❤Yuki,Syriusz(*) Oskar i Forest- Karmelek(*)i Milo

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 04, 2021 17:03 Re: ❤Yuki i znów TRZECH rozbójników.Yuki,Orionek (*)

jolabuk5 pisze:Piękne masz koty :1luvu:
Tyle nieszczęść na Cibie spadło w minionym roku, więc ten MUSI być lepszy! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Dziękuję :1luvu:
Też mam nadzieję, że będzie lepiej i tego się trzymajmy :ok:
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lut 06, 2021 18:16 Re: ❤Yuki i znów TRZECH rozbójników.Yuki,Orionek (*)

Obrazek

Karmelek i Syriusz
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lut 06, 2021 18:17 Re: ❤Yuki i znów TRZECH rozbójników.Yuki,Orionek (*)

Annaa pisze:Obrazek

Karmelek i Syriusz

Jaki kontrast - czarny i rudy :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60304
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lut 06, 2021 18:42 Re: ❤Yuki i znów TRZECH rozbójników.Yuki,Orionek (*)

Syriusz....w tym momencie czeka niecierpliwie na kolację, przed chwilką siedział sobie na poduszce przy grzejniku i wygrzewał się.
Tydzień temu było podobnie i nic nie zapowiadało zbliżającej się katastrofy.
Nagle przyszedł do mnie do pokoju, chciał wymiotować i ...położył się na podłodze, bezwładny, z otwartym pyszczkiem, z języczkiem na wierzchu, nie mogąc złapać oddechu !

Bez chwili zastanowienia zapakowałam go do transportera i pognałam do najbliższej lecznicy.
Choć absolutnie nie polecana i bardzo droga czasem w nagłych przypadkach przydaje się.
Byłam tam w ciągu 10 minut,po wejściu i poinformowaniu, że mam bardzo nagły przypadek....duszącego się kota zostaliśmy natychmiast przyjęci.
Syriusz miał poważne problemy z oddychaniem, wyglądało to przerażająco.
Natychmiast dostał jakieś zastrzyki i pan dr.zdecydował o zrobieniu zdjęć RTG żeby sprawdzić co się dzieje.
Kot był nadal w stanie moim zdaniem ciężkim.
Zdjęcia wykazały obrzęk krtani i dużą ilość gazu w żołądku.
Po lekach jego stan zacząlpoprawiać się, lekarz stwierdził, że nie ma juz zagrożenia dla życia ale trzeba obserwować go.
To była ciężka noc.Ja byłam już nieprzytomna, wstałam o 5 rano, po pracy ale czuwałam.
Po północy, gdy upewniłam się, że nic niebezpiecznego nie dzieje się, po prostu padłam.
Wcześniej sprawdziłam lecznice całodobowe i liczyłam się z koniecznością takiej wizyty.

Na szczęście następnego dnia miałam wolne, więc pojechaliśmy już do naszej pani wet na konsultacje, badanie i dalsze leczenie.

Piszę ten post ku przestrodze, bo wszyscy wiemy że koty są myśliwymi i zjadają różne robaki.
Tu prawdopodobnie Syriusz został ukąszony przez coś... nie wiem,szczypawa, pająk ???
Stąd wzięły się trudności w oddychaniu :( :(a przez to nagromadził się gaz w żołądku który uciskał na narządy.
Teraz jest po tygodniowym leczeniu antybiotykiem, plus espumisan i jest dobrze.Uffff.....
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lut 06, 2021 19:07 Re: ❤Yuki i znów TRZECH rozbójników.Yuki,Orionek (*)

Ufff, straszne, gdybyś tak szybko nie zareagowała, mógł się udusić! :strach: :strach: :strach:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60304
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lut 06, 2021 19:11 Re: ❤Yuki i znów TRZECH rozbójników.Yuki,Orionek (*)

Najgorsze jest to, że gdyby stało się to w innym czasie, nie byłoby mnie w domu to nie mogłabym mu pomóc.
A wtedy mógłby udusić się :(
Oskar i Karmel nie interesują się tak owadami a Syriusz to jest myśliwy.
On zawsze poluje i zjada.
Juz kiedys mieliśmy problem po zjedzeniu ćmy, gdy przykleił mu sie prawdopodobie kawałek skrzydła.
Tez było ciężko i leczenie.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lut 06, 2021 19:13 Re: ❤Yuki i znów TRZECH rozbójników.Yuki,Orionek (*)

jolabuk5 pisze:Ufff, straszne, gdybyś tak szybko nie zareagowała, mógł się udusić! :strach: :strach: :strach:



Dokładnie
I to mnie przeraża, że kiedyś nie zauważę...nie zdążę :(
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lut 06, 2021 19:14 Re: ❤Yuki i znów TRZECH rozbójników.Yuki,Orionek (*)

Annaa pisze:
jolabuk5 pisze:Ufff, straszne, gdybyś tak szybko nie zareagowała, mógł się udusić! :strach: :strach: :strach:



Dokładnie
I to mnie przeraża, że kiedyś nie zauważę...nie zdążę :(

Może z wiekiem instynkty łowieckie osłabną :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60304
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lut 06, 2021 19:38 Re: ❤Yuki i znów TRZECH rozbójników.Yuki,Orionek (*)

jolabuk5 pisze:
Annaa pisze:
jolabuk5 pisze:Ufff, straszne, gdybyś tak szybko nie zareagowała, mógł się udusić! :strach: :strach: :strach:



Dokładnie
I to mnie przeraża, że kiedyś nie zauważę...nie zdążę :(

Może z wiekiem instynkty łowieckie osłabną :ok: :ok: :ok:


Nie jestem tego pewna.
Co dziwne...koty przez cały sezon od wiosny do jesieni mają dostęp do balkonu,wtedy jest tyle owadów a to wydazyło się teraz, zimą.
No ale w sumie te wszystkie robaczki jesienią przeprowadzają się do naszych domów.
Latem, gdy balkon mam całe noce otwarty Syriusz jest jedynym który nie może spać tylko przez całą noc poluje.
Już nieraz rano patrzyłam ze zgrozą na zniszczenia których dokonał polując :lol:
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lut 06, 2021 20:47 Re: ❤Yuki i znów TRZECH rozbójników.Yuki,Orionek (*)

Annaa pisze:
jolabuk5 pisze:Ufff, straszne, gdybyś tak szybko nie zareagowała, mógł się udusić! :strach: :strach: :strach:



Dokładnie
I to mnie przeraża, że kiedyś nie zauważę...nie zdążę :(

nie myśl o tym :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie lut 07, 2021 18:31 Re: ❤Yuki i znów TRZECH rozbójników.Yuki,Orionek (*)

mir.ka pisze:
Annaa pisze:
jolabuk5 pisze:Ufff, straszne, gdybyś tak szybko nie zareagowała, mógł się udusić! :strach: :strach: :strach:



Dokładnie
I to mnie przeraża, że kiedyś nie zauważę...nie zdążę :(

nie myśl o tym :(



Trudno nie myśleć jak ma się kota, który pożera wszystko co porusza się, nawet jeśli może być to niebezpieczne.

A tu sprawca zamieszania Syriusz...jeszcze świątecznie

Obrazek
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lut 07, 2021 18:35 Re: ❤Yuki i znów TRZECH rozbójników.Yuki,Orionek (*)

Annaa pisze:
mir.ka pisze:
Annaa pisze:
jolabuk5 pisze:Ufff, straszne, gdybyś tak szybko nie zareagowała, mógł się udusić! :strach: :strach: :strach:



Dokładnie
I to mnie przeraża, że kiedyś nie zauważę...nie zdążę :(

nie myśl o tym :(



Trudno nie myśleć jak ma się kota, który pożera wszystko co porusza się, nawet jeśli może być to niebezpieczne.

A tu sprawca zamieszania Syriusz...jeszcze świątecznie

Obrazek


jakie niewiniątko
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie lut 07, 2021 19:56 Re: ❤Yuki i znów TRZECH rozbójników.Yuki,Orionek (*)

Te niewinne, zdziwione oczęta :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60304
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lut 07, 2021 20:37 Re: ❤Yuki i znów TRZECH rozbójników.Yuki,Orionek (*)

jolabuk5 pisze:Te niewinne, zdziwione oczęta :D


Bo on jest bardzo grzecznym kotkiem :lol:

Chyba,że rozrabia a to akurat bardzo mnie cieszy :D no poza zjadaniem owadów
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lut 17, 2021 9:52 Re: ❤Yuki i znów TRZECH rozbójników.Yuki,Orionek (*)

Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lifter, Silverblue i 143 gości