Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 13, 2013 15:35 Re: Rekomendacja: ponad 10 lat, bez zębów, bez jednaj łapy .

Pan doktorek to intelygentny jest taki jak niektórzy, co to o testach na pp z kału nie słyszeli :roll: . Mam 3 koty białaczkowe - nikt bez badania nie powiedziałby, że im coś jest.
Kota może być w takim stanie (skulona etc.) bo nie dostaje przeciwbólowych (obym się myliła). Boli jak cholera, w obcym miejscu, przesyconym zapachami i odgłosami cierpienia i choroby, bez człowieka, który znalazłby dla niej chwile - musi być przerażona. I niestety tak, możliwość, że inny lekarz uratowałby kici nogę jest całkiem spora jeśli weźmiemy pod uwagę zaganianie pana dr T. i jego manię cięcia kosztów. Zwłaszcza że tak bardzo biały nosek może (choć nie musi) świadczyć o białaczce lub uszkodzeniach wewnętrznych. Musisz zdobyć kopie informacji o tym co było robione ( i wynikach) - żeby nie powtarzać, ani nie pominąć niczego "bo przecież na pewno było zrobione i by powiedzieli jakby było nie tak" :roll: .
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro lis 13, 2013 15:45 Re: Rekomendacja: ponad 10 lat, bez zębów, bez jednaj łapy .

testy FIV Felv może zrobić w 5 minut inna lecznica byle tylko do schronu nie poszła....
ponawiam pytanie - kto z Twoich rejonów może coś pomóc? Ja kojarzę tylko FAN

wpisz w tytule, że Opole.
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41979
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Śro lis 13, 2013 15:55 Re: Rekomendacja: ponad 10 lat, bez zębów, bez jednaj łapy .

Pisałam tak jak usłyszałam, najpierw była mowa o składaniu. Ale może faktycznie się nie dało.
Nie wiem czy w innych lecznicowych szpitalikach jest inaczej - nie miałam okazji widzieć. A to jak pisałam na swoim wątku - znana w Opolu lecznica, a dr T. jest wetem schroniskowym, zoo-logicznym, przyjmującym zwierzaki od SM na umowę, fundacji Mali Bracia... dalej moja wiedza nie sięga.

Na naszym terenie?
Schron, podobno nie najgorszy jak na polskie standardy. Ale jak wynika z relacji np. Boo, dobrze nie jest.. :twisted: bo poza innymi niedostatkami jest przepełnione bardzo, ponad normę.
Nie znam fundacji. TOZ ma swoje miejsca - przepełnione na max, jak mówiła pani, z którą ustalałam pokrycie kosztów operacji. I która przypomniała mi o jednym miejscu [w sensie kasy], ale póki tego nie zobaczę to nie. Opinie są takie niektórych ludzi, że strach. Nie chcę pisać, póki sama nie sprawdziłam.
A, tak, zaraz wpisze to Opole - przeoczyłam.

Tak, macie rację z tymi testami. Powiedzialam mu nawet, że tak, tak, rozumiem, ale ewentualny dt może wyamgać..Nie, nie ma sensu. Czasu. Pieniędzy.
Zależało mi żeby jej nie wywalił do schronu, z którego o wydaniu zwierzaków sam decyduje.
Alienor, masz rację z tymi informacjami. Zadzwonię, poproszę żeby były przygotowane na wszelki wypadek.
Nie mogę być zbyt roszczeniowa - to nie mój kot, nie mam prawa do niczego, mogę liczyć na dobrą wolę.
Gdybym mogła wyjąc kasę z kieszeni i kazać zrobić. Zapytałam nawet ile u niego kosztują [bo Opole naprawdę jest drogie], ale nie odpowiedział - a tylko to co wyżej.

Cały czas mnie zapewniali o środkach przeciwbólowych. Ale kot mi nie powie, a też miałam takie wrażenie, że może są conajmniej niedostateczne.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lis 13, 2013 16:01 Re: Rekomendacja: ponad 10 lat, bez zębów, bez jednaj łapy .

A, idę dzwonić po lecznicach. Choćby informacyjnie.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lis 13, 2013 16:19 Re: Rekomendacja: ponad 10 lat, bez zębów, bez jednaj łapy .

Żeby nie było - nie mówię że na pewno nie było szansy uratować łapki - tylko że możliwe, że była, ale ze względu na czas i trudność poszło "po najmniejszej linii oporu". Gdybanie teraz nic nie zmieni - ale wydostanie (choćby via pani z TOZu, który zapłacił) pełnej specyfikacji leczenia i wyników badań konieczne, żeby potem nie robić znów mnóstwa badań i nie narażać kici na niepotrzebny stres etc.- konieczne.
Jakby cżłowiek wiedział, że upadnie to by sobie usiadł, prawda :wink: ?
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro lis 13, 2013 16:26 Re: Rekomendacja: ponad 10 lat, bez zębów, bez jednaj łapy .

Nie mam możliwości wzięcia, ale będę uczestniczyć w kosztach.

jej siostra

 
Posty: 4454
Od: Nie cze 27, 2010 11:45
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lis 13, 2013 16:58 Re: Rekomendacja: ponad 10 lat, bez zębów, bez jednaj łapy .

jej siostra pisze:Nie mam możliwości wzięcia, ale będę uczestniczyć w kosztach.

Dzięki :D

Dzwoniłam - chyba standard: od 70,- do 115,- . Tam gdzie odpowiedzieli - mówimy o testach. Gdzie nie odpowiedzieli, to wysyłają do Niemiec, bo nie robią byle czego, i to na bank drożej i to trzeba obliczyć (?).
Rozmawiałam z lecznica, w której była operowana Morela i gdzie wcześniej leczyłam psa. Doba w szpitaliku 25,-., sam pobyt + ew. podanie kroplówki, jakieś leki.. Też uważają, że testy niewiele mogą i robią te 'lepsze' w Niemczech.

Z tego co obserwuję i dogaduję, to nie było badań. Bo nie było badania krwi, o które jak jeszcze telefonicznie pytałam, to się dr prawie oburzył, że niby po co. A mnie się wydawało, że to normalne, że wskaże/zasugeruje jakieś problemy wewnętrzne. Ale nie będę się kłócić, bo mi każe spadać, nie?
I nie było nic innego. Przez telefon i dziś usłyszałam, że kotka w doskonałej kondycji [oczywiście nikt nie mowi jednak o tym co teraz] , że wygląda/ła na zdrową, że poza sprawą łapy i buzi nic jej na pewno nie dolega. Tyle. Pamiętajcie, że to kotka schroniskowa, że koszty idą najmniejsze jak sie da i nic co nie jest niezbędne - w przekonaniu lekarza- nie bedzie robione.

Mogę ją zabrać, moge przenieść do innej lecznicy i poprosić o badania. Ale nie mam grosza, więc muszę mieć Waszą zgodę.

edit: a, i do końca nie wiemy jak z kastacją. Że prawdopodobna, to opinia weta, oparta na wyglądzie kotki.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lis 13, 2013 17:19 Re: Rekomendacja: ponad 10 lat, bez zębów, bez jednaj łapy,O

Deklaruję 100. Jutro, bo muszę pozbierać. Ale na pewno.

jej siostra

 
Posty: 4454
Od: Nie cze 27, 2010 11:45
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lis 13, 2013 18:26 Re: Rekomendacja: ponad 10 lat, bez zębów, bez jednaj łapy,O

morelowa - sprawa z testami wygląda tak, że można zrobić (koszt ok. 70 -80 zł u mnie) test paskowy Elisa na FIV i FeLV. Jest tańszy, ale mniej pewny - dlatego zaleca się powtórzenie po ok. 2 tygodniach- miesiącu dla pewności, że nie był fałszywie pozytywny lub fałszywie negatywny. Druga opcja to PCR - test z krwi, robiony w Niemczech - to ok. 120- 150 zł. Ten jest pewniejszy, bardziej niezawodny. A najpewniejszy jest PCR ze szpiku - wykrywa nawet białaczkę latentną (czyli kot jest nosicielem w 100% bezobjawowym, nie wydalającym do otoczenia wirusa). Ten pierwszy wystarczy większości DT. Ale jak prócz operacji nic nie było robione przy kotce :roll: to pilniejsza jest morfologia z biochemią; oraz - trochę na wszelki wypadek - USG, bo może coś się w brzuchu dzieje, tylko tego nie widać. Ciekawe czy pan dr tak by leczył właścicielską kotkę np. pana prokuratora czy pani pediatry leczącej jego dziecko :evil: - bo nie sądzę.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro lis 13, 2013 19:55 Re: Rekomendacja: ponad 10 lat, bez zębów, bez jednaj łapy .

morelowa pisze:Agatka to taki szparg mały :D
Kefirek faktycznie cudny. Muszę ogarnąć bieżące wątki i chętnie będę ogarniała.
Ale muszę ogarnąć kompa - mam kłopoty , dziś został nawet odkurzony w środku, a niewiele mu to pomogło..

Jeśli chodzi o Melę - to tylnia łapka, ale właśnei nie wiem która. Wybieram sie do lecznicy bo inaczej będę na to zdjecie czekała do niewiadomokiedy.

Potrzebujesz najwyraźniej takie ustrojstwo do czyszczenia monitora od wewnątrz: http://www.formation-massage-stage.fr/o ... screen.swf :twisted:

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lis 13, 2013 20:27 Re: Rekomendacja: ponad 10 lat, bez zębów, bez jednaj łapy,O

Tak, felin, może. Tyle, że monitorowi nic nie dolega.

Będę serduszkować :D
Jej siostra :1luvu:
Ale poczekaj, ustalmy co za co.

Mogę kocurkę wyciągnąć i przenieść gdzie indziej w każdej chwili. Więc poradźcie bo to od Was jakoś zależy - czy poczekać do ostatecznego terminu, czy wyciągać i w nowym miejscu robić choćby badanie krwi? W tej lecznicy gdzie jest teraz, mogą mi nie zrobić na kredyt, bo mnie nie znają przecież, a założyć nie mam z czego.
W tej, o której pisałam w ostatnim swoim poście - zrobią, bo się znamy od lat , to dobra klinika, wyposażona we wszystko co możliwe, ale droga. Skredytują, rozłożą na raty, może dadzą rabat - bardzo możliwe.
[Trudno mi je rozróżniać pisząc, bo obaj weci mają takie same inicjały M.T. :mrgreen: ]

Na razie - chwytając się każdej możliwości - wysłałam do tej znajomej lecznicy maila ze zdjeciami. Oni są na ulicy obok miejsca znalezienia kotki. Blisko. Może kiedyś ktoś był..., może poznają.

Więcej pomysłów nie mam :(

W tej chwili zauważyłam literówkę w tytule - wszyscy czytamy 'na pamięć' :wink:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lis 13, 2013 20:31 Re: Rekomendacja: ponad 10 lat, bez zębów, bez jednaj łapy .

czarno-czarni pisze:testy FIV Felv może zrobić w 5 minut inna lecznica byle tylko do schronu nie poszła....
ponawiam pytanie - kto z Twoich rejonów może coś pomóc? Ja kojarzę tylko FAN

wpisz w tytule, że Opole.


Kojarzysz FAN, czy znasz osobiście?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lis 13, 2013 20:33 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

osobiście nie, jedynie forumowo.
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41979
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Śro lis 13, 2013 20:37 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

Szkooda . I szkoda, że to tak malo czasu, bo bym się wybrała. JUż nie wierzę jak nie zobaczę, albo mi ktoś zaufany nie powie.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lis 13, 2013 20:37 Re: Rekomendacja: ponad 10 lat, bez zębów, bez jednaj łapy,O

morelowa pisze:Jej siostra :1luvu:
Ale poczekaj, ustalmy co za co.

Mogę kocurkę wyciągnąć i przenieść gdzie indziej w każdej chwili. Więc poradźcie bo to od Was jakoś zależy - czy poczekać do ostatecznego terminu, czy wyciągać i w nowym miejscu robić choćby badanie krwi? W tej lecznicy gdzie jest teraz, mogą mi nie zrobić na kredyt, bo mnie nie znają przecież, a założyć nie mam z czego.
W tej, o której pisałam w ostatnim swoim poście - zrobią, bo się znamy od lat , to dobra klinika, wyposażona we wszystko co możliwe, ale droga. Skredytują, rozłożą na raty, może dadzą rabat - bardzo możliwe.
[Trudno mi je rozróżniać pisząc, bo obaj weci mają takie same inicjały M.T. :mrgreen: ]

Na razie - chwytając się każdej możliwości - wysłałam do tej znajomej lecznicy maila ze zdjeciami. Oni są na ulicy obok miejsca znalezienia kotki. Blisko. Może kiedyś ktoś był..., może poznają.


Ja bym była za droższą. Bo tanie mięso psi jedzą; jeśli tańszy test trzeba powtarzać, to w sumie wyjdzie droższy, jeśli wyniki będą po uważaniu, to będzie się leczyło nie to, co trza.
Pieniądze wyślę jutro, zanim dotrą ustalimy na co pójdą.

jej siostra

 
Posty: 4454
Od: Nie cze 27, 2010 11:45
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lifter, Silverblue i 102 gości