❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)i Milo

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt gru 02, 2022 16:12 Re: ❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)

Lifter pisze:
Annaa pisze: Nie bez powodu moj kot przed Mopikiem wabił się... CAPIK. Bo mu niezle capiło z paszczy (wet wykluczyl wszelkie schorzenia, po prostu tak mial). Mopik zresztą miał być Mopkiem (od "mopa" bo lubi sie chowac w wiadrze od mopa i wymiatal wszystkie kurze spod szaf) a na jego pamiatke zostal Mopikiem. Ech, wspomnienia.

Naprawdę masz szczęście do oryginalnych kotów :ryk:
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 02, 2022 16:15 Re: ❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)

Lifter pisze:
mir.ka pisze:
Jak myślimy o tych co odeszły to one nas odwiedzą...we śnie


Mopik mi sie przysnil dwa razy - raz w kilka dni po tym jak odszedl, ale sam sen nie byl przyjemny, a on w nim tylko na chwilke sie pojawil. I drugi raz z pol roku temu. Lezal na sloneczej lace, ale dzielila nas druciana siatka. Lecz miala na tyle duze oka, ze zdolalem przecisnac przez jedno kilka palcow i go poglaskalem go po boku i wymizialem po jego wielkim, czarnym nochalu. Moze jeszcze kiedys mnie odwiedzi.
A moze to ja jego kiedys.
Kto wie.


niech jeszcze Cię odwiedzi :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72512
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt gru 02, 2022 16:26 Re: ❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)

Capik - przypomina troszkę Forresta - niby czarny a w paski, a do tego srebrny podszerstek. Byl NAPRAWDE dziwny - bal sie WSZYSTKIEGO. Wysokosci, halasu, ludzi, innych kotow. Ale jak juz nam zaufal, to okazal sie miziakiem. Niestety, zabila go szybko nieuleczalna choroba autoimmunologiczna, choc poruszylismy niebo i ziemie zeby go uratowac.

Obrazek

Mopik - jakieś 2 tygodnie po adpocji. Milusi kociaczek, ale jak sie okazalo mial powazne problemy z kontrola agresji i dal nam popalic zdrowo, gdy mial z rok, i wyrosl na poteznego kocura, ktory bez powodu przechodzil z trybu "miziaj mnie" do furiackiego ataku na reke wszystkim co mial. Na szczescie po 2-3 latach jakos zaczelo mu to przechodzic. Ale za to zaczal lac poza kuweta... i to mu zostalo az do smierci. Plus rozmaite schorzenia po drodze. Ale strasznie mi brak jego obecnosci, jaki byl, byl kochany.

Obrazek
Ostatnio edytowano Pt gru 02, 2022 16:42 przez Lifter, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4388
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt gru 02, 2022 16:36 Re: ❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)

Skoro zeszło na sny o naszych nieobecnych podopiecznych.
Pewnego razu przyśniło mi się, że z zachowanego wąsika sklonowałem Herę. Była jak prawdziwa.

Wojtek

 
Posty: 27316
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Pt gru 02, 2022 17:09 Re: ❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)

Wojtek pisze:Skoro zeszło na sny o naszych nieobecnych podopiecznych.
Pewnego razu przyśniło mi się, że z zachowanego wąsika sklonowałem Herę. Była jak prawdziwa.

Fajny sen :D ja zbieram wszystkie znalezione wąsiki kotów.
Mam ich calkiem sporo i gdyby była taka możliwość to bardzo chętnie sklonowałabym je :)

Lifter pisze:Capik - przypomina troszkę Forresta - niby czarny a w paski, a do tego srebrny podszerstek. Byl NAPRAWDE dziwny - bal sie WSZYSTKIEGO. Wysokosci, halasu, ludzi, innych kotow. Ale jak juz nam zaufal, to okazal sie miziakiem. Niestety, zabila go szybko nieuleczalna choroba autoimmunologiczna, choc poruszylismy niebo i ziemie zeby go uratowac.

Obrazek

Mopik - jakieś 2 tygodnie po adpocji. Milusi kociaczek, ale jak sie okazalo mial powazne problemy z kontrola agresji i dal nam popalic zdrowo, gdy mial z rok, i wyrosl na poteznego kocura, ktory bez powodu przechodzil z trybu "miziaj mnie" do furiackiego ataku na reke wszystkim co mial. Na szczescie po 2-3 latach jakos zaczelo mu to przechodzic. Ale za to zaczal lac poza kuweta... i to mu zostalo az do smierci. Plus rozmaite schorzenia po drodze. Ale strasznie mi brak jego obecnosci, jaki byl, byl kochany.

Obrazek

Capik faktycznie z wyrazu pyszczka troszkę przypomina Foresta, ale może to wszystkie czarne tak mają :roll:
A malutki Mopik to urocza miniaturka dorosłego Mopika :1luvu:
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 02, 2022 17:17 Re: ❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)

Bardzo sie wtedy dziwił światem, który go otacza. I to jest zdjecie z lipca. A na tej fotografii w mej stopce gdzie jest dorosly - ma tylko 6 miesiecy wiecej! Majac te 8 miesiecy byl juz poteznym, papusnym kocurem.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4388
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt gru 02, 2022 17:19 Re: ❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)

jolabuk5 pisze:Trudno zrobić ładne zdjęcia - ale Tobie się udało!
A czarnego kota w ogóle frudno sfocić! :D
Forest śliczny. :1luvu:

Tak :) Forest jest śliczny, a jaki dopiero będzie gdy dorośnie :1luvu:

Co do zdjęć to mam trochę praktyki, a te akurat robię telefonem, bo zazwyczaj wykorzystuję szybką chwilę na utrwalenie ciekawej sytuacji.
Aparat jakiś czas temu odłożyłam na półkę, bo nie miałam głowy do robienia zdjęć.
Ale przyznam, że łatwiej jest mi zrobić zdjęcia makro latającym owadom :roll: niż ciekawą fotkę kotu, po którym w jednej sekundzie w obiektywie zostaje tylko końcówka ogona :ryk:
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 02, 2022 17:23 Re: ❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)

Lifter pisze:Bardzo sie wtedy dziwił światem, który go otacza. I to jest zdjecie z lipca. A na tej fotografii w mej stopce gdzie jest dorosly - ma tylko 6 miesiecy wiecej! Majac te 8 miesiecy byl juz poteznym, papusnym kocurem.

Faktycznie jak na 8 miesięcy to bardzo poważny na zdjęciu 8O myślałam, że jest znacznie starszy.
Niektóre koty długo mają dziecinny wyraz pyszczka.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 02, 2022 17:33 Re: ❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)

Annaa pisze:
Lifter pisze:Bardzo sie wtedy dziwił światem, który go otacza. I to jest zdjecie z lipca. A na tej fotografii w mej stopce gdzie jest dorosly - ma tylko 6 miesiecy wiecej! Majac te 8 miesiecy byl juz poteznym, papusnym kocurem.

Faktycznie jak na 8 miesięcy to bardzo poważny na zdjęciu 8O myślałam, że jest znacznie starszy.
Niektóre koty długo mają dziecinny wyraz pyszczka.

Też myślałam, że to dorosły Mopik.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 02, 2022 17:34 Re: ❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)

Annaa pisze:
jolabuk5 pisze:Trudno zrobić ładne zdjęcia - ale Tobie się udało!
A czarnego kota w ogóle frudno sfocić! :D
Forest śliczny. :1luvu:

Tak :) Forest jest śliczny, a jaki dopiero będzie gdy dorośnie :1luvu:

Co do zdjęć to mam trochę praktyki, a te akurat robię telefonem, bo zazwyczaj wykorzystuję szybką chwilę na utrwalenie ciekawej sytuacji.
Aparat jakiś czas temu odłożyłam na półkę, bo nie miałam głowy do robienia zdjęć.
Ale przyznam, że łatwiej jest mi zrobić zdjęcia makro latającym owadom :roll: niż ciekawą fotkę kotu, po którym w jednej sekundzie w obiektywie zostaje tylko końcówka ogona :ryk:

No własnie, koty są za szybkie do aparatu :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 02, 2022 18:00 Re: ❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)

Annaa pisze:
Wojtek pisze:Skoro zeszło na sny o naszych nieobecnych podopiecznych.
Pewnego razu przyśniło mi się, że z zachowanego wąsika sklonowałem Herę. Była jak prawdziwa.

Fajny sen :D ja zbieram wszystkie znalezione wąsiki kotów.
Mam ich calkiem sporo i gdyby była taka możliwość to bardzo chętnie sklonowałabym je :)
(...)

Ja też zbierałem. Nie mam ich dużo, ale na mały pędzelek wystarczyłoby. ;)

Wojtek

 
Posty: 27316
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Pt gru 02, 2022 23:08 Re: ❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)

I znów dopada mnie nostalgia :cry: z dawnej, starej ekipy został mi tylko Oskar.
Nie ma już Yuki, Karmelka, Orionka i Syriuszka :cry:
Są z nami tak krótko,szanujemy je, dbamy, kochamy....a potem odchodzą...zawsze za szybko :cry:
Zostawiają za sobą olbrzymi smutek, rozpacz, żal i mnóstwo wspomnień.
To było całe ich życie, na pewno były szczęśliwe....a my potem cierpimy :cry:
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 02, 2022 23:33 Re: ❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)

Pomyslalas kiedys ze jestes dla nich niczym elf? Zyjaca wielokroc dluzej... Zastanawialas sie kiedy co czuje taki 500letni elf, patrzac jak szybko starzeja sie i umieraja ludzie, z ktorymi sie przyjazni?

Ale z dwojga zlego - lepiej zeby wczesniej umarl kot, zostawiajac czlowieka w rozpaczy, niz gdy staremu kotu umiera czlowiek, szczegolnie gdy jest jego jedynym opiekunem. My chociaz rozumiemy co sie dzieje, to boli, ale rozumiemy. A one? Swiat im sie walki na stare, biedne lebki.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4388
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob gru 03, 2022 8:09 Re: ❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)

Lifter pisze:Pomyslalas kiedys ze jestes dla nich niczym elf? Zyjaca wielokroc dluzej... Zastanawialas sie kiedy co czuje taki 500letni elf, patrzac jak szybko starzeja sie i umieraja ludzie, z ktorymi sie przyjazni?

Ale z dwojga zlego - lepiej zeby wczesniej umarl kot, zostawiajac czlowieka w rozpaczy, niz gdy staremu kotu umiera czlowiek, szczegolnie gdy jest jego jedynym opiekunem. My chociaz rozumiemy co sie dzieje, to boli, ale rozumiemy. A one? Swiat im sie walki na stare, biedne lebki.


to prawda :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72512
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob gru 03, 2022 8:53 Re: ❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25477
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 101 gości