryzień.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt cze 02, 2017 12:09 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Ja smaruję nogi, ręce i dekolt/szyję przed wyjściem na spacer z psem olejem neem zmieszanym z olejkiem eterycznym z mięty pieprzowej.
I jak na razie to działa.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 02, 2017 12:12 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Dziękuję – przypomniałaś mi że specjalnie zabrałam do pracy musujące wapno i zaraz je sobie zrobię…
Muszki? – dawno temu spuchłam po chyba „czerwcówkach” i aż po nogach lała mi się krew… tamte nad Bugiem mogły być zarażone borelią albo całkiem niewidoczne nimfy miały ułatwione zadanie…
….
Czyli objawy po muszce miałaś identyczne… :(
Wieczorem posmarowałam się tym co miałam w domu – po pracy lecę wysadzić małą a potem rajd do apteki…
….
Na spacer nad stawki zaczęłam chodzić w spodniach i dłuższych rękawach… fakt wtedy byłam w sukience i sandałach…
Patmol pisze:Ja smaruję nogi, ręce i dekolt/szyję przed wyjściem na spacer z psem olejem neem zmieszanym z olejkiem eterycznym z mięty pieprzowej.
I jak na razie to działa.
Jaki olej tak mieszasz?

…..
Smoleńsk, Katyń…. Wspomnienia i wszystkich i Rodzin Smoleńskich i to co dzieje się od kilku lat…. :(
Po naszym – bracie matki teściowej zostało tylko to:
OBÓZ KOZIELSK – M… Jerzy, kpt., leg. urz.państw., 4 listy, odznaka artyl., wizytówka, telegram, nad list.: M…, Warszawa, pudełeczko blaszane (AM421), kpt. (LZK).
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 02, 2017 12:19 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Obecna polityga szarga ciała zmarłych i nie liczy się z uczuciem bliskich. O Katyniu i innych miejscach kaźni zapomniano w tym tańcu na grobach. Zobacz, rocznica przeszła bez echa. I to jest smutne. Bliscy nie mogą opłakiwać swoich w spokoju. Brak szacunku dla żywych i umarłych. Współczuję.
Mój dziadek umarł pod Monte Cassino. Babcia wiele lat była przez to gnębiona. Że z Andersem poszedł. Słuchała okrutnych wymusłów o Tych ludziach. A przecież każdy był Polakiem i "tylko" chciał walczyć za Ojczyznę i wróćic do rodziny. Nie patrzył na politykę.
Strasznie, strasznie to smutne.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt cze 02, 2017 12:28 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

olej neem https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Olej- ... NICZNY/143
pachnie specyficznie (mnie się zapach podoba)

mieszam z olejkiem eterycznym z mięty pieprzowej (można też z lawendowym)

mięta pieprzowa może powodować bezsenność ( u osób wrażliwych) , więc na wyjścia całkiem przed snem lepszy lawendowy
olej neem tez jest dobry na swędzenie podobno, czyli po ugryzieniu

i warto pamiętać żeby przed spacerem nie używać perfum czy kosmetyków, chyba że takie na bazie olejków eterycznych

tutaj ciekawie napisane http://dziecisawazne.pl/naturalne-sposo ... nne-owady/

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 02, 2017 12:35 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Nie wiedziałam, że muszki są takie niebezpieczne... Ja się przeraźliwie boję komarów. Chyba jestem uczulona na ich jad, bo jedno ugryzienie potrafi swędzieć miesiąc, aż do krwi rozdrapuję.
W aptece powiedziałam uczciwie, że te fenistyle nie działają i chcę coś mocnego na ugryzienia - i pani dała mi steryd w maści. I faktycznie, był dobry. Tylko, że nie pamiętam nazwy.

Dla mnie przerażające jest to co PO zrobiło z ciałami ofiar katastrofy smoleńskiej. Bardzo dobrze, że PIS zabrał się za to od nowa - dwie głowy w trumnie, 8 ciał w drugiej - oni to łopatami wsypywali do trumien? Koszmar.

Kciuki dla Suni :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob cze 10, 2017 13:19 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

:201461 :201461 :201461 :201461
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom


Post » Pt cze 23, 2017 14:58 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Właśnie odebrałam wynik histopatologii Księżniczki:
pies Choco
Przedmiot badania:
Guz sutka
Metody barwienia:
Przeglądowa: heamtoksylina- eozyna,
Rozpoznanie:
Gruczolak gruczołu mlekowego ( adenoma) z komponentą ogniskowej hiperplazji zrazikowej stycznej do granicy cięcia.
Komentarz:
Gruczolak gruczołu mlekowego jest nowotworem łagodnym, obecność hiperplazji zrazikowej jest wskazaniem do okresowej, palpacyjnej kontroli listwy mlecznej.
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 23, 2017 20:29 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Wynik nie jest zły :ok:
Choć jest prawdopodobieństwo wznowy i zezłośliwienia nowotworu.

Co z drugą listwą ?
Wycinacie czy obserwujecie?

Pozdrawiamy całą Rodzinkę!

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Sob cze 24, 2017 9:52 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Właśnie o tym wiemy :(

Teraz kończymy rok szkolny, potem trochę urlopu może na Podlasiu..
Suczka na nabrać sił i kondycję a po powrocie tnie my ale znając wynik czekamy spokojniej.
Pozdrawiamy
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa


Post » Sob cze 24, 2017 13:19 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

To trzymam za udany urlop i pomyślną regenerację Księżniczki!
:ok:

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Nie cze 25, 2017 17:08 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

:1luvu: Podlasie, super.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości