"Kuciczkowy pamiętnik" - czyli Sara: kocia przylepa

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 12, 2014 21:21 "Kuciczkowy pamiętnik" - czyli Sara: kocia przylepa

Witam wszystkich serdecznie!
Jest to wątek poświęcony mojej kotce - Sarze :) Będę tu opisywać... Właściwie wszystko co z nią związane. Serdecznie zapraszam!
Historia:
Podczas spaceru z psem w lesie zauważyłam średniej wielkości karton po odkurzaczu. Pomyślałam, że pewnie ktoś wyrzucił śmieci... Ku mojemu zdumieniu znalazłam tam nie puszki po konserwach czy obierki po ziemniakach, ale małą, zwiniętą, zziębnięta 3-kolorową kulkę. Kotka, jak stwierdził weterynarz do którego natychmiast pojechałam zbadać zwierzę miała zaledwie 1,5 roku oraz sporo kleszczy. Po wizycie w przychodni dla zwierząt gdy otwierałam drzwi do samochodu kotka wyrwała mi się z rąk i uciekła w krzaki. Szukałam jej jakieś 20 minut ale bez skutku :oops: Na moje szczęście zrobiłam jej zdjęcie (bo od razu chciałam założyć jej książeczkę zdrowia, żeby ją przy okazji zaszczepić) i mogłam zrobić ogłoszenia. Następnego dnia o 22.00 podczas burzy do domu zawitał mój sąsiad, a w ręku trzymał karton po banach, gdzie znajdowała się... Sara! Podziękowałam i wzięłam zgubę :D Rodzicom jednak żal było kota i zgodzili się, żeby został te kilka dni. Lecz potem wszyscy, łącznie ze mną, moją młodszą siostrą i mamą się do niego, a właściwie do niej... - przyzwyczailiśmy. I tak Saruchna została już z nami. Po za tym dzięki niej mogłam wypełnić pustkę po Misi, której historia jest równie smutna i ciekawa ale o tym może później.
A skąd ten tytuł wątku?
Moja 8-letnia siostra woła na kotkę "kuciczka Sara" (skąd się jej to wzięło to nie mam pojęcie :lol: ), nazwa może nie co dziwna, ale wpada w ucho :P
Pannica grymaśnica:
Otóż Sara ma bardzo wybredne podniebienie :ryk: Nie przepada za karmą typu Purina etc. Wcina jedynie Royala, który jako jedyny jej smakuje :roll: Ostatnio jednak zaczęłam gotować jej domowe posiłki, które jej odpowiadają. Co do miejsca do spania - zwykły kocyk czy wiklinowy kosz też nie przypadają jej do gustu - śpi jedynie na swoim drapaku (wielki drapak po Misi)
Zdjęcia pojawią się w najbliższym czasie :)

Misskiedis

 
Posty: 3
Od: Śro mar 12, 2014 20:48



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Nul i 320 gości