❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)i Milo

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 16, 2022 13:31 Re: ❤Yuki(*) i TRZECH rozbójników.Syriusz walczy !

Dr. Korzeniowski to bardzo dobry wet i zwierzaki bardzo go lubią. Moja Zuzia [*] przy USG wpatrywała się w niego jak w obrazek i mrugała do niego zalotnie kokietując go. Nawet gdy opisywał USG siedziała mu na kolanach. A Zuzia do obcych nie była zbyt chętna. Samo to dobrze świadczy o doktorku.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 16, 2022 21:14 Re: ❤Yuki(*) i TRZECH rozbójników.Syriusz walczy !

Ewa L. pisze:Dr. Korzeniowski to bardzo dobry wet i zwierzaki bardzo go lubią. Moja Zuzia [*] przy USG wpatrywała się w niego jak w obrazek i mrugała do niego zalotnie kokietując go. Nawet gdy opisywał USG siedziała mu na kolanach. A Zuzia do obcych nie była zbyt chętna. Samo to dobrze świadczy o doktorku.


Mam bardzo dobre odczucia po wizycie u dr.Korzeniowskiego.
Spokojny, dokładny, wszystko mi mówił, a nawet starał się znaleźć przyczynę stanu zdrowia Syriusza.
Podpowiedzial parę rozwiązań i bardzo starał się pomóc.I nie śpieszył się, mimo że wizyta przekroczyła czas, a tam umawiają pacjentów co pół godziny.
Zupełnie inaczej wyglądała kiedyś wizyta z Yuki na echo serca u dr.Zięby.
Mimo, że jest ona niby cenionym kardiologiem wspominam to bardzo źle.To była masakra :evil:

Bardzo przykro mi z powodu Zuzi (*) :cry:
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 16, 2022 21:14 Re: ❤Yuki(*) i TRZECH rozbójników.Syriusz walczy !

mir.ka pisze::ok: :ok: :ok: :ok:

:1luvu:
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 16, 2022 21:22 Re: ❤Yuki(*) i TRZECH rozbójników.Syriusz walczy !

Syriusz czuje się dobrze, ma apetyt, nawet miał chęci do zabawy :)
Niestety za nic nie chce połknąć pasty którą dostał na nerki.
Pasta cholernie droga i podobno dobrze tolerowana przez koty....i mogę ją wyrzucić !
Trzyma to w pyszczku, pieni się a potem pluje po całym mieszkaniu.
Musi być naprawdę niedobra, nie spodziewałam sie tego.
Od dwóch tygodni dostaje leki, czeka nas jeszcze długie leczenie ale widzę, że on ma już dość :|
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 17, 2022 2:03 Re: ❤Yuki(*) i TRZECH rozbójników.Syriusz walczy !

Może powiedz wetowi, że tej akurat pasty Syriusz nie toleruje - może da coś innego? Czasem lepsze lekarstwo nawet słabsze, ale lepiej tolerowane, skoro podanie tego właściwego ma być stresem, a dla chorego kota stres jest bardzo niewskazany. Tabletki po utarciu na proszek można czasem przemycić w paście miamor cat snack - o ile nie są zbyt gorzkie. Większość kotów lubi tę pastę, ale tu też są wyjątki.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59531
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 17, 2022 10:04 Re: ❤Yuki(*) i TRZECH rozbójników.Syriusz walczy !

jolabuk5 pisze:Może powiedz wetowi, że tej akurat pasty Syriusz nie toleruje - może da coś innego? Czasem lepsze lekarstwo nawet słabsze, ale lepiej tolerowane, skoro podanie tego właściwego ma być stresem, a dla chorego kota stres jest bardzo niewskazany. Tabletki po utarciu na proszek można czasem przemycić w paście miamor cat snack - o ile nie są zbyt gorzkie. Większość kotów lubi tę pastę, ale tu też są wyjątki.


Dziękuję za radę :)
Przerabiałam już z kotami różne sposoby podawania lekarstw, Syriusz na szczęście tabletki jakoś łyka.
Tylko mnie już ma dość, patrzy podejrzliwie i stara się trzymac z daleka :lol:
Poproszę o zmianę leku, bo choć nie jest jakoś specjalnie źle to lepiej reagować zawczasu.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 21, 2022 10:54 Re: ❤Yuki(*) i TRZECH rozbójników.Syriusz walczy !

Syriusz czuje się dobrze, ma apetyt i dobry humor, ale wiem, że to nie może osłabić mojej czujności.
Wciąż istnieje ryzyko kolejnego ataku i bardzo boję się tego.
Do tej pory miał szczęście, że akurat byłam w domu, mogłam szybko reagować i że trafiliśmy na wetów, ktorzy wiedzieli co robić
i potrafili wyciągnąć go z ciężkiego stanu.
Kończą nam się obecne leki, więc wybieram się do naszej pani doktor na konsultacje.
Dr.Korzeniowski podsunął dwa pomysły na objawy u Syriusza.Nicienie płucne lub astma.
Jest jeszcze sugestia z lecznicy, gdzie był pod tlenem, żeby zbadać krew w kierunku toxoplazmozy.
Od kilku dni przekopuję internet i forum w poszukiwaniu informacji.Sporo dowiedziałam się i mam zamiar wykorzystać tę wiedzę w rozmowie z lekarką.
Ona jest otwarta i dociekliwa i myślę, że gdy coś jej podpowiem to podrąży temat i pójdziemy z leczeniem we właściwym kierunku.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 21, 2022 13:10 Re: ❤Yuki(*) i TRZECH rozbójników.Syriusz walczy !

Szukam i czytam. I kurcze nie rozumiem !
Na forum jest mnóstwo wątków na temat nicieni płucnych, niektóre wątki sprzed 10 i więcej lat, więc nie jest to rzadko spotykane.
Ja również coraz bardziej skłaniam się ku temu, że taka może być przyczyna.
Dlaczego w takim razie weci w takich przypadkach jak u Syriusza nie idą w tym kierunku ?
Gdy rok temu Syriusz miał pierwszy atak duszności, na zdjęciach RTG płuca były zalane, dużo gazu w jamie brzusznej i w żołądku a wet postawił diagnozę zapalenie krtani.
Było leczenie, żadnej zaleconej diagnostyki.

Sierpień, kolejny atak obraz na RTG taki sam.Bylam z nim w tej samej, najbliższej lecznicy, więc mieli dla porównania poprzednie zdjęcia.
Tym razem dociekliwa pani dr. zdiagnozowała zapalenie płuc.
Miesiąc leczenia antybiotykiem i sterydem, osłuchiwanie i kontrolne RTG.
Pani dr.zadowolona że wyleczyła kota.Ja równiez, ale ja nie jestem wetem i skoro kot wyleczony to wydawało mi się, że jest już dobrze.

Cztery miesiące później, grudzień kolejny bardzo ciężki tym razem atak.
Znów ta sama lecznica, bo w takiej sytuacji nie ma czasu na dojazd do innej.
Dostał wszystkie możliwe leki, które niewątpliwie uratowały mu życie.
Cały dzień pod tlenem, poprawa niewielka.
Jeszcze tej samej nocy, po niecałej godzinie od powrotu do domu kot ponownie bardzo źle się czuje i jadę z nim do lecznicy całodobowej.
Tam natychmiast trafił do inkubatora pod tlen i zostal na kolejne dni.

Ale w końcu kolejnej pani dr.zaświtało w głowie, żeby zrobić badania na toksoplazmozę i pasożyty płucne.
Kolejny trop podpowiedział dr.Korzeniowski podczas robienia echa serca.Zasugerował astmę i właśnie te nicienie płucne.
Teraz przynajmniej wiem w jakim kierunku leczenia i diagnostyki podążać.Czego wymagać od naszej lekarki.

Ale dlaczego mój kot musiał zostać narażony na tak poważny stan z którego ledwo uszedł z życiem ?
Dlaczego większość wetów leczy schematycznie nie zagłębiając się w przyczyny ?
Czy ciągną tylko kasę licząc, że pacjent znów wróci ?
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 21, 2022 16:43 Re: ❤Yuki(*) i TRZECH rozbójników.Syriusz walczy !

Anaa ja mam niemiłe doświadczenia z weterynarzami i powiem szczerze że też podejrzewałam wyłudzanie pieniędzy, może jestem przewrażliwiona lub tak kiepsko trafiałam. Niestety kotów nie uratowali. :placz:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25441
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 21, 2022 18:56 Re: ❤Yuki(*) i TRZECH rozbójników.Syriusz walczy !

Gosiagosia pisze:Anaa ja mam niemiłe doświadczenia z weterynarzami i powiem szczerze że też podejrzewałam wyłudzanie pieniędzy, może jestem przewrażliwiona lub tak kiepsko trafiałam. Niestety kotów nie uratowali. :placz:


Przykro mi, że nie udało się uratować Twoich kotów :( ale niestety tak to często bywa, że podają standardowy zestaw..przeciwbólowe, przeciwzapalne i rozkurczowe
a malo komu chce się coś więcej wymyślić.

Widzę, że my i tak mieliśmy szczęście w nieszczęściu.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 23, 2022 10:12 Re: ❤Yuki(*) i TRZECH rozbójników.Syriusz walczy !

Annaa pisze:Syriusz czuje się dobrze, ma apetyt i dobry humor, ale wiem, że to nie może osłabić mojej czujności.
Wciąż istnieje ryzyko kolejnego ataku i bardzo boję się tego.
Do tej pory miał szczęście, że akurat byłam w domu, mogłam szybko reagować i że trafiliśmy na wetów, ktorzy wiedzieli co robić
i potrafili wyciągnąć go z ciężkiego stanu.
Kończą nam się obecne leki, więc wybieram się do naszej pani doktor na konsultacje.
Dr.Korzeniowski podsunął dwa pomysły na objawy u Syriusza.Nicienie płucne lub astma.
Jest jeszcze sugestia z lecznicy, gdzie był pod tlenem, żeby zbadać krew w kierunku toxoplazmozy.
Od kilku dni przekopuję internet i forum w poszukiwaniu informacji.Sporo dowiedziałam się i mam zamiar wykorzystać tę wiedzę w rozmowie z lekarką.
Ona jest otwarta i dociekliwa i myślę, że gdy coś jej podpowiem to podrąży temat i pójdziemy z leczeniem we właściwym kierunku.


oby się udało :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72394
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie sty 23, 2022 10:15 Re: ❤Yuki(*) i TRZECH rozbójników.Syriusz walczy !

Też potrzymam! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59531
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 26, 2022 10:18 Re: ❤Yuki(*) i TRZECH rozbójników.

Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72394
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto lip 26, 2022 14:13 Re: ❤Yuki(*) i TRZECH rozbójników.

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25441
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 26, 2022 18:20 Re: ❤Yuki(*) i TRZECH rozbójników.

Jak sytuacja?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84439
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016 i 37 gości