Annuszka [*] & Pafnucy & Leon pies <3

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 12, 2017 10:26 Re: Annuszka & Pafnucy - Knedle jesienne

Zgryźliwy Tetryk :ryk: Ale pięć lat to jeszcze młody elegancki kawaler :1luvu:

Od dwóch dni nie ma dramatu, mała kotka ma miejscówkę do której może się schować w razie czego, duża tam nie wejdzie, więc zyskała swój azyl. Może są szanse że się dogadają, ale nie wiem na ile dużym starczy cierpliwości i konsekwencji.

U mnie za to dramat, skończyły mi się plastry do depilacji i w związku z tym mam obie łydki wydepilowane do połowy. Musi być sprawiedliwie :ryk:

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

Post » Czw paź 12, 2017 14:56 Re: Annuszka & Pafnucy - Knedle jesienne

No to jest ważne ze mała ma swój azyl moze to spowoduje że sytuacja się unormuje.
Duża na pewno czuje się zagrozona.
W takich sytuacjach trzeba dużo cierpliwości

Ja tez plakalam po dokoceniu, co ja temu Pixiorowi zrobiłam.
Ale czas pomaga w wielu kwestiach przy kotach :) Czas i konsekwencja.
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG

Post » Czw paź 12, 2017 17:45 Re: Annuszka & Pafnucy - Knedle jesienne

Oni też aktualnie płaczą, ale jestem dobrej myśli i mocno trzymam kciuki za to dokocenie, wydaje mi się że widać światełko w tunelu. Też się bałam dokocenia jak diaboł, ale jak widać nie taki diabol straszny :twisted:

Obrazek

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

Post » Sob paź 14, 2017 10:18 Re: Annuszka & Pafnucy - Knedle jesienne

Kupiłam nowy drapak. Za dużo pieniążków i żądam wdzięczności :ryk:

A tak serio to jedyne czego się obawiam to brak stabilności, chociaż wymiarowo i wagowo wydaje się być OK (te koty muszą mieć solidne, ciężkie drapaki, waga robi swoje). Jeśli okaże się zbyt lekki to po prostu oddam ale nie martwię się na zapas, poczekam aż przyjdzie. Kiedyś kupiłam nieduży drapak w zooplusie i żaden z kotów nie był w stanie się po nim wspinać, bo przy szybszym skoku Pafnucka drapak się przewrócił i koty się bały. Drapak trafił do mojej przyjaciółki (tej od dokocenia) i mała z niego korzysta, bo na jej wagę jest idealny ale i tak oddając go uprzedziłam że bezpieczniej postawić go pod ścianą. Teraz mamy dwa solidne drapaki, ale jeden jest już na kompletnym wykończeniu i zdziwiona byłam bardzo kiedy Ciorny przygalopował do pokoju z kawałkiem sizalowego sznurka w japie :strach: Ten drugi jest spoko i na zimę go schowam ale wiosną postawię na balkonie, tam im się przyda.

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

Post » Sob paź 14, 2017 21:31 Re: Annuszka & Pafnucy - Knedle jesienne

Na tym zdjęciu w avatarze to Ty?
Jeśli tak to Piękny rudy!!! 8O

Jaki drapak zakupiłas? Zooplus?
My mamy dużo drapak. Stabilny. I ciężki jak nie wiem co...

Jak zdrowie?
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Nie paź 15, 2017 8:11 Re: Annuszka & Pafnucy - Knedle jesienne

Moli, dziękuję :oops: Taka ruda jestem od kilku lat, nigdy nie czułam się lepiej w żadnym innym kolorze włosów (a miałam w sumie każdy :twisted: ).

Ten drapak wyglada tak:

Obrazek

ale mam nadzieję że nie będzie rozczarowania jak przyjdzie. Kupiłam go na Allegro, toteż zawsze mogę oddać. Wolałabym nie, bo szukałam czegoś bardzo rozbudowanego w poziomie niż bardzo wysokiego w pionie i ten wydaje się być idealny.

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

Post » Nie paź 15, 2017 8:15 Re: Annuszka & Pafnucy - Knedle jesienne

Ogromny.Podoba się kotom?
Wiesz, pomyślałam , że może przydałby Ci się automat na karmę. Zdarza się Wam wyjeżdżać na weekend, koty zostają same. Mam na bazarku taki idealny dla dwóch kotów. Link w moim podpisie. Nie namawiam, proponuję.

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie paź 15, 2017 12:58 Re: Annuszka & Pafnucy - Knedle jesienne

Ewar, jeszcze jakiś czas temu automat byłby spoko ale te koty już nie jedzą suchej karmy. Aktualnie żrą mokrą karmę (Catz Finefood, Grau, GranataPet naprzemiennie). Oczywiście poza tym surowe mięso, surowe ryby, maślankę. Kocie mleko rzadko. Pomyślałam że automat przydałby się naszemu znajomemu, on ma kotkę na suchej karmie, ale ona codziennie dostaje pół tabletki psychotropowej i jak on wyjeżdża, to my jesteśmy u niego codziennie. On u nas też codziennie. Chętnie za to kupiłabym jakieś posłanka na parapet :oops:

Drapak dopiero jedzie, kurierem zamówiłam, ale ciężko powiedzieć czy będzie ok. Najbardziej się boję że będzie za lekki, ale pożyjemy zobaczymy.

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

Post » Nie paź 15, 2017 14:03 Re: Annuszka & Pafnucy - Knedle jesienne

Rozumiem. Automat jest również na mokrą karmę, ma wkład chłodzący, ale nie ma sensu kupować, jeśli niepotrzebny. U mnie z kolei za dużo kotów :wink:

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie paź 15, 2017 19:54 Re: Annuszka & Pafnucy - Knedle jesienne

Ja jestem na etapie poszukiwania poidelka na wode. Coco uwaza ze woda jest do chlapania a nie do picia... i jak tylko miska z woda jest na podlodze, wszystko jest nie w mice tylko na podlodze.
Ostatnio znalazla wstazke, ktora z uporem maniaka najpierw namoczy wmisce nawet w tej ktora lezy na blacie... po czym z mokra wstazka biega po mieszkaniu...

Nie mam pomyslu co z ta Coco zrobi zeby tej wody nie rozlewala. Fontanna nie zdaje egzaminu.
A wlasnie ! Fontanna! Bede jutro skakac po drabinie to zajrze do tego pudla w szafie co mysle ze tam jest i dam znac :)

Drapak piekny :) obledny!! Jaki on wysoki jest?
przez to ze jest szeroki wydaje sie byc stabilny :)
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG

Post » Pon paź 16, 2017 10:28 Re: Annuszka & Pafnucy - Knedle jesienne

Ten drapaczek nie jest bardzo wysoki, bo ma 145cm wysokości, za to prawie 2m szerokości. Idealnie będzie pasował na miejsce dwóch starych drapaków i koty wtedy będą miały dostęp do całej szerokości okna i do półki na której chętnie śpią.

A widzisz, u nas zużycie wody się też nieproporcjonalnie rozkłada, bo Pafnucek normalnie chlipie z miski (chociaż lubi też wsadzać do niej łapę i ochlapywać wodą wszystko dookoła, i jeśli jest to woda to pół bidy, gorzej kiedy to mleko), natomiast Hani już dawno nie widziałam pijącej wodę, więc podejrzewać że płyny dostarcza do organizmu tylko wraz z mokrą karmą.

Wróciłam dzisiaj do pracy, co za DRRRRAMAT :strach:

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

Post » Pon paź 16, 2017 20:29 Re: Annuszka & Pafnucy - Knedle jesienne

UUUUUU :/ powrot po chorobie jest najgorszy ever...ale czujesz sie juz ok?

U nas taki niepitek jest Nicia.

Drapak piekny :D daj znac jak bedzie :D
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG

Post » Nie paź 22, 2017 12:00 Re: Annuszka & Pafnucy - Knedle jesienne

Drapak dotarł i już został zaanektowany przez oba zwierza, jednak uważam że górna budka jest bez sensu i zamierzam ją zdemontować bo kotom zdecydowanie bardziej przyda się dodatkowa wysoka półka. Co lepsze myślałam że stary drapak pójdzie do utylizacji, a tu pańcio się zadeklarował że drapak odnowi i o dziwo... właśnie go rozkręcił i ściąga plusz z półek. Szok i niedowierzanie, bardzo się zaangażował. Koty patrzą z niepokojem :ryk:

Obrazek

Zrobilam Hani zdjęcie jak spała (nosek ma lekko brudny bo czasami upitoli się mokrą karmą :oops: )

Obrazek

Ale zaraz po zrobieniu zdjęcia odwróciła się do mnie kuprem :ryk: :smokin:

Obrazek

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

Post » Pon paź 23, 2017 13:39 Re: Annuszka & Pafnucy - Knedle jesienne

One maja slodkie te pupy zwiniete, jak podunia ;)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84526
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon paź 23, 2017 17:45 Re: Annuszka & Pafnucy - Knedle jesienne

Kocie dupki są super :smokin: Puchate takie :1luvu: Ja jeszcze bardzo lubię zapach kociego futerka i łapek. Kocie łapki też są super :oops:

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zuza i 79 gości